Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Redmi Note 7'den bahsetmiştim tabi bunun yanında Redmi 7 nin işlemcisi S632 Note7 nın S660.
    7'nin FHD ekrana sahip olan versiyonu da Meizu Note8 dir. Güncelleme almaması dışında benzer donanıma sahip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 2000TL maximum bütçem var. 1500-2000TL arasi bir fiyat / performans telefonu arıyorum.
    Aradığım 2 özellik kamerasi ve bataryasi iyi olsun yeterli.
    Tavsiyeleriniz nelerdir.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 14 Eylül 2019; 9:5:2 >
  • 9FiestaM6 kullanıcısına yanıt
    Hocam Meizu X8 veya Note9 düşünmenizi öneririm.
    Note9 kamera konusunda iyi ve Pie ile çıktı. Tek problem Android 9 da kalacak olması ancak yeni flyme güncellemelerini alacak. X8 fiyat ve işlemci olarak avantajlı.
    Tabi tek beklentiniz güncelleme ise piyasaya yeni sürülecek Android one cihazlardan da bekleyebilirsiniz (Mi A3). Tabi S665 e sahip A3, donanım olarak bir X8 veya Note9 performansı göstermekten uzak.

• Merhabalar,

Valide için telefon bakıyoruz. instagram Whatsapp kullanacak fotoğraf çekimi öncelikli bir telefon aramaktayız. 1000-1500 tl arası Öner’iniz varmı. Teşekkürler

• VLX kullanıcısına yanıt
    Redmi Note6 Pro veya Note7 (ist bilişim fiyatı bir tık daha uygun) bütçenizi biraz daha alarak özellikle kamera konusunda iyi iş çıkaran bir cihaz olarak öne çıkıyor hocam.

• Merhabalar, şimdiye kadar sürekli sony markasının amiral telefonlarını kullandım. Şu an kullandığım sony xz telefonum artık donmaya ve yavaşlamaya başladı. Telefon alırken genelde yeni teknoloji amiral modellere alıp minimum 3-4 sene kullanmayı tercih ediyorum. Sony türkiye den çekildiği ve teknik özellik açısından diğer modellerden geri kaldığı için başka bir marka android telefon almayı düşünüyorum.şu anki amiral modellere baktığımda fiyatların gereksiz pahalı olduğunu gördüm. İmkanım olsa bile bir telefona 8-10k vermek bana gereksiz geliyor. Almak istediğim telefon özelliklerini sıralamak gerekir ise;

- Hızlı işlemci
    - Su geçirmezlik özelliği ( sony de alıştıktan sonra sudan zarar gören bir telefon olursa kesin sıkıntı yaşarım :)
    - Fotoğraf klitesi
    - Pil ömrü
    - Oyun performansı ( pupg gibi online oyunlar oynamasam da offline oyunları sık sık oynarım).
    - Uzun süreli kullanmak istediğimden yeni teknolojileri barındırması

Güncel modelleri incelediğimde Huawei Mate 20 pro bu özellikleri karşılıyor gözüküyor fakat google ile arasında olan sıkıntıların uzun vadede bana sorun çıkartmasından korkuyorum. Bazen de 5k bandı bile gözüme yüksek gözüküyor ve gidip mi8 gibi bir önceki yılın amiral telefonlarından birini mi alsam diyorum.

Biraz uzun oldu ama seçenek çok olunca insanın kafası karışıyor. Bu konuda tavsiye ve önerilerinizi merakla bekliyorum.

İyi günler dilerim

• emrah kaptan kullanıcısına yanıt
    Hocam suya dayanıklılık özelliği haricinde Mi 9T Pro da gayet güçlü bir donanıma sahip. Evofone satışa çıkardı incelemenizi öneririm. Bu cihazı incelemenizi öneririm. Mate20 Pro Android Q alacak diye duyuruldu ancak 11 belirsiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Hocam suya dayanıklılık özelliği haricinde Mi 9T Pro da gayet güçlü bir donanıma sahip. Evofone satışa çıkardı incelemenizi öneririm. Bu cihazı incelemenizi öneririm. Mate20 Pro Android Q alacak diye duyuruldu ancak 11 belirsiz.
    Şu anda şatışta olan model 64gb versiyonu ve sd kart özelliği malesef yok, 1 yıl sonra kapasite sıkıntısı yaşayabilirim. 5k bandına çıkınca samsung s10 fiyatına da yaklaşıyorum ama onun da batarya kapasitesi düşük geldi bana

• Merhabalar genel olarak iphone kullanıcısıyım fakat yeni ürünler denemek istedim.
    Türkiye cihazı olmasından yanayım herhangi bir sorunda garanti ile kafam ağrısın istemiyorum.

2.el olarak temiz cihazlar almaktan yanayım.
    4500 liraya kadar okeyim çok çok iyi fark var 5000 verin bunu alın diyebileceğiniz cihazlar da olur.

Aklımda İphone 8 Plus vardı ama dediğim gibi farklı cihaz denemek istiyorum.
    NOTE 9 serisi de çok iyi olduğunu duydum fakat ekranda burn-in - ışık sızması - gölgelenme tarzında dedikodular dönüyor.
    OPPO'nun çok iyi ve kaliteli olduğunu söyleyenler var bir yandan. Türkiye piyasasına yeni girdiklerinden dolayı ve servis konusunda aklımda soru işaretleri var. Diğer marka ve modelleri pek araştırmadım. Arkadaşların tavsiyelerine göre bakacağım.

Konu sahibinin ve diğer arkadaşların fikrini öğrenmek isterim. saygılarımla... iyi forumlar.
  • Merhaba bir yakınım için 1000-2000 tl arası kamera performansı olarak öne çıkan ve iphone'dan geçiş yapıp zorlanmadan (android) kullanabileceği f/p telefon tavsiyesi(tavsiyeleri) alabilir miyim?
  • Merhabalar, 1000tl civarında red mi 6 ve red mi S2 önerildi, hangisini almalıyım ya da başka öneriniz var mı?

• emrah kaptan kullanıcısına yanıt
    Hocam S10e hariç S10 serisinde pil konusu sıkıntı değil bu kesin. Geri kalanında aradaki fark sizin için problem değilse S10 serisi mantıklı bir seçim olarak öne çıkıyor tek farkı 7nm üretim süresinden çıkmış A12 Kirin 980 ve S855 aksine Exynos9820 8nm ile üretimden çıkmış bir çipset. Bunun verimlilik vs söz konusu olduğunda teorik olarak bir eksiklik gösterdiğini ancak günlük kullanımda bu farkın büyük bir oranda oluşmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.
    Bu arada Mi9 128 gb güncel fiyatına bakmanızı da öneririm özellikle seçenek olabilir bu koşullarda kesinlikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 16 Eylül 2019; 0:56:39 >
  • Masarifane kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar bu fiyat segmentine piyasaya düşen Mi 9T Pro mantıklı bir seçim olabilir bunu akılda tutalım. Geri kalanında bu fiyatta alınabilecek cihazlar Mate 20 Pro ve S10 serisi olabilir ancak. Ayrıca pil esnek bir konu ise bu sefer de Mi9 düşünürdüm.
    Peki bana ne alırdınız diye soracak olursanız sanırım S10 serisine fiyat farkından dolayı soğuk bakıp ilk etapta 20 Pro ile 9T pro arasında gidip gelip tasarım yüzünden Mi9 a yaklaşırdım.

• Hocam geniş bir fiyat aralığı ben en uç iki kısmı açıklayarak anlatacağım.
    Kısaca;
    1000 liraya yakın Redmi Note6 Pro (1200 TL civarı) gayet başarılı bir yazılım ve donanım performansına sahip bir cihaz oluyor. Bununla birlikte kamera konusunda en mükemmel tercih olmayabilir.
    2000 liraya yakın 1800 TL civarı fiyatı ile Meizu Note9 cihazı mantıklı bir tercih oluyor ister istemez. Özellikle kamera performansı olarak yakın rakibi Redmi Note7 ye fark attığını söyleyebiliriz. Donanımı özellikle güçlü ve yazılımsal olarak Flyme OS platformunun avantajları ile donatılmış durumda. Tek problem meizu cihazların sürüm güncelleme almamaları. Ancak Flyme OS periyodik olarak güncellendiğinden bu da sizin için bir sorun belirtmez. Güvenlik yamaları alınan modeller.
    Merak ettiğiniz bir model olursa çekinmeden yazabilirsiniz ve mümkünse çok daha dar bir bütçe aralığı belirlerseniz bu seçim konusunda size daha faydalı olacağını düşünmekteyim.

• Sudolfin kullanıcısına yanıt
    Hocam iki cihaz arasında Redmi S2 de bulunan S625 işlemci mimarisi kısmen eski Cortex A53 çekirdeklerini barındırıyor ve hepsi eşit frekansta çalışıyor. Redmi 6'yı kıyasa almıyorum yerine 7A'yı koyuyorum. 7A avantajı ise 12nm sürecinden geçmesi işlemcinin. Yani devasa farklar yok. Redmi 6'yı pas geçme sebebim Xiaomi'nin Redmi 6 üzerine düşmemesi ve yeni Redmi cihazlarında Note8 Pro harici Mediatek'i dışlaması. P22'nin GPU performansı da ister istemez biraz daha geride kalıyor muadil Snapdragon işlemcili GPU lara göre.

• quote:

Hocam geniş bir fiyat aralığı ben en uç iki kısmı açıklayarak anlatacağım.
    Kısaca;
    1000 liraya yakın Redmi Note6 Pro (1200 TL civarı) gayet başarılı bir yazılım ve donanım performansına sahip bir cihaz oluyor. Bununla birlikte kamera konusunda en mükemmel tercih olmayabilir.
    2000 liraya yakın 1800 TL civarı fiyatı ile Meizu Note9 cihazı mantıklı bir tercih oluyor ister istemez. Özellikle kamera performansı olarak yakın rakibi Redmi Note7 ye fark attığını söyleyebiliriz. Donanımı özellikle güçlü ve yazılımsal olarak Flyme OS platformunun avantajları ile donatılmış durumda. Tek problem meizu cihazların sürüm güncelleme almamaları. Ancak Flyme OS periyodik olarak güncellendiğinden bu da sizin için bir sorun belirtmez. Güvenlik yamaları alınan modeller.
    Merak ettiğiniz bir model olursa çekinmeden yazabilirsiniz ve mümkünse çok daha dar bir bütçe aralığı belirlerseniz bu seçim konusunda size daha faydalı olacağını düşünmekteyim.
    Teşekkürler hocam cevabınız gayet açıklayıcı bence, ben de mi 6 var çıktığında almıştım halen taş gibi telefon şuan da xiaomi mi 8 lite dikkatimi çekti bu model hakkında ne düşünüyorsunuz bir yakınıma almak istiyorum pişman olur muyum :)

• Hocam cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Red mi 6pro da dikkatimi çekmişti. Siz 900-1200 TL aralığında hangi cihazı önerirsiniz? Bu fiyat aralığında gördüğüm telefonlar red mi 6 pro, red mi a2 lite, red mi 7, red mi S2. Açıkçası çok kararsız kaldım. Başka marka ve modeller de olabilir tabii ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sudolfin -- 16 Eylül 2019; 12:45:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sudolfin

Hocam cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Red mi 6pro da dikkatimi çekmişti. Siz 900-1200 TL aralığında hangi cihazı önerirsiniz? Bu fiyat aralığında gördüğüm telefonlar red mi 6 pro, red mi a2 lite, red mi 7, red mi S2. Açıkçası çok kararsız kaldım. Başka marka ve modeller de olabilir tabii ki
    aynı soruyu sormak için gelmiştim.
    Annem için bir telefon arayışındayım.
    değerli yorumlarınızı beklerim.
  • quote:

Hocam S10e hariç S10 serisinde pil konusu sıkıntı değil bu kesin. Geri kalanında aradaki fark sizin için problem değilse S10 serisi mantıklı bir seçim olarak öne çıkıyor tek farkı 7nm üretim süresinden çıkmış A12 Kirin 980 ve S855 aksine Exynos9820 8nm ile üretimden çıkmış bir çipset. Bunun verimlilik vs söz konusu olduğunda teorik olarak bir eksiklik gösterdiğini ancak günlük kullanımda bu farkın büyük bir oranda oluşmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.
    Bu arada Mi9 128 gb güncel fiyatına bakmanızı da öneririm özellikle seçenek olabilir bu koşullarda kesinlikle.
    Cevabınız için teşekkürler, mi9 u incelerken one plus 7 pro yu da beğendim, özellikleri çok iyi ama Türkiye de garantili satışı yok malesef. Artık bu telefonlardan birini seçeceğim.Biraz daha inceleyip araştırmam gerekiyor en doğru seçimi yapabilmem için

• High Sierra kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam 1 ekim sonuna doğru beklemeye karar verdim. Yeni iphone cihazları da TR stoklarına girsin. Daha sonra yeni fiyatlandırmalar yapılsın en son karar veririm. :) şu sıralar baya karışık piyasa gördüğüm kadarıyla.
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.