Şimdi Ara

'''BURSA MOBESE KAMERA GÜZERGAHLARI!''' (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
2
Favori
54.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ayrıca şunu da ileteyim. şerit başı çift kamera varsa radar. tek ise güvenlik (plaka takip).
    zaten dikkat ederseniz yanlarında ki elektrik kutularında HTS (hız takip sistemi) diğerinde ise PTS (plaka takip sistemi) yazar.
  • Beyler merhaba, 3 aylık aracımın siftahını yaptım ve Mudanya-Bademli arası 79 km/h hız ile 70 km/h sınırını geçip 172 lira ceza yedim. Allah bin belalarını versin o ayrı da, öğrenmek istediğim şey, şehirler arası 3 şeritli Mudanya yolu hız sınırı neden 90 değilde 70?

Çüklerin keyfine göre hız sınırı mı belirlenir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Beyler merhaba, 3 aylık aracımın siftahını yaptım ve Mudanya-Bademli arası 79 km/h hız ile 70 km/h sınırını geçip 172 lira ceza yedim. Allah bin belalarını versin o ayrı da, öğrenmek istediğim şey, şehirler arası 3 şeritli Mudanya yolu hız sınırı neden 90 değilde 70?

tam tuzak yerde zaten o kamera. rampadan sallanırken hemen karşına geliyor. bilenler için sorun yok ama bilmeyenler patır patır giriyor. özellikle istanbullular.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvReN 7

quote:

Beyler merhaba, 3 aylık aracımın siftahını yaptım ve Mudanya-Bademli arası 79 km/h hız ile 70 km/h sınırını geçip 172 lira ceza yedim. Allah bin belalarını versin o ayrı da, öğrenmek istediğim şey, şehirler arası 3 şeritli Mudanya yolu hız sınırı neden 90 değilde 70?

tam tuzak yerde zaten o kamera. rampadan sallanırken hemen karşına geliyor. bilenler için sorun yok ama bilmeyenler patır patır giriyor. özellikle istanbullular.

Hocam aslında o yoldan ve o mobeseden çok geçtim, ama Perşembe akşamı 17 sularında nasıl olduysa yol bomboşken beni tespit etmiş. Zaten boş değilken sürü halindeyken tespit edemiyor. Hepsini geçtim, 70 km/h + %10 barajını 2 km/h fark ile geçtim sanırım değil mi? (79-77=2)

2 km/h için 172 lira ceza, üstelik otoban gibi yol. 90 km/h yapılacaktı hani, ne oldu bre fırsatçı soyguncular?

• quote:

quote:

quote:

Hocam aslında o yoldan ve o mobeseden çok geçtim, ama Perşembe akşamı 17 sularında nasıl olduysa yol bomboşken beni tespit etmiş. Zaten boş değilken sürü halindeyken tespit edemiyor. Hepsini geçtim, 70 km/h + %10 barajını 2 km/h fark ile geçtim sanırım değil mi? (79-77=2)

2 km/h için 172 lira ceza, üstelik otoban gibi yol. 90 km/h yapılacaktı hani, ne oldu bre fırsatçı soyguncular?

o yolda sınır maalesef 70 km dostum. %10 da pay var. yani son hız 77 km. siz 2km ile aşmışsınız. 15 gün içinde cezayı öderseniz %25 indirimli ödersiniz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

o yolda sınır maalesef 70 km dostum. %10 da pay var. yani son hız 77 km. siz 2km ile aşmışsınız. 15 gün içinde cezayı öderseniz %25 indirimli ödersiniz.

Malesef öyle hocam. Sağlık olsun diyelim, teşekkür ederim.

• Hocam Mudanya'ya çıkmaya başlayan rampanın olduğu yolu diyosunuz galiba. Evet 3 şeritli devasa bi yol ama hız sınırı 70! Hoş gerçi Bademli ve bilmeyenleri ne güzel yoluyolar orda. Bilen adamlar zaten üst geçitten sonra abanıyor frene

90 değil 110 hakkı bence o yolun en azından rampanın sonuna kadar. Ne adamlar gördüm yanımızdan 140-150lerle geçtiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorko15

Hocam Mudanya'ya çıkmaya başlayan rampanın olduğu yolu diyosunuz galiba. Evet 3 şeritli devasa bi yol ama hız sınırı 70! Hoş gerçi Bademli ve bilmeyenleri ne güzel yoluyolar orda. Bilen adamlar zaten üst geçitten sonra abanıyor frene

90 değil 110 hakkı bence o yolun en azından rampanın sonuna kadar. Ne adamlar gördüm yanımızdan 140-150lerle geçtiler.

Aynen kardeşim. Herkes basıyor, hatta ben mobeseyi önceden hatırlayıp sol şeritte bile fren yapıp arkadakilerin ceza yemesine mani olmuş bir adamım. Buna rağmen cezayı yiyen ben oldum geçen gün. Ankara ve İstanbul'da 70'den 90'a çıktı aynı bu tarz bazı yollar, Bursa başka bir ülkenin şehri mi peki?

Sövmemek elde değil.

• Burgaz'a gelmeden rampada olan kameralarda mi yediniz yoksa Bademli tarafındaki kameralarda mi?

• Burgaz(güzelyali) iniş/çıkıştaki kameralar hız algılamıyor diye biliyorum.

Çünkü herhangi bir levha yok. Ki serit basına tek kamera mevcut. Yani düz mantık bakarsak sadece plaka tanıma olması gerekli.

Eger o kameralar hız algılıyorsa yandık ki ne yandık :)

• Bu Bursa da ki hız sınırlarından hep tırstım.Haftaya İstanbuldan görükleye geliyorum arabayla ev tutmak için inşallah gaza gelipte köklemem.
  • Biri Allah askina bursa cevre yolunda nerede radar var soylesin.. Matbaa gibi ceza basmislar

• quote:

Orijinalden alıntı: meph

Biri Allah askina bursa cevre yolunda nerede radar var soylesin.. Matbaa gibi ceza basmislar

tam olarak hangi çevre yolu ?
  • up
  • Güncel radar ve çevirmeler ile ilgili bilgi almak isteyen Twitter'da @bursadacevirme hesabını takip edebilir. 2-3 kez kurtardı beni :)

• Mudanya bayırından aşağı inerken yeni koyulan kameralar ile ilgili bilgisi olan var mı ? Radar mı yoksa sadece plaka tanıma mı onlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

Mudanya bayırından aşağı inerken yeni koyulan kameralar ile ilgili bilgisi olan var mı ? Radar mı yoksa sadece plaka tanıma mı onlar

Sadece kamera olması gerekli. Yinede ne olur ne olmaz yavaş gitmekte fayda var :)

• Bu arada aklınızda olsun acemlerdeki kameralar sadece plaka okuma. Hız ölçmüyor.

Süratli gidiyorsanız dahi hızınızı bir anda kesip trafiği tehlikeye atmayın.

• Ek olarak Ata bulvarında eds tabelaları olmasına rağmen eds yoktur.

Ancak her zaman dikkatli gitmekte fayda var. Çift yönlü olarak sabahları ve aksam üzeri radar araç olur. Çevirmesi yoktur.

Ermaksan önünde ise çogu zaman "ticari ve kemer kontrolü" olur

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.