Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, hali hazırda iphone xr kullanıyorum ama bazı sebeplerden ötürü satmak istiyorum. Satıp 3000 civarlarında poco x3 nfc geçersem çok kayıp yemiş olur muyum ? ( Ön kamerayı kullanmıyorum fazla, birde x3 kaç yıl götürür dersiniz ?)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Redmi 9c mi 9a mı? Hangisi daha iyidir? Babama alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max_Tate -- 21 Mayıs 2021; 19:26:57 >
  • Redmi Note 9s mi ile Redmi Note 10 arasindan hangisi daha iyi bir secim olur sizce?

Tesekkurler..

• Merhaba dört bin lira bütçem var(önerilere göre 4.5a kadar çıkabilirim), asphalt tarzında oyunlar oynarım ve bir oturuşta yarım sezon dizi izlerim ya da 5 6 saat twitchte takılırım , ve mümkünse 4 5 yıl kullanılacak bir telefon arıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim (oppo reno 5 lite'ı beğendim ama hiç yorum falan yok bu konuda da aydınlatabilirseniz beni sevinirim)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • egebarlas7 E kullanıcısına yanıt

Oyun performansı sizin için önemliyse bütçeyi biraz daha yükseltip mi10t almanız daha iyi olur.Oyunlarda çok iyi bir performans beklemiyorsanız 4500 lira seviyesindeki en alinabilir cihazlar bence A52 ve A72 dir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • samuray_x S kullanıcısına yanıt

Apple'dan sonra Xiaomi biraz yavaş ve sıkıntılı gelebilir.Ve X3 NFC çok kaba bir cihaz.O segmentteki Realme 7,7 pro ya da biraz daha çıkarak Galaxy a52 bakabilirsiniz.

• Hocam selamlar. Maks 2.5k 2.8k lık telefon bakıyorum. Sarı siteden olabilir herhangi sıkıntım yok. Öneriniz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: tonbalıklı

Hocam selamlar. Maks 2.5k 2.8k lık telefon bakıyorum. Sarı siteden olabilir herhangi sıkıntım yok. Öneriniz nedir?

Xlaomi note 8 pro hbden al sıfır 2 sene gider en az

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sta07 S kullanıcısına yanıt
    Orta segment samsung cihazlara güvenmiyorum 4 yıl önce telefon alırken (Asus almıştım) benimle aynı zamanda arkadaşım samsung'un a serisinden bir cihaz aldı ve onun cihazı geçen yıl ölmüştü ama benim cihazının batarya sıkıntıları dışında şu anda bile gayet iyi çalışıyor

• 2,5-3k arası bütçeye kamerası iyi olan hangi telefonu önerirsiniz

• maTeryaL. M kullanıcısına yanıt
    Hocam bütçeniz nedir? 2500 civarında Oppo A73 olsun Redmi Note9 (128GB) olsun modeller düşünülebilir.

Bunu belirtmenizi bekleyeceğim.

• samuray_x S kullanıcısına yanıt
    Hocam pil konusu hariç çoğu konuda bocalarsınız bunu garanti edebilirim. En basitinden kamera konusunda deneyiminizi etkileyecektir. Bir de Android ve iOS cihazlarındaki okuma yazma hızındaki fark bir orta segment bir de üst segment eski iOS cihaz arasında oldukça fark edecektir.

Geri kalanında kullanım biçiminize göre zamanla alışmanız ve kabullenmeniz mğmkün olacaktır.

• Max_Tate kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi versiyon kaç GB RAM kapasitesi belirtir misiniz? Ya da özel mesaj üzerinden alacağınız modelin linkini bana gönderin daha detaylı açıklamada bulunayım.

9c'nin çekirdekleri hız aşırtılmış G35'den oluşuyor. 9a ise normal hız çekirdeklerine sahip Gelip G25 ile geliyor. İki çipsetin de GPU modelleri aynı. İki çipset de 12nm üretim süreci ile üretiliyor.

Bir de 9A ile 9C'nin kamera farkı var. 9C'nin farklı görevlere sahip 3 kamera dizilimi bulunuyor. 9A ise malum tek kamera düzeneği var.

• oz86 O kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin cihazdan beklentiniz önemli. Genel kullanım senaryolarında RN10 yeterli. 9S (128GB) malum NFC taşımıyor içerisinde. Ama bununla birlikte içerisinde orta segment içindeki en güçlü çipset olan Snapdragon 720G çipseti ile geliyor oluşu cihazın genel deneyimi performansını oldukça olumlu etkiliyor.

Ben 9S'e yakın olan RN9 Pro modelini kullanıyorum ve oldukça memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 24 Mayıs 2021; 23:55:29 >
  • egebarlas7 E kullanıcısına yanıt
    Hocam Mediatek cihazların tek yumuşak karnı bu pil tüketimi kısmıdır. Mantık olarak 12nm üretim süreci ile çıkmış Helio G95 (Realme7 ve Realme 8) ile Helio P95 (Reno4 Lite, Reno5 Lite) model cihazlar karşısındaki rakipleri Snapdragon 720G, 732G çipsetli cihazların yanında hezimete uğruyorlar. Bunda Adreno GPUların pili verimli kullanması, 8nm gibi daha verimli bir üretim sürecinden çıkmış çipsetler olmaları gibi etkenler söz konusu. Reno5 Lite yerine Reno4'e odaklanmanızı önerirdim açıkçası. Hatta Realme 7 Pro bile olabilir bu durumda.

Ama asıl mantıklı model GALAXY A52 olur. IMX 686 sensörlü kamera, OIS video sabitleme, yüksek ekran tazeleme oranı vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 24 Mayıs 2021; 23:55:0 >
  • tonbalıklı T kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer NFC'yi umursamıyorsanız Redmi Note9S (128GB) en mantıklı model olur. 64'ü fazla öneremiyorum çünkü iki versiyon arasındaki dahili hafıza çipinin hız farkı makası açık. 128GB kapasiteli olanın yazma okuma hızları daha iyi ve 6GB RAM ile geliyor.

• the wow kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten aman aman model sayamayız bu fiyat aralığında.

RN 10 128GB IMX 582 sensör ile geliyor. Bildiğimiz orta segment kamera dizilimlerinde uzun zamandır karşılaştığımız bir sensör. Artık eskidi bile diyebiliriz kullanıla kullanıla.

Redmi Note 9S 128GB ISOCELL GM2 sensörle geliyor. Tatminkar diyebileceğimiz bir sensör. Genel özellikleri donanım bakımından fiyatının en iyilerinden. Bu sebeple düşünmenizi öneririm.

• Arkadaşlar not olarak tekrar yazmak durumundayım lütfen konuya yazdığınızda beni alıntılayın ya da mention tag I kullanın. Kısa sürede geri dönüş yapabileyim bu sayede de.

Ayrıca önerdiğim cihazları lütfen Akakçe ve epey siteleri üzerinden fiyat kıyaslamasını yapınız.

• S20 ve S20 FE(256gb) Arasında kadım bu cihazlar hakkında bilgi verebilecek var mı? Yada farklı bir model tavsiye edebilecek?

• .

• 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.