Şimdi Ara

Bütçeye Göre Cihaz Tavsiyeleri [MART 2022] (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.608
Cevap
75
Favori
267.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam Max 1200 olan (1000 civarı tercihimdir) telefon arıyorum önerin nedir redmi6 güncelleme almayacak general Mobile 8 ile Venüs v6 arasında kaldım hangisi daha iyi veya başka önerdiğin model var mı günlük kullanıma uygun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bycool44 kullanıcısına yanıt
    Nokia 3.1 Plus
    Bu iki cihaz arasında V6 biraz daha iyi diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: High Sierra

Nokia 3.1 Plus
    Bu iki cihaz arasında V6 biraz daha iyi diye düşünüyorum.
    Hocam Nokia iyi de 1300-1400 lira

• bycool44 kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyatının arttığı dikkatimden kaçmış,
    Eğer pil süresi uzun bir cihaz arıyorsanız Alcatel 5V trendyol gibi mağazalarda 1200TL, bu cihaza yönelmeniz de mantıklı.
    Cihazın donanımı Nokia 3.1 Plus ile benzer.

• Konu başlığı 1 AĞUSTOS 2019 tarihli içeriğe göre güncellenmiştir.
  • 3000 liraya kadar kamera performansı özellikle daha iyi olan bir telefon arıyorum sizce hangisi?

• özket kullanıcısına yanıt
    Hocam kameradan kastımız kamera ve video performansı ise OIS taşıyan cihazlar ön planda. Yani LG cihazlar.
    Yok sadece kameradaki fotoğraf performansına göre yorum yapacak isek V30'un ön kamerası biraz sönük kalıyor sadece. Diğer cihazlar zaten belli bir seviyede iyi kamera performansı sunar.
    Hocam bence sadece kameraya göre cihaz arayışında bulunmayın mesela sizin için pil süresi mı önemlidir yoksa işlemci gücü mü? Performansa dayalı mı çalışacak bu cihaz yoksa (oyun vs) günlük kullanım yeterli midir? gibi
    Bu soruları da aklınızda cevaplandırırsanız daha rahat bir seçim yapacağınızı düşünmekteyim.

• High Sierra kullanıcısına yanıt
    Kamerası iyi olan bir telefon istiyoruz özellikle günlük kullanım için oyun oynanmayacak ve f/p olacak mi 9t düşünüyorum aslında bataryası falan da iyi

• Merhabalar ben de özellikle ön ve arka kamerası iyi ve gerçek renklere yakın çekim yapabilen 3000 TL civarı telefon arıyorum.Günlük kullanımda oyun vs oynamıyorum bataryanın 1 günü çıkarması da benim için önemli.Daha önce mi note 3 kullandım özellkle ön kamerasıyla selfie çekerken bütün güzelleştirmeler kapalıyken bile yüzümü resmen beyaz yapıyodu.Ve gerçek renkle alakası yoktu.Bu açıdan yardımcı olursanız sevinirim.

• Candircan C kullanıcısına yanıt
    Hocam Çinli üreticilerde böyle bir durum söz konusu. Samsung'da da kısmen geçerli.
    V30 ön kamera konusunda sıkıntı bir model ancak arka kamerası çok iyi. G7 her iki tarafta da daha iyi.
    Buna göre bir kıyaslama yapabilirsiniz.

• özket kullanıcısına yanıt
    OIS yerine EIS kullanmanız sıkıntı oluşturmayacaksa (video çekimlerde) 9T güzel bir cihazdır hocam.

• Hocam Samsung Galaxy A9 2018 hakkında ne düşünüyorsunuz? 6gb ram, 128gb hafıza, yüksek batarya kapasitesi ve 2500 tl gibi bir fiyatla bana alinabilir bir cihaz gibi göründü. Q güncellemesi de alacağı söyleniyor. Aslında eşim için 4500 civarı telefon bakıyordum, iphone5.ten geçiş yapacak. A9 fiyatıyla uygun geldi bana. Huawei yaptırım ihtimali nedeniyle düşünmüyorum. Başka önerileriniz de olursa sevinirim. 1. Öncelik kamera + hafıza, sonra batarya ve işlemci/ram performansı önemli bizim için. Şimdiden teşekkür ediyorum değerli yorumlarınız için.

Oıs önerirseniz ne önereceksiniz

• ultrahasan U kullanıcısına yanıt
    özket kullanıcısına yanıt
    @ultrahasan A9 kamera yetenekleri hâlâ iyi bir model biraz eski bir model olması dışında bir problemi yok. OIS yok yalnız onu hatırlatalım.
    @özket hocam çok video çekiyorsanız G7 biraz daha mantıklı zaten hep tepe modellerde firesiz bulunan özelliktir OIS. Yok EIS yeterli derseniz Mi 9T gayet güzel bir alternatif. Gerek donanımı gerek özellikleri.

• Hocam kamera performansı ön planda olacak bir telefon bakıyorum. Oyun hiç oynamıyorum sadece twitter instagram browser ve snapseed gibi fotoğraf düzenleme uygulamaları için telefonu kullanıyorum. Pil performansı günü çıkarması gayet yeterli zaten her akşam şarja takıyoruz. Yüz tanıma ekrandan parmak izi gibi özellikler olursa hiç fena olmaz. 3000-4000 civarında olsa hiç fena olmaz daha çıkabilrim ama bir telefona daha fazla vermek pek içimden gelmiyor. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
  • Nastiew N kullanıcısına yanıt
    Hocam pil sizin için önem arz edecekse direkt Mi 9T veya A70 seçin. İki cihaz da iyi pil süresi veriyor. Tek sıkıntınız OIS eksikliği olur.
    A70 128GB seçeneğinin uygun fiyatı olması büyükçe ekranı ve buna eşlik eden biraz daha büyük kapasiteli pili ile öne çıkarken,
    9T işlemci gücü ile ön planda bir cihaz.
    Ancak video kayıtlarında titreme önleme önemli bir husus ise mantıklı olarak G7 ThinQ gibi OIS in olduğu amiral gemilerini tercih etmelisiniz. Diğer iki cihazda yazılım yardımı ile OIS sağlanırken G7 donanım ile sağlıyor bunu.

Kamera açısından önce fotoğraf ardından video önceliğini düşünürsek hangi cihazı tavsiye edersiniz bu üçü arasından.
  • Nastiew N kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğim gibi kamera konusunda fotoğraf çekiminde cihazlar problemli değil kesinlikle. Aksine çok güzel sonuçlar çıkarıyor üçü de ama video konusunda EIS ile OIS arasında fark var. Eis video alınan kısmi daraltıyor bir nebze daha bu sayede yazılımsal olarak titremeleri aza indiriyor. G7 thinq de bulunan OIS bunun aksine donanım ile daha randımanlı sonuç verir şekilde video kaydı sağlıyor. G7 nin tek pil kısmı sizi çok mutlu etmeyebilir. Geri kalanında Mi8 gibi S9 gibi bir amiral gemisinden bahsediyoruz.

• Hocam önceki cevabınız için teşekkür ederim. Geri alım kampanyası ile s10e almaya karar verdim. Mediamarkt.te 4000 tl.ye geliyor fiyatı. Araştırdığım kadarıyla s10 grubu kullanıcılarının genel olarak şikayet ettkileri iki konu var, pubg.de kasma ve pil performansı. Size sormak istediğim pubg ile ilgili olarak yaşanan sıkıntı oyuna özel mi yoksa cihazda genel bir performans eksikliği mi var? Pil konusunda ise yine sadece bu cihazlar mı bu kadar kötü yoksa benzer performansı ve özellikleri olan tüm cihazlar (büyük boyut sayesinde 4000 batarya kapasiteli orta-alt sınıf cihazlar haricinde) için benzer durum söz konusu mu? Buna göre s10e almayı kesinleştireceğim. Tekrar teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrahasan

Hocam önceki cevabınız için teşekkür ederim. Geri alım kampanyası ile s10e almaya karar verdim. Mediamarkt.te 4000 tl.ye geliyor fiyatı. Araştırdığım kadarıyla s10 grubu kullanıcılarının genel olarak şikayet ettkileri iki konu var, pubg.de kasma ve pil performansı. Size sormak istediğim pubg ile ilgili olarak yaşanan sıkıntı oyuna özel mi yoksa cihazda genel bir performans eksikliği mi var? Pil konusunda ise yine sadece bu cihazlar mı bu kadar kötü yoksa benzer performansı ve özellikleri olan tüm cihazlar (büyük boyut sayesinde 4000 batarya kapasiteli orta-alt sınıf cihazlar haricinde) için benzer durum söz konusu mu? Buna göre s10e almayı kesinleştireceğim. Tekrar teşekkür ederim.
    Samsung pil kapasitesi konusunda anlayacağınız üzere biraz cimri hocam. Note serisinde 4K'dan 3500'e bir geri dönüş de gerçekleşti Note 10 ile (evet Plus hala 4K üstü kapasitede.)
    PUBG konusu aynı şekilde zamanında S7 serisinde de böyle bir sıkıntı meydana gelmişti fakat çözülmüştü diye hatırlıyorum. Yani uygulama bazlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 9 Ağustos 2019; 10:44:4 >

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.