Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
476.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 gun once smr+konka rf ameliyatı oldum. Ameliyatta sıkıntı yok ama tamponlar cıkana kadar kabus gibi. 48 saatin en fazla 2 saati uyuyabildim. Tampon sonrası daha rahat olmakla birlikte kafadan 1 hafta zor geciyor. Halsizlik ve bas agrısı oluyor. Daha 10. gun ancak kendime gelebildim. Doktorum ameliyatın cok iyi gectigini soyledi. Ara ara tıkanıp açılıyor burnum. Henüz tamamen açılmadı. 1 ayı bulur dedi tıkanıklığın tamamen açılması. Ameliyat olacaklar hiç korkmasın ama ameliyat sonrası 2 güne de hazırlıklı olsun. Gerçekten zulüm gibi geçiyor o 2 gün. Bu arada silikon tampon yerine ameliyat eldiveni icini doldurarak tampon yapmış doktorum. Ama çıkarken en ufak acı hissetmedim. Herkese geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flo_Rida -- 2 Kasım 2016; 15:23:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

quote:

Orijinalden alıntı: -SiddHartha

Arkadaşlar geçenlerde banada nazal septum deviasyonu teşhisi konuldu burnumun sağ tarafı az nefes alıyo benimde açıkcası ameliyat olma niyetim pek yok ama ameliyat olursam sürekli yaşadığım ihtihap ve alejilerden kurtulurmuyum ?? ve en önemliside insanlar sürekli sesin az çıkıyo duyamıyoruz diyolar acaba ameliyat sonrası sesim düzelirmi ?? yorumlarınızı bekliyorum.

Şikayetçi olduğun tüm sorunlar ben de var. Ameliyat olacağım kışın umarım.

1-Sesin güzelleşir. Hiçbir şarkıcının ve spikerin burunu tıkalı değildir. Tıkalı olsa sesleri güzel duyulmaz ve bozulur.
    2-Konuşurken daha az yorulursun. Burun tıkalı olunca konuşmak insanı yoruyor. Daha konuşkan olursun .
    3-Bende de alerji var. Evet burun akıntın ve hapşırma çok azalır.
    4-"sesin az çıkıyor, yüksek sesle konuş" diyen kalmaz.

Hakikaten burun tıkalı olunca, konuşurken daha yoruluyoruz.Sesin güzelliği ve gücü azalıyor.
    Tıkanıklık açılınca, ses açılıyor.Benim ağzım laf yapıyordu.
    Şimdi daha az konuşuyorum. %70 burun tıkalı.

*Alerji'den dolayı tekrarladı.Alerji için, aşı yaptırıp, alerjinin kökünü kurutacağım.
  • Burun ucu geniş olup daraltan var mı?
    Varsa ricam fiyat ve şehir yazabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dun sabah oldugum ameliyat. Burun egriligi vs vardi nefes alamiyodum. Ameliyattan cikinca cok usudum cok aciktim fazla aci hissetmedim ama basim agrimaya dislerim sizlamaya baslayinca kalçadan agri kesici vuralim dediler itiraz etmedim iyiki. Yarin tamponlar cikacak ama suana kadar pek laylaylom gecmedi süreç. Gelismeleri tedavimin sonuna kadar burada paylaşacağım.
  • Ben bu sene 2. nci ameliyatımı oldum. İlkini 2015 yılında çok tecrübesiz bir doktora oldum acele karar verdim mahvetti burnumu kıkırdaklar ele geldi. Burun ucu yamuldu da yamuldu. Delikler biri anya biri konya ya bakıyordu. Geçtiğimiz ay uzun araştırmalar sonucu iyi bir doktor buldum ( en azından ameliyat tecrübesi fazla ) ameliyat oldum. Alçı çıktı bantlar çıktı şimdi masajdayız bakalım. Şu an henüz 1 ay dolmadı ama burun hala yamuk...Deliklerde asimetri hala var...Doktor ile görüştüm şişlikler gittiği zaman dümdüz olacak merak etme dedi bakalım...Önce ki de böyle demişti. Tecrübelerime göre alçıdan çıktığında nasılsa öyle kalıyor burun ama önceki ile kıyaslamak istemiyorum o rezaletti çünkü. Bakalım doktorun dediği gibi asimetri ortadan kalkıp dümdüz olacak mı burnum görecez.Alıştık zaten senelik burun kestirmeye olmadı bir daha olacaz...
  • 3 gibi tamponlari alırdım. Hani tamponlar değişmişti hani acitmiyodu hani cikarir cikarmaz aliyoduk nefesi.. Tamponlar çok zor çıktı,tamam acidan bayilmadim ama baya baya acidi, 10 12cm uzunlugundan ortasinda serum olan 2 tampon cikti. Kendime gelmem 5dk sürdü burnu bi yokladim yok mumkun dedil kan ve mukustan dolayi nefes alamadim. Kanamam 1 saat durmadı hala da az az geliyor. Şuan tamponlu halimden daha rahat miyim degil miyim bilemedim. H.içi kontrole gidicem tekrar yazarım.
  • Bende 9 ay önce burun ameliyatı oldum , şuan çok memnunum iyiki yaptırmışım:) Sorularınıza yardımcı olmaya çalışırım:)
  • Bugün 4.gün ve burnum tamamen kapali akinti kanla karisirik arasira devam ediyor. Kulaklarim sisiyor yemek yemekte zorlanıyorum bunların dışında bir sıkıntı yok çok şükür.
  • 5. Gün akıntı devam ediyor ama artık kanama yok çok şükür. Yutkunmak hala sıkıntı,yemek yerken kulaklarımda şişkinlik hissediyorum.
  • 11 Ocak 6. Gün kontrole gittim, burun temizlendi sağ taraf acildi fakat sol taraf ödem yapmış bu yüzden hala tıkalı. Temizlik islemi özellikle odem olan tarafta biraz can acitici oldu. Sadece tek delik acildi ama daha rahatim bugün.
  • Arkadaşlar benim burnumda dikkat ettim de çoğunlukla bir taraftan nefes alıyorum sadece. Sol delikten %85 sağ delikten %15 civarı nefes alabiliyorum. Kendimi bildim bileli hep böyle. Acaba bir sıkıntı mı var yoksa normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turn table

Ben bu sene 2. nci ameliyatımı oldum. İlkini 2015 yılında çok tecrübesiz bir doktora oldum acele karar verdim mahvetti burnumu kıkırdaklar ele geldi. Burun ucu yamuldu da yamuldu. Delikler biri anya biri konya ya bakıyordu. Geçtiğimiz ay uzun araştırmalar sonucu iyi bir doktor buldum ( en azından ameliyat tecrübesi fazla ) ameliyat oldum. Alçı çıktı bantlar çıktı şimdi masajdayız bakalım. Şu an henüz 1 ay dolmadı ama burun hala yamuk...Deliklerde asimetri hala var...Doktor ile görüştüm şişlikler gittiği zaman dümdüz olacak merak etme dedi bakalım...Önce ki de böyle demişti. Tecrübelerime göre alçıdan çıktığında nasılsa öyle kalıyor burun ama önceki ile kıyaslamak istemiyorum o rezaletti çünkü. Bakalım doktorun dediği gibi asimetri ortadan kalkıp dümdüz olacak mı burnum görecez.Alıştık zaten senelik burun kestirmeye olmadı bir daha olacaz...

Kime ameliyat oldun hocam durumun nasil
  • 6 Ocak Cuma ameliyat olmuştum, dün burun temizlendi, bir delikte ödem olustugundan komple kapali, öteksi dün açılmıştı bugün yine biraz kapandı gibi. Bir sprey yazdi doktor akşam kullandım biraz rahatlama ferahlama hissi verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Namaste.

quote:

Orijinalden alıntı: turn table

Ben bu sene 2. nci ameliyatımı oldum. İlkini 2015 yılında çok tecrübesiz bir doktora oldum acele karar verdim mahvetti burnumu kıkırdaklar ele geldi. Burun ucu yamuldu da yamuldu. Delikler biri anya biri konya ya bakıyordu. Geçtiğimiz ay uzun araştırmalar sonucu iyi bir doktor buldum ( en azından ameliyat tecrübesi fazla ) ameliyat oldum. Alçı çıktı bantlar çıktı şimdi masajdayız bakalım. Şu an henüz 1 ay dolmadı ama burun hala yamuk...Deliklerde asimetri hala var...Doktor ile görüştüm şişlikler gittiği zaman dümdüz olacak merak etme dedi bakalım...Önce ki de böyle demişti. Tecrübelerime göre alçıdan çıktığında nasılsa öyle kalıyor burun ama önceki ile kıyaslamak istemiyorum o rezaletti çünkü. Bakalım doktorun dediği gibi asimetri ortadan kalkıp dümdüz olacak mı burnum görecez.Alıştık zaten senelik burun kestirmeye olmadı bir daha olacaz...

Kime ameliyat oldun hocam durumun nasil

Ankara'da bir op.dr. kendisi plastik cerrah özelden bilgi verebilirim istersen mesaj at. Durumum gayet iyi. İlk ameliyatta tat alma nefes yolu problemleri çok yaşadım ama bunda hiç öyle sorunlar olmadı. Ayrıca doktorumun dediği gibi şişlikler indikçe deliklerde ki asimetri kayboluyor...Ama henüz çok erken en az 6 ay sonra şekil açısından birşey diyebilirim ama iç duvarını yokladığımda parmak ucuyla düz duruyor bakalım...Masajlara devam ediyoruz...
  • Arkadaşlar 30 aralik cuma günü deviasyon ameliyati oldum merak eden arkadaslar icin ameliyat oncesi ve sonrasi gerceklesenleri ilk dilden anlatmak istedim

1-Burnumun surekli tek tarafi sag sol farketmeksizin genelde kapali oluyor bazen ikisi birden kapaniyordu bunun icin kbb uzmanina gorundum o gunün hikmetine ise o saate kadar hic bisey yiyip icmemistim yillik iznimde oldugum icin gec kalktigim bir gündü,doktor burnuma bakti S seklinde bir egrilik var dedi burun etide olmasi gerekenden buyuk dedi,en son kac saat once bisiler yiyip ictigimi sordu bende dun gece dedim cok sasirdi istersen yarim saat sonra ameliyata alalim seni dedi bende nasil olur dedim yeniden dogmus gibi yapacagim seni dedi bende buyuk bir umut ve sevincle kabul ettim iyiki de etmisim.

2-ameliyat icin gerekli evraklari doldurduktan sonra yatış islemleriniz yapiliyo kan tahlili sigara alkol alerjiniz onceden gecirdiginiz ameliyatlar vb.. anket tarzi bir kagida isaretlemeler yapiyolar,sonra odaniza geciyorsunuz hemsire damar yolu aciyor serum bagliyor sonrasinda beklemeye basliyorsunuz 40 dk sonra doktor muayenesini bitirip ameliyat icin odama geldi hazirmisin demisti bende hazirim hocam demistim cok cana yakin birisiydi,doktor ameliyathaneye gitti 15 dk sonra sedyeyle hasta bakicilar beni aldi ameliyathaneye goturdu tabi ailenizde sizinle kapisina kadar geliyor cok farkli bir duygu olustu daha once farkli bir ameliyat oldugum icin gram heycan ve korku yoktu anestezi yapan kisi sasirmisti :)sizi tasima sedyesinden indirip ameliyat sedyesine yatmanizi rica ediyorlar yapamazsaniz yardimci oluyolar hemen,daha sonra doktor yeniden doğmaya hazirmisin demisti bana bende sezeryanamı girdik hocam demistim herkes gülmüstü ameliyathanede,anestezimi yaptilar iyi uykular efendim dedi sonra gözümde bir ışıldama oldu..

3-ameliyat bittigi esnada birisi yanaklarima vuruyor hafifce yutkun agzindan nefes al diye sesler geliyordu sonrasinda gozumu hafifce actigimda ani bir üşüme hissi geldi bana sebebini tam bilmiyorum bilen bir arkadaş varsa alinti olarak anlatabilir,ameliyathanenin kapisondan disari cikarken doktorda benimle birlikte geliyodu hayal mayal hatirliyorum ailemin cep telefonuyla beni kameraya aldigini goruyorum,tabi bunlar olurken hayalle gercek arasi gibi birsey oluyor,odada yataga 5 kisinin ayni anda koydugunu gordum kendime tam olarak gelmem 1.5 saati buldu sonrasinda hastane corbam geldi sebze corbasiydi tadi hayla damagimda kaldi,hemsire gelip baldirinizdan agri kesici igne yapiyor büyükce bir igneydi ama yari narkozlu oldugunuz icin hissetmiyorsunuz,burnumdan cikan parcalari babam bana gosteriyor o esnada tampon alti sargida kanlar birikip damlamaya basliyo hemsire gelip degistiriyor onlari yarim saatte bir yahut 20 dkda bir,aileniz ameliytli halinizi fotografliyor,haber verilen akrabalar geliyor ziyarete saolsunlar,muhabbet vb.. 3 saat sonra hastaneden cikiyosunuz

4-ameliyati olmadan once deviasyonla ameliyati ile ilgili hicbirsey bilmemem ve arastirma yapmamam bir nevi kötü oldu burnuma 2017ye giren bir dunyada sunger tampon takmislardi :/ ve ben tamponlarin alinacagi gune kadar hicbir foruma siteye bakmamistim daha dogrusu merak etmemistim,cok gecmedi doktor yarin gel alalim tamponlari dedi 27 saat civari bi zaman gecti,burasi cok onemli arkadaşlar o sunger tamponlari burnumdan cikarirken beynimi söküyorlar sandım tansiyonum düstü 2 saat aglamis gibi 5 snyede gozumden o derece yaş geldi az daha bayilacaktim acidan,cenemin altina eliyle tuttugu kaba akan kanlar da cabasi oluyor siz siz olun ameliyata girmeden once mutlaka slikon tampon istediginizi soyleyin hayla acisi damagimda kaldi burnunuza acikken bicakla ince ince kesiyorlarmis gibi,beyninizi disari dogru cikariyorlarmis gibi olmustu iyiki bayilmamisim kisa sursede cok acidi,

5-tamponlari aldiktan sonra kompresorle cekip ilacli pamuk yerlestirdi sonra o pamugu alip tekrar kompreor yardimiyla icerdeki kan ve pihtilari cekti burun spreyini duzenli kullanmami tavsiye etti saat basi iki fıss sık dedi bende oyle yapiyorum doremar diye bir burun spreyi tamamen dogal ürün yaziyor ustunde,burnunuz temizlendikten sonra size nefes cekin diyor doktor ve o nefes cekis iyiki bu ameliyati olmusum dedirtiyor size,tampondan sonra ara ara hafif kanli salyali tikali burunla gezsenizde burnunun hemen acilmiyor kan pihtisi olusuyor tekrardan ve haliyle burnunuz hassas oldugu icin yavas yavas iyilesiyor her kontrole gittiginizde kompresorle cekip temizleyince anliyorsunuz burnunuzun kiymetini,simdi 2 haftaya yakin bir zaman gecti iki burnumda sua acik ama eskisinden az nedes alabiliyorum sebebi ise kan pihtilari spreyi kullanmaya devam ettikce acilacak dedi doktor,not:sureklo gidip kompresorle cektirirseniz kanamaniz uzun sureli olacaktir kabugu deriden dogal yolla degil cekerek aldigi icin bu sebeble 2 yahut 3 gunde bir kontrole gitmenizde yarar var

6-arkadaslar haliyle ameliyatin eksileri tamponlu gezerken vede narkozluyken bogaziniza takilan oksijen borusu sebebiyle bogaz agrisi yutkunmada zorlanma agizda kuruluk bir muddet sadece agizdan nefes alinabildigi icin dislerde sararma agiz ve bogaz kurumasi tat ve koku alamama tat hafiftende olsa alabilirsiniz,cay severler bir muddet ara vericek sicak icmeye,sicak ve kati yiyecek yiyemiyorsunuz tabi bunlar ilk 10 gün icin gecerli duruma gore 2 haftada surebilir 1 haftada,doktorumu cok begendim gercekten suanki haliyle bile burnumda bayagi bir duzelme oldugunu hissediyorum aldigim nefes daha once burnumun hic degmeyen yerlerine degdigini hissediyorum ve bu ameliyat icin hic yoktan 2 haftayi kendinize ayirmalisiniz yeterince dinlenmek icin,

7-eger hastaneyi doktoru ve ucreti merak eden arkadaslar var ise yazayim

hastane:özel yıldız acedemia hastanesi(istanbul)

doktor:opr.dr.Aytekin PARMAK

ucreti:500 tl muayene 35tl ilaclar burun spreyi toplamda 600 tuttu

8-gercekten yeniden dogdum arkadaslar burnum yavas yavas aciliyor ve mutluyum gece kan pihtisi olmasina ragmen tam tikanmiyor eskiden temizken bile tikanirdi

Olmak isteyen arkadaslar hic beklemesin derim hayata yeni bir baslangic yapmis gibi oluyor artik eskisi gibi hemen yorulmuyorsunuz nefesiniz acildigi icin konusurken tikanmiyosunuz uyku sonrasi yorgunluk ve en onemlisi surekli gece yaninizda bulunan peceteler kayboluyor..

Sevdiklerinizle birlikte saglıcakla kalın arkadaşlar ben mutluyum korkacak cekinecek hic birsey yok..
  • Merhaba arkadaşlar.Sol burun deliğimde kendimi bildim bileli et var.22 yaşındayım hep korktugum için aldırmamıstım ama biraz da burnumda olan yamukluktan dolayı hem onu estetik yaptırmak hemde eti aldırmak istiyorum.İstanbul içi bu ameliyatı iyi sekilde ve en uygun fiyata yapabilecek yer tavsiyesi istiyorum sizlerden
  • Selam arkadaşlar. Burnumda kemik eğriliği var. Ve şekil olarak da çok kötü (küçükken darbe almıştım)bu ameliyatı olursam şekli de düzelecek mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Estetik ile duzelir hocam sadece deviasyonla duzelmiyormus doktor soyledi ben deviasyon ameliyati oldum
  • Dün dikişler alırdım pek acimadi, tek delikteki odem gecmemis hala nefes alamiyorum, akıntı çok çok az devam ediyor, burnuma dokunma kasima mümkun degil, sırt üstü yatmaya devam. Antibiyotik kremi ve spreyi kullanmaya devam edicem. Doktor 2 hafta sonrası için kontrole çağırdı o zaman gelismeleri tekrar yazarım. Bu arada 9. gündeyim.
  • fırtinam F kullanıcısına yanıt
    Peki estetik olursa süre ve işlem bakımından ne farklar olur hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.