Şimdi Ara

Bursa'da otomobil, otobüs durağındaki yayalara çarptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bursa'da otomobil, otobüs durağındaki yayalara çarptı

Hız nedeniyle kontrolden çıkan otomobil, otobüsten inen 1'i çocuk 5 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Mudanya Caddesi’nde aşırı hız yaparak ilerleyen 16 AJY 248 plakalı otomobil sürücüsü Yalçın Ç., direksiyon hakimiyetini kaybederek otobüs durağına daldı.

5 YAYAYI YARALADI

Ardından kaldırıma çarparak ağaca da vuran Yalçın Ç., otobüsten inen 1’i çocuk 5 kişiye çarptı. Kazayı gören çevredeki vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kazada; Mustafa Oğur, Mune Mansur, Muha Tavvus ve isimleri henüz öğrenilemeyen 2 kişi daha yaralandı. Çekirge Devlet Hastanesi ve Bursa Şehir Hastanesi'ne sevk edilen yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

"ŞOK OLDUK, HALA TİTRİYORUM"

Kazadan son anda kurtulduğunu belirten Aysel Erdem, "Biz otobüsten iniyorduk. Otobüsün içi kalabalıktı. Yaralanan insanlar önden inenlerdi. Onlar önden inerken araba birden geldi. Süratli geldi, yolculara vurdu. İşe gitmek için otobüse binmiştik, tam iniyorduk, nasıl oldu anlamadık. Kazada 5 kişi yaralandı. 2'sinin durumu kötüydü. Şoktayım, hala titriyorum." dedi.

SÜRÜCÜYE GÖZALTI

Olay yerine gelen polis ekipleri, otomobil sürücüsü Yalçın Ç.'yi gözaltına aldı. Kaza ile ilgili soruşturmaya başlandı.

KAZA ANI KAMERADA

Öte yandan kazanın mobese kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde; otobüsten inenlerin kaldırıma doğru yürüdüğü, bu sırada otomobilin kaldırımı aştığı ve yürüyenlere çarptığı anlar yer aldı.

Bursa'da otomobil, otobüs durağındaki yayalara çarptı

https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/bursada-otomobil-otobus-duragindaki-yayalara-carpti

tofaş ve şu eski kasa civicler trafikten men edilmeli. bi tane daha aynı gün eski kasa civic kazası vardı.o haberi bulamadım

• Araç markasının hiçbir önemi yok. Taycan ilk geldiğinde adam 150 ile dönel kavşağa çıkmıştı. Orada Porsche'nin bir suçu yoktu. Bu kazada da Honda'nın bir suçu yok.

Önemli olan kurallara riayet edebilmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Profes124 -- 19 Haziran 2021; 22:41:32 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Profes124

Araç markasının hiçbir önemi yok. Taycan ilk geldiğinde adam 150 ile dönel kavşağa çıkmıştı. Orada Porsche'nin bir suçu yoktu. Bu kazada da Honda'nın bir suçu yok.

Önemli olan kurallara riayet edebilmek.

arabaların suçu yok,onları insan komuta ediyor sonuçta, kurallara uyulsa zaten tüm bunları konuşmamıza gerek bile kalmayacak ama bazı marka/modellerde sürücüsünün karakteriyle özdeşleşmiş durumda, sorunlu tiplerin bindiği arabalar genelde belli başlı modeller oluyor.

• uzakdağ kullanıcısına yanıt
    Hocam Tofaş, Honda kullanan tipleri kaldırmak için bu araçları mı trafikten kaldıracağız? Honda alamayan adam Seat Leon alacak, Opel Corsa alacak. Vtec açamayacak belki gidip duman attıracak. Keza Tofaş alamayan da Lada Samara alacak, Renault 9 alacak. Aynı sürüş stilini devam ettirecek...

Araçlar hep değişir. Önemli olan kişiyi değiştirmek. Dolayısıyla apaçi aracı deyip tek bir markaya olayı bağlamamak lazım. Bana sadece tofaş makas atmadı. Normal seyirimde giderken Mustang ile makas atan adama denk geldim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Profes124

Hocam Tofaş, Honda kullanan tipleri kaldırmak için bu araçları mı trafikten kaldıracağız? Honda alamayan adam Seat Leon alacak, Opel Corsa alacak. Vtec açamayacak belki gidip duman attıracak. Keza Tofaş alamayan da Lada Samara alacak, Renault 9 alacak. Aynı sürüş stilini devam ettirecek...

Araçlar hep değişir. Önemli olan kişiyi değiştirmek. Dolayısıyla apaçi aracı deyip tek bir markaya olayı bağlamamak lazım. Bana sadece tofaş makas atmadı. Normal seyirimde giderken Mustang ile makas atan adama denk geldim...

apaçilik bitmez, dediğiniz gibi opel alır broadway alır yine yapar yapacağını bunda hem fikiriz.. apaçi tiplerin genellikle kullandığı arabaları belirttim sadece, evet insanlar değişmeli ama zor.

• uzakdağ kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam. Eğitim şart.

Dediğiniz gibi bazı araç kullanıcıları maalesef aracın ismini lekeliyor.

• Hayır da sen nasıl konuyu Honda'ya bağladın inanamıyorum ya. Kaldı ki Euro Civic kullanıcıları tüm Hondacılar içinde en düzgün profile sahip olanlarıdır. Jazz sürücülerinde bile görürüsün apaçi olarak adlandırılan sürücü profilini Euro Civic kullanıcılarında görmezsin. Ki bu mantıkla ülkede hiç araba satılmasın o zaman? Sizin bu karalama mantığınız aşırı sinirlendirici oluyor artık.

• @raxacoricofallapatorian durum ortada. parayı bulan tofaşçı bi üstüne çıkıyor. o da bu araba. bizimki vtec abi abi diye antin kuntin hareketler. apaçilerin ulaşabildiği arabalar bunlar diye bu arabaları söylüyorum yoksa adamın apaçi olması esas sorun.

• büdünün kaşı kullanıcısına yanıt

İşte alakası yok durumun. Bu araba bir kere vtec bile değil. Siz ezberlemişsiniz bi "fitek abi futututu" diye, her Honda'ya binene aynısını yapıyorsunuz. Oysa ki baksanız burada BMWciler, Leoncular, Sciroccocular da aynı kefede. Böyle lüzumsuz genellemelere gerek yok. Oradaki araba da uçak değil 90 beygir normal binek bir araba yani.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.