Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam artık orta segmentin başarılı modelleri de bahsettiğiniz performansı sunuyor. Kamera da keza bunun için geçerli.
    Realme 3 Pro'nun kamera performansı orta segmentte olmasına rağmen beğeniliyor.
    Diğer türlü Mi9, Mi 9T (9T ve 9T Pro) serisine bakabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam artık orta segmentin başarılı modelleri de bahsettiğiniz performansı sunuyor. Kamera da keza bunun için geçerli.
    Realme 3 Pro'nun kamera performansı orta segmentte olmasına rağmen beğeniliyor.
    Diğer türlü Mi9, Mi 9T (9T ve 9T Pro) serisine bakabilirsiniz
    Öneriniz için teşekkürler, muhtemelen 2800 liraya distribütör garantili 9T alacağım.

Aklımda kalmaması adına sormak istiyorum, Galaxy A70 ya da LG V30+ modelleri için ne düşünürdünüz Mi 9T yerine?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi papasmurf -- 2 Ekim 2019; 11:22:30 >
  • papasmurf P kullanıcısına yanıt
    Mi 9T mantıklı bir tercih olurdu diye düşünüyorum
    A70 donanım ve ergonomi bakımından Mi 9T kadar başarılı olamıyor ne yazık ki.
    V30 ise eskiyen bir donanıma sahip. Güçlü ancak yazılım güncellemesi alması olanaksız cihaz eski kategorisine indirgeniyor kısaca.
  • High Sierra kullanıcısına yanıt
    Bu bilgiler doğrultusunda tercihim Mi 9T olacak.

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi papasmurf -- 2 Ekim 2019; 12:34:10 >
  • Merhaba, 1500 TL bütçe için Çinli olmayan markalar arasından tavsiyeleriniz neler olur?
  • Preszsbuild P kullanıcısına yanıt
    Hocam o fiyata ancak A40 alırsınız. Ya da Asus zenfone max pro m1 alırsınız. Başka bir şey almanız mümkün değil diye düşünüyorum.

mi a3
    realme 3 pro
    lg v30+

dan hangisini tercih edersiniz?fiyat önemli değil, yazılımsal problemi olmasın, iyi resim/video çeksin, şarj süresi kısa ve ekran süresi uzun tercihimdir. Şekli şemali düzgün bir telefon istiyorum. android sürümü ve güncelleme alacak olması birşey ifade etmiyor, oyun oynamıyorum. Çoğunlukla sosyal medya ve tarayıcı üzerinden birşeyler okuyorum. Stock arayüz aslında çok sıkıcı gelmişti android 4.4.2 de gördüğümde hala öyle midir açıkçası merak ediyorum. Tercihiniz hangisi olurdu ?

Edit:ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quarez999 -- 6 Ekim 2019; 13:56:18 >
  • quarez999 Q kullanıcısına yanıt
    Hocam stok arayüz android 5'den beri gelişmekte. Materyal dizayn adı verilen köşeli tasarım 8'de de yuvarlak ikonlu uygulamalar haline dönüştü bu tasarım dilinin yönü. Beyaz ağırlıklı tasarım, Android Q ile asıl koyu moda geçiş seçeneği sunacak konuma gelmeye çalışıyor (tercihe bağlı). Samsung bunu kendi arayüzünde Pie ile gerçekleştirdi. Şimdi uygulamalar bazında (Instagram, Facebook...) gibi koyu modu seçeneği sunmayan uygulamalara dahi zorla etkiyen bir şekilde koyu modu root erişimine karışmadan elde ediyor olacağız.
    Kişisel görüşüm olacak fakat Google arayüz konusunda hiç olmadığı kadar iddialı hale geldi. Bununla birlikte Samsung ile Oppo harici diğer android cihaz üreticileri bu konuyu pas geçmekte ısrar ediyor. Bir de Xiaomi eskisi kadar iddialı olmamakla birlikte arayüzünü güncelliyor. (Bir miui 5 6 arası farkı göremedik son çıkan miui arayüzleri arasında.)
    Tabi burada tercih etmeyi düşündüğünüz Mi A3 yerine Realme 3 Pro'yu düşünmenizi veya bu üçüncü seçeneği unutmanızı tavsiye edeceğim. Çünkü araştırdığınız cihazlar arasında donanımı açık ara zayıf olan cihaz A3.
    Tavsiyem Mi 9T yönünde olurdu. Fakat şu sıralar Redmi Note8 Pro'nun tanıtılması ile fiyatının artacağına dair şüphelerim var. Buna göre elinizi çabuk tutmanızı öneririm eğer seçeneğiniz Mi 9T ise.
    Öte yandan Realme 3 Pro sizin için uygun cihazsa fiyat konusunda da yazılım konusunda da iyi bir cihaz olacağını düşünüyorum. Google'ın Resmi Android Q deneme sürümü test sürüşüne katılmış 10-15 cihazdan biri. Yani Q'yu kısa sürede almasını beklemekte kullanıcıları bununla orantılı olarak.
    V30 Plus donanım olarak güçlü bir model. Tek sıkıntısı artık eskiyen bir cihaz yolunda olduğundan Android 9 (Pie) güncellemesi bu cihazın son güncellemesi olacağını beklemekteyiz. Genelde android cihazlar aksi belirtilmedikçe 2 güncelleme alır ve kaderine terk edilir.
    Aklınızda başka bir soru olursa dağılmaktan çekinmeyin hocam.

Doyurucu cevabın için teşekkürler. Mi a3 ün ekran çözünürlüğü bence zaten telefonlarda olması gereken dpi ler. Hatta v30 alıp çözünürlüğünü bile düşürürüm diye düşünmüştüm. Son model telefon almaktansa hep çıkalı 1 sene sonra almayı tercih ederim fiyat oturacağı için.
    - V30 aslında önceliğim, sebebi aod, ip 68, ois kamera ve snap 835 olması ancak eski telefonum sanpdragon 821 di ve kamera açıkken çok ısınıyordu ve açıkçası 8xx ile 6xx serisi farkı oyun oynanmadıkça fark edilir mi, öğrenmek isterim. Yani +600 tl verip v30 almaya değer mi, genel açıdan bakıldığında ?
    - Xiaomi cihazlara 2000 üstü veresim gelmiyor çünkü basit yazılımsal hataları olabiliyor(mi a2 de rehberde whatsapp kişileri de ilaveten gözüküyormuş, android 4.0 olan htc rhyme da bile bu hata yoktu) bana içlerindeki en teknoljik cihaz gibi geliyor hem de en taşınabilir
    - Realme çok övüldü kamerası, performansı ve fiyatı ile açıkçası beğendim ama servis kısmında kim bakacak, bunun ile ilgili bilgin varsa çok makbule geçer. şans vermek istiyorum bu cihaza da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quarez99 -- 7 Ekim 2019; 15:50:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: quarez99

Doyurucu cevabın için teşekkürler. Mi a3 ün ekran çözünürlüğü bence zaten telefonlarda olması gereken dpi ler. Hatta v30 alıp çözünürlüğünü bile düşürürüm diye düşünmüştüm. Son model telefon almaktansa hep çıkalı 1 sene sonra almayı tercih ederim fiyat oturacağı için.
    - V30 aslında önceliğim, sebebi aod, ip 68, ois kamera ve snap 835 olması ancak eski telefonum sanpdragon 821 di ve kamera açıkken çok ısınıyordu ve açıkçası 8xx ile 6xx serisi farkı oyun oynanmadıkça fark edilir mi, öğrenmek isterim. Yani +600 tl verip v30 almaya değer mi, genel açıdan bakıldığında ?
    - Xiaomi cihazlara 2000 üstü veresim gelmiyor çünkü basit yazılımsal hataları olabiliyor(mi a2 de rehberde whatsapp kişileri de ilaveten gözüküyormuş, android 4.0 olan htc rhyme da bile bu hata yoktu) bana içlerindeki en teknoljik cihaz gibi geliyor hem de en taşınabilir
    - Realme çok övüldü kamerası, performansı ve fiyatı ile açıkçası beğendim ama servis kısmında kim bakacak, bunun ile ilgili bilgin varsa çok makbule geçer. şans vermek istiyorum bu cihaza da
    realme nin ekranı IPS ekran ..bu iyimidir kötümüdür

• ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    Ekranlar sınıflandırıldığında AMOLED ekran güç tüketimi ve doygunluk bakımından biraz önde gözükse de AMOLED ekranlardaki yanma sorununu yaşama ihtimaliniz de yüksek. Hem avantajlı hem de dezavantajlı bir ekran öte yandan sararma gibi unsurlar AMOLED'de de IPS'de ekranda sararmalar yaşanmakta kullanıma bağlı olarak. Örneğin yanma durumu genellikle ekran zaman aşımı olmayan ekran parlaklığı max (oto ya alınmamış halde) olan bir cihazda statik olarak aynı görselin durması ile ekranda iz şeklinde bu görüntünün oluşması pek ala mümkündür. Bu yüzden Samsung ve Google özellikle ambient / always on display kısmında saat ve alttaki navigasyon tuşlarının dinamik olarak yer değiştirmesini sağlayacak bir çözüm geliştirme durumunda kaldılar.
    Bunlar geniş kapsamlı konular ve farklı şekillerde de yorumlanabilirler ancak hala kafanızda soru takılıyor ise sormaktan çekinmeyin.
  • quarez99 Q kullanıcısına yanıt
    Hocam realme'nin garanti konusunu ana konuda ve ithalatçı vekab'ın web sitesi üzerinden değerlendirebilirsiniz.
    Zaten bu tür cihazların başına gelenler genelde klasik ekran kırılması, ana kart yanması gibi servislerin ani ret kararını verdiği durumlar. Realme ile oppo diğer cihazlarını getirdikçe garanti işinin daha da oturacağını düşünmekteyim.
    LG ise öte yandan G7'den sonra Türkiye piyasasına veda etti, sonrasında G8 serisinin ekonomik üyesi G8s ile geri döndü. Böyle değişik bir gelişmeden sonra LG'nin bu cihazları nasıl değerlendirdiği konusunda pek bir bilgim yok öte yandan G4 krizini görece iyi yönetti garanti konusunda.
    Eğer multimedya ile aranız iyiyse ancak oyun işin içine girdiğinde çözünürlük kendini belli etmekte bu da bir sıkıntı evet QHD gereksiz olduğu kadar FHD'nin de artık 2000 TL sınırında bir cihazın şart ve şart olması gerektiğini düşünüyorum Mi A3'ün donanımı dışında tek eksisi bu hocam belirtmek isterim.
    Tavsiyem yine aynı yönde olacak, Mi 9T, Realme 3 Pro gibi daha güçlü modeller yerine Mi A3 gibi orta şeker bir cihazı öneremiyorum. Öte yandan LG V30+'ın yazılım güncellemesi durumu sizi etkilemiyorsa neden olmasın denecek bir cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 7 Ekim 2019; 18:1:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Ekranlar sınıflandırıldığında AMOLED ekran güç tüketimi ve doygunluk bakımından biraz önde gözükse de AMOLED ekranlardaki yanma sorununu yaşama ihtimaliniz de yüksek. Hem avantajlı hem de dezavantajlı bir ekran öte yandan sararma gibi unsurlar AMOLED'de de IPS'de ekranda sararmalar yaşanmakta kullanıma bağlı olarak. Örneğin yanma durumu genellikle ekran zaman aşımı olmayan ekran parlaklığı max (oto ya alınmamış halde) olan bir cihazda statik olarak aynı görselin durması ile ekranda iz şeklinde bu görüntünün oluşması pek ala mümkündür. Bu yüzden Samsung ve Google özellikle ambient / always on display kısmında saat ve alttaki navigasyon tuşlarının dinamik olarak yer değiştirmesini sağlayacak bir çözüm geliştirme durumunda kaldılar.
    Bunlar geniş kapsamlı konular ve farklı şekillerde de yorumlanabilirler ancak hala kafanızda soru takılıyor ise sormaktan çekinmeyin.
    mi 8se realme pro karşılaştırması yapsak?
    bataryası bariz daha düşük ama ekran amoled
    gerçi şimdi baktım fiyat olarak yüksek mi 8 .....
    o farka gerek yok gibi sanki.

• arkadaşlar merhaba. iphone 5s 16 gb kullanıcısıyım. telefon çok eski olsa da hala çok beğeniyorum ama malum 16gb olduğu için artık yetmiyor. daha önce kullandığım android telefonlar 1 yıl içerisinde inanılmaz kasmaya başlıyordu. bu yüzden androide bi önyargım var (telefondan falan anlamam yanlış anlaşılmasın, cahil önyargısı benimki) iphone7leri çok beğeniyorum ama artık o da eski bi telefon sayılır ve pahalı + şarj süresi kötü bildiğim kadarıyla. bana ekranı çok büyük olmayan, çok kalın olmayan, zarif, en az 64 gb, kasma sorunları yaşamayacağım stabil bi telefon önerir misiniz? bütçe çok değil 2000 tl. ama siz 2000-2500 tl arası önerebilirsiniz
    Hocam mi 9 se mi 8 se mi bahsettiğiniz onu anlayamadım. 8 se ise gerçekten değmez 9 se ise o fiyata mi9T alın.
    8 se imei işi ile uğraştıracak ve yazılım güncellemeleri bu konuda yalan olacak.
    Amoled ekran her zaman bir avantaj değildir zaten üstte de bundan bahsettim.

• Katalan! kullanıcısına yanıt
    Hocam android cihazlar bu konuda oldukça geliştiler. Elimdeki telefon note5. 3 buçuk yıldır kullanıyorum. Pil dışında hala kullanımını engelleyecek bir durum ile karşılaşmadım. Kaldı ki 4 yıl bir telefon için ideal sayılabilecek bir süre.
    Realme 3 Pro, Mi 9T gibi modeller orta seviyenin güçlü, fiyat performans dengesi yüksek seçkin modelleri. İki cihazın da yazılım konusunda bir eksiği bulunmamakta. Android Pie ile tanıtıldılar. Q alacaklar.
    Diğer Redmi note8 pro, Mi 9 lite gibi modeller fiyatı düşse daha çok ilgi çekeceklerini düşündüğüm modeller. Şu halleri ile fiyat performans skalasını yakalamış değiller.

bana soruyorsan ips lcd en iyi ekran renkler canlı ama amoledi genelde beğenirler daha yüksek ekran süreleri verdiği için
  • Hocam birkaç gün içinde telefon satın alacağım. Kamerasının iyi olması ve TR garantili olması önemli. A50 düşündüm optik sabitleyicisinin olmaması fotoğraf kalitesini çok etkiler mi? Daha iyi bir alternatif var mı? J7'den geçeceğim. Teşekkürler.

Bir de A50s tanıtılmış ve çıkacakmış sanırım ne zaman çıkar ve A50 fiyatları daha düşer mi? Şuan 2350 tlye satın alacağım DR'dan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WP Maokai -- 8 Ekim 2019; 16:24:30 >
  • WP Maokai kullanıcısına yanıt
    Hocam dxomark bayağı yermişti A50'yi. Kamera performansı ancak S6 kadar bir cihaz diye de yakıştırma yapmıştı.
    Tavsiyem gece çekim performansı daha iyi modelleri düşünmenizden yana olacaktır. Realme 3 Pro, Mi 9T serisi daha mantıklı tercih olur diye düşünüyorum. Garanti konusuna takılacak olursanız Samsung servisleri bu konuda başarılı olduğunu düşünmüyorum. Bu konuyu tercih hususu yapmanızı bile önermem açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 8 Ekim 2019; 19:15:24 >
  • babama 1000-1200 bandında telefon bakıyorum. Kullanımı kolay bizi üzmeyecek birşey olsun istiyorum. samsung a10,10, huawei y6, xiaomi a2 lite, redmi note 6 pro, redmi 7 veya daha iyi bir seçenek. tavsiyeniz nedir?
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.