Şimdi Ara

Bursa'da pasta cila yaptırabileceğim işinin ehli bi yer ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
5
Favori
23.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alivebora

2-3 ay önce 1 yaşında araç aldım. Tanıdık vasıtası ile Sonax'a gittim. Detaylı temizlik-Boya koruma-Klima Temizliği-Motor temizliği falan yapıldı. Ortada dolaşan bir sürü insan var, kurumsal bir yer gibi değil de sokak arası bir yer gibi, bilmiyorum nasıl anlatılır ama. Ahım şahım bir hizmet aldığım söylenemez. 1 gün sonra koltukta bir leke gördüm, uğradım, bir ara uğrayın bakalım dediler, burada olmuş bu leke sanki dedim, uğraştık çıkmadı falan filan dediler. Yıkatmak için geldiğinizde tekrar bakalım dediler. Tanıdık selamı ile gittik güya, tanıdık olmadan gitsem ne olurdu bilemiyorum.

Tekrar gider miyim, gitmem ben. Çok içime sinmedi.

Hangi sonax acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: munchausenbyproxy

quote:

Orijinalden alıntı: alivebora

2-3 ay önce 1 yaşında araç aldım. Tanıdık vasıtası ile Sonax'a gittim. Detaylı temizlik-Boya koruma-Klima Temizliği-Motor temizliği falan yapıldı. Ortada dolaşan bir sürü insan var, kurumsal bir yer gibi değil de sokak arası bir yer gibi, bilmiyorum nasıl anlatılır ama. Ahım şahım bir hizmet aldığım söylenemez. 1 gün sonra koltukta bir leke gördüm, uğradım, bir ara uğrayın bakalım dediler, burada olmuş bu leke sanki dedim, uğraştık çıkmadı falan filan dediler. Yıkatmak için geldiğinizde tekrar bakalım dediler. Tanıdık selamı ile gittik güya, tanıdık olmadan gitsem ne olurdu bilemiyorum.

Tekrar gider miyim, gitmem ben. Çok içime sinmedi.

Hangi sonax acaba ?

Bursa'da tek sonax yok mu?

Beşevler kavşağında, Green white sonax.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar Bursa'da düzgün bir boya işi yapan varmı önerebileceğiniz bir usta küçük sanayi de

• quote:

Orijinalden alıntı: deepdarkdirty

Arkadaşlar Bursa'da düzgün bir boya işi yapan varmı önerebileceğiniz bir usta küçük sanayi de

Herkes soruyor. Cevap yok denecek kadar az.

Yok mu yaptırıp da memnun olan?

Bir de şu videoyu buraya koyayım. Adam işini biliyor ve de yapıyor:

https://m.youtube.com/watch?v=CFXfSBR5Q9w

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    ben beşyolda bir dayıya yaptırmıştım çokta memnun kaldım ama ismini hatırlamıyorum.

tarifi ise beşyolda continentalın arasından girin ilk aradan sağa girin orda 4-5 dükkan sağda boyacı. yaşlı kır saçlı bir dayı. işindede çok yi eskiden tofaşta boyacılık yapıp emekli olmuş.
  • bugün küçük sanayide bir boyacıya sordum pasta polish ne kadar diye 350 tl dedi tanıdık vasıtasıyla gittiğim halde

bir de tavanda güneş yanığı vardı onu boyatsam dedim 1000 tl dedi nasıl fiyat bilmiyorum ama bundan önce 200 tlya birisine sözde pasta polish yaptırmıştım bildiğin boya koruma tarzı bir şey sürmüş sanırım iki ay sonra elimle boyanın üzerini gezdiğimde pütür pütür dü anlayacağınız bu konuda gerçekten işini doğru yapan birisini bulmak lazım Bursa'da
  • bursa otosansitte works garage diye bir yer var adam işin ehli herkes tanır sanayide adı şahin yazıcıhttps://www.facebook.com/Works-Garage-545978018873715/ burası adamın yeri yaptığı işler var girin bakın pişman olmuyacağınız beklediğinizden belki kişiye göre değişir biraz pahalı olabilir 100 tl kadar pasta polish de ama çok iyi bir usta
    tavsiye ederim
  • Bursa Beşevler Sanayi Sitesi'nde 3m Kardeşler Car Care dükkanı var. İstediğiniz işlemleri gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

İletişim için buraya link bırakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avatar.Aang

Bursa Beşevler Sanayi Sitesi'nde 3m Kardeşler Car Care dükkanı var. İstediğiniz işlemleri gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

İletişim için buraya link bırakıyorum.
    Memnun kaldınız mı hocam. Bir de sanayi diyince ben irkiliyorum. En son küçük sanayi içinde bir oto boyacısı ne idüğü belirsiz bir pasta ile kil uygulaması bile yapmadan kasap gibi dalmıştı arabaya. Onu gördükten sonra midem bulandı sanayide ki boya ve kuaför ustalarından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Mayıs 2018; 18:6:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Memnun kaldınız mı hocam. Bir de sanayi diyince ben irkiliyorum. En son küçük sanayi içinde bir oto boyacısı ne idüğü belirsiz bir pasta ile kil uygulaması bile yapmadan kasap gibi dalmıştı arabaya. Onu gördükten sonra midem bulandı sanayide ki boya ve kuaför ustalarından.

Alıntıları Göster
    Gönül rahatlığı ile aracını emanet edebilirsin hocam.
  • Gebze civarında bildiğiniz güzel bir mekan var mı?
    Merhabalar uzun süredir bu foruma üyeliğim var şöyle bir gezinirken konuyu gördüm ve bursalı hemşerilerimin soruları ve sorunları için elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışayım ve pasta konusunda önden bilgilendirelim.. bursada Trend16 detailing olarak faliyet göstermekteyiz..yaklaşık 10 senedir bu işin içinde olarak söylemek istediklerime gelirsek eline pasta polisaj makinası alıp üç kuruşa pasta polish boya koruma yaptığını beyan edip sosyal medyada yazanlara asla itibar etmeyiniz araçlarınızı teslim etmeyiniz..yapılan işin adı pasto polısh değildir amaç boya koruma ve bakımı olmalı malesef sadece 4 ay içinde dükkanımıza ucuz yollu pasta yaptırıp gelen 10 a yakın aralarında lüks segmentte olanlarda dahil gelen araçların hepsini tekrar dan boya kusurlarını düzeltmekle geçirdik ..piyasada işin ehli olmayan yada boyacı dükkanı olup yandan bu işi yapan arkadaşlar 130-180 mikron aralığındaki araçaların boyalarını 90 mikronlara kadar düşürdüğünü gördük yazıktır günahtır ben 80 mikron altı araçalara pasta işlemi yapmıyorum 60mikron dan sonrası astar..
    Boya koruma pasta cila yaptıracak araç öncesi güzelce bir yıkanmalı+mutlaka demir tozu temizliği yapılmalı (yapılmaz ise boya yüzeyine yapışan partekülleri pasta işlemi sırasında boyaya gömersiniz)+araç boya durumuna göre kill secilmeli ve kill temizliği yapılmalı ardından yıkanmalı sonrasında boya kalınlığı ölçülerek durumuna göre cutting pasta,medium pasta ve polısh ürünlerine geçilip..özel sölüsyon ile (ipa gibi)yıkandıktan sonra boya koruma ürünü atılmalıdır ve mutlaka kaliteli kuzu yünü keçeler ve kaliteli sünger kimyasallar kullanılmlıdır profesyonel olmayan kişilerede itibar etmeyiniz daha fazla bilgi ve iletişim için: https://trend16-detailing-oto-kuafor.business.site/https://www.instagram.com/trend16_detailing/ adreslerinden iletişime geçebilir yada varsa sorularınız buradan da yardımcı olmaya çalışırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dardanel16 -- 24 Ocak 2019; 17:3:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dardanel16

Merhabalar uzun süredir bu foruma üyeliğim var şöyle bir gezinirken konuyu gördüm ve bursalı hemşerilerimin soruları ve sorunları için elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışayım ve pasta konusunda önden bilgilendirelim.. bursada Trend16 detailing olarak faliyet göstermekteyiz..yaklaşık 10 senedir bu işin içinde olarak söylemek istediklerime gelirsek eline pasta polisaj makinası alıp üç kuruşa pasta polish boya koruma yaptığını beyan edip sosyal medyada yazanlara asla itibar etmeyiniz araçlarınızı teslim etmeyiniz..yapılan işin adı pasto polısh değildir amaç boya koruma ve bakımı olmalı malesef sadece 4 ay içinde dükkanımıza ucuz yollu pasta yaptırıp gelen 10 a yakın aralarında lüks segmentte olanlarda dahil gelen araçların hepsini tekrar dan boya kusurlarını düzeltmekle geçirdik ..piyasada işin ehli olmayan yada boyacı dükkanı olup yandan bu işi yapan arkadaşlar 130-180 mikron aralığındaki araçaların boyalarını 90 mikronlara kadar düşürdüğünü gördük yazıktır günahtır ben 80 mikron altı araçalara pasta işlemi yapmıyorum 60mikron dan sonrası astar..
    Boya koruma pasta cila yaptıracak araç öncesi güzelce bir yıkanmalı+mutlaka demir tozu temizliği yapılmalı (yapılmaz ise boya yüzeyine yapışan partekülleri pasta işlemi sırasında boyaya gömersiniz)+araç boya durumuna göre kill secilmeli ve kill temizliği yapılmalı ardından yıkanmalı sonrasında boya kalınlığı ölçülerek durumuna göre cutting pasta,medium pasta ve polısh ürünlerine geçilip..özel sölüsyon ile (ipa gibi)yıkandıktan sonra boya koruma ürünü atılmalıdır ve mutlaka kaliteli kuzu yünü keçeler ve kaliteli sünger kimyasallar kullanılmlıdır profesyonel olmayan kişilerede itibar etmeyiniz daha fazla bilgi ve iletişim için: https://trend16-detailing-oto-kuafor.business.site/https://www.instagram.com/trend16_detailing/ adreslerinden iletişime geçebilir yada varsa sorularınız buradan da yardımcı olmaya çalışırım..
    Hocam,

Yanıtınız için teşekkürler. Alıntıladığınız mesajım üzerine devam eden araştırmalarım sonucunda detailturkey forumlarına rast geldim. Aylarca okudum ve dediğiniz gibi kil+demir tozu+ yün keçeler polishler manzerna lar fk100p lar AutoGlymler 9h MrFix lere kadar işin ne kadar detaylı olduğunu öğrendik. Tabi öğrenmek yetmiyor. Pratik ayrı teorik ayrı :)

Elime bir orta amatör polisaj makinası alıp girişesim var. Yapamamam korkusu var. Bıkma endişesi var. Kuş pisliği yanıkları var. Derin çizikler var. var da var..... Araç da 10 yaşına giriyor. Amatörce bir müdahalede bulunmak istemiyorum çok fazla.

Sitenizi inceleyeceğim. Adres tel vs detayları PM den gönderirseniz müsait bir vakitte gelip ziyaret etmek isterim.

Saygılarımla

10 yaş cihaz. boya ölçüm cihazı temin etmeden girismeyin bence

• 17 Temmuz’a kadar Bursa’da olacağım. Siyah renk Focus model arabam İçin ön kaput boya, diğer yerlerdeki daha önce boya görmemiş çiziklerine de pasta yada gerekirse boya rütuş yaptırmak istiyorum. İşin ehli var mı Bursa’da?

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyin_elk

17 Temmuz’a kadar Bursa’da olacağım. Siyah renk Focus model arabam İçin ön kaput boya, diğer yerlerdeki daha önce boya görmemiş çiziklerine de pasta yada gerekirse boya rütuş yaptırmak istiyorum. İşin ehli var mı Bursa’da?
    Bende halen işinin ehli bir pasta cila ustası arıyorum Bursa'da?

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bende halen işinin ehli bir pasta cila ustası arıyorum Bursa'da?

Alıntıları Göster
    Bursa otomativde öncü diye sormuştum.. artık izmir de bakacağım
  • pasta cılaya bulasmayın boyayı ınceltıyor guneste vernık soyulmaya basladımı komple boya ve vernık ıstıyor
    2 defa oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bace3434

pasta cılaya bulasmayın boyayı ınceltıyor guneste vernık soyulmaya basladımı komple boya ve vernık ıstıyor
    2 defa oldu
    Çizikler ve kuş/martı pisliklerinin verdiği zararlar çok göze batıyor hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • o zaman sadece pasta atılır ve makına ıle uzerınden gecılır,diş macununa benzer.azda olsa cıkarır ama yakında bakınca cızıkler bellı olur
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.