Şimdi Ara

BURSA Market Fırsatları... (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.269
Cevap
116
Favori
90.485
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk defa yerel marketten alışveriş yaptım şaypa dan sucuk aldım beşler sucuk diye. Eve geldik bozuk çıktı. Telefonla ulaşamıyorsun zaten adamlara. O yüzden bir daha yerel marketten alışveriş yapmayacam. Ulusal marketlerde hile hurda olmuyor mu diyeceksiniz fazlası oluyordur belki de. Ama muhattap bulabiliyorsun önemli olan o.
  • mstfylcn444 M kullanıcısına yanıt
    peki
  • fujigef F kullanıcısına yanıt
    Hocam piliç satışı bazı dönemlerde yapıyor eğer arzu eden olursa ben piliç satışı olduğu dönemlerde buradan duyururum size.
  • mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu piliç köy tavuğu gibi mi? Daha önce denediniz mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mstfylcn444 M kullanıcısına yanıt
    Seyhanların kendi marka sucuğu güzel tavsiye ederim 34.90 TL
  • yigitmete kullanıcısına yanıt
    Hocam köy tavuğu gibi otlama vs yok kaldı ki dediğiniz piliçler piyasada organik adıyla satılıyor kilosu 25-30 tl ye.

Lakin piliçleri yerken aklınızda bazı firmalar yasak olsa da acaba antibiyotik vs gibi uygulamalar yapabilir mi diye bir soru işareti kalmıyor aklınızda. Hilesi hurdası 0 en azından.

Ben denedim hocam, zaten satışa çıktıktan sonra kapışılıyor diyebilirim.
  • Organik tavuklar mügros gibi mağazalarda var.

Ayrıca bazı kasaplar TOROS marka orgnik tavuk getirtiyor.

http://akdeniztoros.com.tr/
  • mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler hocam. Piyasada satılan organik tavukların bir kısmını denedim.

Lezzet olarak sıradan tavuklardan farkı yok. Tek artısı organik olması.

Maalesef köy tavuğunun lezzetini hiç birinde bulamadım.

Ama yinede satışa çıktığında haberdar ederseniz denemek isterim.

Teşekkürler tekrar.
  • sarkat kullanıcısına yanıt
    Hocam migrostakini denedim benim için vasat.

Tat tuz yok saman gibi.

Akdeniztoros zaman zaman alıyorum. O da bildiğim kadarı ile organik değil.

Gezen tavuk satıyor. Kuru yolum helal kesim yapıyor.

Ama o da bir köy tavuğu değil maalesef.
  • yigitmete kullanıcısına yanıt
    Sitelerine bakılırsa verdiklere yeme kadar dikkat ediyorlar (GDO lu olmamasına filan)
  • Hocam özellikle tavukçuluk sektöründe organik, ekolojik vs gibi satışlar maalesef benzer ürünü yüksek fiyatlı satmanın ötesine geçemiyor. Tamam tavukların kesime gelme daha uzun, tamam free ranch sistemi uygulanıyor ama kullanılan hayvanın cinsi yine aynı yani hibrit ırklar. Bu nedenle siz hiç bir zaman köy tavuğunun tadını alamayacaksınız.

Sektörün içinden biri olarak söylüyorum ki ''organik'' kelimesinin manasını henüz bilmiyoruz bir çoğumuz, bu nedenle pazara bile gittiğinizde herkes bir ağızdan benim ürünüm organik diyor. Daha önce izmirde düzenlenen dev bir tarım fuarında ürünlerimiz tamamen organiktir diye bas bas bağıran tabelalar asan bir satıcıya ''sertifikanızı görebilir miyim'' diye sorduğumda ''abicim ne yapıyorsun, ne sertifikası, ekmeğimize bakıyoruz burada'' cevabını almıştım.

Yasalarımız çok iyi gerçekten fakat denetim noktasında çok geriyiz, organik yem satışı sertifikası olan yem fabrikaları anlık yüksek siparişlerde müşterisine yok dememek için organik diye sattığı yeme GDO bulaşık mısır dahi kullanıyor ve her fabrikanın her çiftçinin başına 24 saat zabıta koyamayacağınız için bunlar her zaman olacak şeyler.

Bulunduğumuz durumda marketlerden aldığınız meyve sebzeler, pazardan doğaldır diye aldığımız bir çok üründen daha sağlıklı, kalıntı kontrolü yapılıyor o şekilde mal kabul ediyor. Ama pazardan aldığınız ürünler ise tamamen Allah'a emanet kontrolü felan yok tamamen çiftçinin merhametine ve eğitimine kalıyorsunuz.

Yani demem o ki anneannelerimiz dedelerimiz hiç bakmadılar pestisit kalıntısına, hiç bilmediler gübreleme amenajmanına ama çok şükür hepsi 80-90 yıl yaşadılar.

Bir çok kişi aksini düşünse de özellikle ilaçlama ve pestisit kalıntısı vs gibi konularda eskiye göre çok iyiyiz çiftçimiz daha eğitimli. Demem o ki mümkün olduğunda sağlıklı beslenmeye çalışalım buna tamam ama organik, ekolojik vs diye diye kendimizi paralamayalım 5 liralık bütün tavuğu kilosu 25 liradan almakta insana koyuyor inanan.
  • Totalin 75 e 50 Öde Kampanyasını Hala Kullanmayanlar İçin 31 Mart Son Unutmasınlar. Alınabilen Yerler. İhtisas Kavşağı, Geçit, Altınşehir İzmir Yolu, Hilton Yanı, İlçelerin Bazılarında da Var.

Değirmenönü İstasyonu Yanında Pasific Petrolde Eurodizel 4.11.Herhangi Bi Banka Kartı Kampanyası Kullanmayan Varsa Alabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hopali08 -- 26 Mart 2017; 1:16:52 >
  • Bursa Onur marketlerde

Doğadan Altız Filiz+Küp şeker = 17.90 TL
    Barilla Makarnalar 500 gr = 1.25 TL
    12'li sofia tuvalet kağıdı 10 TL
    Söke Un 1 kg = 1.75 TL
    Lipton bitki çayları 2.90 TL
    Pınar 700 gr kaşar 11.90 TL

Özhan Marketlerde Eğer indirim süresi bitmedi ise

Yudum 4,5 LT ayçiçek yağı 23.90 TL
    Kızılay maden suyu 6'lı 2 TL idi.
  • birkaç şubesi var sanırım biri gürsuda diğeride ankara yolunda görmüştüm bitane BAY marke her insertte güzel birkaç ürün oluyor ciddi indirimli. Geçen insertte uludağ limonata 1tl den almıştım yazda geliyor iyi oluyor. bu insertte L yumurta 30lu koli 6,99tl bilginiz olsun arkadaşlar.
  • mrtslk M kullanıcısına yanıt
    Limonataların son kullanma tarihleri geçmiş ve silmişlerdi. Kontrol et hocam. Ben içtim, yaşıyorum, sıkıntı yok.

• beyazid84 kullanıcısına yanıt
    Zor oldu ama yazılıları vardı ilk gün aldım bulduklarımı Yumurta adı şüphelendim Kral ama tarih 19/04 tü aldım pasta börekte kullanılır diye.
  • Uludağ Üniversitesi veteriner satış mağazasında tavuk satışı başlamıştır 7,50 TL'dir kg. Fiyatı bir tavuk ortalama 10 ile 15 TL arası gelmektedir tavsiye ederim...

Not: Öğlen arası çok yoğun oluyor ona göre plan yapın!

• Arkadaşlar bu forumda bahsedilen Nuga bursada hangi marketlerde var fiyat nasıl acaba deneyen var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanim

Uludağ Üniversitesi veteriner satış mağazasında tavuk satışı başlamıştır 7,50 TL'dir kg. Fiyatı bir tavuk ortalama 10 ile 15 TL arası gelmektedir tavsiye ederim...

Not: Öğlen arası çok yoğun oluyor ona göre plan yapın!

Organik tavuk diye tabir edilen doğal yemle beslenip gezen tavuk mu yoksa bildiğimiz fabrikasyon tavuk mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtslk

Arkadaşlar bu forumda bahsedilen Nuga bursada hangi marketlerde var fiyat nasıl acaba deneyen var mi?

Hocam isra marketlerde var.başka nerde var bilmiyorum.Ben geçen ay isradan 5,90 TL den aldım tanıtım fiyatı diye satıyorlardı.şuan da 6,90 TL ye satıyorlar galiba.Tadına gelince nutella ve sarelleden bi farkı yok benim çok hoşuma gitti.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.