Şimdi Ara

Burun ameliyatı hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, önümüzdeki günlerde burun ameliyatı olmayı düşünüyorum.Kemik eğriliğinden kaynaklı sol taraf komple tıkanık uzun senelerdir gece rahat uyku çektiğimi hatırlamıyorum.Aynı zamanda ilkokul-lise çağında ergenlik kavgalarından dolayı büyüdükçe görsel bozukluk oluşmaya başladı şu an baya kemer var onu da düzeltecekmiş doktor.Olan arkadaşlar tecrübelerini aktarabilirler mi?
    Not: Daha önce değil ameliyat , serum bile takılmadı

• Apandisit ameliyatı olmuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mezuntmci

Apandisit ameliyatı olmuştum.

geçmiş olsun hocam.
  • kuarejzmaaa kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Apandisit ameliyatı olunca üstümden bir ağırlık kalkmıştı sanki. Umarım siz de rahatlarsınız.
  • Geçmiş olsun hocam kaça yaptıracaksın
  • Geçen yaz oldum aynı ameliyatı. Deviasyon ameliyatı diye geçiyor. Genel anestezi ile bayılttılar beni. Ameliyattan 4 gün sonra burnumdaki slikon tamponları çıkartmıştı doktor. O anki ilk nefes çekisimi unutamiyorum. Genel olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim. Eskiden gece burnumdan rahat nefes alamadigim için ağız akintim olurdu. Şimdi çok azaldi bu durum. Nefes almamdada belirgin bir fark var diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *InfLeXibLe* -- 18 Şubat 2017; 0:47:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eger ki silikon tampon kullanmazlarsa coook aci cekersiniz benden soylemesi. Gecmis olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam estetikle eğriliği aynı anda oldum. acı falan yok var diyene inanma. tamponları alırken hissetmedim bile bir çıkardı elim kadar uzunluğu vardı. bu arada ameliyattan sonra güneş gözlüğü bile takma. direk kemer yer ediyor kendine. ben yaptım öyle bir hata ama neyse ki belli olmuyor.
  • 8 gun oldu sor hocam
  • Teşekkür ederim hocam,olanlar gibi keşke daha önce olsaymışım demek istiyorum ben de :) @mezuntmci
    Teşekkürler hocam fiyat 2k civarı @delgado.11
  • quote:

Orijinalden alıntı: *InfLeXibLe*

Geçen yaz oldum aynı ameliyatı. Deviasyon ameliyatı diye geçiyor. Genel anestezi ile bayılttılar beni. Ameliyattan 4 gün sonra burnumdaki slikon tamponları çıkartmıştı doktor. O anki ilk nefes çekisimi unutamiyorum. Genel olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim. Eskiden gece burnumdan rahat nefes alamadigim için ağız akintim olurdu. Şimdi çok azaldi bu durum. Nefes almamdada belirgin bir fark var diyebilirim.

Geçmiş olsun hocam benim de genel anestezi olmadan mümkün değil :) İnşallah aynı şekilde bende memnun kalırım.
  • seyyid70 S kullanıcısına yanıt
    silikon tampon kullanılıyor hocam öbür tampon tarihe karışmış :) çok teşekkürler
  • ben de aynı hocam eğrilik ve estetik olacak işte.Ameliyat sonrasından çok öncesi endişelendiriyor beni o ameliyathane stresi falan hiç bana göre şeyler değil :D gözlük 6 ay yasakmış, lense devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aurorax

8 gun oldu sor hocam

hocam ameliyat stresiyle nasıl başa çıkabilirim? bir de kişiden kişiye değişiyormuş gerçi de sızlamalar falan kaçıncı gün tamamen bitti? Ayağa kaçıncı gün kalktın?
  • kuarejzmaaa kullanıcısına yanıt
    Hocam estetik mi 2k ?

Ben 5 - 6 k duymuştum. Öyleyse ben de yaptırayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuarejzmaaa

Teşekkür ederim hocam,olanlar gibi keşke daha önce olsaymışım demek istiyorum ben de :) @mezuntmci
    Teşekkürler hocam fiyat 2k civarı @delgado.11

fiyat gayet uygunmuş. bilgisayardan burnunun ameliyat sonrası olacak halini gösterdimi ?
  • quote:

quote:

8 gun oldu sor hocam

hocam ameliyat stresiyle nasıl başa çıkabilirim? bir de kişiden kişiye değişiyormuş gerçi de sızlamalar falan kaçıncı gün tamamen bitti? Ayağa kaçıncı gün kalktın?

ben gevşek birisi olduğum için fazla stres olmadım, hasta bakıcıyla hemşire ameliyata götürmek için geldiğinde biraaz telaş yaptım 110 attı nabız aşağıya indirdiler sedyeyle, kapıda steril alan yazısını falan görünce bi değişik oldum. hemşirelerle biraz konuştuk sonra narkozu verdiler. uyandığımda odadaydım ama her şey boş gibi geliyor narkoz kafası ciddi iyiymiş. burnumda hiç sızlama olmadı, boğaz 3 gün ağrıdı. morlukları önlemek için saat başı buz tuttular, göz kapakları ve gözün altında çok az kısım morardı. ameliyattan sonra ayağa kalkmak çok zordu, lavaboya gitmeye bile üşeniyordum. 3 4 saat anca uyumuşumdur. sonraki gün eve geçtik, tek başıma lavaboya gittim. orda kulaklar çınladı baktım göz kararıyor çağırdım kardeşi, içeri götürüp yatırdı. 2 gün sonra tamponları çıkarttırmak için doktora gittik, arabayı sürecek adam olmayınca mecbur ben sürdüm, neyseki başım falan dönmedi. sonraki 2 gün öyle yattım. 5. gün tamamen kalktım pizza falan yiyebiliyordum 6. gün burnun etrafındaki sert bandı çıkardılar, burnu ilk defa çıplak gördüm. e hocam tam düz değil bu dedim, ödem var orda kemiği aldık dedi. göstermek için bastırdı, böyle bi acı harbiden yok gözümden yaş geldi. yarım dakikalık masajda acıdan geberdim orda, burnu yeniden banda boğup gönderdi dün okula gittim, ilk defa azıcık da olsa koku alabildim ama bana yetti. 1 hafta sonra nefes, koku, tat alabileceğime inanıyorum son olarak iskenderi çok özledim

• 5-6k olanlar tam estetik hani burun kaldırma veya kenarları daraltma yani olduğundan çok daha farklı bi burun sahibi olmak isteyenler veriyor sanırım hocam.Benim olay nefes ve yepyeni burundan ziyade yüz hatlarına uygun ölçüp biçerek yapılmış bi burun sanırım ondan ucuz.Bana da ucuz geldi özel hastane olmasına rağmen, doktorun unvanının uzman olmasının da etkisi vardır hani bi prof dr falan olsa 4-5 ten aşağıya yapmazdı herhalde.
  • delgado.11 kullanıcısına yanıt
    o olayı özellikle sordum ama göstermiyorlarmış maalesef
  • quote:

quote:

quote:

8 gun oldu sor hocam

ben gevşek birisi olduğum için fazla stres olmadım, hasta bakıcıyla hemşire ameliyata götürmek için geldiğinde biraaz telaş yaptım 110 attı nabız aşağıya indirdiler sedyeyle, kapıda steril alan yazısını falan görünce bi değişik oldum. hemşirelerle biraz konuştuk sonra narkozu verdiler. uyandığımda odadaydım ama her şey boş gibi geliyor narkoz kafası ciddi iyiymiş. burnumda hiç sızlama olmadı, boğaz 3 gün ağrıdı. morlukları önlemek için saat başı buz tuttular, göz kapakları ve gözün altında çok az kısım morardı. ameliyattan sonra ayağa kalkmak çok zordu, lavaboya gitmeye bile üşeniyordum. 3 4 saat anca uyumuşumdur. sonraki gün eve geçtik, tek başıma lavaboya gittim. orda kulaklar çınladı baktım göz kararıyor çağırdım kardeşi, içeri götürüp yatırdı. 2 gün sonra tamponları çıkarttırmak için doktora gittik, arabayı sürecek adam olmayınca mecbur ben sürdüm, neyseki başım falan dönmedi. sonraki 2 gün öyle yattım. 5. gün tamamen kalktım pizza falan yiyebiliyordum 6. gün burnun etrafındaki sert bandı çıkardılar, burnu ilk defa çıplak gördüm. e hocam tam düz değil bu dedim, ödem var orda kemiği aldık dedi. göstermek için bastırdı, böyle bi acı harbiden yok gözümden yaş geldi. yarım dakikalık masajda acıdan geberdim orda, burnu yeniden banda boğup gönderdi dün okula gittim, ilk defa azıcık da olsa koku alabildim ama bana yetti. 1 hafta sonra nefes, koku, tat alabileceğime inanıyorum son olarak iskenderi çok özledim

haha tekrar geçmiş olsun hocam en kısa sürede nefes,koku,tat almaya başlarsın inşallah.Ne güzel atlattın kurtuldun o kötü günleri çekme sırası bende

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.