Şimdi Ara

Burak Yılmaz: Anamız ağlıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
1.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hiç bir üst sınıf futbolcu zulkeren e gol atmadım diye üzülmez. Ama çıkıp " atsam ne atmasam ne " diye de açıklama yapmaz. Burada edilen küfür yanlış. Ama Burak ın söylemi de doğru değil. Savunurken iki taraflı bakmak gerekir.

Senelik 3 milyon euro alan bir adamın hazırlık maçını küçümsemesi kabul edilebilecek bir şey değil. Sonuç olarak ne kadar hazır olduğunu göreceğin ve hocana göstereceğin bir maç. Sanıyor musunuz ki Melo o hazırlık maçında " amaaan hazırlık maçı nasıl olsa " diyip salacak kendini. Veya Muslera veya Sneijder.

Türk insanının kafasında hep vardır bu. Denetleme olur şirketlerde " amaaaan nasıl olsa iç denetleme. Gerçeğine daha var" diyip yan yatarız. Gerçeğinde çuvallarız. Bu her zaman böyledir. Bunu böyle düşünüyorsan da aksettirmemen gerekir ki tepki toplamayasın.
  • kimsenin futbolcuya küfretme hakkı yok. taraftar haddini bilmeli.

adamın kontratında yazıyor sanki seni alıyoruz ama herkez dümdüz küfredebilir diye.

aldığı parayı geçiniz. varsa bu işi daha iyi yapacağını düşünen gider aysal ile konuşur kendini pazarlar.

futbolcular astronomik fiyatlar kazanmasına bende karışıyım ama piyasa böyle. adam zorla almıyor. istiyor veriyorlar.

he performansa gelince.

kaptanı var antrenoru var teknik direktoru var şube sorumlusu var başkanı yardımcısı ıvırı zıvırı var.

laf söyleyecek fırça atıcak uyarıcak bir ton insan var.

ne şartla olursa olsun kimse kimseye küfür edemez. hakaret edemez.

yapan kişiler için de çok güzel laflarım var. buraya yazamadığım
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    Çift taraflı bakıyorsak Burak'ın maçtaki performans ve isteğini de konuşalım. Son hazırlık maçında gayet diri gözüktü, geldi olumlu paslaşmalar yaptı, hücum alanlarına yine iyi sarktı. Hatta çok şaşırdığım 1-2 sırtı dönük top kontrolü var.

Demek ki önemsememezlik yapmıyor. Ancak gidip bir süperstara(Ibra vs.) söylesen hazırlık maçında gol kaçırdın diye Burak'ın verdiği cevaptan farklısını almazdın. Olay şu Burak'a karşı yürütülen linç ortamı burada normal gösterilmeye çalışılıyor bazı kindar insanlar tarafından.

Böyle kafatasçı insanlar şu kulüpten bi temizlenemedi. Takip ediyormusun bilmiyorum ama her dönem en az 2-3 oyuncu inanılmaz şekilde linç edilir Galatasaray'da. Gidene kadar da peşi bırakılmaz. Gidince burada sevinç çığlıkları yükselir. Taraftarlık mı şimdi bu?
  • Spectrum7 S kullanıcısına yanıt
    E biz yıllardır Galatasaray taraftarının çoğu iyi gün taraftarıdır diyoruz zaten. Ama siz karşı çıkıyordunuz. Bu konuda haklısınız.

Ben sadece söylem doğru değil. Bunu düşünüyorsa bile söylememesi gerekir. Medyanın ve taraftarın durumu bu kadar açıkken böyle bir söylem yapmak doğru değil.

Yoksa Mourinho millete atar yapıp gider yapıyor. Kimse ağzını açmıyor. Biz daha o zihniyette değiliz.
  • A-MA-TÖR
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    Ben de buna inanmaya başladım cidden. Keşke sadece iyi gün taraftarı olup iyi günde yanında olup, kötü günde yalnız bıraksa. Bu bile daha iyi. Bazı taraftar grupları için ikiyüzlü ve tutarsız demek daha doğru bir tabir olacak.

Ben burada 2 gündür bu linçin yanlış olduğuna dair herkesle tartışıyorum. Benim suçlandığım konu ise Burak'ı beğenmek ve kollamak oluyor mesela. Saf futbolu severek takip eden şurada yazanların %10udur herhalde. Diğerleri sadece üstünlük duygusunu tadabilmek için bir takımın peşinden gidiyor. Bunları yüzlerine vurunca da çirkinleşiyorlar.

Çok doluyum çok
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.Escobar

la yılda 10 milyon lira alıyosun şurda karın tokluğuna calışan adamlar 800 lira için kimin ağız kokularını çekiyor.bide diyoki çift antreman yapıyoruz anamız ağlıyor ya abi şaka gibi ya.benim baba sabahtan akşama kadar yüruyor kurye kendisi sıf ek gelir olsun diye yetmiyo çünkü adam cumartesi bile çalışıyo bu sıcaklarda aldığı para 800 lira şimdi ben bu cümleleri görünce gerçekten yani sinirlenmemek elde değil ya.la 10 trilyon alıyosun yılda hadi vergiyi çıkar en kötü 5 milyon yazık gerçekten.bide alt tarafı hz maçı diyo atsam nolur atmasam nolur buna güldüm.

+SONSUZ.
  • quote:

la yılda 10 milyon lira alıyosun şurda karın tokluğuna calışan adamlar 800 lira için kimin ağız kokularını çekiyor.bide diyoki çift antreman yapıyoruz anamız ağlıyor ya abi şaka gibi ya.benim baba sabahtan akşama kadar yüruyor kurye kendisi sıf ek gelir olsun diye yetmiyo çünkü adam cumartesi bile çalışıyo bu sıcaklarda aldığı para 800 lira şimdi ben bu cümleleri görünce gerçekten yani sinirlenmemek elde değil ya.la 10 trilyon alıyosun yılda hadi vergiyi çıkar en kötü 5 milyon yazık gerçekten.bide alt tarafı hz maçı diyo atsam nolur atmasam nolur buna güldüm.

Bunu anlatamıyoruz işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spectrum7

Ben de buna inanmaya başladım cidden. Keşke sadece iyi gün taraftarı olup iyi günde yanında olup, kötü günde yalnız bıraksa. Bu bile daha iyi. Bazı taraftar grupları için ikiyüzlü ve tutarsız demek daha doğru bir tabir olacak.

Ben burada 2 gündür bu linçin yanlış olduğuna dair herkesle tartışıyorum. Benim suçlandığım konu ise Burak'ı beğenmek ve kollamak oluyor mesela. Saf futbolu severek takip eden şurada yazanların %10udur herhalde. Diğerleri sadece üstünlük duygusunu tadabilmek için bir takımın peşinden gidiyor. Bunları yüzlerine vurunca da çirkinleşiyorlar.

Çok doluyum çok

Bak sana daha önce anlatmak istediğim konuyu adam senin yüzüne vura vura yazmış.

Ne diyor adam, "E biz yıllardır Galatasaray taraftarının çoğu iyi gün taraftarıdır diyoruz zaten. Ama siz karşı çıkıyordunuz. Bu konuda haklısınız."

Neler demişim?

"Şu Galatasaray taraftarına laf etmede popüler oldu iyice ve benim canımı git gide daha fazla sıkmaya başladı. Tamam özeleştiri yapında artık her gün şu taraftarı eleştirmeyin. Sanki sadece biz eleştiriyoruz kendi oyuncularımızı anasını satayım. Azıcık araştırın bakın tek bizmiyiz yoksa hemen hemen her taraftar kendi kulübünü eleştiriyor mu eleştirmiyor mu?"

"Özeleştiri yapın ama hergün hergün bıktım artık sanki sadece Galatasaray taraftarı kendi oyuncusunu, teknik adamını eleştiriyor. Neymiş Galatasaray taraftarı kötüymüş, vicdansızmış."

"Adama koca sezon katlandı bu taraftar, hala Galatasaray taraftarını sebep gösteriyorsunuz. Başka hangi takım bu oyuncuya bu kadar bel bağlar? Yok öyle bir taraftar. Yok Galatasaray taraftarı dandik tü kaka diğer takımların taraftarı çok daha iyi onlar oyuncularına sahip çıkıyor bla bla bla, saçmalıyorsunuz bu kadar basit."

"Bknz: Almeida. Adamı bi dövmedikleri kaldı.
    Bknz: Torres (Torres has had 100 chances at Chelsea... and now the fans are finally giving up)
    Bknz: Ronaldo (Real Madrid fans boo Cristiano Ronaldo and Gareth Bale even though they beat Rayo Vallecano 5-0)"

"Öncelikle bahsetmek isterim ben spor yapan bir insanım az çok neyin ne olduğunu biliyorum. 1-2 taraftarın yaptığını bütün Galatasaray taraftarına yükleyemezsiniz. Daha geçenlerde korner kullanmaya giden futbolcuya sağlam küfürü basan Chelsea taraftarı değilmiydi? O zaman onların taraftarıda çok kötü ve taraftar profili berbat. Böyle saçmalık mı olur?

Ha şunu dersen kabulüm, Türkiye'de sadece Galatasaray değil tüm Türk takımları taraftarları sabırsız, acımasız ve sonuca odaklı dersen işte orda sana katılırım. Ama gidipte sanki bu olaylar sadece Galatasaray'da yaşanıyormuş gibi hele hele Türkiye'de böyle konuşursan işte orada sana saçmaladığını söylemeyi borç bilirim. Çünkü ben bıktım artık Galatasaray taraftarı kötü, sabırsız diyen diğer takım taraftarlarından. Adamın taraftarı daha geçen Almeida'ya sövüyordu gelmiş burada Galatasaray taraftarı sabırsız,kötü diyen renktaşlarımıza size katılıyorum sizin taraftarınız tü kaka diyor. Saçmalık üstüne saçmalık."

Şimdi demek istediğimi daha iyi anlamışsındır umarım.

• Hala şöyle gazetelerin sallama haberlerine inanıp üstüne yorum yapanlar var. Doğru mu yanlış mı yalan mı ayırt etmeden düşünmeden her önüne gelene inanacak kadar saf bu kadar adam varken bu gazetelerin batmamasına tabiki saşmamalı
  • Ahayri kullanıcısına yanıt
    Ya Allah aşkına saçma sapan papağan misali yazdıklarına cevap vermek istemiyorum git başkasını alıntıla. Söylediklerim gayet geçerli ve doğru. Türkiye'nin kafatasçı taraftarı Galatasaraydadır. Tribünün içinde olmasan bu saçma sapan örneklerle yaptığın olumlamaları ve normalleştirmeleri yiyeceğim. Sanki dedim ki her tribün müthiş de biz kötüyüz. Kendi çapında eğleniyorsun resmen. Her taraftar grubu küfrediyor ancak en azından oyuncusuna karşı böyle tepki yok. Çok çok daha fazla arkasında duruyorlar. Bu cümleleri bir daha kurmayacağım idrak edemiyorsan etme umrumda değil.

Bunu sadece 1 olayla ölçmediğimi de söyledim. Hala aynı saçma sapan cımbızla çıkardığın örnekleri veriyorsun. Ultraslana falan üyesin galiba taraftarın avukatlığına soyundun resmen. Haydi git başka yerde başkasıyla tartış. Seninle aynı konuyu konuşmak istemiyorum artık.

• quote:

Ya Allah aşkına saçma sapan papağan misali yazdıklarına cevap vermek istemiyorum git başkasını alıntıla. Söylediklerim gayet geçerli ve doğru. Türkiye'nin kafatasçı taraftarı Galatasaraydadır. Tribünün içinde olmasan bu saçma sapan örneklerle yaptığın olumlamaları ve normalleştirmeleri yiyeceğim. Sanki dedim ki her tribün müthiş de biz kötüyüz. Kendi çapında eğleniyorsun resmen. Her taraftar grubu küfrediyor ancak en azından oyuncusuna karşı böyle tepki yok. Çok çok daha fazla arkasında duruyorlar. Bu cümleleri bir daha kurmayacağım idrak edemiyorsan etme umrumda değil.

Bunu sadece 1 olayla ölçmediğimi de söyledim. Hala aynı saçma sapan cımbızla çıkardığın örnekleri veriyorsun. Ultraslana falan üyesin galiba taraftarın avukatlığına soyundun resmen. Haydi git başka yerde başkasıyla tartış. Seninle aynı konuyu konuşmak istemiyorum artık.

Forumun yeni trollü olduğunu her yerde kanıtladın tebrikler.

• Ahayri kullanıcısına yanıt
    Düşünceni empoze edemeyince troll olduk değil mi. Bence senin de sıfatın belli. Umarım sen de farkına varırsın.
  • quote:

Düşünceni empoze edemeyince troll olduk değil mi. Bence senin de sıfatın belli. Umarım sen de farkına varırsın.

Düşüncelerini empoze etmeye çalıştığın için trollsün. Bana istediğini söyle bu senin hakkında ki düşüncelerimi asla değiştirmeyecek. Açıkçası Galatasaray taraftarı olduğundan bile şüpheliyim. 2 taraftarın gazına gelip bizim taraftar çöp diyebilen adama taraftar demem ben zaten.
  • Sizin kafa yapinizi anlamak mümkün değil paraya göre küfür mantığı yapıyorsunuz
    Sadece şunu cevaplayin
    siz çalışırken sokakta geçen biri ulan senin ananı bacını karını bilmem neyini sen 1500 tl aliyorsun ben işsizim bu hakkim var dese ne yaparsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş sen o golü atasın diye para alıyorsun, hazırlık maçı falan dinlemeden çakacaksın bu kadar basit. Küfür meselesinde ise adamı eleştirebilirsin de küfür etmek nedir abi ? O küfür edene birisi aynı küfürleri etse de anlasa nasıl hissettiğini karşısındakinin.
  • quote:

Bu adama katılıyorum ayrıca Burak bu takımın en karaktersiz oyncusudur gelsin eksiler

• quote:

Umrumda değilsin. Nato kafa nato mermer. Hadi yol al.

"Nato kafa nato mermer."

Kafa yapını tam olarak tanımlayabilmene şaşırdım açıkçası. Hadi gülüm, uzatmada başkalarını trolle birazda.
  • Haram zıkkım olsun o para daha ne denir ki
  • quote:

Hocam lütfen dikkat edelim. Burak her ne kadar beğenmediğimiz bir oyuncu olsa da bizim oyuncumuz ve maçı satan, koşmayan, çabalamayan bir oyuncu değil.

Forumda Burak'a bel altı vurmak için bekleyen çok sayıda boş insan var. Bunlara ortam hazırlamayalım.

Senelik milyon eurolari gotursem her mac kalp krizi gecirinceye kadar cabalarim. Hayatta futbol ve televizyonculuktan daha zevkli ve daha cok para kazanacagin pek is yok. 17 seneortama oynuyorlar ve 35 den sonra calismasan bike hayat boyu gecinirsin o parayla. Daha ne olsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.