Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevabın için tşkler hocam. Bazı yerlerde realme nin x2 ve xt modelleriydi sanırım türkiyeye gwlecegini okudum ve telefon özellikleri gayet güzel sence bu modellerin geliş süreci daha wpey zaman alır mı. Birde 4 ve 6 gb ram oyunlarda cok fark yaratır mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Realme 3 Pro'da bildirim LED'i olmaması, Mi A3'teki 720p ekran beni Redmi Note 8'e doğru itiyor. Veya 16Xs 1700 TL'ye bulabilirsem çentiksiz olması ve ekrandan parmak izi okuyucusu olması sebebiyle mantıklı geliyor. Ama tabi yazılım desteğinin çok az olması gibi bi problem var.
  • Serious Cat kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece bildirim ledi yüzünden RN8'e kaymak biraz sakıncalı.
    Kaldı ki cihazınızı günde sık olarak kontrol ediyorsanız zaten bildirimleri öyle ya da böyle görüntüleyeceksiniz gibi geliyor bana. Çünkü donanım konusunda iki cihaz arasındaki performans makası açık sonuçta.
    Meizu'nun sıkıntısı belli zaten. O konuda yorum yapma gereği bile duymuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 4 Ocak 2020; 19:3:13 >
  • economst E kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konuyu şöyle özetleyebiliriz,
    Aslında evet ama Linux tabanlı işletim sistemleri (debian, android, manjaro, ubuntu) Windows ve MacOS a göre kullanım alışkanlıklarında fark yaratıyor.
    Yani siz sisteme ne kadar RAM ayırırsanız sistem de bir o kadarını yiyor zaten.
    MacOS ile iOS RAM'ı ayarında kullanıyor. Fazlası ise boşta kalıyor. Linux tabanındaki dağıtımlar gibi (android de dahil) dinamik biçimde belli bir oranını kaplamıyor. Çünkü bu işletim sistemlerinde uygulamayı sonlandırırsanız uygulama arka planda işlev yapmayı keser. Linux tabanında ise bu Doze Mode a kadar imkansızdı en azından android için. Şimdi de yine ios ile macos kadar olmasa da benzer mantıkla çalışıyor android cihazlar.
    İşte bu sebeple Android'de RAM kapasiteleri son birkaç yılda 10 12 GB a kadar da yükseldi.
    Tabi şimdi 2. aşamada düşünme zamanı. Tabi bu kişiden kişiye değişir fakat Android için 4GB RAM ideal noktadır. Üstüne baktığımızda evet kullanım yöntemimiz, multitask yeteneklerimiz gün geçtikçe iyileşiyor fakat uzun bir süre için 4GB ideal sınır olarak kalacaktır orta segment için.
    Üst segment için sözüm yok 8GB kesinlikle alt sınır haline gelmeli o segmente göre ama sonuçta uygulamaların açılmasındaki milisaniyelik farklar haricinde bu gelişmeler için hala erken olduğunu söyleyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam sadece bildirim ledi yüzünden RN8'e kaymak biraz sakıncalı.
    Kaldı ki cihazınızı günde sık olarak kontrol ediyorsanız zaten bildirimleri öyle ya da böyle görüntüleyeceksiniz gibi geliyor bana. Çünkü donanım konusunda iki cihaz arasındaki performans makası açık sonuçta.
    Meizu'nun sıkıntısı belli zaten. O konuda yorum yapma gereği bile duymuyorum.
    Performans konusu Antutu sonuçlarına göre %10-15 fark var gibi gözüküyor. Telefonda oyun oynayan birisi değilim. Pratikte ciddi bir fark var mı sizce 2 telefon arasında? Ayrıca Realme'nin yarın bir gün teknik servis, yedek parça temini gibi konularda sıkıntı yaşatma ihtimali var mı? Mesela Xiaomi'nin teknik servisi her ne kadar kötü olsa da en azından yedek parçası bulunup dışarıda tamir ettirilebiliyor.

Meizu konusunda da son olarak şöyle sorayım: Cihazı ne kadar beğensek de "Android güncelleştirmesi almayan telefonlar alınmamalı" diyebilir miyiz? Meizu Flyme güncelleştirmeleriyle bu açığı kapatamaz mı? Yani yeni Android sürümlerinin getireceği yenilikleri Flyme güncelleştirmeleri ile getiremez mi mesela?

• High Sierra kullanıcısına yanıt
    Tşkler hocam cvpların kafamdaki soruları yok etmiş oldu. Bi teknoloji mağazası realme nin 5 ocakta gelecegini söylemişti yarın bide gidip elimde görecem ve son kararımı vereceğim inş. :)

• Serious Cat kullanıcısına yanıt
    Hocam S665 ile S710 arasındaki fark daha geniştir. Özellikle de GPU bazında.
    O bahsettiğiniz fark ancak S710 ile S675 arasındaki fark olur.
    En basitinden işlemci saat hızları bile S660'dan geride. O da 12nm üretim süreci olması ile günü kurtarıyor ama S665 de tabi bir 10 nm lik 'S710' değil bu bahsettiğimiz verimlilik hususunda da.
    1. Günlük kullanımda hissetmeniz zor fakat gün geçtikçe yani zamanla kullanım alışkanlıklarınız değişmedi ise bile aynen dediğim gibi performans, randıman sıkıntısı çekebilirsiniz. Bu konuda da haklı olan taraf S710 tarafı.
    2. Parça konusunda Realme Türkiye Oppo Türkiye altında Türkiye'ye geliyor. Normalde çok zor bulunur diyr kestirip atacağım cevabı sadece Oppo'ya duyacağım güvenden ötürü eğer Oppo bu telefonu da piyasaya sunacaksa yedek parça konusunda problem olacağını düşünmüyorum ile sonuçlandırıyorum fikrimi.
    Öte yandan Delta ile KVK gibi iki farklı firma garantisi altında tanıtıldığı için de yedek parçalarının yaygınlaşmasının yakın olduğunu düşünüyorum açıkçası.
    3. Evet en güzel soru bu olsa gerek.
    Meizu X8'i tanıttığında Android 8.0 ile geldi cihaz. Evet güvenlik yaması da aldı aslında Flyme güncellemesi ile birlikte. Ayrıca arayüz olarak 8.0 da 9.0 gibi multitask ekranını sunan bir makyaj arayüz yapmış meizu. Yani 8.0 da o kartlar dikey durmuyordu 9.0 gibi ama meizu öyle özelleştirmiş arayüzünü. Resmen android 9.0 ready gibi bir şey olmuş.
    Bunun benzerini xiaomi redmi serisini güncellemeyi bıraktığında MIUI güncellemesi verdiğinde böyle özellikleri kırpıp veriyordu.
    Tabi hiçbir zaman asıl sürüm kadar olmuyor bu çözümler. Sonuçta bu model 8.0 da takılmasına rağmen aynı donanıma sahip Realme 3 Pro büyük ihtimal Android 11 i de görecek. Sıkıntı da burada başlıyor zaten.Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 5 Ocak 2020; 1:32:24 >

• Çift hat telefon önerisi yapabilir misiniz ? normalde tr den 4000tl bütçem ama yurtdısından 4.5-5 civarına sıfır note 10+ getirmeyi düşünüyorum
  • dimitradon kullanıcısına yanıt
    Hocam 2000 TL'ye yakın kayıt ücreti vereceğinizi akılda tutacak olursanız bilemiyorum bu durumu. Tabi Türkiye'de 4000TL'ye alabildiğiniz modeller ile Note10+ arasında büyük bir fark mevcut. Almayı düşündüğünüz model zaten Samsung'un şu andaki tepe modeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 5 Ocak 2020; 12:15:36 >
  • Ben kameraya çok önem veren biri değilimdir.Telefondan emulatör ile oyun oynamayı düşünüyorum.dolphin emulatörde ayarlar ile sabit 30fps verebilecek en iyi f/p performans telefonu hangisidir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • PyroSemi P kullanıcısına yanıt
    Hocam, emülatör uygulamalarını telefon üzerinde pek kullanmadığım için minimum sistem gereksinimleri tam olarak nedir bilemiyorum ne yazık ki.
    Fakat sadece kuru bir tahmin ile S710 platformunun bu işe yeterli gelebileceğini düşünüyorum. S710 ile çıkmış en ekonomik cihazlar da belli (Realme3Pro ile Meizu X8), Realme 3 Pro da bu segmentteki oldukça başarılı modellerden biri.
    bununla birlikte emülatörlerin mobil cihazlarda gösterdiği performans hakkında ne yazık ki tam bir bilgim yok hocam.
    Hocam bugün baktım da uçmuş fiyatlar yeni vergi mi geldi neden böyle

Hangi cihazlardan bahsediyorsunuz acaba hocam?
    Realme 3 Pro'nun fiyatı hepsiburada, n11, trendyol'da aynı.
    100tl ye note 10 + 'ları malum yöntemlerle kırıyorlar 2000tl verilmez tabiki. Şuan Note Fan edition kullanıyorum çift hat performansından çok memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 5 Ocak 2020; 15:22:19 >
    Hocam ben mi9t pro ithalatçı garantiliyi 3000 Türkiye garantilisini 3700e görmüştüm fakat şu an bulamıyorum

Hocam ben hiç 9t pro nun 3499 TL aşağısında fiyat aralığına sahip olduğunu göremedim. Öte yandan evet xiaomi cihazların fiyatı arttı. Hele de Mi9t ve Mi9 serisinin.

Mi9t pro tr garantilisi fp değil bence bir de hocam mi9t pro ithalatçı garantili 3099 yazmışsınız

Hocam mi9t nın 128 fiyatı ile karışmıştır haklısınız. Kaldı ki 3499 TL ye bile bulunmuyor artık mi9t pro.
    Şu an 3899 TL ye bulunan Nova5T ile Honor 20 hariç bu fiyat aralığında model kalmadı zaten.

Hocam mi9se nasıldır

Yarı fiyatına aynı işlemciye sahip olan Realme 3 Pro'nun yanında sadece tasarımı ve görece küçük pil kapasitesine sahip bir model.
    Bence mantıklı bir tercih değil hocam siz bilirsiniz.
    Üstte bahsettiğim iki cihazı buu fiyat aralığında incelemeniz daha mantıklı.

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.