Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
476.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır derler ya, doktorlar için de aynısı geçerli. Mesela bana krem verdi ama sana vermemiş.

Neyse bana yapılanı anlatayım.

-Önce kontrollere gittim. Burnu temizledi, nasıl olmuş kontrol etti, dikişleri falan kontrol etti, bakımını yaptı kısaca.

-Sonra, 5. veya 6. günde burun içine, silikon tamponların önüne, yani burun ucuna yerleştirdiği küçük boyutlardaki gazlı bezi çıkardı. Bu işlem çok çok çok az acıtmıştı. Ama dikkatini çekerim, canım çok tatlıdır.

-10. günde, silikon tamponlar ile alçıyı çıkardı ve alçının kapattığı yeri, ince bir bant tabakasıyla tekrar kapattı.

-15. günde de, bantları çıkardı.

Her kontrole gidişinde burnunu temizleyecek zaten. Bununla birlikte, doktor gerekli işlemleri yaparken hep tedirgin oldum ben, her an acıyla fırlayacakmışım gibi düşünüyordum. Burun içi hassas olduğu için, en ufak bir tozda bile böyle anlatılması çok zor olan duygular yaşıyoruz. Yani acı değil ama insan kıvranır ya tam hapşıracakken hapşıramadığı zaman. Öyle hissettim temizlik sırasında.

Silikon tamponlar çıkarken de acıtmadı hiç. Zaten özelliği o.
  • anladm sagol cok yardimci oldun. 2.gundeyim gene yemek yiyemedim burnumun ucunda biraz aci var ve kasiniyo p.tesi gel dedi ama nasil dayanicam bilmiyorum benimde canim tatliymis baya bunu bugun anladm canim yaniyo biraz.
  • ayriyetten bu estetik ameliyatini zevk icin nasil oluyolar anlamiyorum canim yaniyor
  • Aynen. Birlac sayfa geriye bakarsan, ameliyattan sonraki aydinlanmamdan bahsetmistim. Sağlık, estetikten daha onemlidir diye. Zorda kalinca kiymetini anliyoruz sagligin.

Yemek yiyememen cok normal. Yani cigneme hareketini yapamiyorsun. Bol bol corba ic. Bana annem icirmisti hep. Bu yasta bebek muamelesi gormek biraz koysa da, birlac gune toparlaninca ufak ufak kendin yemeye basliyorsun zaten. Sabret, cok cabuk gececek su anda cektigin sıkıntılar.
  • Sonunda nefes alabiliyorum ben hayatım boyunca doğru düzgün nefes alamamışım bunu anladım mükemmel bir duygu bu .
  • hayırlısıyla öbür ay ya da ondan sonraki ay bende burun eti ya da kemiği ameliyatı olacam bende tatmak istiyorum o nefes duygusunu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: To Live Is To Die

Sonunda nefes alabiliyorum ben hayatım boyunca doğru düzgün nefes alamamışım bunu anladım mükemmel bir duygu bu .

tebrik ederim :)

ameliyat olalı ne kadar oldu acaba?
    benim 20 günü geçti, burnum hala tıkalı, bu süre zarfında hiç o duyguyu hissedemedim, doktora karşı farklı duygular hissetmeye başlıyorum
  • deviasyon kendi kendini tekrar etmesi genetik durumlamı alakalı yoksa ameliyatı yapan doktorla ilgilimi?
  • Beyler benim durum şöyle.Burnum ve kulaklarım sürekli tıkalı.Yakından bakılınca burnun sağ tarafındaki kemiğin birazcık eğri olduğunu anladım.Bu nedenler mi tıkalı olma durumu sizce?Doktora gideceğim, önce sizlere danışayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogzgunner23 -- 12 Ağustos 2011; 15:34:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: laider

quote:

Sonunda nefes alabiliyorum ben hayatım boyunca doğru düzgün nefes alamamışım bunu anladım mükemmel bir duygu bu .

benim 20 günü geçti, burnum hala tıkalı, bu süre zarfında hiç o duyguyu hissedemedim, doktora karşı farklı duygular hissetmeye başlıyorum

Geçen hafta çarşamba günü ameliyat oldum ben bugün kalıp falan çıktı birde tamponun dışında içeride kemiğin yanlarında birşeyler vardı onları çıkarınca çok rahatladım ancak ben öncesinde burnumdan çok az nefes alabiliyordum hep ağzımdan alıyordum o yüzden çok rahatladım şu an :)
  • @to live is to die

Hayirli olsun o zaman.

@laider

Biz niye hala rahat nefes alamiyoruz yahu? 19. gun bugun ve hala o bahsedilen rahatliga kavusamadim. Doktora her sorusumda, "ödemler ve geniz akintin yuzunden" diyor. Bir yamuk yapacagini hic sanmiyorum cunku tanidiklar var isin icinde.

@exhell

Her ikisiyle de alakali. Doktor I'sini iyi yapmazsa, halloldugu dusunulen sorun aslinda hic hallolmamis demektir. Bu yuzden sorun tekrarlar. Kemik-kilirsak gelisimi de etkiler. Sonucta aykiri yonde gelisirse kemik, burun boslugunu tekrar kapatacaktir.

@ogzgunner23

Kulak burun bogaz hepsi birbirine bagli. Birindeki sorun, digerini de etkiler. Ama tek etken o olmayabilir. Geniz eti olabilir, sinuzit olabilir, geniz akintisi olabilir. Birkac doktora muayene ettirmenizda fayda var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: laider

quote:

Geçen hafta çarşamba günü ameliyat oldum ben bugün kalıp falan çıktı birde tamponun dışında içeride kemiğin yanlarında birşeyler vardı onları çıkarınca çok rahatladım ancak ben öncesinde burnumdan çok az nefes alabiliyordum hep ağzımdan alıyordum o yüzden çok rahatladım şu an :)

geçmiş olsun, adınıza çok sevindim :)

ben sadece deviasyon ameliyatı oldum.

hemşire tampon var burnunda, okyanus suyu sıktıkça eriyecek dedi.
    doktora sordum, tampon yok burnunda, kullanmıyorum dedi.

sonuç olarak burdumdan tampon çıkarma gibi bir şey yaşamadım.
    o yüzden şöyle derin bir nefes alma duygusunu saydım 23 gün olmuş hala yaşayamadım.

@GhostBalaclava,

vallahi ben de anlamadım.
    benim doktora 15.günde gittiğimde ödem var dedi, antibiyotiğe devam ettim.

şimdi antibiyotik de bitti.
    burnun içi ve kulak çubuğunun gittiği yerlere kadar yara-kabuk-dikiş ipi-vs hiçbir şey kalmadı.
    ama ben hala nefes alamıyorum, çıldıracam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laider -- 12 Ağustos 2011; 15:57:30 >
  • teşekkür ederim sizede geçmiş olsun , burnun içindekiler alınana kadar bende çok rahatsızdım. :)
  • @laider

Ben deviasyon+estetik oldum. Burun kemerini kirdilar. Burun deliklerini kuculttuler. Burun ucunu hafifce kaldirdilar. Yani baya mudahale yapildi. Burun ucunun ic kisminda, burun deliklerinin ust dudakla birlestigi yerlerde, ve burnun icinde dikisler var hala. İlaçlarım bitti ancak kreme devam ediyorum.
  • @GhostBalaclava,

benim ameliyata göre bayağı bir badire atlatmışsınız, çok geçmiş olsun.
    bu yaz bize cehennem oldu ya, umarım en kısa zamanda "rahat bir nefes alırız" :)
  • Benimkide deviasyon + estetikti ancak doktorum sağlıklı nefes almanın en önemli şey olduğunu söyledi buna göre ameliyatı yaptı şekil olarakta belirgin bir eğrilik vardı tamamen düzeltildi diyebilirim hafiçe kaldırdı burnumu üst tarafınıda düzeltti ben memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhostBalaclava

@laider

Ben deviasyon+estetik oldum. Burun kemerini kirdilar. Burun deliklerini kuculttuler. Burun ucunu hafifce kaldirdilar. Yani baya mudahale yapildi. Burun ucunun ic kisminda, burun deliklerinin ust dudakla birlestigi yerlerde, ve burnun icinde dikisler var hala. İlaçlarım bitti ancak kreme devam ediyorum.

Aynisi bana da yapildi. Daha once burnum kemerli ve burun ucum asagiya dogruydu ;simdi ise kemer gitmis hafif egimli ve burun ucum birazcik yukariya dogru. Doktor sol tarafa dogru kemik egriligim oldugunu soylemisti ve sol delikten ara sira sizinti oluyor normal sanirim ve burun tikaliyken yutkunmak tam bir iskence soguk seyler almama ragmen bogazim cok aciyor yutkunurken zaten dudaklarim catladi agizdan nefes alip vermekten p.tesi gunu gidicem ve insallah uzerindeki alciyi ve icerisinde ki tamponlari yada her ne bok varsa onlari cikarir. Sagliginizin kiymetini iyi bilin arkadaslar gereksiz yere olmayin su ameliyati.
  • Bak boğaz konusunu söylemeyi unutmuşum. Anestezi sırasında nefes alabilmemiz için boğazımıza bir tüp yerleştiriyorlar. Anestezi kullanılan her ameliyatta normal bir işlem bu. Tüp, o bölgeyi tahriş ediyor. Benim küçük dilimde aft çıkmıştı tüp yüzünden ve boğazım çok acıyordu. Yaklaşık 10 gün çektim o acıyı. Yemek içmek yutkunmak çok acıtıyordu. Bol vitaminli besinler tüket. Taze sıkılmış meyve suları, bol bol ayran. İçerken boğazını yakabilir. Ama vazgeçme. Mesela meyve suyunu iç, baktın boğazın yanıyor, hem yudumdan sonra küçük bir yudum su iç. Böylece daha rahat içersin içeceğini.

Sızıntı çok normal. Bildiğimiz şekilde burun kanamıyorsa, gerisi hiç önemli değil.

"Sagliginizin kiymetini iyi bilin arkadaslar gereksiz yere olmayin su ameliyati." Pişmanlık baş göstermeye başlamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhostBalaclava

Bak boğaz konusunu söylemeyi unutmuşum. Anestezi sırasında nefes alabilmemiz için boğazımıza bir tüp yerleştiriyorlar. Anestezi kullanılan her ameliyatta normal bir işlem bu. Tüp, o bölgeyi tahriş ediyor. Benim küçük dilimde aft çıkmıştı tüp yüzünden ve boğazım çok acıyordu. Yaklaşık 10 gün çektim o acıyı. Yemek içmek yutkunmak çok acıtıyordu. Bol vitaminli besinler tüket. Taze sıkılmış meyve suları, bol bol ayran. İçerken boğazını yakabilir. Ama vazgeçme. Mesela meyve suyunu iç, baktın boğazın yanıyor, hem yudumdan sonra küçük bir yudum su iç. Böylece daha rahat içersin içeceğini.

Sızıntı çok normal. Bildiğimiz şekilde burun kanamıyorsa, gerisi hiç önemli değil.

"Sagliginizin kiymetini iyi bilin arkadaslar gereksiz yere olmayin su ameliyati." Pişmanlık baş göstermeye başlamış.

hocam ama gercekten pisman oldum , hayatimda hic boyle sikintiya gelmedim ben. Sirt ustu yatmaktan sirtim agriyor burnum sonuna kadar tikali en ufak bir nefes alamiyorum bu estetikte oldugumdan dolayi mi? Burun deliklerime bakiyorum yapismis birbirine ve sanki dikis var. Siz 10-15 gun diyorsunuz allahim sabir ver bana. Pisman miyim? Evet pismanim.
  • Ben de aynı durumdaydım. Hayatımda koldan veya kalçadan enjeksiyon yapılmadı, en fazla 2-3 kez damardan kan alınmıştır, birkaç tane de aşı olmuşumdur. Bir anda bu kadar fazla yükün üstüme binmesi ağır gelmişti bana. Birkaç gün içinde kafan dağılır merak etme. Sürekli yattığın için belin, sırtın veya kuyruk sokumun ağrıyabilir. Bu durumlarda biraz doğrularak hafifçe oturur pozisyona gelirsen rahatlarsın. Kafanı eğmemeye dikkat et.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.