Şimdi Ara

Buraya davlumbaz takılabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar mutfak dolapları sökülüp yeniden yapılacak ve ocak üstü için davlumbaz almak istedik. Ancak şöyle bir sorun çıktı dolabı yapacak olan usta fotoğraf ta gözüken kirişten dolayı davlumbaz olmaz dedi. Zaten aspiratör kullanıyorduk, hem farklılık olsun hem de daha şık olduğu için davlumbaza kafam takıldı. Bende Siemens servisine gittim görüştüm böyle böyle kiriş var davlumbaz olabilir mi diye, adamın cevabı, kiriş üzerine gelecek şekilde dolap ile kapatılırsa olur dedi. Dolabı yapacak ustaya söyledim öyle birşey olmaz dedi, ama çok istersen öyle yaparım, olmazsa karışmam dedi. Aranızda anlayan var mı? Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekir. Bu işin oluru var mı?

Fotoğraflar aşağıda, kirişin derinliği 14-15cm, dolabın derinliği ise 30 cm oluyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizin mobilyacı usta uğraşmak istememiş, Arkası doldurulur ve yükseklik anlamında satın alacağınız markanın OCAK - DAVLUMBAZ arası mesafeye uygun olacaksa hiç bir sorun olmaz.

Yalnız şunu unutmamak lazım. Kiriş farkı kadar ister istemez davlumbaz Önde duracağı için OCAK ile arasında yatay mesafe farkı da oluşacaktır, Vakum etkisini göz önünde bulunduracak şekilde ocağınızı konumlandırmayı unutmayınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Sizin mobilyacı usta uğraşmak istememiş, Arkası doldurulur ve yükseklik anlamında satın alacağınız markanın OCAK - DAVLUMBAZ arası mesafeye uygun olacaksa hiç bir sorun olmaz.

Yalnız şunu unutmamak lazım. Kiriş farkı kadar ister istemez davlumbaz Önde duracağı için OCAK ile arasında yatay mesafe farkı da oluşacaktır, Vakum etkisini göz önünde bulunduracak şekilde ocağınızı konumlandırmayı unutmayınız.

Cevap için teşekkürler. Yani dediğiniz işlem, resimdeki gibi içeride kalan duvarı doldurarak kiriş ile aynı mesafeye getirmek doğru anladıysam, bu şekilde davlumbaz 15 cm öne gelecek, sıkıntı yaratır doğrusu. Servisin dediği gibi duvarı doldurmaya gerek kalmadan yapmak mümkün mü? değil mi? diye aklıma takıldı benim açıkçası

• 02an1907 kullanıcısına yanıt
    Ocak koyacağınız alan ile kiriş arasındaki mesafe kaç cm?
    takmayı düşündüğünüz davlumbazın ana gövdesi kaç cm?
    Davlumbazın boru görsel kapaklarının büyük olanı ve küçük olanı kaç cm?

Bunların cevabını alırsak BELKİ doldurmadan bir formül üretebiliriz lakin yine de servis bu işe OLUR verir mi bilmem.

Servisin önemi şu, bu işler YANGIN riski içeren işlemler olduğu için montaj formunda servisin SAKINCALI ibaresi kullanmaması gerekir. Kaldı ki bir çok servis kurulumu dahi yapmıyor risk içeren durum var ise (Bazıları tutanak ile takıyor tabi uygulamalar değişiyor firmalar arası)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Ocak koyacağınız alan ile kiriş arasındaki mesafe kaç cm?
    takmayı düşündüğünüz davlumbazın ana gövdesi kaç cm?
    Davlumbazın boru görsel kapaklarının büyük olanı ve küçük olanı kaç cm?

Bunların cevabını alırsak BELKİ doldurmadan bir formül üretebiliriz lakin yine de servis bu işe OLUR verir mi bilmem.

Servisin önemi şu, bu işler YANGIN riski içeren işlemler olduğu için montaj formunda servisin SAKINCALI ibaresi kullanmaması gerekir. Kaldı ki bir çok servis kurulumu dahi yapmıyor risk içeren durum var ise (Bazıları tutanak ile takıyor tabi uygulamalar değişiyor firmalar arası)

Şu an tezgah yapılmadığı için tam ölçüleri bilemiyorum açıkçası, ancak yaklaşık olarak edebilirim o da ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum, dediğiniz gibi bu işin standart ölçüleri var bunları sağlamak gerekiyor. bu iş olmayacak gibi. Sağ olun zahmet verdim size de

• 02an1907 kullanıcısına yanıt
    Hocam olur da, önemli olan GÜVENLİK riski oluşturmadan ve standartların dışına çıkmadan formül üretebilmek. Bu anlamda iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Görüşmek üzere
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.