Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
476.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LεhV™

Tcdd de yapıyor ameliyatı hastaneden dolayı bende önce önyargılıydım gidip gitmeme konusunda ama doktorla tanışınca ve hastalarıyla konuşunca ikna oldum ameliyata 2yıl önce deviasyon ameliyatı olmuş hastasıyla konuştum deviasyonu tekrarlamamış ve burun ucu çok düşükmüş hoca ameliyat sırasında burun ucunuda düzeltmiş.

Muayene saati saat 08:30-9:00 arası başlıyor eğer sırada çok geride değilseniz çok fazla beklemezsiniz zaten tomografiniz filan hazır sadece antibiyotik kullanma süreci var eğer ilaç yazarsa antibiyotiğinizin bittiği hafta pazartesi yada salı günü gidip kan verip yatış işlemlerinizi yaptırıyorsunuz.Ameliyatıı olduğunuz aynı gün içindede taburcu oluyorsunuz.
    Muayene günleri pazartesi ve salı diğer günler ameliyatta oluyor.

@LεhV™,

çok teşekkürler.

araştırdım, ameliyat olan tanıdıklar da olmuş.
    çok övüyorlar hastaneyi.

diğer seçenkeleri eledim, pazartesi sabah ordayım (bir aksilik çıkmazsa).

sizin ameliyat umarım iyi geçer.
    çok geçmiş olsun şimdiden.
  • Ameliyat olanlara ve olacaklara şimdiden geçmiş olsun. Çok büyük ihtimalle 21 temmuzda ameliyata gireceğim. Önümüzdeki hafta ameliyat öncesi testler için hastaneye gideceğim. Bu testlerde neler yapıldığı hakkında bilgi verebilir misiniz? (kan tahlili, anestezi testi vs.)

Tekrar belirteyim burada, ameliyatı Ankara Fatih Üni. Hastanesinde, Yard.Doç.Dr. Serdar Yüce yapacak. Deviasyon+estetik. Bu konuda da bilginiz varsa belirtin lütfen.
  • çok geçmiş olsun.

ameliyat öncesi benden EKG, aç karna kan, röntgen istediler, o kadar.

peki siz Fatih Üni. araştırıp da mı gittiniz?
  • Ameliyat öncesi tetkikler anestezi yöntemine göre değişir lokal anestezide sadece kan tahlili diğer anestezi uygulamalarında(genel,spinal,epidral vs) kan,akciğer filmi ve ekg istenir.

@laider

Memnun kalırsın umarım.Yarın sabah ameliyatım var ameliyat sonrası deneyimlerimi yazarım yine.
  • Annemin bir arkadaşı, orada kalp doktoru. Kendisinin tavsiyesiyle, yine oradaki bir doktor babaannemin anjiyosunu gerçekleştirdi birkaç ay önce. Şimdi annem anjiyo olacak ve tekrar oraya gittik randevu için. Benim burun ameliyatım için de yine annemin arkadaşı olan doktor beyle görüştüğümüzde, serdar hocayı tavsiye etti. Daha önceki mesajlarda dediğim gibi, kendisiyle ilgili hiçbirşey bulamadım internette. Sadece hastanesi ve adı geçiyordu mesleki sitelerde. Doktorla görüşmeye tekrar gittiğimizde, annemin arkadaşı serdar hocaya güvenebileceğimizi, kendi ailesiyle ilgili bir sıkıntı olması durumunda da yine serdar hocaya göstereceğini, serdar hocanın hastalarının gayet memnun olduğunu vs. söyledi ve açıkçası beni tatmin etti bu görüşme. Belki de "olsun-bitsin" psikolojisinde hareket edip güvenmek istediğim için güvenmişimdir, bilemiyorum.

Ekleme: Ameliyat genel anesteziyle yapılacak. Açıkçası korkuyorum biraz, uyanırken çok acı çeker miyim diye. Yıllar önce gata'da ameliyat olduğumda (sünnet) uyanırken ağlayarak uyanmıştım acıdan dolayı. Ağrı kesici bir sıvı içirmişlerdi ama saatler sonra geçti acısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tremonster -- 6 Temmuz 2011; 18:26:18 >
  • Ağlayan yada ağlayarak uyandığını söyleyen kimse olmadı konuştuğum hastalar arasında ama acı eşiğine göre değişir bu birazda gerçek şuki hepimizin canı acıyacak sonuçta kesilip biçiliyoruz bende şuanda yusufçuk gibiyim ve lokal anestezi olacağı için çok heyecanlıyım.
  • Ben de öyleyim valla.

Acı eşiği konusu çok sıkıntı benim için. Daha kan aldırırken veya aşı olurken tansiyonu düşen, ayılıp bayılan adamım ben. Ne yapacağım bilmiyorum

Sizin ameliyatınız tam olarak nedir? Yani lokal anesteziyle yapılması şaşırttı beni.
  • Septum deviasyonu tanısı konuldu bana sadece deviasyon ameliyatı olacağım ama doktor kimseyi genel anestezi ile ameliyat etmiyor deviasyonda.
  • LεhV™ arkadaşımız şu anda ameliyatta.
    umarım herşey yolunda gider.

şimdiden çok geçmiş olsun.
  • geçmiş olsun ..:)
  • Burnumdan çıkan parçalar.
    Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi

Ameliyatımı oldum arkadaşlar 30 dakikalık bir operasyondu ameliyat sırasında biraz acı hissettim ama kesinlikle büyük bir acı değildi dayanamılmayacak türden birşey değildi.Burnuma tampon konulmadı sadece akan kanı çekmesi için gazlı bez sarıldı akşam saat 16da gazlı bezde çıkartıldı ve taburcu oldum içeride sadece dikişler var ama dikişlerin acısı hissedilmiyor.
    Ameliyat sonrası ağrım oldu adeleye zerk edilen bir ağrı kesici yapıldı ve daha sonra hiç ağrım olmadı ağrı kesici kullanmayıda düşünmüyorum ağrı kesici kullandıkça kanama oluyor çünki şuanda hiçbir ağrım yok sadece dikişlerden sızan kanlar var ve burnum tıkalı durumda.Okyanus suyu kullandıkça burun içide temizleniyor yavaş yavaş kısa süre sonra burnumdan nefes alabilir hale geleceğim sanırım.

Ve tüm samimiyetimle söylüyorum Dr.G.İlker Şiriner bey bu işin erbabı kesinlikle Ankaradaki arkadaşlara öneriyorum hastane eski ve bakımsız bir hastane lakin doktorları ve personeli çok kaliteli ve yardımsever insanlar.

Geçmiş olsun dileklerinizden dolayı çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LεhV™ -- 8 Temmuz 2011; 0:04:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LεhV™

Burnumdan çıkan parçalar.
    Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi

Ameliyatımı oldum arkadaşlar 30 dakikalık bir operasyondu ameliyat sırasında biraz acı hissettim ama kesinlikle büyük bir acı değildi dayanamılmayacak türden birşey değildi.Burnuma tampon konulmadı sadece akan kanı çekmesi için gazlı bez sarıldı akşam saat 16da gazlı bezde çıkartıldı ve taburcu oldum içeride sadece dikişler var ama dikişlerin acısı hissedilmiyor.
    Ameliyat sonrası ağrım oldu adeleye zerk edilen bir ağrı kesici yapıldı ve daha sonra hiç ağrım olmadı ağrı kesici kullanmayıda düşünmüyorum ağrı kesici kullandıkça kanama oluyor çünki şuanda hiçbir ağrım yok sadece dikişlerden sızan kanlar var ve burnum tıkalı durumda.Okyanus suyu kullandıkça burun içide temizleniyor yavaş yavaş kısa süre sonra burnumdan nefes alabilir hale geleceğim sanırım.

Ve tüm samimiyetimle söylüyorum Dr.G.İlker Şiriner bey bu işin erbabı kesinlikle Ankaradaki arkadaşlara öneriyorum hastane eski ve bakımsız bir hastane lakin doktorları ve personeli çok kaliteli ve yardımsever insanlar.

Geçmiş olsun dileklerinizden dolayı çok teşekkür ederim.

Geçmiş olsun dostum. Burun ilk haftada tıkalı olur normaldir. İçeride ödem,pıhtısı birikmesi vs vs olduğu için zamanla açılacak burnun. Bol bol okyanus suyu sık. Benim doktorum hiç onları önermemişti, normal koldan verilen serumu şırınga ile burun deliklerime sıkıyordum. İkiside aynı şey. Gözünüzde büyütmeyin bu ameliyatı. Bu arada benim ameliyat 3.5 saat sürmüştü

• Geçmiş olsun Lehv, burnunun dışında kan pıhtısı görürsen sakın oynama 2 kez dikişleri mahvettim, terzi gibi diktiler.

Tamponlar çıkalı 5 gün oldu ama hala deliklerin %60'ı tıkalı, okyanu suyu ve bademi yağı bir boka yaramıyor. Doktora soracam bunu gittiğimde...
  • Teşekkürler arkadaşlar ameliyat sonrası burnumda hiçbir şişlik yoktu ama geceden beri burnum ve yüzüm şişti çok fazla evet burunda çok fazla kan pıhtısı görüyorum bende oynayacaktım ama dikiş olduğunu farkettim okyanus suyu sıktıkça burnumdan çıkıyor zaten pıhtılaşmalar kanamamda durdu sanırım sadece çok fazla ağrı var ağrı kesici kullanmadığım için.Bu arada ben badem yağı kullanmıyorum doktorum terramymcin yazdı onu kullanıyorum onu sürmeside zor oluyor biraz zarar vermekten korktuğumdan rahat süremiyorum.
  • Geçmiş olsun LehV.

Zaman geçtikçe heyecanlanıyorum, telaşa kapılıyorum...
  • Lehv dikiş harici yerlerde rahat davranabilirsin, bantları değiştirirken pamukla hayvan gibi bastırıp silmişti doktor, korkak alıştırmamak lazım eli.

Ghost benden de kan alırlarken şekerim düştü, ağrı kesici yedikten sonra bayılan veya yakınından geçen adamım ben de ama antesteziden normal şekilde uyandım. Korkmana gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthzgr

Lehv dikiş harici yerlerde rahat davranabilirsin, bantları değiştirirken pamukla hayvan gibi bastırıp silmişti doktor, korkak alıştırmamak lazım eli.

Ghost benden de kan alırlarken şekerim düştü, ağrı kesici yedikten sonra bayılan veya yakınından geçen adamım ben de ama antesteziden normal şekilde uyandım. Korkmana gerek yok.

Teşekkürler GhostBalaclava seninki genel anestezi korkmana gerek yok bu yüzden rahat ol.

fthzgr valla korka korka sıkıyorum okyanus suyunu bile dikişten hemen kan sızıyor birde dikiş ipinin ucu gözüküyor sürekli dokunasım geliyor zor tutuyorum kendimi birde siz sağa sola dönüyormuydunuz yatarken ben sürekli sırt üstü yatıyorum şişliklerim çok arttı sizin ne zaman azalmaya başladı şişlikler.

Teşekkürler GhostBalaclava seninki genel anestezi korkmana gerek yok bu yüzden rahat ol.

fthzgr valla korka korka sıkıyorum okyanus suyunu bile dikişten hemen kan sızıyor birde dikiş ipinin ucu gözüküyor sürekli dokunasım geliyor zor tutuyorum kendimi birde siz sağa sola dönüyormuydunuz yatarken ben sürekli sırt üstü yatıyorum şişliklerim çok arttı sizin ne zaman azalmaya başladı şişlikler.
  • Saf kan mı sızıyor yoksa hafif açık renkte mi? Açık renkteyse problem yok çünkü sümük + kuru kan eriyor ve akıyor. Saf kan sızıyorsa doktoru araman lazım. Sağa sola ben de dönüyorum ama burnu bir yere değdirmicek şekilde yatıyorum. Şişlikler ilk günden 3. güne kadar artabilir, merak etme sonra inecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthzgr

Saf kan mı sızıyor yoksa hafif açık renkte mi? Açık renkteyse problem yok çünkü sümük + kuru kan eriyor ve akıyor. Saf kan sızıyorsa doktoru araman lazım. Sağa sola ben de dönüyorum ama burnu bir yere değdirmicek şekilde yatıyorum. Şişlikler ilk günden 3. güne kadar artabilir, merak etme sonra inecektir.

Dikişin olduğu yerde bazen pembe pembe oluyor ama az bi kan onun dışındakilerde kuruyan kan.
  • Merak edilcek durum yok.

Ameliyat olmuş arkadaşlardan daha önce dövüş sporu yapmış olanlar var mı? Varsa devam edecekler mi? Burnun oturması için 6 ay falan beklemeliymişiz sanırım...
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.