Şimdi Ara

Burak Kılanç sıralamalarda hata olduğunu düşünüyor. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
6.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: flyxx

başka yerlerde de yazdım.bunun sebebi bu arkadaşım okuyun

beyler bakın bu laflarıma iyi kulak verin.2. yılına kalmıs bir mezun olarak nedenini söylüyüm.ygs mat,fen ve lys fizik hariç bu yıl tüm sınavlar geçen yıla göre daha zorlu.2. neden ise kesinlikle bu yılki jenerasyon geçen yıla göre vasat.Evet ben 2 senenin mezunlarını kıyaslayabiliyorum ve açık söylüyüm bu yılki mezunlar,geçen yılkilerin eline su bile dökemez.tabiki bu genel bir açıklama kimse şahsi alınmasın.zaten sınav da genel bir sınav olduğu için öyle radikal düşüşler oldu.hem puanlar daha çok geldi,hem de sıralamalar daha iyi geldi.içiniz rahat olsun yani olay bu kadar

banada öyle geliyor. Ha bu sene iyiler yok muydu , elbette vardı her senede olur ama bu sene böyle derecelik adam pek yoktu sanki.Birde bu ve bundan sonra gelecek jenerasyone genelde mantık soruları soruluyor(Bilmem doğrumuyum.Oks de sbs de filan.) Sanki işlem gücü biraz zayıf.

(Not: Bu arada diyeceksiniz sen çok mu iyi işlem yapıyorsun:D Ben burda genel bir izlenimi aktarıyorum istisna elbet olur.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sherlock Domates -- 20 Temmuz 2012; 14:42:27 >

• Yapmayın lan o kadar sevindik
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylmz12

quote:

Orijinalden alıntı: flyxx

başka yerlerde de yazdım.bunun sebebi bu arkadaşım okuyun

beyler bakın bu laflarıma iyi kulak verin.2. yılına kalmıs bir mezun olarak nedenini söylüyüm.ygs mat,fen ve lys fizik hariç bu yıl tüm sınavlar geçen yıla göre daha zorlu.2. neden ise kesinlikle bu yılki jenerasyon geçen yıla göre vasat.Evet ben 2 senenin mezunlarını kıyaslayabiliyorum ve açık söylüyüm bu yılki mezunlar,geçen yılkilerin eline su bile dökemez.tabiki bu genel bir açıklama kimse şahsi alınmasın.zaten sınav da genel bir sınav olduğu için öyle radikal düşüşler oldu.hem puanlar daha çok geldi,hem de sıralamalar daha iyi geldi.içiniz rahat olsun yani olay bu kadar

banada öyle geliyor. Ha bu sene iyiler yok muydu , elbette vardı her senede olur ama bu sene böyle derecelik adam pek yoktu sanki.

geçen yılki jenerasyon canavar gibiydi.bu yılkiler bayağı sönük kalıyor.puanlar düşer,düşmeli,düştü :D

• Hata falan yok.
    Zaten çok gergin bir süreç yaşadık, bu adam da ısrarla gerginliği sürdürmek istiyor.
    Tüm süreç boyunca bu forumda Burak Kılanç'ın açıklamaları paylaşıldı ve bizi germekten başka bir işlevi olmadı.
    Dikkate almayın!
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Her yıl bu kişilerden en az 1'i bir şey iddia eder, ortalık karışır. Bir şey düzeleceğinden değil. :)

Bunu söyledim de, şimdi bir şey hatırladım. 2 yıl önce TM çıkışlı adayların Y-MF-4 başarı sıraları dahil edilmemişti. Bu durum daha sonra düzeltildi ve bir gece aniden Y-MF-4 başarı sıralarında ilk 10000'den itibaren artarak gerilemeler yaşandı. 100000'lerin gerisinde çok ciddi gerilemeler yaşanmıştı özellikle.

Ha, bu; daha önce bir rehberlik hocası tarafından konuşulan ve bu tartışmalar üzerine düzeltilen bir şey değildi, aniden olmuş bir şeydi. Ama sadece sıralamalar konusunda her an her şey yaşanabileceğine dair bir örnek olsun diye söyledim.

Böyle bi şey umarım bu sene olmaz.Bu ne ya çocuk oyuncağı mı bu istediğinde değiştirebiliyo !!

• Lan okul puanı kalksın mı kalkmasın mı bilmiyorum da, 17000 olan sıralamam okul puanı yüzünden 19000 gelmiş. İtiraz dilekçesi vericem şerefsizim, bu nedir ya? Geçen sene okul puanım beni ileri taşıdı bu sene nasıl geri atıyor arkadaş!
  • burak kılanç gelsin buraya bi konuşalım neresi yanlışmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heimdallr

quote:

Orijinalden alıntı: sencer90

Arkadaşlar,
    geçtiğimiz yılın netlerini bu seneki netlerle kıyaslamadan, sadece puan vs. sıralamalara baktıkları için yanlışlık olduğunu düşünüyor olmalılar. Oysa,
    ÖSYM'nin yayınladığı istatistiklerde -->http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60605/h/2012-lyssayisalbilgiler20072012-ad.pdf
    bu sene LYS-1 ve LYS-2 (Özellikle Biyoloji) sınavlarının ne kadar zor olduğu ( bir de üstüne YGS Türkçe'nin zorluğunu ilave edin) görülüyor.
    Hepiniz hazırlık süresinde geçmiş belki de 40 yılın sorularını çözmüşsünüzdür, bu sene ÖSYM tarihinin en zor sınavlarından biri yapıldı, netler de epey bir düştü.
    Peki puanlar neden o kadar düşmedi (sıralamalar kadar)? Çünkü zor sınavlarda doğru yapılan soruların puan olarak kıymeti kolay sınavlara göre daha yüksek olur.

2010-2011 ve 2012 Türkiye geneli, her alan için net mukayesini yaptıklarında onla rda bir anomali olmadığını göreceklerdir. Ben telaşa lüzum görmüyorum.

Herkese başarılı bir tercih dönemi dilerim. Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin.

Birçok uzmandan daha etkili ve mantıklı konuştun. Boş boş oturup sonuçlar hatalı demelerinden çok daha iyi
    Biryerlere gelebilmek için şerefsizlik yapıyor adamlar

Rica ederim arkadaşım, http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60605/h/2012-lyssayisalbilgiler20072012-ad.pdf şuradan geometri testinin istatistiğine bakın örneğin;

2011 yılında, sadece geometri testi için söylüyorum, 24/30 yapan adam yığınsal 10.000. sırada iken, 2012 yılında yığınsal 10.000 olmak için 18 net yetiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: barman

Neye göre bir tahminde bulunuyorlar ki? Giren tüm öğrencilerin nasıl bir başarı gösterdiğini nereden bilecekler? Öyle boş boş konuşuyorlar.

Hacı senin durum nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Heimdallr

quote:

Arkadaşlar,
    geçtiğimiz yılın netlerini bu seneki netlerle kıyaslamadan, sadece puan vs. sıralamalara baktıkları için yanlışlık olduğunu düşünüyor olmalılar. Oysa,
    ÖSYM'nin yayınladığı istatistiklerde -->http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60605/h/2012-lyssayisalbilgiler20072012-ad.pdf
    bu sene LYS-1 ve LYS-2 (Özellikle Biyoloji) sınavlarının ne kadar zor olduğu ( bir de üstüne YGS Türkçe'nin zorluğunu ilave edin) görülüyor.
    Hepiniz hazırlık süresinde geçmiş belki de 40 yılın sorularını çözmüşsünüzdür, bu sene ÖSYM tarihinin en zor sınavlarından biri yapıldı, netler de epey bir düştü.
    Peki puanlar neden o kadar düşmedi (sıralamalar kadar)? Çünkü zor sınavlarda doğru yapılan soruların puan olarak kıymeti kolay sınavlara göre daha yüksek olur.

2010-2011 ve 2012 Türkiye geneli, her alan için net mukayesini yaptıklarında onla rda bir anomali olmadığını göreceklerdir. Ben telaşa lüzum görmüyorum.

Herkese başarılı bir tercih dönemi dilerim. Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin.

Birçok uzmandan daha etkili ve mantıklı konuştun. Boş boş oturup sonuçlar hatalı demelerinden çok daha iyi
    Biryerlere gelebilmek için şerefsizlik yapıyor adamlar

Rica ederim arkadaşım, http://www.osym.gov.tr/dosya/1-60605/h/2012-lyssayisalbilgiler20072012-ad.pdf şuradan geometri testinin istatistiğine bakın örneğin;

2011 yılında, sadece geometri testi için söylüyorum, 24/30 yapan adam yığınsal 10.000. sırada iken, 2012 yılında yığınsal 10.000 olmak için 18 net yetiyor.

sadece geometri değil, matematik,biyoloji ve özellikle KİMYA düşmüş, birde ygs den türkçe vardı.....

• sonucların bu kadar ilginc olması
    1.0.12ye dönülmesi
    2.ygsnin kesinlikle 10 puan hatta daha fazla zor olması
    3.gecen sene lys matı 1000 kisi fullledi bu sene kac kisi ki yakınımdaki bi cok iyi arkdasım sikayet etti süreden ve geometrideki dusunceyle yapılack sorulardan
    4.gecen seneki biyoloji direk bilgiydi bu senekinde olması gerekenden fazla vardı

bunların sonucundada birikmeler oldu dolayısıyla herkese beklediginden iyi geldi
  • hata ne demek ya!

zaten yeterince stress olduk şu son 1 haftada.

• Saat 15.20 'de uzmanımız burak bey (!) 24'te canlı yayındaymış. Neler saçmalayacak acaba bakıp göreceğiz.

quote:

Burak Hoca bugün 15:20'de Kanal 24, 18:10'da TRT Haber kanalında gündemi değerlendirecek ve sık sorulan soruları yanıtlayacak.
  • Tm 2 siralamam 12k cok sevindim ama bende de su var

2010 ygs ve mat2 sinavim daha kotuydu

280 ham puan geldi mf1

Bu sene hepsi daha iyi

180 geldi mf 1 ham

sizce norma mi su netlerle 180 ham:

Tr 39
    Mat 33
    Sosyal 30
    Fen 7

Mat 2 27
    Geo 18

Ben esit agirlikciyim mf puanim umrumda deil 12k ile hukuk bekliyorum ama sacma deil mi sizce de mf ham puanim siralama filan olsa neyse derim eyvallah da ham puan o kadar dusuk gelmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burak Kılanç'ın twitleri;

-Sınav sonuç belgelerindeki başarı sıraları çok "pembe" geldi biz uzmanlara...

-Bu sonuçlarda bir gariplik yoktur umarım... Bazı sayıları anlamlandırmakta zorlanıyoruz... Umarım biz hata yapıyoruzdur...

-Sınav sonuç belgelerinizdeki başarı sıralarınız konusunda endişelerimiz büyüyor...
  • Burak Kılanç;
    Bazılarınız çok mutlu olmuş ve pembe bir gözlük takmış olabilir. Bir süre beklemenizi öneriyorum...

Değerli arkadaşlar, verilerde anlayamadığımız noktalar var. Anlamaya çalışıyoruz... Sadece ben değil, pek çok ilgilide aynı görüş var.
  • Burak Kılanç ‏@burakkilanc
    Bazılarınız çok mutlu olmuş ve pembe bir gözlük takmış olabilir. Bir süre beklemenizi öneriyorum...

O pembe gözlüğü takacam şimdi bir tarafına
  • tırsıyorum beyler
  • Sıralamamı geriye kaydırmasın hiç kimse!
  • ösym biter bitmez acıklamadı ki onlar da araştırdı elbet hele ki kpss olayından sonra böyle bir skandala imza atmazlar :) ayriyetten pzt tercih baslıyo hata olursa imkansız olur. her şey sarkar çok zora girer ham puan hesaplamasında sıkıntı yok açıya göre aynı önemli olan yığınsal.zaten ygs bunun sinyalini verdi o kadar zor olmayan bi sınav sadece süre sıkıntısıyla kaç kişiyi öne attı lys biraz kastı ve cogunluk döküldü bence bundna ibaret
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.