Şimdi Ara

'''BURSA MOBESE KAMERA GÜZERGAHLARI!''' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
2
Favori
54.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayırlı olsun..ben kemaraları gordugum yerden hızı 77 e dusuruyorum.ancak devlet bu işden acaip ceza karsılıgı para kazanacak bu kesin.
  • Ben devreye girmiş hatta cezalar evlere gelmeye başlamış diye duydum bir arkadaştan.
    Bundan sonra mecburen 70km/h.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut4.bahtiyar

Merhaba, bir şey soracağım;

Bu MOBESA ve diğer radar/kamera düzeneklerinin yerlerini, navigasyon cihazlarına aktarmak mümkün mü? Tatile ve/veya memlekete giderken, bilmediğimiz çok yerden geçiyoruz, farkında olmadan sobeleniyoruz.

Saygılar.

Ankarada maltepe pazarında (yeni) satılan cihazlarda bütün kameraların kayıtlı olduğu haritaya sahip navigasyon satılıyordu. İstanbuluda kapsıyor demişti satıcı. Şehirler arası yollardaki radarlada var demişti hatta. Ama bursa için öyle birşey yok dedi. Biraz çalışmayla hallolur çünkü radar kameralarının olduğu noktalar zaten açıklandı.
  • beni asil düşündüren, bu noktalardan ziyade "gezici radarlar" olacak. Kameralarin nerelerde olduğunu artik biliyoruz ama gezici radarlar devreye girdikten sonra kötü olacak.

Sürekli 77ile gitmek akici bir trafik sağlayabilir ama otobüslerin, servislerin 50ile gitmesiyle kesinlikle trafikte sorunlar olacak.

Ancak hala aklimin almadiği kisim beşevlerden görükleye kadar olan izmir yolu kisminada 70 demek!!!
  • Birçok yerde 50km hız sınırı tabelası var. 50 km sadece otobus ve kamyonlar için mi tam anlayamadım.
  • Geçen gün kameralara ayar çekiyorlardı zaten, kesin başlamışlar ceza kesmeye demek.

Birde ufak bir hatırlatma yapayım. İzmir yolu dün akşam kapandı.Ulaşım yan yoldan sağlanılıyor.(Görükleden gelirken). Her zamanki gibi adam akıllı tabela koymamışlar yani bilmeyen biri kaptırıp gelirse çok feci bir kaza olur.Dikkat edin lütfen!
  • Orada bir kaza olmuş, sanıyorum alkolün de etkisiyle o viraj olan yerden karşıya geçmişler.

Erikli lambalarına gelmeden bir ışık daha diktiler sanıyorum eskiyen üst geçit onarılacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutbulut10

Orada bir kaza olmuş, sanıyorum alkolün de etkisiyle o viraj olan yerden karşıya geçmişler.

Erikli lambalarına gelmeden bir ışık daha diktiler sanıyorum eskiyen üst geçit onarılacak.

Onaracaklarini sanmiyorum.

Çünkü o yönde yapilacak vede kestele kadar uzanmasi beklenen metro hatti çalişmalari eylül gibi başlayacak.

Hatta asil karmaşa ozaman olacak. Ankara asfalti üzerinde 3 tane köprü var. Metro yapiminda hepsi yikilmak zorunda vede yikilip yeniden yapilacak.. Yeni köprüler yapilana kadar o yönde trafik sorunlu olacak.

....

Çarşamba akşami 68-70 gibi küçük sanayi tarafindaki radara yaklaşiyordum, yanimdan birisi solladi beni. O anda radarin flaşinin patladiğina şahit oldum :)

biraz ilerideki hiz algilayici tabelada sollayan araç için 95gibi bir rakam yaziyordu.

....

• devlete para lazım bundan daha iyi kaynak olurmu
  • Kameralar kayitta degilmis.1 ocaktan itibaren kayita basliyor.
  • Çevre yoluna epeydir girmedim orada da kurulu sanırım bu sistemden.
  • Çevre yolu değil yakın çevre yolu , çevre yolu dediğin çevre otoyolu ( O-33). yakın çevre yolu acemlerden, kestele kadar olan yol.

Evet arkdaşlar flaş lar patlamaya başladı. Kameraları gördüğünüz anda hızınızı 77 ye düşürün.

Benimde merak ettiğim istanbuldaki gibi kameralardan yolları seyredebiliyoruzmu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper_Srt

Kameralar kayitta degilmis.1 ocaktan itibaren kayita basliyor.

Kaynak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga509

Çevre yolu değil yakın çevre yolu , çevre yolu dediğin çevre otoyolu ( O-33). yakın çevre yolu acemlerden, kestele kadar olan yol.

Evet arkdaşlar flaş lar patlamaya başladı. Kameraları gördüğünüz anda hızınızı 77 ye düşürün.

Benimde merak ettiğim istanbuldaki gibi kameralardan yolları seyredebiliyoruzmu.

Şu anda seyredilemiyor. Fakat bununla ilgili çalişma varmiş diye duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga509

Çevre yolu değil yakın çevre yolu , çevre yolu dediğin çevre otoyolu ( O-33). yakın çevre yolu acemlerden, kestele kadar olan yol.

Her gün kullandığım "Yakın çevre yolu"nu tarif ettiğin için teşekkürler.

acemler-kestel değil acemler-otosansit arası bu arada.

Benim bahsettiğim Terminal kavşağı-Nilüferköy arası olan yol.

Hız ihali yakın çevre yolunda sadece botanik'e gelmeden kurulu.Yol üzerindeki diğer kameralar "plaka tanıma sistemi içinmiş.Tek kameralı olanlar plaka,iki kameralı olanlar hız ihlali.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanboz

quote:

Orijinalden alıntı: Alper_Srt

Kameralar kayitta degilmis.1 ocaktan itibaren kayita basliyor.

Kaynak?

Üniversitede ki profesör.
    Yükseklisans yapan polis öğrencileri söylemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legaLAlien

Birçok yerde 50km hız sınırı tabelası var. 50 km sadece otobus ve kamyonlar için mi tam anlayamadım.

50 Km otomobiller içinde geçerli ama sadece kavşak yaklaşımları için
    Diğer yerlerde otomobiller için sınır 70 Km dir
    (Kanun maddesine göre Hız sınırlarını % 10 ' dan fazla aşmak cezai durum olduğuna göre max limit 77 Km /saat olmaktadır.)
  • bu konuyu takip etmek lazım ( :
  • Ceza gelen varmi?
  • http://www.olay.com.tr/makaleler/ahmet-emin-yilmaz/mobesede-hiz-tuzagi-var-9712.html

Ahmet Emin Yilmaz'in haberi

Plaka tanıma özelliğine sahip olan Mobese kameraları, plakasını gördükleri aracın binek mi ticari mi olduğunu anlayıp ve ona göre ölçüm yapıyorlar. Ruhsatında hafif ticari yazan özel araçlar 70’le geçiyor ama hızlarının 50 kilometre olması gerektiği için cezalar yolda…

Artık hepimiz biliyoruz… Bursa kent merkezi 24 saat gözleniyor. Mobese kameraları kentin ana caddelerini, kavşakları kontrol altında tutuyor.

Kuşku yok ki, uygulama güvenlik açısından çok önemli.
    Ayrıca…
    Mobese kameraları özellikle ana caddelerde radar olarak çalışıyor ve hız ölçümü yapıyor.
    Cadde kenarlarına konan uyarı tabelaları hız limitinin 70 kilometre olduğunu gösteriyor. Bazı çok özel noktalarda ise bu limit 50 kilometreye düşüyor.
    Ne var ki…
    Bu 70 kilometre hız her araç için geçerli değil. Daha doğrusu, bu limit, binek araçlar için geçerli.
    Özellikle…
    Ruhsatında hafif ticari araç ya da ticari araç yazan araçlar caddelerde 50 kilometre hızla gitmek zorundalar.
    Kimse…
    “Nereden anlayacaklar?” diye düşünmesin. Bursa’daki Mobese sisteminin diğer kentlerden bir farkı var. Bizdeki kameralar araç tanıma özelliğine sahip.
    Yani…
    Plakayı gördüğünde aracın otomobil mi, hafif ticari mi, yoksa ticari mi olduğunu anlıyor. Otomobiller için 70 kilometre ölçümü yaparken ticari ve hafif ticari araçlar için 50 kilometrede kayıt yapıyor.
    Bu nedenle…
    Başta Doblo, Fiorino, Kangoo, Partner, Cady, Transporter, Vito, Vanea ve benzer araçlar 50 kilometrenin üzerine çıktıklarında sürücülerinin evlerine ceza makbuzu gelecek.
    O makbuzların da bu haftadan itibaren gönderilmesine başlanacağını duyduk.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.