Şimdi Ara

BURN İN...Kulaklıklar İçin Gereksiz Ve Zararlı. İŞTE YETKİLİ AÇIKLAMA!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
3
Favori
23.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1 senelik kullandığım earpods ve sıfırı ile arasındaki fark direk anlaşılıyor. basslar açısında baya fark var.
  • Denedim, test ettim.

2 yıl önce apple'nin sitesinden 3,5mm jacklı earpods almıştım. İkisini de kutusundan çıkarıp Zenfone 5z cihazım ile test ettim sorunsuz çalışıyorlardı ve birebir aynı sesi veriyorlardı. Bir tanesinin kutusunu topladım yedekte durması için depoya koydum. 2 yıl yoğun olarak bu kulaklığı kullandım ve kulaklığımın kablosundaki fiziksel deformasyondan dolayı aklıma hemen yedek kulaklığım geldi ve bingo... Aklıma hemen burn-in olayı geldi. Bakalım fark edecek mi deyip iki kulaklığı test ettim.

1. kulaklık sadece 1 kere test edilmiş orijinal earpods.
    2. kulaklık ise 2 yıl yoğun kullanılmış yine aynı orijinal earpods.

Sonuç;

Şaşırtıcı derecede aralarında doygun bir bass farkı var. Ayrıca ses çok daha temiz, tiz ve midler çok daha berrak. Aradaki farkı anlamak için sadece insan olmak yeterli. Aradaki farkı duyunca 2 yıl kullanılmış kulaklığıma resmen sarılmak istedim. Şimdi işin kötü tarafı birebir aynısı olan yeni kulaklığıma nasıl alışacağım :(

• Ofem kullanıcısına yanıt

Belki de fark sürekli kullanımda olan kulaklığın kirlenmesi, yıpranması ile oluşan bir farktır da siz hep o kulaklığın sesini aldığınız için daha iyi olan ses sanki oymuş gibi de algılıyor olabilirsiniz. Ben hep başka bir kulaklık kullanmaya başladığımda ilk başta sanki eskisi daha mı iyiydi diyorum (tabi benzer kalitedeyseler) ama yeni kulaklığa alışınca bayağı bir benimsiyorum. Tabi elinizde somut bir durum var ama bu direkt burn in ile mi alakalı yoksa dediğim gibi başka etkenler mi ben hiçbir zaman emin olamıyorum.

• trkgncr kullanıcısına yanıt

Hocam bu yazından sonra hemen iki arkadaşıma hiçbir şey çaktırmadan kendi telefonumla test ettirdim. İkisi de kirli ve yıpranan kulaklığın daha iyi ses verdiğini söyledi. Böylece olayın psikolojik olmadığını netleştirmiş oldum. İsterseniz Bursa içi test ettirme imkanım var :D

• Ofem kullanıcısına yanıt

Gayet açık ve net hocam. Tarafsız kulaklar devreye girmiş, daha ne diyebilirim ki :D

• Valla ben de o meşhur DH konusundan sonra burn-in'e inanmamıştım. Kendim deneyimleyince böyle sonuç ortaya çıktı. Şimdi yedek kulaklığı yedek telefonum ile 34 saatlik playlistimi çaldırıyorum hep başa dönüyor böyle bir ay takılsın telefonuda şarja taktım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ofem -- 4 Mayıs 2021; 3:1:11 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.