Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (194. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 3 telefon arasında çok kararsız kaldım önerisi olan varmı?

İphone 11 64 gb

İphone 12 mini 64 gb

Samsung s20 fe 256 gb (snapdragon işlemci)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • tamgambar T kullanıcısına yanıt

Hocam kullanım alışkanlıklarınız hangisine yatkınsa ona yönelin. Büyük ekran seviyorsanız 11, yok küçük ekran daha pratik geliyor diyorsanız 12 mini mantıklı olacaktır.

• Merhaba,

Elimdeki mi a1 ölmeye yaklaştı. Mikrofon problemi, gps ve şebeke problemi derken 3 sene dolmadan beni yarı yolda bıraktı. Bu yüzden 4-5 sene götürecek bir telefon bakıyorum.

Gördüğüm kadarıyla şu an 4.000'e çıkmadan eli yüzü düzgün bir telefon alınamıyor. O yüzden bu civarda bir telefon bakıyorum.

Eski nesil olduğum için çoğu işimi bilgisayarda hallediyorum. Mobil oyunlarla işim olmuyor, kamerayı da pek kullanmam. İyi bir işlemci ve 8gb ram olursa 4-5 sene performanstan çok ödün vermeden kullanabilirim diye düşünüyorum. Ekranda ise 60 ile 90hz arasında gerçekten fark olduğunu gördüm, o nedenle rn10 pro ve a52 uygun seçenekler gibi gözüküyor. Tabi bu bir kaç saat araştırmamın sonucu, o yüzden diğer modellere de açığım.

Bütçe konusunda yukarı da çıkabilirim ancak benim gibi youtube, Google maps, ara sıra da browser ekseninde telefon kullanan birisi için mantıklı olur mu? Onu da sormuş olayım.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Smilingmoon.x kullanıcısına yanıt
    Hocam C15, 64/4 Redmi 9C ise 64/4 olarak bakıyorsanız karşılaştırmalara aradaki temel fark pil kapasitesi olarak kalıyor.

Tercih sizin ben de olsam C15'e yönelirdim.

C3'ün tek avantajı Helio G70 çipseti. Eğer oyun oynamıyorsanız donanım ile işiniz yoksa Cortex A75 çekirdeklerine ihtiyaç da duymazsınız sanıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tewo T kullanıcısına yanıt
    Hocam RN 10 Pro'da ekranın dokunma hassaslığı dan dolayı problem yaşayan kullanıcılar olmuştu sanırım güncelleme ile giderildi. Bunu lütfen ana konuya da danışarak bilgi alın ekrandan dolayı sorunlar devam ediyor mu şeklinde.

A52'de ise kasanın açıklığı, çıt çıt sesi ve zaman zaman ısınma sorunu yaşayan kullanıcılar oldu. Sanırım renklere ve parti ürünlere göre farklılık yaşanıyor. Ana konuya sorabilirsiniz sorunsuz cihazı almak için.

Geri kalanında iki cihaz da AMOLED ekrana sahip, aynı çipset fakat RN10 Pro revize edilmiş S720G olan S732G'den güç alıyor. A52 direkt 720G.

A52 OIS'e sahip. RN10 Pro EIS ile çalışıyor.

A52 IP68 ile suya karşı direnç gösteriyor. 10 Pro ise sırf sıçramalar karşı koruyan IP53 sertifikası ile geliyor.

En önemlisi A52, A51 ve A71'de de yaşanan 3 OS güncellemesi kategorisinde. Yani 11 ile kutudan çıkan cihaz 14'e kadar güncellenecek üstüne 4 5 yıla yakın da güvenlik yaması alacak. Redmi'de böyle bir vaat yok. Güvenlik yamaları geç gelir. OS güncellemesi de 1 ya da 2 tane gelecektir.

Pil kapasitesi RN10 Pro'da 5020mAh iken A52'de 4500 mAh. Burada RN10 Pro avantajlı. Ayrıca hızlı şarj kapasitesi bakımından A52 25W desteklese de kutudan 15W adaptör çıkıyor. Redmi Note 10 Pro 33W adaptör ile çıkıyor kutudan.

İki cihazda da stereo hoparlör bulunuyor.

A52 bildiğiniz çipseti orta segment amiral gemisi. RN 10 Pro ise bir orta segment cihazdan beklediğiniz her özelliğe sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 17 Temmuz 2021; 13:27:18 >

• Merhaba
    12 yaşındaki oğluma bir telefon alacağım.
    2500₺ pek geçmek istemiyorum. Çok mecbur kalırsam 3000₺ olsun.
    Epey bir sayfa okudum.
    Oppo A73 sanki en iyi seçenek.
    Bir de Xiaomi Redmi 9T var aynı fiyatlarda ama a73 halen daha mantıklı sanki?
    Bu seviyelerde, belki az daha ekleyerek, daha uzun ömürlü bir öneri var mıdır? Hem donanım hem de yazılım güncellemesi olarak?
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bytepire -- 20 Temmuz 2021; 0:47:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam C15, 64/4 Redmi 9C ise 64/4 olarak bakıyorsanız karşılaştırmalara aradaki temel fark pil kapasitesi olarak kalıyor.

Tercih sizin ben de olsam C15'e yönelirdim.

C3'ün tek avantajı Helio G70 çipseti. Eğer oyun oynamıyorsanız donanım ile işiniz yoksa Cortex A75 çekirdeklerine ihtiyaç da duymazsınız sanıyorum.

oyun oynasam bile mini oyunlar olur genelde zaman sıkıntım var çünkü. Çok standart oyunlar, okeyden tutun da level atlamalı grafik gerektirmeyen oyunlara kadar. Çok nadir pubg.

• Hocam merhaba. Bir tanıdığa telefon alacağım kendisi 50li yaşlarda. Fakat Samsung istiyor ve kamera noktasında performans bekliyor. Bütçesi en fazla 2600 gibi bir rakam. En mantıklı seçenek sizce samsung ve diğer markalarda nedir? 128gb samsung istiyor da fiyatlar uçmuş maalesef. Teşekkür ederim. @High Sierra

• bytepire B kullanıcısına yanıt
    Hocam 9T de A73 de benzer donanıma sahip modeller. A73 128GB ile geliyor aynı fiyat aralığında 9T ise 64.

9T'nin pil kapasitesi büyük A73 ortalama.

Ben daha çok depolamadan yanayım. Oppo güncelleme konusunu biraz daha düzene soktu diyebiliriz ayrıca.

• Ümit5858 kullanıcısına yanıt
    Hocam fazla seçeneği de yok aslında düşününce, ya M12 ya A12 bakacak. En ucuz M31s'in 3600 TL olduğunu hesaba katarsak.

A12 eski Cortex A53 çekirdeklerine sahip 22 mm üretim süreciyle gelen Helio P35 ile geliyor. M12 ise biraz daha yeni nesil Cortex A55 çekirdekleri ve 8nm üretim süreciyle gelen Exynos 850 ile geliyor.

• Smilingmoon.x kullanıcısına yanıt
    Hocam PUBG bir tık zorlayabilir bunu belirtmek isterim. Sonuçta grafik birimini yoran bir oyun. Geri kalanında bahsettiğiniz işlemleri oldukça rahat biçimde karşılayabilir Helio P2x serisi.

• High Sierra kullanıcısına yanıt

Yanıt için teşekkür ederim. Bir de TCL 10L için yorum yaparmısınız? 6 GB ram daha iyi olur diye düşündüm. Ama firmanın ne kadar destek sağlayacağını kestiremedim. Sizin görüşünüz nedir?

• Seni üzmez abicim, yarı yolda bırakmaz abicim :)

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022]

• 5000 e ne var eli yüzü düzgün uzun ömürlü

• 3500 TL ye kadar maximum kamerası en iyi telefon hangisidir.

• 4000-5000 TL civarı çok büyük ve ağır olmayan cihaz önerisi verebilecek var mıdır? Tasarım, ergonomi, ekran önemli. Hiç oyun oynamıyorum, sosyal medya kullanımında 1 günü çıkarabilmesi yeterlidir. Gözüme Mi 11 Lite, Oppo Reno 4 Pro/5 çarptı ama bilemedim. Aslında iPhone 12 Mini çok iyi ama fiyat farkını vermek ve iOS tarafına geçmek istemiyorum, iPhone SE ise tasarım ve bataryadan eleniyor.

• bytepire B kullanıcısına yanıt
    Tcl Alcatel konusunda sabıkalı bir firma fakat kendi telefonlarını yine belli bir frekansa göre güncelliyor. Hızlı şarj konusuna önem veriyorsanız pek de mantıklı bir seçenek olmayacaktır. A73'e göre.

• Physicist_Emre kullanıcısına yanıt
    Hocam mantıklı sayılabilecek birkaç cihaz bulunuyor.

Snapdragon 865 versiyonlu S20 FE, Poco F3 gibi seçenekler düşünülebilir.

Bütçenizin altında da yüksek performanslı Poco F2 Pro bulunuyor.

Bunlar yüksek performanslı cihazlar.

Eğer orta segment cihazları da düşünüyorsanız Nord N10 5G, Galaxy A52, Mi 10T Lite, Redmi Note 10Pro gibi modeller de akılda kalabilir. Önemli olan sizin kullanım senaryonuz hocam.

• nayir kullanıcısına yanıt
    Hocam kamera olarak Reno5 Lite sizi idare edecektir diye düşünüyorum.

Donanım bakımından da iyi bir cihaz olsun derseniz Realme 7 Pro, Redmi Note 9S (nfc yok) gibi modelleri de düşünün derim.

En mantıklı Samsung cihazın fiyatının 4000 TL olduğunu varsayarsak (A52) bu modeller yine kabul edilebilir durumda.

Aslında Poco X3 Pro da güzel bir model fakat kamera konusunda iddialı değil. Ancak aklınızda bulunabilir. IMX 582 sensöre sahip.

• Bir arkadaşımın annesi için 2k-3k Tl aralığında telefon bakıyoruz. Benim ilk olarak gözüme TCL 10l çarptı ama yeni yeni ülkemizde yaygınlaştığı için kesin olarak bu diyemedim açıkçası. Bir sorun olduğunda servis durumu nasıldır, cihaz problemli midir bilemiyorum. Bu cihazı önerir misiniz arkadaşlar? Ya da o cihazı boş ver, şu cihazı incele derseniz de önerilere açığız. Teşekkür ederim. :)

• 
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.