Şimdi Ara

BURSA İL JANDARMA KOMUTANLIĞI (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
23.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devrelerim facebook ekleme olayı iyi, beni de ekleyebilirsiniz :https://www.facebook.com/murathaykiran
  • Beni de ekleyebilirsiniz devrelerimhttps://www.facebook.com/#!/abdullah.eroglu.1042
  • Ankara 'dan gelicem bende.enişte bey aradıda bi askerle konuşmus.kantine bahçeye vs verilebilir demiş.genelde aynı yerde kalır ilçelere dağıtılmaz kısa dönemler demiş.
  • Arkadaşlar bende 351KSD olarak Bursa/Karacabey de görev yaptım. Alayda 2 gün kaldım. Merak ettikleriniz varsa genel olarak Bursa ile ilgili yardımcı olmaya çalışırım. Hepinize Allah kolaylık versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fremanfedaykin

Arkadaşlar bende 351KSD olarak Bursa/Karacabey de görev yaptım. Alayda 2 gün kaldım. Merak ettikleriniz varsa genel olarak Bursa ile ilgili yardımcı olmaya çalışırım. Hepinize Allah kolaylık versin.

Allah razı olsun .kısa dönem mi yaptnız?
  • digicemba D kullanıcısına yanıt
    Kısa dönem evet
  • Bu sene 349 olarak bursada yaptım. Genel olarak iyi bir yer arkadaşlar, içiniz rahat olsun. 25 gün kadar acemilikten sonra çoğunuz ilçelere dağıtılacaksınız ki bu da kura ile oluyor genelde. Çarşıda merkeze iner gezersiniz, tarihi değerleri çok. Camiler, türbeler vs. Alayda çok rütbeli olduğu için biraz sıkabilir sizi, ilçeye dağıldıktan sonra rahatlayaksınız. Dert etmeyin, keyfinize bakın. Yanınıza okumak için kitap alın. Ki ben pek okumayan biri olarak askerlik boyunca 4-5 kitap bitirdim :) Gitmeden önce telefon kartı alın mutlaka, keza orda kantinde olmayabilir, sıra olabilir sıkıntı çekersiniz. Çok da geç teslim olayım demeyin, kamuflaj, bot vs. kalmıyor. Büyükleri veriyorlar. Ayakkabı olarak 1 numara büyük isteyin. Örnek 42 giyiyorum 43 istiyektim, komutlanlar herkes kendi numarasını istesin diyip gaza getirdiler. Ben de 42 aldım, almaz olaydım. Çok sıktı, zar zor değiştirebildim. Siz siz olun bir numara büyük alın. Ki çoraplar zaten kalın, soğuk günlerde 2 kat giyeceksiniz. Tabanlık alırsanız rahat olur. Yatak ve yastık için üzerine sermelik bir havlu, nevresim tarzında bişey alın. Yataklarda hijyen sorunu var. Her yer böyle :) Ek olarak tavsiyem bir kutu 10-15 tane çengelli iğne alın. Yorgan için verilen nevresim baya büyük kalıyor içinde yuvarlanıyor yorgan. Hergün yatağı nizami olarak toplayacağınız için çengelli iğne ile tutturursunuz bunları. Bana dua edersiniz :) Aklıma gelenler bunlar. Herkese hayırlı teskereler arkadaşlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErhanKKK -- 30 Ekim 2013; 23:17:00 >
  • teşekkürler ilginiz için
    kimse birşey almayın giderken.orda fazlasıyla vericekler diyorlar.spor ayakkabısı spor için kıyafet vs.
    özellikle almamız gerektiğini düşündüğünüz şeyler var mı ?
    bi sorum daha ; timlere dağıtacaklar mı bizleri ? motorsiklet ,köpek eğitim vs ?

en önemlisi :) cep telefonu veya hattımı felan mı götüreyim ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digicemba -- 30 Ekim 2013; 23:24:30 >
  • Beyler cennete düşmüşünüz dert etmeyin.
    Bursam güzeldir
  • Motorsiklet ve Köpek timlerine kısa dönem almıyorlar. Benim karakolda motorsiklet vardı 3 kişilerdi. 2 uzman jandarma 1 tane de tim komutanı astsubay. Köpek timiyle de hapishane araması yapıyorduk oradan biliyorum onlarda almıyorlar. Sözleşmeli uzman jandarmalar vardı hatta köpek timinde.

Alayda size bir çanta dolusu eşya verecekler (eşofman altı+üstü, atlet,çorap,eldiven,diş macunu fırçası, traş köpüğü,içlik aklıma gelen bunlar) doğrudur ancak şunu da unutmayın maalesef bazen uzun dönem arkadaşlarımız çantanın içinden bir miktar eşyayı çalıyorlar. Size dağıtımı yapan onlar çünkü. Mesela bana hiç çorap çıkmadı. Bizim postadan bazılarında atlet yoktu, eldiven yoktu. Bunlarda olabiliyor tamamen askeriyeye güvenip eşyasız gitmeyin. Spor ayakkabı da sorun olmuyor ama örnek numaraları deneyip alıyorsunuz. Bot tabanlığı ve pudrayı unutmayın. Birliğie teslim olmak için son anı beklemeyin.

Bursa cidden çok güzel bir şehir o konuda kafanızda soru işareti olmasın. Alaydan sonra kura ile düştüğünüz yerde de merkez karakol ve dış karakol olabilir bu durumda şunu unutmayın: Merkez karakol daha geniş mıntıka ve daha çok olay demektir bu yüzden daha yoğun olacaksınız ama şafakta aynı hızda atacak. Dış karakollar göreceli olarak rahatır. Çayınız devamlı kaynar alışverişi köy bakkalından yaparsınız ve en fazla 3 saat nizamiye nöbeti tutarsınız ama tabi yatıştan canınız da sıkılabilir (: En azından benim tecrübem bu yönde oldu. Bir de naçizane tavsiye ustalıkta gece işi alabiliyorsanız direk atlayın mesela gece çavuşu veya gece santrali gibi. Mesain,z 18-06 arasıdır ve sonra 1700 ye kadar istirahatlı sayılırsınız. Gündüzleri karakolda rütbelilerle uğraşmadan çift şafak hızında askerlik geçer.

Edit: Cep telefonu çok kullanan vardı ben ustalıkta ilk ayım dolana kadar götürmedim. 2 kişi bizde üstünde yakalattı ve 10gün uzatma aldılar. Görüp hiçbişey demeyen de var. Komutanları ve asker arkadaşlarını az buçuk tanıyana kadar götürme bence (bizde hırsızlıkta oluyordu ve sonra komutanım cep telefonum çalındı diyemiyolardı.) tel kartı ve ankesörlüde herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fremanfedaykin -- 31 Ekim 2013; 21:50:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fremanfedaykin

Motorsiklet ve Köpek timlerine kısa dönem almıyorlar. Benim karakolda motorsiklet vardı 3 kişilerdi. 2 uzman jandarma 1 tane de tim komutanı astsubay. Köpek timiyle de hapishane araması yapıyorduk oradan biliyorum onlarda almıyorlar. Sözleşmeli uzman jandarmalar vardı hatta köpek timinde.

Alayda size bir çanta dolusu eşya verecekler (eşofman altı+üstü, atlet,çorap,eldiven,diş macunu fırçası, traş köpüğü,içlik aklıma gelen bunlar) doğrudur ancak şunu da unutmayın maalesef bazen uzun dönem arkadaşlarımız çantanın içinden bir miktar eşyayı çalıyorlar. Size dağıtımı yapan onlar çünkü. Mesela bana hiç çorap çıkmadı. Bizim postadan bazılarında atlet yoktu, eldiven yoktu. Bunlarda olabiliyor tamamen askeriyeye güvenip eşyasız gitmeyin. Spor ayakkabı da sorun olmuyor ama örnek numaraları deneyip alıyorsunuz. Bot tabanlığı ve pudrayı unutmayın. Birliğie teslim olmak için son anı beklemeyin.

Bursa cidden çok güzel bir şehir o konuda kafanızda soru işareti olmasın. Alaydan sonra kura ile düştüğünüz yerde de merkez karakol ve dış karakol olabilir bu durumda şunu unutmayın: Merkez karakol daha geniş mıntıka ve daha çok olay demektir bu yüzden daha yoğun olacaksınız ama şafakta aynı hızda atacak. Dış karakollar göreceli olarak rahatır. Çayınız devamlı kaynar alışverişi köy bakkalından yaparsınız ve en fazla 3 saat nizamiye nöbeti tutarsınız ama tabi yatıştan canınız da sıkılabilir (: En azından benim tecrübem bu yönde oldu. Bir de naçizane tavsiye ustalıkta gece işi alabiliyorsanız direk atlayın mesela gece çavuşu veya gece santrali gibi. Mesain,z 18-06 arasıdır ve sonra 1700 ye kadar istirahatlı sayılırsınız. Gündüzleri karakolda rütbelilerle uğraşmadan çift şafak hızında askerlik geçer.

Edit: Cep telefonu çok kullanan vardı ben ustalıkta ilk ayım dolana kadar götürmedim. 2 kişi bizde üstünde yakalattı ve 10gün uzatma aldılar. Görüp hiçbişey demeyen de var. Komutanları ve asker arkadaşlarını az buçuk tanıyana kadar götürme bence (bizde hırsızlıkta oluyordu ve sonra komutanım cep telefonum çalındı diyemiyolardı.) tel kartı ve ankesörlüde herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

çok iyi yaa çok saol hocam :)
    hocam eksik malzemeleri kantindende temin edebilirmişiz sanıyorum .hemde uygun fiyatlara.usta birliğinde telefon felan kullanabiliniyor mu ? karakollara düşüceksek rahat oluruz sanırım
  • Çarşamba günü askeriyede görüşmek üzere devrelerim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gonulcelen_3737

Selam devreler ben de gerek acemilik gerekse usta birliği olarak BURSA İL JANDARMA KOMUTANLIĞI çıktı.

Hepimize hayırlı uğurlu olsun.

Aslen çankırılıyım, Bartında ikamet ediyorum.

Bak sen.
    Bende Çerkeş' liyim. Ama Bartın'a yerleşebilirim.

Çankırı' lı mıknatısı mı var orda ?
  • Madem 353.Ksd olarak Bursa'da askerlik yapıyoruz. Şuraya bir Atarsa BURSA diyelim o vakit:))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi bakalım, usta birliği Bursa İl Jandarmaya çıktı :))
  • Bursa-Yenişehir Ilçe jandrmadan selamlar. . atarsa 13 ! ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • m.kemalpasaya dusen olursa yardımcı olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben askerliğimi 351. ksd olarak orhangazi ilçe jandarmada yaptım. bursa güzel memleket o yüzden dert etmeyin. aslında askerlik dediğin şeyin kolay olup olmaması tamamen komutanlarla alakalı o yüzden şurası iyiymiş burası kötüymüş demeyeceğim. Siz kısa dönem olarak gideceğiniz için dert etmeyin bunları bırakın uzun dönemler düşünsün. çünkü akıl gerektiren işleri kısa dönemlere verdikleri için siz emek gücüne dayalı işlerle pek uğraşmıyorsunuz.

her yerin kuralı farklı. bulaşık yıkatan yer de var mıntıka yaptıran yerde. ama hiç nöbet tutmadan yata yata bitirdiğin yerde yok değil. velhasıl siz sürekli işlerin içine dahil olmaya çalışın ki günler çabuk geçsin ve bitsin. yok ben yata yata geçiririm diyorsanız gece çavuşu olmaya bakın ama gece nöbetçi olan komutanların sizin yatmanızda etkisi var bunu unutmayın ;)

şimdiden kolay gelsin hepinize.
  • Manisa- Kırkağaç`tan komando timi olarak Bursa il jandarma komutanlığına düştük. Bursa`da komandolar ne yapıyor bi fikri olan var mı? süpriz mi olsun?
  • Merhaba ben de Kastamonu'nda 30 günlük acemilikten sonra buraya geleceğim (askerlik ekim başında başlıyor sanırım kasım gibi buraya geleceğim) aynı zamanda buraya gelecek arkadaşlar varsa irtibat kuralım. Öte yandan daha önce buraya düşenler deneyimlerini yazarsa çok makbule geçer teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.