Şimdi Ara

Bus Width nedemek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende 9800se ekran kartı var.Alırken 256mb/256bit diye almıştım ama az önce aida32 diye bi program indirdim aynı bios gibi bişey işlemci sıcaklıını falan söylüyor ayrıca bilgisayarla ilgili herşeyi gösteriyo.

Ekran kartı ile ilgili bilgiler bölümünde Bus Width 128bit diye bi şey yazıyo Memory Bus Properitiesin içinde acaba bu kart 128 bitmi?

Saygılar

• abıcım 256 bıt dedıgımız memory band genıslıgı.yanı bandwt..senın kart heralde 128 bıt.yada yanlısta olabılır.ama bandwt bant genıslıgı olması lazım..2556 bıtler de o 256 olur dıye bılıyorum
  • bandwidth 8000 MB/s yazıyo
  • Bildiğim kadarıyla 9800se ler 128 bit oluyor.
    Ayrıca memory bus width bellek ile diğer bileşenlerin aralarında iletişim kurarken kulladıkların yolun genişliği oluyor.Yani bellek bir kere de en fazla 128 bit genişliğinde bir instruction gönderebilir.
  • Ayrıca netten ekran kartının modeli ile markasını girerek arama motorlarından daha fazla bilgi edinirsen bu konuda daha iyi olur .En azından değiştirmeye götürüken sağlam bir kanıtın olur ve aldığın satıcının senin orada kafanı karıştırıp tekrar ekran kartınla eve dönmeni engellemiş olursun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hal 9000

Ayrıca netten ekran kartının modeli ile markasını girerek arama motorlarından daha fazla bilgi edinirsen bu konuda daha iyi olur .En azından değiştirmeye götürüken sağlam bir kanıtın olur ve aldığın satıcının senin orada kafanı karıştırıp tekrar ekran kartınla eve dönmeni engellemiş olursun.

Aydınlattığın için sağol dostum
  • Peki arkadaşlar siz olsaydınız 256mb/128bit mi yoksa 128mb/256bit mi alırdınız

SAYGILAR
  • Aralarında tahminimce pek performans (aynı marka iseler) farkı olmaz dolayısı ile ben ucu olanını alırdım herhalde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.