Şimdi Ara

'''BURSA MOBESE KAMERA GÜZERGAHLARI!'''

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
220
Cevap
2
Favori
54.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HIZ LİMİTLERİNE DİKKAT

Bursa sınırlarından geçen bölünmüş yollarda otomobiller 70 kilometre, diğer araçlar ise 50 kilometre hız sınırını aşamayacak.

Karayolları Trafik Kanuna göre, araçların hız sınırları yeniden belirlendi. Daha önce tüm araçlar kent sınırlarındaki bölünmüş yollarda 70 kilo metre hız yapabiliyordu. Ulaşım Koordinasyon Merkezi tarafından alınan karar
    gereği, bundan böyle otomobiller 70 kilometre, otobüs, kamyon, kamyonet ve motosikletler 50 kilometrenin üzerine çıkamayacak.

Önümüzdeki hafta başlayacak olan yeni uygulamada, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü`ne bağlı radarlı ekipler, kentin değişik noktalarında hız kontrolü yapacak. Ayrıca, sürücüleri bilgilendirmek için de caddelere hız sınırını uyaran levhaların dikileceği belirtildi.

http://www.olay.com.tr/Bursa-trafigine-kamerali-denetim_40927.xhtml

'''BURSA MOBESE KAMERA GÜZERGAHLARI!'''

Özellikle hız ihlal sistemlerine fazlasıyla dikkat etmenizi öneririm...
    Bir kaç hafta sonra hangisi nerede öğreniyorsunuz. Fakat öğreniyoruz diye radarların aralarında basmayın; dün farkettim, o araların birkaçında polis kendi radarıyla kontrol ediyordu. Aman dikkat derim !

Bursa trafiği bu uygulamaların hayata geçmesinden sonra ciddi anlamda normale döndü denebilir. İnsanlar gerçekten kurallara uymaya özen gösteriyorlar.
    Ama o yollarda 60-70le gitmek bazen resmen işkence gibi geliyor. Yavaş gitmek insanın konsantrasyonunu çok daha fazla bozabiliyor. Yada bana öyle geliyor.
    Yinede çok hızlı vede kontrolsüz gidenleri gördükçe insanların kurallara uyması aslında güzel birşey diye düşünüyorum

• Teşekkürler, bir bursalı olarak bunlar işimi yarayacak.
  • Küçük sanayinin ordaki yokuştan kamyonlar 100 le iniyor sıkıysa basma

Sağol hocam bilgilendirme için.Yalnız dediğin gibi bazı yollarda 70 km hızla gitmek çok zor.
  • Küçük sanayinin oraya kesinlikle dahada fazla önlem almalılar. Özellikle beşevlerden başlayıp ataevlerden devam edip metro grosmarkete gelen inişte.

Geçen sene metro önündeki otobüs durağında olan 3 farklı kazada 7kişi ölmüştü. Tek suçları durakta beklemekti!

Ancak her noktayıda çok fazla ellememeliler.

Ben altınşehirde yaşıyorum. Hafta sonları bazen kestele gidiyorum. Özellikle Garajdan sonra sırf minibüslerden vede otobüslerden kaçmak için hızlı gidiyorum. Şu metroyu heryere hızlıca götürsünler varya arabaya ayda en fazla 1 kere binerim. Ama en az 10senesi var!!! Sene olmuş 2010 hala raylı sistemi oturtamamışız. Yaziklar olsun!

Bu arada Bursaray'a yeni vagonlar geliyor. Yine siemens. Şimdikilere göre daha modern görünümlü vede sessiz . SONUNDA KLİMALI! İçinde çok az koltuk olacak. İlk bilgiler bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 15 Haziran 2010; 1:39:05 >
  • Şimdi yapılanda metroda hiç iyi değil bence.Metro dediğin yerin altından gitmeli.Tamam maliyeti çok fazla ama sonuçta 1 kere yapacaksın yıllar boyu gidecek.Bursa gibi bir şehre hiç yakışmıyor bu ilkel raylı sistem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Şimdi yapılanda metroda hiç iyi değil bence.Metro dediğin yerin altından gitmeli.Tamam maliyeti çok fazla ama sonuçta 1 kere yapacaksın yıllar boyu gidecek.Bursa gibi bir şehre hiç yakışmıyor bu ilkel raylı sistem.

Bu kadar uzun hatlarda tam olarak metro yapmaları zor. Avrupada da bu şekilde. Genelde bu tarz uzun hatlarda buna benzer sistemler kullanılıyor. Zaten heryerde de yeraltına girmesine gerek yok. Bence sistem şu anda şehirin genelini bağlamak için oldukça iyi. Tam anlamıyla Metro buna nazaran çok çok daha maliyetli. Merinostan yer altına giren hat gökdereye kadar alttan gidiyor. Esasında heryerde bu şekilde olsada üstteki trafik için çok daha iyi olacak ancak ana yollardada alttan gitmesine gerek yok diye düşünüyorum.

Kestel-Uludağ üniversitesi arası 35km.

Mudanya-Acemler arası 20km

Terminal-kent meydan arası 10km

Ana hatlar bunlar. Şu hatları şimdiki sistemle güzelce yapsınlar aman tam anlamıyla metro olmasın.

Zaten bunlar bitene kadar Bursa muhtemelen batıda 10km daha doğudada 5km daha büyür. Oralarada uzattıkça giderde gider.

Bu arada benden duymuş olma yıldırım-heykel-altıparmak-çekirge-dikkaldırım arasında metro projeside var ama şu anda sadece var
  • Cumhuriyet Caddesinin trafiğe kapatılmasıda planlar içinde var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RespecT

Cumhuriyet Caddesinin trafiğe kapatılmasıda planlar içinde var.

O proje yakında başlayacak zaten. Nostalji tramvayları işleyecek orada. Moda-Kadıköy hattındaki tramvaylardan bir-iki tanesini getirip restoresini tamamladılar.

Muhtemelen birdahaki yaz o caddede yürünebilecek. Zaten araç trafiğine açık olması çok garipti. Altta haşim işcan var. Haşim işcan cumhuriyet caddesi trafiğini alsa dahi sorun olmaz. Kapasiteyi kaldırabilecek bir cadde haşim işcan.

Umarım daha sonrasında komple altıparmak kapanır vede istiklal caddesi benzeri çok güzel bir cadde olur. Veyahut en azından arap şükrünün devamındaki sokak kaymakamlığa kadar yürüyüş yolu olursa arap şükrü çok daha güzel olur. Bir nevi nevizade olur.
    Arap şükrü çok uzun süredir yetmiyordu. Pazartesi salı haricinde her akşam heryer dolu. Bir o kadar daha meyhane olsa onlarda dolacak.

Bu benzetmeleri Bursayı bilmeyen insanlar için yapıyorum :)

Arapşükrü keyiftir.

Ama haberiniz olsun arapşükrüden çıkıp arabanızla ana alterlerden giderseniz kesin bir polis çevirmesine denk gelirsiniz vede ehliyeti kaptırırsınz.
    Ara yolları öğrenmek isteyen bana mesaj atabilir

• bunlara kadar bursada yapılacak okadar çok şey var ki resmen beledeiyeler yatmış. en alakasız yere metrolar yapıldı lüzumlu yerler sona bırakıldı.terminale üniversiteye gitmeyen metroyu halk ne yapsın.
    doğu minibüslerini kaldıramadılar ki yollarda terör saçıyorlar sürekli şerit ihlali yapıyorlar. kent meydanından ankara yoluna girmeye korkuyorum çünkü her an önüme bir minibüs atlayacak gibi oluyor.sağ şeridi tamamen kapayıp sapaklara girmemize izin vermiyorlar.minibüsler kalkmalı metro tamamlanmalı fomaradan heykele çıkarken ne yapıp edip köprüyü çift şerit yapmalılar yoksa fomara felç.yoksa ceza ile mobese ile birşey çözülmez.
    ben bu belediye başkanından umutluyum inşallah bu meseleleri halleder..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yakutsk -- 15 Haziran 2010; 11:00:55 >
  • Üniversiteye yapılıyor.Kışa doğru biter gibi
  • her yer kamera var 70 km/h ile gidilir mi be
  • Korupark yolunun içine ettiler.Sanayi içinde rezil bir trafik var,bu planlamayı kim hangi akla yaptıysa aklından şüphe ediyorum.Saçma sapan bir planlama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiya

quote:

Orijinalden alıntı: RespecT

Cumhuriyet Caddesinin trafiğe kapatılmasıda planlar içinde var.

O proje yakında başlayacak zaten. Nostalji tramvayları işleyecek orada. Moda-Kadıköy hattındaki tramvaylardan bir-iki tanesini getirip restoresini tamamladılar.

Muhtemelen birdahaki yaz o caddede yürünebilecek. Zaten araç trafiğine açık olması çok garipti. Altta haşim işcan var. Haşim işcan cumhuriyet caddesi trafiğini alsa dahi sorun olmaz. Kapasiteyi kaldırabilecek bir cadde haşim işcan.

Umarım daha sonrasında komple altıparmak kapanır vede istiklal caddesi benzeri çok güzel bir cadde olur. Veyahut en azından arap şükrünün devamındaki sokak kaymakamlığa kadar yürüyüş yolu olursa arap şükrü çok daha güzel olur. Bir nevi nevizade olur.
    Arap şükrü çok uzun süredir yetmiyordu. Pazartesi salı haricinde her akşam heryer dolu. Bir o kadar daha meyhane olsa onlarda dolacak.

Bu benzetmeleri Bursayı bilmeyen insanlar için yapıyorum :)

Arapşükrü keyiftir.

Ama haberiniz olsun arapşükrüden çıkıp arabanızla ana alterlerden giderseniz kesin bir polis çevirmesine denk gelirsiniz vede ehliyeti kaptırırsınz.
    Ara yolları öğrenmek isteyen bana mesaj atabilir

Altıparmaktan ne kadar Nevizade olur bilinmez ama trafiğe kapatılıp çeşitli mekanlar açılırsa bir Nevizade kadar olmasa da güzel bir yer olacağı kesin. Arap Şükrü konusunda kesinlikle katılıyorum orijinal yapıya sadık kalarak oraların düzenlenmesi gerek şu hali ile yetersiz insanlar üst üste çıkacak neredeyse. Bir arkadaşta minibüs olayına değişmiş ki çok haklı trafiği katlediyorlar resmen.
  • metronun ana yollar boyunca bir an önce tamamlanması lazım ki trafikte minibüslerin teröründen kurtulalım, 70 km sınırlaması ile minibüslerden kurtuluş ne yazık ki biraz zorlaştı, sol şeritten 80-90 km hızla gidip kurtuluyorduk trafikten. bursa-kestel arası batçıklar iyi oldu ama erikli civarı hala sıkıntılı. makas atarak giden ticariler; hız sınırlamasından radarlardan kameralardan sonra hala aynısı yapabilecekler mi bi bakalım. haftasonu gördüm, 70 km hız sınırlamasına uyanların sayısı bayağı bir artmış, bursa trafiğindeki tehlikeler azalmış gibi geldi bana, kaza görmekten bıkmıştım artık.
  • Bursa'da trafiği tehlikeye atanlar genelde minibüs şöförleri zaten otobüs, Bursaray, dolmuş ve taksiler var birinin gitmediği yere diğeri mutlaka gidiyor minibüslere gerek yok boşuna trafikte magandalık yapıyorlar. Gelirler trafikte sıkıştırırlar, aniden işaretsiz şerit değiştirirler, sağdan gitmeleri gerektiği halde sol şeritten basıp sonra 2 şerit değiştirerek sağa geçip yolcu indirirler, yolcu görünce aniden fren yaparlar. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz ama bana göre trafikte sadece tehlike ve kalabalık oluşturuyorlar.
  • Minibüsleri birden kesmek o kadar kolay değil. Vakti zamanında kestel vede gürsu hatlarında bir tane m plaka 1trilyondan gidiyordu. Onlarda kolay kolay ekmegini vermek istemiyor.

Biz kolay kolay medeniyet seviyesine ulaşamayız. Biz hala Şark ülkesiyiz. Yönetenlerde, yönetilenlerde aynı zihniyette devam ettikçe güzel günlerin gelmesi oldukça zordur!

Altyapı olmayan yerde minibüste olur saçma sapan trafikte...

Hayır benim anlayamadığım nokta insanlar geleceklerini neden düşünmezler. İnsanlari geçtik DEVLET neden düşünmez???

Çok değil, 70lerden itibaren sehir planlamaları yapılsaydı bugün gercekten sorunsuz sekilde bir ulaşıma vede rahat nefes alabilecek, planlı sehirlere sahip olurduk.

Biz göçebe Türkler yerleşik hayata geceli 700yıldan fazla oldu ama tarih boyunca keyfimize o kadar düskündük ki saraylarda yaşamaktan etrafa bakamadık.

Ah Atam ah! Keske 10-15 sene daha yaşasaydında biz cahil insanlara herseyi tam anlamıyla öğretebilseydin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 20 Haziran 2010; 1:56:16 >
  • Mutlaka minibüslerin önünü bir kerede kesemezler ama bir şeyler yapılmalı evet onlar ekmeklerini vermek istemiyor ama bizde canımızı vermek istemiyoruz araçlarının büyük olmasını avantaj olarak kullanıp binek otomobillerin üstüne korkmadan kırabiliyorlar durum böyle olunca ben onların ekmeklerini düşünmem, düşünemem. Diğer söylediklerine bir şeyler eklemek gereksiz her şeyi söylemişsin özellikle katıldığım konu ise Atatürk keşke biraz daha yaşasaydı da insanımız ondan biraz daha ders alsaydı.
  • Aynı konuyu ben açmayı düşünüyordum..
    Tepedevrent yolunada bir el atılması lazım.Zaman zaman 60 km hıza bile düşünmek zorundayız.Kimse takmıyo orası ayrı.Minibüsçüler desen;bas-konuş sayesinde bütün radarlardan haberdar.Geçen gün media markt'a gideyim dedim,koruparkın orda metro çalışması nedeniyle mecbur sanayi yoluna girdim, girmez olaydım içim dışıma çıktı resmen.Bir an önce bitsede rahatlasak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thekurufasulye -- 20 Haziran 2010; 18:09:12 >
  • herkes minibüs teröründen şikayetçi beraber hareket edip sesimizi duyurmamız lazım.yoksa daha çok ağlanırız.analarda çocuklarına ağlar.
  • arkadaşlar minibüs konusunda sakin olmakta fayda var... Hatırlayın ki, taaa ilk metro kurulduğu zaman ne dendi? batı hattındaki minibüsler kalkacak dendiydi de o zamn minibüsçüler odası başkanı bu habere k*çı ile gülüyordu... Peki ne oldu? Hepsini kaldırdılar çok şükür ve batı bölgesi minibüs dehşetinden kurtuldu.. Sırada doğu bölgesi var... Zamanla o da olacaktır... Hele ki metro GÜRSU'ya dek uzansın o zaman olur olacaklar...

Altıparmak ve Heykel projesini yeni duydum çok iyi olur yapılırsa,

bu arada METRO değil o. Hafif raylı sistem...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.