Şimdi Ara

Burun ameliyatı oldum(03.11.18)-septorinoplasti(rinoplasti+septoplasti)- 1 yıl oldu. güncel (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
7
Favori
18.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: primum non nocere

Hocam şöyle dediğiniz gibi bende de birçok sıkıntı vardı. Septum(burnu ikiye ayrıran kıkırdak) aşırı derecede eğriydi. Sağ taraftan nefes almam neredeyse sıfırdı. Burun ucum biraz düşüktü. Kemer de vardı. Kalınlık olarak sıkıntı yoktu. Tavsiye ederim, herhangi bir sıkıntım yok çok şükür. Bence tek doktora bağlı kalmayıp en azından 3-4 doktorla görüşün, kafanıza yatana ameliyat olun. İçinize iyice sinsin. Bence doktora güvenmek en önemlisi. Ameliyat masasına yatarken içiniz rahat olsun. Çoğu doktorun muayenesi ücretsiz sanırım, sorup ona göre muayene randevusu alın birçok doktordan. Ankara'da mısınız?
    İstanbuldayım. Henüz devlete mi özele mi gitsem ona karar verebilmiş değilim. Dediğiniz gibi yapıp doktor seçip görüşmek en iyisi olacak galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• wmsnickers kullanıcısına yanıt
    Ben devlette de özelde de görüştüm hocam. Bence siz de öyle yapın çok geçmiş olsun. İstanbulda beğendiğim takip ettiğim bir cerrah var ama fiyatları çok uçuk sanırım. 20-30 binlerden bahsediliyor.

• Hangi doktor, kaç paraya oldunuz? Bende olacağım söylerseniz gidebilirim

• sasasa671 S kullanıcısına yanıt
    Mesut Kaya 7bin

• 1. yıl fotoğrafları eklendi.

• gecmis olsun burnunuz guzel yakismis suratiniza. ancak kemerli burunlarda rinoplasti sonrasinda gorulen orta kisimda cokme sizdede olmus gibi ancak goze batmiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • .koter. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Çökme değil de orda tam kemiğin kaynama noktasında bir çıkıntı olduğunu söyledi doktorum. 3 ve 6 ay sonra tekrar kontrole gideceğim. Yüksek ihtimalle düzeleceğini, düzelmezse de 2 dakikalık bir işlemle halledeceğini söyledi.

• primum non nocere P kullanıcısına yanıt
    Çok iyi görünüyor hocam

• benim burnumda kemer varda onun dışında düz.
    Tıp ilerlesin aylarca ödem gibi sorunlar olmasın hata riski olmasın anca ozaman yaptırırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mkaya14 M kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam

• Nefes sıkıntınız yoksa, şeklinden de aşırı derecede rahatsız değilseniz çok da kasmaya gerek yok bence de.

Nefes alıyorumda pek kaliteli değil oyüzden daha çok ağzımla nefes almaya alıştım.
    Şeklinden biraz rahatsızım ama aşırı değil yani 2ay bandajla gezmeyi göze alıcak kadar rahatsız değilim

• Konuda da baya detaylı yazdım hocam. 2 ay bandajlı gezmiyorsunuz. 2. hafta sonunda dışardan bakıldığında ameliyat olduğunuz anlaşılmayacak bir durumda oluyorsunuz.
    silikon splint(tampon) 2 gün
    plastik atel(alçı) 1 hafta
    alçıdan sonra 3-4 gün ödemin dağılması için ince bandaj
    2 hafta dolunca da dikişlerim alındı.
    Bu süreçte yüzdeki şişlik morluk vs. de geçti. Sadece burun birazcık şiş oluyor ama ameliyat olduğunuzu bilmeyen bir kişi anlamaz. İlk mesajda dönem dönem fotoğraflar var bakabilirsiniz.

teşekkürler bakıcam

• rica ederim

• Özelden sorunlar oldu, tomografi fotoğrafını da ekliyorum.
    Burun ameliyatı oldum(03.11.18)-septorinoplasti(rinoplasti+septoplasti)- 1 yıl oldu. güncel

Burun eğriliğini de düzelttirmişsin galiba? Değişen bir şeyler oldu mu?
  • Dıştan belli bir eğrilik yoktu bende. İçteki septum denen kıkırdak-kemik yapı fotoğrafta da görüldüğü üzere baya eğriydi. Soruyu tam anlayamadım, görsel olarak mı nefes olarak mı?

Nefes
  • Çok farklı kesinlikle. Eskiden sürekli ağızdan da nefes almak zorunda kalıyordum. Şuan gayet iyiyim. Nefes sorununuz varsa tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.