Şimdi Ara

bütçe 2.500 ikinci el GTX 980 Mİ sıfır RX 480 Mİ gtx 1060 mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler i5 2500 k var gtx 750 ti 4 gb ram

ramı 8 gb yaptım işlemciye kule soğutucu aldım 25 derece 4.5 ghz stabil çalışıyor ekran kartı rx 480 özel soğutmalı model beklesemmı yoksa gtx 980 mi alsam darboğaz olmuyor bu arada

980 ti bıle gta5 de %90 cpu kullanımı rx 480 herhalde gtx 980 ti den dusuk bır kart işlemciyi değiştirmeyeceğim

bütçe 2.500 power da almam gerekiyor o yuzden ekran kartını ıkıncı el almak ıstıyorum

bütçe 2.500 çunku ekran kartı darboğaz yaparsa işlemci ve anakart değişecek 1000 civarı ayırmam gerekıcek.

1500 ekran kartı ve ram için dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockymarlboro -- 5 Temmuz 2016; 13:10:38 >

• rx480 referanstan uzak dur bekleme sıkıntın yoksa özel soğutmaları kesinlikle bekle derim.. bu arada wot oynayacaksan nvidia öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucifer_s

rx480 referanstan uzak dur bekleme sıkıntın yoksa özel soğutmaları kesinlikle bekle derim.. bu arada wot oynayacaksan nvidia öneririm

aynen nvidia varken akıyordu oyun max ayarda

amdye geçtim hd 7850 var şu anda daha hızlı sözde gtx 750 tiden 128 yerıne 256 bıt değeri vs ama ayarları düşürmekten bir hal oldum

işlemci kullanımı %15 lerde dusunun yanı ne kadar performans aldıgımı amdeden

gidip kafama göre almak istemıyorum artık daha önce konu açmamıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockymarlboro -- 1 Temmuz 2016; 10:27:30 >

• 2. el uygun fiyata 980 ti falan alma ihtimalin varsa garantili kelepir birşey al derim... ha ilk önceliğim gtx 1070 almanız rahat 3-4 sene bir daha ekran kartına para yatırmak zorunda kalmazsınız
  • İşlemci iyi. Referans tasarım almanı tavsiye etmem. Biraz daha bekle o kadar beklemişsin. Acele edip pişman olma.
  • power bunu mu alsam yetermi 650 w gerçek 80 + fiyat performans olarak çok iyi gibi

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-builder-vs-serisi-80plus-650w-guc-kaynagi.html#genel-bakis
  • Boştaki işlemci sıcaklığı bir fikir versede önemli olan yükteki dir. Bu arada o frekansta nasıl 25 dereceye düştünüz bu sıcaklarda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

Boştaki işlemci sıcaklığı bir fikir versede önemli olan yükteki dir. Bu arada o frekansta nasıl 25 dereceye düştünüz bu sıcaklarda?

oyuna girmedim ve anakartda sonradan takılan block soğutma var ekran kartını söküp fanlara tam güç verdim
    ayrı olarak 3 fan daha takınca 33 lerden 25 e indi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockymarlboro -- 1 Temmuz 2016; 12:01:11 >
  • Bekleme durumu varsa Üretici versiyon RX 480 al 1.100 - 1200 civarı . Bekleyemem diyorsan bulabilirsen 1.400 - 1500 liraya 2nci el temiz GTX 980 Tİ al. Neden GTX 980 Tİ dersen 2n ci el 1.200 TL'den aşağı GTX 980 satan yok amam 1500 civarına GTX 980 Tİ bulma ihtimalin daha yüksek ve Her iki karttan ciddi ölçüde güçlü bir kart
  • Ben de aynı ikilemdeyim. İkinci el 1k ya GTX 980 bulursam alıcam yoksa 1 ay özel tasarımları beklicem. Referans sakın alma ben de çok bekledim biraz daha beklemek şart
  • 1070+güç kaynağı.
  • Kardeşim bütçe 2500 TL ise neden RX 480 alıyorsun. Allah Allah adama bak :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkayjan

Kardeşim bütçe 2500 TL ise neden RX 480 alıyorsun. Allah Allah adama bak :D

sadece ekran kartı değil power da değişmem lazım güçlü bir ekran kartı alırsam işlemci beslemez o yuzden
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkayjan

Kardeşim bütçe 2500 TL ise neden RX 480 alıyorsun. Allah Allah adama bak :D

darboğaz yapar diye işlemci daha güçlü bir kart bakamıyorum birde 1080 p üstü kullanmıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockymarlboro -- 1 Temmuz 2016; 22:57:24 >
  • illa yeni nesil ekran kartı alacağım diye çekilen eziyete bakın :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanimci1907 -- 1 Temmuz 2016; 23:00:34 >
  • rx 480 referans modelleri gtx 970 ile aynı seviyede

sıfır rx 480 fiyatına çok daha performaslı ikinci el gtx 980 ler satılıyor

eğer işlemci ile gtx 1070 i tam kullanamayacaksam gtx 980 alıcam

gtx 1070 şu anda benim için işlemci ile darboğaz yaparsa + yeni anakart yeni ddr4 ram + yeni işlemci demek
  • bu videoda titan bile darboğaz yapmıyormuş 6600k ile 2500 k arasında 10 fps fark var benim için önemli değil gtx 1070 alıcam sanırım

• Arkadaslar ilk olarak iyi gunler dilerim.

2500k@4.5ghz 3770k@4.8ghz 6600k@4.5ghz kullanmış bir kullanıcı olarak sunu soyleyebilirimki oyun kriteriniz GTA V ise 2500k&3770k kesinlikle 6600k nın aynı ekran kartında actırdıgı detayları actıramıyor. Tabiki test yapmak maksimum avarage fps ye bakmak ayrı bir olay ama ben birebir yasamıs biri olarak 290x kullanıcısı olarak 6600k upgrade inin GTAV de sagladıgı fps farkını gozle gorulur bir sekilde farkındayım cunku daha fazla grafik ayarı acmamı sagladı.

Mevcut sartlar altında 2500k gibi bir işlemci kullanarak 980 kullanılmasının 980 in tum gucunu kullandırmada yetersiz kalacagına inaniyorumki 290x de bunu yasadım en azında GTAV icin bunu soyleyebilir. Tamami ile hangi oyunu oynyacagınıza baglı benim gibi GTAV sever bir kullanıcı iseniz 2500K@4.5ghz darbogaz yapacaktır. Darbogaz derken daha fazla ozellik acmanızı kısıtlayacaktır birebir yasadıgım icin eminim.

6600k ya gectikten sonra GTAV i bir kez daha oynamaya basladı fps artısı o kadar fazlaydıki 60fps de oyun akıcılık sahesinde bambaska bir hal aldı.

2500k, 3770k ve 6600k nin farkında cok birde sistem ram olayı varkı buda cok onemli bir cok oyun 8g dan fazla sistem ramı kullanıyor. Grafik ayarlarını max yaptıgınız durumda bu ortaya cıkıyor dolayısı ile 980 gibi bir kartın yanında 16gb ram kullanmanızı siddetle oneririm yine tecrube ile sabit Tombraider ve COD gibi oyunlarda max grafikte 8gb ile 16 gb arasında direk grafik ayar degisikliklerine varan farklar oluyor. Dolayısı ile mutlaka 8 degil 12 veya 16 gb ram kullanın.

• rockymarlboro kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun 1070 o zaman mantıklı bir şeçim olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaRdWaReMaNiaC

Arkadaslar ilk olarak iyi gunler dilerim.

2500k@4.5ghz 3770k@4.8ghz 6600k@4.5ghz kullanmış bir kullanıcı olarak sunu soyleyebilirimki oyun kriteriniz GTA V ise 2500k&3770k kesinlikle 6600k nın aynı ekran kartında actırdıgı detayları actıramıyor. Tabiki test yapmak maksimum avarage fps ye bakmak ayrı bir olay ama ben birebir yasamıs biri olarak 290x kullanıcısı olarak 6600k upgrade inin GTAV de sagladıgı fps farkını gozle gorulur bir sekilde farkındayım cunku daha fazla grafik ayarı acmamı sagladı.

Mevcut sartlar altında 2500k gibi bir işlemci kullanarak 980 kullanılmasının 980 in tum gucunu kullandırmada yetersiz kalacagına inaniyorumki 290x de bunu yasadım en azında GTAV icin bunu soyleyebilir. Tamami ile hangi oyunu oynyacagınıza baglı benim gibi GTAV sever bir kullanıcı iseniz 2500K@4.5ghz darbogaz yapacaktır. Darbogaz derken daha fazla ozellik acmanızı kısıtlayacaktır birebir yasadıgım icin eminim.

6600k ya gectikten sonra GTAV i bir kez daha oynamaya basladı fps artısı o kadar fazlaydıki 60fps de oyun akıcılık sahesinde bambaska bir hal aldı.

2500k, 3770k ve 6600k nin farkında cok birde sistem ram olayı varkı buda cok onemli bir cok oyun 8g dan fazla sistem ramı kullanıyor. Grafik ayarlarını max yaptıgınız durumda bu ortaya cıkıyor dolayısı ile 980 gibi bir kartın yanında 16gb ram kullanmanızı siddetle oneririm yine tecrube ile sabit Tombraider ve COD gibi oyunlarda max grafikte 8gb ile 16 gb arasında direk grafik ayar degisikliklerine varan farklar oluyor. Dolayısı ile mutlaka 8 degil 12 veya 16 gb ram kullanın.

Ram olayını biraz daha açar mısınız? yani cod yada tomb raider'i tamamen full detay açtığınızda 8gb'tan daha fazla ram mi kullaniyor sistem?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.