Şimdi Ara

BURSA Hondacıları buraya (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
2
Favori
20.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asker123123

quote:

Orijinalden alıntı: myhondam

bu arada birkar ve form otomotiv olarak ikiye ayrılmış durumdalar. form dakiler bir tık daha iyiler. adamın sertifikaları falan var. inallarda çalışırken mekanik ekibinin liderleri orda...
    neyse sonuçta belli ki iki firma da iddialı. pişman olmayacağımız kesin...

C.tesi gunu 100.000 km bakim icin birkar servisine gittim 680 tl fiyat verdiler mustafa bey karsiladi. Oradan ciktim form otomotive gittim umut bey karsiladi ayni isler icin 480 tl fiyat aldim. Karsilama arasinda daglar kadar fark var.form otomotiv daha guven veren bir firma ve teknik bilgiye sahip.Biraz muhabbet ettik yanindaki erol usta inallarin eski formeniymis.bakimlari o yapiyormus. Daha cok ikna oldum. Sanayide tornaci ibrahime ugradim iki firmayida sordum birkarda calisanlar eski rot balans ustasiymis. Form otomotivin sahibi ve erol usta inallar kokenliymis. Mustafa bey eskiden umut beyle ortakmis ayrilmislar.bu reklemla mustafa usta nemalaniyormus.sanayide zaten bu konulari bilmeyen yokmus.ptesi gunu icin randevu aldim form otomotive gidecegim.goruslerimi daha sonra tekrar bildiririm.

Birkarin hondayla bir alakasi yokmus birkarin ustasi rot balans ustasiymis. Form hondanin simdiki sahipleri ve mekanik sorumlusu kurmus. Para kazanmaya baslayinca adami ortaklidan cikarmis. Mekanik ustasinada fazla maas vermemek icin maasini dusurmus. O da oradan ayrilmis. Sanayide kimle konussam bu konulari biliyor. Guvenilecek bir adres varsa bu kesinlikle form honda servis. Butun elemanlari servis kokenli. Bir adam elektrigi,muhasebeyi,kaportayi,boyayi,mekanik onarimi,sanzimani,ariza teshisi,yedek parcayi rot ve balans ayariamayi 10 numara yapar. Yalanci adam yapar. Form otomotivde her bolumun kendi sorumlusu ve ilgilisi var. Saygilarimla

• quote:

Orijinalden alıntı: honda jazz

quote:

Orijinalden alıntı: asker123123

quote:

Orijinalden alıntı: myhondam

bu arada birkar ve form otomotiv olarak ikiye ayrılmış durumdalar. form dakiler bir tık daha iyiler. adamın sertifikaları falan var. inallarda çalışırken mekanik ekibinin liderleri orda...
    neyse sonuçta belli ki iki firma da iddialı. pişman olmayacağımız kesin...

C.tesi gunu 100.000 km bakim icin birkar servisine gittim 680 tl fiyat verdiler mustafa bey karsiladi. Oradan ciktim form otomotive gittim umut bey karsiladi ayni isler icin 480 tl fiyat aldim. Karsilama arasinda daglar kadar fark var.form otomotiv daha guven veren bir firma ve teknik bilgiye sahip.Biraz muhabbet ettik yanindaki erol usta inallarin eski formeniymis.bakimlari o yapiyormus. Daha cok ikna oldum. Sanayide tornaci ibrahime ugradim iki firmayida sordum birkarda calisanlar eski rot balans ustasiymis. Form otomotivin sahibi ve erol usta inallar kokenliymis. Mustafa bey eskiden umut beyle ortakmis ayrilmislar.bu reklemla mustafa usta nemalaniyormus.sanayide zaten bu konulari bilmeyen yokmus.ptesi gunu icin randevu aldim form otomotive gidecegim.goruslerimi daha sonra tekrar bildiririm.

Birkarin hondayla bir alakasi yokmus birkarin ustasi rot balans ustasiymis. Form hondanin simdiki sahipleri ve mekanik sorumlusu kurmus. Para kazanmaya baslayinca adami ortaklidan cikarmis. Mekanik ustasinada fazla maas vermemek icin maasini dusurmus. O da oradan ayrilmis. Sanayide kimle konussam bu konulari biliyor. Guvenilecek bir adres varsa bu kesinlikle form honda servis. Butun elemanlari servis kokenli. Bir adam elektrigi,muhasebeyi,kaportayi,boyayi,mekanik onarimi,sanzimani,ariza teshisi,yedek parcayi rot ve balans ayariamayi 10 numara yapar. Yalanci adam yapar. Form otomotivde her bolumun kendi sorumlusu ve ilgilisi var. Saygilarimla

Alıntıları Göster
    Bende aracımmı geçenlerde form honda servise otomatik şanzıman arızası için götürdüm.gerçekten çok profösyönel bir yaklaşımla şanzımanımın sorununu çözdüler.inalların 5000tl fiyat verdikleri onarımı.1700tl yaptılar honda kullanıcıları için gerçekten iyi bir servis tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cem-cem

Bende aracımmı geçenlerde form honda servise otomatik şanzıman arızası için götürdüm.gerçekten çok profösyönel bir yaklaşımla şanzımanımın sorununu çözdüler.inalların 5000tl fiyat verdikleri onarımı.1700tl yaptılar honda kullanıcıları için gerçekten iyi bir servis tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Merhaba, öncelikle tüm donanımhaber bursa ekibine günaydın. Ben ankaradan 3 ay önce bursaya taşındım. kendime ait 99 civic aracım var bakımını bilen ellerde yaptırmak ve arkasında sağlam olduğu düşüncesiye inalalara gittim. ilave parçalarla beraber 850 tl fiyat çıkardılar.bütcemi aşdığı için yaptırmaktan vazgeçtim... danışmada bir arkadaş form otomotive git sana en uygun ve en iyi şekilde yardımcı olur dediler. inallardan ayrıldılar dediler.form otomotive gittim aynı işlemleri daha uygun ve gözümün önunde yaptılar.hem güvenebileceğim bir honda özel servisim oldu hemde cebimde param kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: metegok1

Merhaba, öncelikle tüm donanımhaber bursa ekibine günaydın. Ben ankaradan 3 ay önce bursaya taşındım. kendime ait 99 civic aracım var bakımını bilen ellerde yaptırmak ve arkasında sağlam olduğu düşüncesiye inalalara gittim. ilave parçalarla beraber 850 tl fiyat çıkardılar.bütcemi aşdığı için yaptırmaktan vazgeçtim... danışmada bir arkadaş form otomotive git sana en uygun ve en iyi şekilde yardımcı olur dediler. inallardan ayrıldılar dediler.form otomotive gittim aynı işlemleri daha uygun ve gözümün önunde yaptılar.hem güvenebileceğim bir honda özel servisim oldu hemde cebimde param kaldı.

Alıntıları Göster
    Merhaba;
    2 ay önce aldığım 2008 otomatik Honda jazz aracımı 30bin bakımı için Bursa Form Otomotive götürdüm.Yine Jazz'ı olan bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittim.
    2 kere üstüste Cumartesi randevu alıp iptal ettirmiştim,özür maksatlı sabah 08:30 da böreklerimi aldım ve gittim:)
    Umut Bey ve Erol Usta sağolsunlar çok iyi karşıladılar.Mekan elbette İnallar gibi lüks bir ortam sağlamıyor ama sıcak bir hava veriyor insana.
    Alt katta atölye ,üst kat bekleme odası,soyunma odası,malzeme odası v.s kısımlardan oluşuyor.Kamera sayesinde altta aracınızın bakımını izleyebiliyorsunuz.
    Erol Usta ve Umut Usta (birde Boya ustası var ama boya işim olmadığından iletişimimiz çok olmadı) İnallarda bakım işini sistematik hale sokan orada Formenlik yapan insanlar.
    Birkar ile ortaklık süreçleri özeldir oraya girmiyorum.Honda'nın eğitimlerine giden hatta 1.likleri olan ve sertifikaları duvarda asılı olan emekçi arkadaşlar.
    Fiyat olarak Bursa da en uygunu Form otomotivde.Bakım işimi yaptılar,40binde değişmesi gereken şanzıman yağımın,5 yıl gibi uzun bir süre geçtiği için şimdi değişimini önerdiler bende kabul ettim.Honda Jazz'larda sorun olmadığını bakımlarını zamanında yaptığım sürece problem yaşamayacağımı belirttiler.
    Ben çok memnun kaldım.Hani önemlidir ya,"o güveni" aldım arkadaşlardan.
    Ayrıca Honda Civic'lerdeki kronik sorun olan direksiyon kutusu problemine kafa yorduklarını ,hatta sorunu çözdüklerini ve bir bülten halinde Honda Japonya'ya yolladıklarını (evrakları göstererek) söyledi.Daha sonra Honda'nın servislere problemsiz direksiyon kutuları yolladıklarını ve baktıklarında kendilerinin çözümünün uygulandığını gördüklerini söyledi.
    Hatta parçayıda gösterdi.Bu işe kafa yoruyorlar yani:) Artık belli bir yere geldiklerini,borçlarının minimuma indiğini ve daha iyi planları olduğundan bahsettiler.
    Bir aksilik olmazsa bundan sonra Honda servisim bellidir.Tüm arkadaşlara gönül rahatlğıyla tavsiye ederim.

İletişim için: Bursa Form Otomotiv 0224 4412387

Bu arada yukarda bir arkadaş Erol Usta Birkar da kaldı demiş ama Erol Usta Form Otom.de.

• quote:

Orijinalden alıntı: JamMasterJay

Bende Birkarı tercih edenlerdenim çünkü Erol usta Birkarda kaldı..

Erol Usta Form Otomotiv de . Aracımın bakımını kendisi yaptı. Bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakacho

Son Zamanlarda Birkar'a giden oldu mu arkadaşlar ?

C.Tesi aracımı bakıma götürdüm. sabah 9:00 bıraktım işi bitince arayacaklardı. Kimse aramadı. saat 17:10 da firmayı aradım kimse telefonu açmadı. 17:30 da aracı almak için firmaya gittim kapı duvar. Adamlar kapatıp gitmişler benim aracım içeride cep telefonuyla aradım firma sahibini (Mustafa Usta) geldi. Adamda surat bir karış. İçeriye girdik bakım ödemesini yapacağım girerken 200 TL demişlerdi. Rakam olmuş 410 TL. Fiyat farkını sordum Ön balata ve şanzıman yağı değişmiş. Parça onayı için aramadınız dedim. Gerekli olduğu için değiştirmişler. Yanımda bu kadar para olmasa ne yapardım dedim senet alırdık dedi. Anlayacağınız eski firma gitmiş yerine bambaşka bir tamirhane gelmiş. C.tesi 17:00 paydos olduğunu söylemediler, ilave parça onayı almadılar, aracımı içeride bırakıp gitmişler arayıp sormadılar . Bİr daha ne Birkara giderim nede tavsiye ederim. Adam hem suçlu hem güçlü...

• quote:

Orijinalden alıntı: tanerpalaz

quote:

Orijinalden alıntı: hakacho

Son Zamanlarda Birkar'a giden oldu mu arkadaşlar ?

C.Tesi aracımı bakıma götürdüm. sabah 9:00 bıraktım işi bitince arayacaklardı. Kimse aramadı. saat 17:10 da firmayı aradım kimse telefonu açmadı. 17:30 da aracı almak için firmaya gittim kapı duvar. Adamlar kapatıp gitmişler benim aracım içeride cep telefonuyla aradım firma sahibini (Mustafa Usta) geldi. Adamda surat bir karış. İçeriye girdik bakım ödemesini yapacağım girerken 200 TL demişlerdi. Rakam olmuş 410 TL. Fiyat farkını sordum Ön balata ve şanzıman yağı değişmiş. Parça onayı için aramadınız dedim. Gerekli olduğu için değiştirmişler. Yanımda bu kadar para olmasa ne yapardım dedim senet alırdık dedi. Anlayacağınız eski firma gitmiş yerine bambaşka bir tamirhane gelmiş. C.tesi 17:00 paydos olduğunu söylemediler, ilave parça onayı almadılar, aracımı içeride bırakıp gitmişler arayıp sormadılar . Bİr daha ne Birkara giderim nede tavsiye ederim. Adam hem suçlu hem güçlü...

Alıntıları Göster
    Anlatılanlara şaşırdım ama dikkatimi bir nokta çekti.Birkarı kötüleyip diğerini övenlerin mesaj sayısı.Ya 1 ya 2 mesajları var :) bana reklam kokan hareketler gibi geldi bu işler.Sahte üyelik alıp yazmışta yazmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: pikalos

Anlatılanlara şaşırdım ama dikkatimi bir nokta çekti.Birkarı kötüleyip diğerini övenlerin mesaj sayısı.Ya 1 ya 2 mesajları var :) bana reklam kokan hareketler gibi geldi bu işler.Sahte üyelik alıp yazmışta yazmış.

Merhaba;
    Pikalos'un yazısını üstüme alındım,Birkar'a gitmesemde ve kötülemesemde.(Gerçi ileti sayım 12 ama:)
    Sadece sahte üye olmadığımı belirtmek istedim:)
    Ama tekrar gönül rahatlığıyla söyleyebilirim,Form otomotivi tavsiye edebileceğimi.
    İyi günler.
  • quote:

Sn pikalos sizler mesaj atarken 1,2,3 sayısını geçmediniz mi? Bende üzerime alındım. Keşke imkanım olsaydı 250 den başlasaydım. Bu sitenın amacı değil mi? sıkıntıları , memnuniyetleri, fikirleri paylaşmak. Ön yargılı olmaya gerek yok. Bende şunu söylemekten çekinmiyorum aracımı Birkara götürdüğüme pişman oldum. Bir sonraki bakımda farklı bir firmaya götüreceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercanbs

quote:

Merhaba;
    Pikalos'un yazısını üstüme alındım,Birkar'a gitmesemde ve kötülemesemde.(Gerçi ileti sayım 12 ama:)
    Sadece sahte üye olmadığımı belirtmek istedim:)
    Ama tekrar gönül rahatlığıyla söyleyebilirim,Form otomotivi tavsiye edebileceğimi.
    İyi günler.

Alıntıları Göster
    Ercanbs sen niye üstüne alındın.Benim kastettiğim peşpeşe mesaj atmış olanlar ve mesaj sayısı 1 olanlardı.Enteresan geldi bana.Form veya Birkar bana ne ?

• quote:

Ercanbs sen niye üstüne alındın.Benim kastettiğim peşpeşe mesaj atmış olanlar ve mesaj sayısı 1 olanlardı.Enteresan geldi bana.Form veya Birkar bana ne ?

Alıntıları Göster
    Slm;

Bende geçenlerde Honda City için 70.000 bakımına Bursa Form otomotive gittim.
    Açıkçası küçük sanayide bir yerden bu derece iyi bir hizmet beklemiyordum. 100 üzerinden 85 veriyorum.
    Bazı eksikleri var mesela bir parçam tam yerine oturmuyordu onu halletmemişler, insan aracı servise götürdümü yıkanmasınıda bekliyor.
    Gerçi uzun zamandır LPG ile kullandığım araç LPG'de rölantide titreme yapıyordu, sorunu İstanbulda çözen usta olmadı form oto'da bujilerden olduğunu belirtip çözdüler hiç sorun kalmadı. Normal yetkili servisi aratmıyor herkese tavsiye ederim. Ayrıca kimseyi tanımıyorum ;)

• Mrb dun maddi hasarli bir kazaya karistim. Sitede form otomotiv on plana cikmis. Kaporta ve boya ile ilgili bu firmaya is yaptiran varmidir. Dusuncenizi alabilirmiyim. Saygilar
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerpalaz

Mrb dun maddi hasarli bir kazaya karistim. Sitede form otomotiv on plana cikmis. Kaporta ve boya ile ilgili bu firmaya is yaptiran varmidir. Dusuncenizi alabilirmiyim. Saygilar
    Form oto derim Umut beyi İnallarda çalıştığı zamanlardan tanırım işini iyi yapar teknik elemanları gayet iyi yetişmiş işinin ustası insanlar.Çevremde kimin Honda'sı varsa gönderdiğim kişilerden bugüne kadar hiç şikayet almadım herkes memnuniyetle bahsediyor.Form otoya onarım için başka marka araçta gönderdim sorunsuz şekilde halledildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CGK -- 21 Mayıs 2013; 11:17:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CGK

Form oto derim Umut beyi İnallarda çalıştığı zamanlardan tanırım işini iyi yapar teknik elemanları gayet iyi yetişmiş işinin ustası insanlar.Çevremde kimin Honda'sı varsa gönderdiğim kişilerden bugüne kadar hiç şikayet almadım herkes memnuniyetle bahsediyor.Form otoya onarım için başka marka araçta gönderdim sorunsuz şekilde halledildi.
    İnallar dediğin peugeot servisimiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

İnallar dediğin peugeot servisimiydi
    Honda - Hyundai-Kia Citroen -Mazda hepsinin yetkili satıcı ve servisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: CGK

Honda - Hyundai-Kia Citroen -Mazda hepsinin yetkili satıcı ve servisi
    İzmirde de inallar diye bir servis var ama sadece pejo servisi
  • Aracimi form honda servise goturdum. Arkadaslarin ilgisinden memnun kaldim. Bu ise gonul vermis bilgili arkadaslar. Umarim teslimatdada sorunsuz alirim. Coskun bey bilgi icin tsk ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: hozturan

Ben 2005'te Bursa'ya taşındım.
    Daha önce Eskişehir'de ikamet ediyorduk.

İzmir Terakki'den aldığımız 2000 model Civic iES 1,6 Düz Gri ile başlayan Honda serüvenimiz, Eskişehir'deki Ufuk Honda ile devam etti.
    Daha sonra 2002 JAZZ ES Düz Gri aldım Ufuk'tan.
    En son da 2004 makyajlı Civic ES Otm. Bej'e terfi ettik.

Satış ve serviste uzun yıllar Ufuk Honda ile iyi anlaştık.
    Sonraki yıllarda servisteki tecrübeli arkadaşlar kopup; Ufuk'ta müşteri memnuniyeti arka sıralara atılmaya başlanınca ben de Eskişehir'de Honda Özel servis Mobil Otomotiv'e gitmeye başladım.

2005'te iş değiştirip Bursa'ya taşınınca İnallar'la servis için görüştüm.
    Hatta yan aynada problem olmuştu. Sağa sola kumanda edip, yukarı aşağı etmiyordu.
    Bu arkadaşlar araba garantide olduğu halde "bakımlarını yetkili serviste yaptırmamışsınız" diye uyuzluk yapmaya kalktılar.
    "20bindeki arabanın bakımlarıyla ne alakası var aynanın" deyince de "Honda'nın kuralları falan.." diye cızırtı yaptılar.
    Neyse uzatmıyım, dedim : madem öyle "bakımları yetkili serviste yapılmadığı için aynadaki arıza giderilmemiştir" şeklinde bir yazı rica ediyorum.
    Top sakallı bir servis müdürü vardı, hemmen gelip "o zaman bi bakalım aracınıza" dedi.
    Tabii, yarım saatte yapıp verdiler

2006'da ev almak nasib oldu, o arada canım full otomatik siviğimi satmak zorunda kaldım
    İki senedir Honda servisleriyle pek muhatap olmuyorum.

Efendim, derken, ÖTV indirimi geldi, biz de gaza geldik. Borç, harç, niyet ettik yeni kasa Jazz'a.
    İstanbul, Balıkesir, Eskişehir'den fiyat aldım. Aralarında çok fark olmayınca Bursa'dan almaya karar verdim.
    İzmir yolundaki şubeden siparişimizi verdik. Orda satışta Tuğba Hn. var, sağolsun kendisi gayet ilgili, samimi bir hanım görüntüsü veriyor.

Öte yandan kafamı yine İnallar'ın servisi kurcalamıyor değil. Neticede Yeni Jazz full teknoloji. Ehil olmayan servis/ustalara götürmek de istemiyorum.
    Umarım servis zihniyeti son 2-3 senede değişmiştir.

Bir-iki sefer de Kırgızlara özel servise iş yaptırmıştım Küçük sanayide.
    Onlar da makul fiyatta çalışıyorlar ama açıkçası çok güven vermiyor.

Neyse, bu kadarla ben açılışı yapmış olıyım, artık diğer hemşehrilerimizden de tecrübe paylaşımlarını bekliyorum.

Sen de renocu olmuşsun arkadaşım.

Alıntıları Göster
    üstad, renocu olmayı düşünmüyordum ama benzin canımı yeteri kadar yaktı.
    yine de renocu olmadım ama Dizelci oldum :)

Civic dizelin de motoru çok iyi bu arada, tavsiye ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: hozturan

üstad, renocu olmayı düşünmüyordum ama benzin canımı yeteri kadar yaktı.
    yine de renocu olmadım ama Dizelci oldum :)

Civic dizelin de motoru çok iyi bu arada, tavsiye ederim..
    Biz de 2008 CRV'yi form oto ya götürecez , periyodik bakım için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-383B76474

Biz de 2008 CRV'yi form oto ya götürecez , periyodik bakım için.

Alıntıları Göster
    bursanın ufak tefek taşları
    kalem olmuş okur yazar kaşları
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.