Şimdi Ara

Bütçe 2500-3000

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bütçe başlıkta da belirttiğim gibi 2500-3000 arasıdır.

İnternetten araştırdığım kadarıyla

MSI GE60 2OE-047XTR ve N550JV modelleri mevcut.

Ben bi üniversite öğrencisi olarak genel olarak oyun için alıyorum.

Sizce bunlardan birisini alsam pişman olur muyum cidden pahalılar yapıcağım şeyler oyun oynamak dizi izlemek boş vakit geçirmek yani.

Pişman olmazsam hangisini tavsiye edersiniz ?

Teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhankan43

İyi forumlar arkadaşlar.

Sizce bunlardan birisini alsam pişman olur muyum cidden pahalılar yapıcağım şeyler oyun oynamak dizi izlemek boş vakit geçirmek yani.

Asus N550JV almanı tavsiye ediyorum. Eğer mühendislik ve çizim için alıyorsan asusn55jv öneririm. Ama sadece oyun için bu para verilmez. Vereceğin parada alacağın o şeyin sana bir şey katması lazım .
  • Evde kalıyorsan bu paraya masaüstü al öğrenci adamsın ne yapacaksın notebook'u zaten. Koyarsın odana istediğin zaman bütün oyunları ultra da açar oynarsın. Yurtta vs. kalıyorsan notebook elbette ama yurtta kalmıyorsan bence boşuna o kadar para harcama 2500 tl'ye güzel bir masaüstü toplar, üstüne de uygun fiyata bir laptop alır kırk yılın başı sunum yapacağın zaman okulda düzenlemelerini yaparsın.
  • Cok asırı yuklenecek oyunlar degılse gt750 de ıyı bır kart asus alman daha iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordlombak

Evde kalıyorsan bu paraya masaüstü al öğrenci adamsın ne yapacaksın notebook'u zaten. Koyarsın odana istediğin zaman bütün oyunları ultra da açar oynarsın. Yurtta vs. kalıyorsan notebook elbette ama yurtta kalmıyorsan bence boşuna o kadar para harcama 2500 tl'ye güzel bir masaüstü toplar, üstüne de uygun fiyata bir laptop alır kırk yılın başı sunum yapacağın zaman okulda düzenlemelerini yaparsın.

Kendi evimde ailemle kalıyorum tıp öğrencisiyim öyle oyunu da sürekli oynamam kasa almak istemiyorum arada arkadaşlarımın evlerine gidip birşeyler falan yaparım diye.

Ama şimdi 3000 vermek yerine 1500 verip bi ortalama laptop mu alsam diye düşünüyorum pişman olma meselesi var işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: zBrave

Cok asırı yuklenecek oyunlar degılse gt750 de ıyı bır kart asus alman daha iyi olur

Hayalim gta5 oynamak daha çıkmadı galiba pc için ama çok istiyorum call of duty falan bu oyunları açsın bana daha ne istiyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektrik_Mühendisi

quote:

İyi forumlar arkadaşlar.

Asus N550JV almanı tavsiye ediyorum. Eğer mühendislik ve çizim için alıyorsan asusn55jv öneririm. Ama sadece oyun için bu para verilmez. Vereceğin parada alacağın o şeyin sana bir şey katması lazım .

Çizimle uzaktan yakından alakam yok tıp olunca. Sadece oyun vakit geçirmek benim ki ama dandik bişey de istemiyorum bunlar çok mu pahalıya kaçar .
  • Tıp okuyorsan zaten öğrenim süren boyunca devamlı çalışacaksın, ailenle de kalıyorsun bence masaüstü olayını gözden geçir derim. Zaten arkadaşlarınla toplanıp bir şeyler yapacaksan da Yüksek sistem gerektiren oyunlar pek oynanmaz eğlencelik muhabbetlik oyunlar daha çok tercih edilir. Arkadaşlarınla toplanıp atacağı oyunlar bellidir zaten Counter, Call of, Pes, Fifa vs. Tabii tercih senin illa iyi bir notebook olsun dersen asus tercih edilebilir.
  • quote:

quote:

quote:

İyi forumlar arkadaşlar.

Çizimle uzaktan yakından alakam yok tıp olunca. Sadece oyun vakit geçirmek benim ki ama dandik bişey de istemiyorum bunlar çok mu pahalıya kaçar .

evet kardeşim oyun için verilmaz bu para. Ben vermem :))) Oyun oynamadığımdan belki sevmediğimdendir :))
  • @lordlombak Kardeşim masaüstüne nedense bir türlü sıcak bakamıyorum ya.

Mesela güncel oyunları açabilen bi laptop ne kadar olmalı yani.

Sizin önerebileceğiniz normal fiyatlı bi laptop varmı teşekkürler :)
  • O zaman Lenovo y510p'yi bekle derim 2 gün sonra piyasaya çıkıyor. Güncel oyunlarının bir çoğunu da ultra da oynayabileceğin bir notebook olur.
  • quote:

O zaman Lenovo y510p'yi bekle derim 2 gün sonra piyasaya çıkıyor. Güncel oyunlarının bir çoğunu da ultra da oynayabileceğin bir notebook olur.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9162 bu mu hocam dediğiniz.

Bu da yaklaşık 3000 gibi bi fiyat.
  • Evet o ancak şuan stoklara girmediği için fiyatı çelişkili, 2500 tl'de olabilir 2700 ve üstü de olabilir. Ancak mecburi 2500 Tl fiyat tabanına düşecek bir ürün ya hemen ya zaman içerisinde 2500 tl'ye düşecektir. Çift ekran kartı var, express cache ssd var buda bilgisayarın hızlı açılmasını sağlıyor vs. Amerika fiyatıyla satılsaydı eğer şuan Türkiye'de binlerce kişi bu ürünü alırdı diyebilirim.
  • quote:

@lordlombak Kardeşim masaüstüne nedense bir türlü sıcak bakamıyorum ya.

Mesela güncel oyunları açabilen bi laptop ne kadar olmalı yani.

Sizin önerebileceğiniz normal fiyatlı bi laptop varmı teşekkürler :)

oyun için lenovo daha mantıklı derim ama bu markanın kasasını beğenmiyorum
  • quote:

Evet o ancak şuan stoklara girmediği için fiyatı çelişkili, 2500 tl'de olabilir 2700 ve üstü de olabilir. Ancak mecburi 2500 Tl fiyat tabanına düşecek bir ürün ya hemen ya zaman içerisinde 2500 tl'ye düşecektir. Çift ekran kartı var, express cache ssd var buda bilgisayarın hızlı açılmasını sağlıyor vs. Amerika fiyatıyla satılsaydı eğer şuan Türkiye'de binlerce kişi bu ürünü alırdı diyebilirim.

Kardeş eğer amacın sadece oyun ise ve kasanın dizaynı benim için önemli değilse GE60 öneririm . ge60 oyun konusunda asusunda lenononında önünde. Çünkü bu oyun içi dizayn edilmiş.
  • quote:

quote:

Evet o ancak şuan stoklara girmediği için fiyatı çelişkili, 2500 tl'de olabilir 2700 ve üstü de olabilir. Ancak mecburi 2500 Tl fiyat tabanına düşecek bir ürün ya hemen ya zaman içerisinde 2500 tl'ye düşecektir. Çift ekran kartı var, express cache ssd var buda bilgisayarın hızlı açılmasını sağlıyor vs. Amerika fiyatıyla satılsaydı eğer şuan Türkiye'de binlerce kişi bu ürünü alırdı diyebilirim.

Kardeş eğer amacın sadece oyun ise ve kasanın dizaynı benim için önemli değilse GE60 öneririm . ge60 oyun konusunda asusunda lenononında önünde. Çünkü bu oyun içi dizayn edilmiş.

Yani amacımın çoğu oyun diyelim. Çünkü başka bi işime yaramıcak. GE60ın asusn550jv den tek artısı ekran kartı diye duymuştum doğru mu
  • Önerdiğim model GE60'dan oyun anlamında çok daha performanslı zaten çift 750m ekran kartı var. Öyle olmasaydı zaten Bir ara ssdli MSI GE60'ın fiyatı 2800'e düşmüştü onu alırdım :). 2013 yılı en iyi gaming notebooklar içerisinde F/P olarak Top 10'a girmiş bir ürün.
  • quote:

Bilemedim kardeş ya oyun oynamak için hevesim kaçarsa 2500 üstü verince pişman olurmuyum ki öyle bi his var içimde o yüzden yoksa direk alırım ge60 asusn550 veya senin bahsettiğin laptobu karar aşamasındayım o yüzden
  • quote:

Önerdiğim model GE60'dan oyun anlamında çok daha performanslı zaten çift 750m ekran kartı var. Öyle olmasaydı zaten Bir ara ssdli MSI GE60'ın fiyatı 2800'e düşmüştü onu alırdım :). 2013 yılı en iyi gaming notebooklar içerisinde F/P olarak Top 10'a girmiş bir ürün.

eğer oyun bilgisayarı alacaksan MSI al derim. Başka markalara fala özenme. F/P oranı asus kadar iyi.
  • Oyun oynama hevesin kaçarsa zaten bir notebook'a 2000 lira'dan fazla vermek seni her türlü pişman eder.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.