Şimdi Ara

Burun ameliyatı olmuş olanlar gelebilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
1.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önümüzdeki 2 hafta içinde burun ameliyatı olmak zorunda kalacam gibi. Ve inanılmaz tırsıyorum.

Şimdi burnumdan nefes alamamak benim küçüklüğümden beri çektiğim bir sorun evet ama alıştım artık. Öyle inanılmaz derece de sıkmıyor beni.

Ameliyatlara giren ve çıkan hemen hemen herkes ameliyatın nefes almada bir farklılık yaratmadığını söylüyor. Boşuna mı çekecez o eziyeti ?

Ameliyat şöyle ; Burun kemerim kırılacak varsa etler yakılacak kırılan kemere ve geri kalannyerlere kıkırdak denen bir şey yerleştirilecek. Sonuç olarak burun kemiğim kırılmış olacak ve burun deliklerim genişletilmiş olacak.

Aslında benim estetik üzerine bir kaygım yok. Ama doktor eğer estetik yapmazsam burnumun çok çirkin olacağını söylüyor ( gargamel gibi burun daha ne kadar çirkin olabilecekse ? )

Bir kaç endişem var ve kesinlikle emin olun hiçbir estetik kaygım yok ben yıllardır bu gargamel burunla yaşıyorum güzellik umurumda değil.

1 evet estetik umurumuzda değil ama ameliyat sonrası burnumuz daha berbat olmasın mı ?

2 bu ameliyat bana daha çok nefes aldıracak mı ? Boşu boşuna mı çekeceğim ben bu derdi ?

Doktor ben sordukça bir miktar daha fazla nefes alabileceksin deyip duruyor. Aslında doktor sağlam doktor insan adamla konuştuğunda ikna oluyor çok ikna edici ne dediğini bilen bir adam gibi aslında ama bilmiyorum ki ?

Kendisinde estetik-sağlık amaçlı ameliyat olmuş bir kişiyle konuştum kadın bir kez daha olsam yine buna giderim dedi.

Tırsıyom.

• Psikolojini etkiliyorsa git yaptır derim kork biraz ama yaptır inan deyer. Ben de yakında Allah'ın izniyle bu kepçe kulaklardan kurtuluyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İll olarak kaç yaşındasın bilmem ama bu işler artık ticarethane olarak görüldüğü için herkesi ameliyat ediyolar.

18 yaşından küçükler estetik ameliyat olamaz olmamalı.

Ben 2 kere burun ameliyatı geçirdim 12 yaşımda futbol oynarken kafa darbesi sonucu burun kemiğim kırıldı ve ortadaki kıkırdak yamuldu. Doktor 20 yaşına kadar böyle duracağımı söylemişti ozaman.

21 yaşında ilk ameliyatımı oldum. Özel hastanede ilk ameliyat başarılı geçti ama bazı sorunlar yaşadım 1 sene sonra tekrar ameliyat oldum.

Nefesin kesinlikle farkediyor. Benim burnumun 1 tarafı tamamen kapalıydı 2.ameliyattan sonra anca düzeldi.

Sağolsunlar ameliyathanede üstümü örtmeden ayılana kadar bekletmişler. Soğuk resmen içime işlemişti uyandığımda boğaz enfeksiyonu geçirdim çok şiddetli ne yemek yiyebildim, ne nefes alabildim.

2. Ameliyattan sonra sorun yaşamadım üstümü örtün diye uyardım.

Yaşayacağın şu ki yüzün 40 kamyon dayak yemiş gibi olacak ve 3 4 gün nefes alamayacaksın burnundan. Acı hissetme konusunda ise hiçbişey hissetmiyosun sadece 2 gün zonklama oluyor hafif okadar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne diye tırsıyorsun anlamıyorum. Bu ameliyatı olacağına göre yaşın 18-20. Bu yaşta burun ameliyatından korkacak bir şey yok. Narkozu verdikleri gibi uyuyorsun, lokal anestezi olsa da yine bir şey hissetmiyorsun. Ben iki kez oldum. İlki genel anesteziydi. Kemikleri falan aldılar komple burnumdaki. Ameliyat sonrası bir iki saat çok kötü. Ameliyathanenin buz gibi olmasından dolayı boğazın iflas ediyor ve yutkunamıyorsun. Ameliyat sonrası yemek yemen zorunlu. Ve her yutuşta berbat bir acı eşliğinde kan ve kurumuş kan parçası yutuyorsun. Ama bundan sonrasında bir sıkıntı yok. Sorunsuz acısız geçiyor iki güne de tampon çıkıyor. Tampondan bahsetmeyeceğim zaten onu araştırmışsındır çıkartırkenki acısını biliyorsundur artık.

İlk ameliyat sonrası tamponlar çıkınca ilk nefes alışım inanılmazdı. Öyle ki başım döndü ve burnum kanadı aşırı oksijenden. Yaşadığımı hissettim. Ama zamanla bu etki geçti ve eskisinden iyi olsa da pek bir şey değişmedi. Tamponlar çıktığındaki gibi değildi. İkinci ameliyat gerekti.

İkinci ameliyatı oldum bu lokal anesteziydi. Doktorun burun kemiklerini çekiştirip çekiçle kırmasını çat çat diye vurmasını hepsini hissedip de zerre acı hissetmemek harika bir şey. Psikopata bağlıyorsun ameliyat bitmesin istiyorsun bambaşka bir duygu.

İkinci ameliyat sonrası nefes alışverişim pek değişti mi? Yine hayır. İlk ameliyat sonucuyla fark yoktu. Ama tabi ki biraz fark ediyor dediğim gibi.

Şimdi sen olmayacağım diyorsundur. Hayır ol. Her uyandığımda salya kokan ve ıslanmış bir yastıkla uyanma derdi bitti. Her uyandığımda salyamın aktığı taraftaki yanağımın ıslanma derdi bitti. Dakikalarca uyuya kalamama derdi bitti. Durduk yere vuran baş ağrıları kesildi. Her sabah kalktığımda ağzımda bok yemiş gibi bir tadla uyanma derdi bitti. Her sabah kalktığımda kurumuş ve kokan bir ağızla uyanma derdi bitti. Kısacası sırf bunlar için bile ameliyat olunur. Ve her insanda nefes açılma farklı olabilir sende daha fazla açılabilir bilemezsin.

Estetiği niye istemiyorsun ki? Tam tersine istemen lazım. Vücudunla barışıksın güzel bir şey ama daha da güzel bir hale gelecek. İnan her alanda işine yarayacak bu. İnsanların gördüğündeki olumlu tepkileri bile seni sevindirecek. Kız bulmak olsun, aile akrabalar olsun, arkadaş ortamı olsun herkes gördüğünde olumlu tepkilerini dile getirecekler ve ister istemez mutlu olacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 28 Temmuz 2016; 3:42:38 >

• Burun ameliyatindan sonra göz altlari falan morarip sisiyormus falan. 9 agustosta da benim arkadaşım ameliyat olacak. Kemerli burnu var tek estetik amaçlı onun. Her sey güzel olur insallah Allah yardimciniz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Aeronautical Engineering

Burun ameliyatindan sonra göz altlari falan morarip sisiyormus falan. 9 agustosta da benim arkadaşım ameliyat olacak. Kemerli burnu var tek estetik amaçlı onun. Her sey güzel olur insallah Allah yardimciniz olsun

Morarıp şişme falan yok. Eskide kaldı onlar.

• NomadCRY kullanıcısına yanıt
    23 yaşındayım. Reset atma şansımız varsa çoktan olmuştum ama işte o yok. Mesela senin doktor nasıl bir doktordu. Benim doktoru çok övüyorlar ama ister istemez o kadar iyi doktorsa neden bir büyükşehirde yaşamak varken diyarbakır da yaşamayı tercih ediyor diye düşünüyorum ben ister istemez.

Adamla konuştuğumda beni inanılmaz rahatlatıyor belli ki işini biliyor ve kafamda en küçük bir soru işareti bırakmıyor ama yanından çıkınca gene tırsıyorum.

Onsaydığın prpblemlerin tamamı bende de var. Bana o problemler burun ameliyatı ile geçmez gibi geliyor ama bilmem ki

O ağızdaki leşlik var ya sabah ... Leş hem de ne leş hayata küsüyorum. Sadece ve sadece onun için bile girerim aslında ama ..

Kararım çok değişiyor mesela sen beni çok motive ettin şuan ama yarım saat geçince gene tırsacam.

Ne parası ne estetiği ne başka bir şeyi umurumda eğer problemlerimin bir bölümünü bile çözecekse razıyım burnun daha fazla çirkinleşmeme kaydıyla ... Nefes olayı olmasa bile olur yeter ki sabah uyandığımda olanlar olmasın.

Ben aşırı unutkanım ayrıca. Bu duruma son vermesi bile bana yeter. Sadece ve sadece bu. Bu bitek başına yeter.

• Bende yamuk göğüs kafesimi göstericem hadi hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XlozethProcyon -- 28 Temmuz 2016; 4:40:03 >
  • Dört ay önce askerdeyken muğla'da oldum. Ama bende kronik sinüzit vardı ve baya bir rahatsız ediyordu. Sağa yatıyorum sağ burnum anında kapanıyor, sol zaten kapalı, öyle bir durumdu.
    Öyle efsanevi tampon acısı eskide kaldı. Silikon tampon kullanıyorlar artık. İlk tamponu alırken gram bir şey hissetmedim ama ikinci tampon gözümden hafif yaş getirdi.
    Burnum halen biraz yamuk ama umrumda değil. Sağ burnum çoğunlukla tıkalı ama sol burnum iyi nefes alıyor. Sinüzit olmasaydı ameliyat olmazdım.
  • valla intenette okuyoruz ne doktorlara gidenler var en kaliteli sagık kuruluslarına gidenler var operasyon sonrasida aşırı sinirlenen pişman olup şikayet edenler mevcut webde okuyabilisin kısaca belli olmaz insallh istedigin gibi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quintus Lentulus Batiatus

23 yaşındayım. Reset atma şansımız varsa çoktan olmuştum ama işte o yok. Mesela senin doktor nasıl bir doktordu. Benim doktoru çok övüyorlar ama ister istemez o kadar iyi doktorsa neden bir büyükşehirde yaşamak varken diyarbakır da yaşamayı tercih ediyor diye düşünüyorum ben ister istemez.

Adamla konuştuğumda beni inanılmaz rahatlatıyor belli ki işini biliyor ve kafamda en küçük bir soru işareti bırakmıyor ama yanından çıkınca gene tırsıyorum.

Onsaydığın prpblemlerin tamamı bende de var. Bana o problemler burun ameliyatı ile geçmez gibi geliyor ama bilmem ki

O ağızdaki leşlik var ya sabah ... Leş hem de ne leş hayata küsüyorum. Sadece ve sadece onun için bile girerim aslında ama ..

Kararım çok değişiyor mesela sen beni çok motive ettin şuan ama yarım saat geçince gene tırsacam.

Ne parası ne estetiği ne başka bir şeyi umurumda eğer problemlerimin bir bölümünü bile çözecekse razıyım burnun daha fazla çirkinleşmeme kaydıyla ... Nefes olayı olmasa bile olur yeter ki sabah uyandığımda olanlar olmasın.

Ben aşırı unutkanım ayrıca. Bu duruma son vermesi bile bana yeter. Sadece ve sadece bu. Bu bitek başına yeter.

Doktor kaliteli, işini bilen profesyonel biriydi. Diyarbakır'da yaşaması onun kötü olduğu anlamına gelmez ki, doktorların tayini çıkıyor, İstanbul'da okuyan bir tıpçı birkaç yıllığına Doğu'da görev yapmak zorundadır mesela, bunun gibi pek çok prosedür var.

Bu problemler burun ameliyatıyla geçiyor, geçmese ben neden yazayım kardeşim o kadar şeyi. Ve bu yaşadıklarının tamamı zaten burundan kaynaklanıyor. Fikrini değiştirme, ol ameliyatı. Yaşıt sayılırız, korkacak hiçbir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reaktans

Dört ay önce askerdeyken muğla'da oldum. Ama bende kronik sinüzit vardı ve baya bir rahatsız ediyordu. Sağa yatıyorum sağ burnum anında kapanıyor, sol zaten kapalı, öyle bir durumdu.
    Öyle efsanevi tampon acısı eskide kaldı. Silikon tampon kullanıyorlar artık. İlk tamponu alırken gram bir şey hissetmedim ama ikinci tampon gözümden hafif yaş getirdi.
    Burnum halen biraz yamuk ama umrumda değil. Sağ burnum çoğunlukla tıkalı ama sol burnum iyi nefes alıyor. Sinüzit olmasaydı ameliyat olmazdım.

Efsanevi acı eskide kalmadı valla. O silikon tampon çıkarken de adamın gözünden yaş getiriyor. Ben o tampon çıkarken gözünden yaş gelmeyen adam görmedim daha. Tabi bu acı dakikalarca sürmüyor, saniyelik bir acı. Ama burun deliklerinden beynini çekerlermişcesine bir acı.

• Ameliyat olmusken hazir burnuda yaptir bence. Cok buyuk etki yaratiyor tipte.
  • Karıncayiyen Yiyen Adam kullanıcısına yanıt
    Kadın burnu gibi de narin olmasın arkadaş ben de hala hafiften biraz eski kafalılık mevcut

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneyici23 -- 25 Ekim 2020; 18:56:21 >
  • Yarın ameliyat tarihi belirlemeye gidiyorum. Şunu soracam ben bu doktorun iyi bir doktor olup olmadığına nasıl emin olacam. Açıkçası halen daha iyi doktorsa dbakırda ne işi var mantığındayım başka bir iş yerde bu ücrette iş bulamıyor mu mantığındayım.

Doktorun ismini ulu orta yazmam uygun olmaz diye düşünerek yazmıyorum.

• Sali gunu buruna hava girmemesinden dolayi (Burun kemigim kirik kikirdaklar yamuk geniz eti buyumus) ve kulagimin zari patladigi icin gittim.Acibademe.Ameliyata aldilar genel aneztesiye girdim.6 saat surdu iki ayri doktor girdi.Kulak cok ciddi cikmis.Yeni kulak zari yapmislar icinden kitle cikmis onu temizlemisler.Inanir misin burun cok iyidi.Hic hissetmedim acisini.Ama kulagim kotu.Eger sadece burun icin gidiyorsaniz hemen gidin hic bisi olmuyor.Foto atiyim siz soyleyin.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Burun ameliyatı olmuş olanlar gelebilir mi ?

• Valbilken kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun. Burnunuz da çok güzel olmuş çok ciddiyim. Hiç aklın kalmasın o noktada burnun çok iyi görünüyor.

Doktorunuz nasıl bir doktor du adamla ameliyata girmeden önce hakkında sorup soruşturdunuz mu ? Benim doktorum hakkında sadece 1 kişiyle konuştum o da eğer bir kez daha girsem bu doktorla ameliyata girerim o kadar memnunum dedi estetik ameliyat olmuş.

Adam çok basitmiş gibi gayet rahat anlatıyor ama gargamelimsi burnum van gölü canavarımsı bir şekle bürünmesin mi sonra ?

Aslına bakarsan bana cennetten doktor getirseler yine tırsa tırsa girerim de ... Ne biliyim insan korkuyor yani ameliyat bu sonuçta. En küçük bir hatada kötü şeyler olma şansı var sonuçta.

Burnumuzu elimize vermesinler sonra ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8EF5824CF -- 29 Temmuz 2016; 0:12:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quintus Lentulus Batiatus

Öncelikle geçmiş olsun. Burnunuz da çok güzel olmuş çok ciddiyim. Hiç aklın kalmasın o noktada burnun çok iyi görünüyor.

Doktorunuz nasıl bir doktor du adamla ameliyata girmeden önce hakkında sorup soruşturdunuz mu ? Benim doktorum hakkında sadece 1 kişiyle konuştum o da eğer bir kez daha girsem bu doktorla ameliyata girerim o kadar memnunum dedi estetik ameliyat olmuş.

Adam çok basitmiş gibi gayet rahat anlatıyor ama gargamelimsi burnum van gölü canavarımsı bir şekle bürünmesin mi sonra ?

Aslına bakarsan bana cennetten doktor getirseler yine tırsa tırsa girerim de ... Ne biliyim insan korkuyor yani ameliyat bu sonuçta. En küçük bir hatada kötü şeyler olma şansı var sonuçta.

Burnumuzu elimize vermesinler sonra ?

Vermezler cok basit ameliyat.Aglamaya sizlanmaya gerek yok.Doktorum profosor new yorkta yuksegini yapmis acibademde calisiyor.Benden once beyazit ozturk cikti benden sonra mehmet ali erbil girdi :D cok garipti

• quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Orijinalden alıntı: Aeronautical Engineering

Burun ameliyatindan sonra göz altlari falan morarip sisiyormus falan. 9 agustosta da benim arkadaşım ameliyat olacak. Kemerli burnu var tek estetik amaçlı onun. Her sey güzel olur insallah Allah yardimciniz olsun

Morarıp şişme falan yok. Eskide kaldı onlar.

Daha bugün ameliyat olan tanıdığım var, gayette morardı şişti.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.