DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Bursa'dan İstanbul'a (Yardım Lazım)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
20
Cevap
0
Favori
11.135
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Bursa'dan İstanbul'a (Yardım Lazım)
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      5711 Mesaj
      19 Ağustos 2009 00:06:41
      Selam arkadaşlar. Bursa-Otogar'dan Kamil Koç ile Alibeyköy'de inip servisle Taksim Meydan'a ulaşmam toplam kaç saat sürer? Bir de Taksim-İstiklal çevresinde Kamil Koç yazhanesi var mıdır? Varsa Bursa'ya bilet her an bulabilir miyim? İlgilenenlere teşekkürler.

19 Ağustos 2009 00:11:43
      4 saat filan 1.20 topçular ordan eskihisar 30-35 dakka ordan istanbul 1.5-2

• Yarbay
      2033 Mesaj
      19 Ağustos 2009 00:28:23

quote:

Orijinalden alıntı: powermoon96

Selam arkadaşlar. Bursa-Otogar'dan Kamil Koç ile Alibeyköy'de inip servisle Taksim Meydan'a ulaşmam toplam kaç saat sürer? Bir de Taksim-İstiklal çevresinde Kamil Koç yazhanesi var mıdır? Varsa Bursa'ya bilet her an bulabilir miyim? İlgilenenlere teşekkürler.

yarım saat sürer. Taksim'de Gümüşsuyu'ndan inerken Kamil Koç yazıhanesi var. Sık aralıklarla Bursa'ya otobüs bulabilirsin.

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      19 Ağustos 2009 00:35:44
      ben otobüs yerine feribotu tercih ediyorum sen de dene istersen çok daha kısa sürüyor.
      osmangazi - güzelyalı: 30 dk +
      güzelyalı - yenikapı: 90 dk +
      yenikapı - taksim: 30 dk = bursa - taksim: 2.5 saat
      her saat bulamazsın tabii ama eğer uyarsa ido'dan saatlerine bak. karayoluyla 4.5 saatten önce gitmen imkansız.
      eğer pazartesiden önce gitmeyeceksen güzelyalı - kabataş da başlayacakmış o şekilde daha erken gidersin.

• DH Yönetici
      5711 Mesaj
      19 Ağustos 2009 00:54:59

quote:

Orijinalden alıntı: tapdk

ben otobüs yerine feribotu tercih ediyorum sen de dene istersen çok daha kısa sürüyor.
      osmangazi - güzelyalı: 30 dk +
      güzelyalı - yenikapı: 90 dk +
      yenikapı - taksim: 30 dk = bursa - taksim: 2.5 saat
      her saat bulamazsın tabii ama eğer uyarsa ido'dan saatlerine bak. karayoluyla 4.5 saatten önce gitmen imkansız.
      eğer pazartesiden önce gitmeyeceksen güzelyalı - kabataş da başlayacakmış o şekilde daha erken gidersin.

valla hocam otobüs 20TL. gidiş geliş 40TL eder. İDO'yla çok masraflı olacağı düşüncesindeyim, haksız mıyım? Öğrenci insanız..

19 Ağustos 2009 01:01:41
      Ben bişey sorabilirmiyim yarın yada cuma istanbul göztepeye gidicem bursadan üniversiteye bakma ve yurda kayıt olma amaclı bursadan istanbul - göztepe arası nekadar sürer otobus ile ..?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      19 Ağustos 2009 01:03:12
      geçen sene feribot 15 liraydı öğrenci

otobüsten daha ucuz

• DH Yönetici
      5711 Mesaj
      19 Ağustos 2009 01:03:51

quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

nilüferle git istanbul-kavacıkta in orada sana ücretsiz servis yapıyorlar taksimde ineceğini söylersin bırakır
      nilüfer ile 18 tl ile konforlu seyahat edersiniz wi-fi ve tv mevcut ayrıca ikramlara cabası bursa-istanbul 3.5 saat kavacıktan taksime 20 dk varırsın

Mantıklı. Öyle yaparım. Peki Taksim Meydan'da ya da İstiklal'de yazhanesi var mı?

19 Ağustos 2009 01:09:26

quote:

Orijinalden alıntı: Vişne-Limon

geçen sene feribot 15 liraydı öğrenci

otobüsten daha ucuz

ido'nun servisi var mı. bursadan mudanyaya yol parası + inince bi de 5i bi yerde mi alcam?

19 Ağustos 2009 22:10:58

19 Ağustos 2009 23:32:07

quote:

Alıntıları Göster

valla hocam otobüs 20TL. gidiş geliş 40TL eder. İDO'yla çok masraflı olacağı düşüncesindeyim, haksız mıyım? Öğrenci insanız..

feribot daha ucuz, indirimli 15 lira. servis yok tabii ki:)

• Teğmen
      117 Mesaj
      19 Ağustos 2009 23:46:50
      ben bursa otogardan istanbul maslağa net bir şekilde 3 saatte gittim birkaç kere nilüferle.. kavacıktan binmiştim servise. Taksime de oradan götürüyolar trafik durumuna göre değişir tabi. iş gidiş dönüş saatine denk geldin mi yandın.

• Yüzbaşı
      537 Mesaj
      20 Ağustos 2009 00:02:46
      arkadaşlar bursadan feribotla ne kadar sürede ve ne kadarlık bir ücretle gidebilirim acaba ?

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      20 Ağustos 2009 00:26:32

quote:

Orijinalden alıntı: ercans

arkadaşlar bursadan feribotla ne kadar sürede ve ne kadarlık bir ücretle gidebilirim acaba ?

güzelyalı-yenikapı 75 dakika diyorlar ama 90 dakika sürüyor. indirimli: 15, tam: 20 lira.
      pazartesi de kadıköy ve kabataş'a başlıyacakmış. kadıköy: 100, kabataş: 120 dakika sürecekmiş. fiyatını açıklamadılar herhalde.
      ido'nun bursa ayağı gibi oldum bu arada:)

• DH Yönetici
      5711 Mesaj
      20 Ağustos 2009 00:31:25
      arkadaşlar cuma bursadan istanbula gitcek varsa beni atıversin ya olmadı nilüferle gidicez

20 Ağustos 2009 17:46:06

quote:

arkadaşlar cuma bursadan istanbula gitcek varsa beni atıversin ya olmadı nilüferle gidicez

21 Ağustos 2009 03:08:03
      teşekkür ettim tpdk
      hocam bir de biliyosan bişi daha sorucam benim üni için uçakla gidersem erzuruma gitme durumum var ve de istanbuldan binmem gerek güzelyalı dan feribotla gidip ordanda Sabiha Gökçen havaalanına gitmem ne kadar sürer bursadan -yenikapı sonra havaalanı toplam ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercans -- 21 Ağustos 2009; 3:09:02 >

• Er
      5 Mesaj
      21 Ağustos 2009 03:11:21
      Güzelyalıdayım su an feribotu kullanmanı tavsiye ederim öbürü hakkında bi bilgim yok

Aklımda bir tek sen, fikrimde bir tek sen, ne farkeder KARTAL, sen her gün yenilsen ?
    • Er
      0 Mesaj
      06 Eylül 2009 19:42:49
      arkadaşlar kabataş kadıköy refiboto güzelyalıda bırakıyor degilmi. bi soru kadıköyden kaç saate giderim. şimdiden tşk

• Onbaşı
      30 Mesaj
      07 Eylül 2009 03:10:29
      Bursa Otogar - Ataşehir Otogar : 3.5 - 4 Saat (Trafik Yoksa 3 - 3.5 saat)

Bursa Otogar - Alibeyköy : 3.5 - 4.5

Alibeyköyden Taksime 30 dk. en fazla 45 dk da gidersin.

Bursa - Yenikapı İdo Feribot : 2 saat (1 saat 45 dk derler ama kalkma yanaşma 2 saati kafadan buluyor.)

Feribota gitmen için Bursa dan metroyla Güzelyalı ya geçmen lazım seni götürebilecek biri yoksa & aracın yoksa elinde valizler işkence çekersin.

İstanbul Anadolu Yakası' na gideceksen artık Bursa - Kadıköy Feribot seferleri başlamış diye duydum. Şimdilik Kamilkoç u kullanıyorum yer bakımından daha uygun olduğundan.

İstanbul Avrupa Yakası' na gideceksen kesinlikle Feribot u tavsiye ederim. Yenikapı da indiğin gibi Taksim'e gidebilecek çok vasıta var.

Kısacası Feribotla gitmen otobüsle gitmene göre sana en az 1 - 1.5 saat zaman kazandıracaktır. Otogardan otobüse binip Topçularda sıra ne zaman gelcek diye bekleyeceğine İstanbul Yenikapı ya çoktan varmış olursun.

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.