Şimdi Ara

BUNUN ADI ALÇAKLIK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
3
Favori
17.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
193 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütün sene çalışıp didiniyoruz yazın 3-4 gün de olsa tatil yapalım dedik.

Otel araştırıyorum 29 temmuz - 1 ağustos sadece 3 gecelik X hotel. havuzu var herşey dahil falan. trivagoya girip bakıyorsun 3 gün 3 bin lira.

Ama aynı otel alman sitesinde 2.100 lira. Heriflerin aylığı TL'ye vurunca benimkini 5'e katlıyor hem de benim ülkemde tatil yaparken benden az para ödüyorlar. Benimle aynı şeyi yiyecek (hatta daha fazla) aynı havuza girecek, benim içtiğimin 3-4 katını içecek.

Kimse bana alman şöyle harcıyor böyle bahşiş bırakıyor demesin. O günlüğü 100 euroluk hotele gelen alman orta direk bile değil. Rezervasyon yaparken de yazıyor Almanya'da daimi ikametiniz yoksa girişte sorun yaşayabilirsiniz! Yani resepsiyondaki Türk, Türk'e yokuş yapacak girişte.

Yazık ya kendime ve vatandaşımızın haline acıdım.

Belki abartıyor diyeceksiniz ama vatana ihanet sadece devlet sırlarını gidip düşmana satmak mıdır? Bu Türk halkı vatanın unsuru değil mi? Elin almanına ucuz sunulan imkan Türk'e neden pahalı? Bu düpedüz VATANA İHANET'tir.

• Edit: Ulan ne yerdiler beni be, birşey de bilmiyormuşum. Babadan kalma otel sahibi olan benim ama bi tarafımdan yazıyormuşum. Siz var ya siz... :D

Iste yabanciya daha ucuz olmasinin sebebi bu. Bizim millet tatile, otele gittigi zaman o otelin her seyini sonuna kadar kullaniyor. Oda fiyatindan baska bir harcama yapmiyor. Her sey dahil oda 1000 lira mi 1000 lirayi veriyor ve somurmeye basliyor ki hakki. Peki yabanci ne yapiyor. Otele gitti mi minibari, bari vs ek cogu seyi kullanabiliyor. Ee isleten bakiyor yabanci toplam 1.5k 2k harcadi bizimkiler 1k. Diyor onlara biraz indirim yapayim bizimkiler gelmese de olur. 800 onlara yapayim harcadiklariyla bizimkilerden cok kar elde ederim. Eee isleten de hakli. Kimse size sokakta ummetim, vay turk gardasim diye para vermiyor. Herkes ekmeginin derdinde.
    Umarım söyleyeceklerimi yanlış anlamazsınız ama nerede yaşadığınızı unutmayın.
    Belli bir hukuka dayalı sistemi olmayan, ne idüğü belirsiz, parası veya statüsü-mevkisi yüksek olanın işinin görüldüğü, bir adamın ağzından çıkacak söze bakılan ve bu sözlerin uygulandığı bir ülkede yaşıyoruz. Bu tarz durumlara şaşırmayın artık.
    Yıllarca senin gibi düşündüm. Sonra ülke olarak düşününce yabancıya ucuz olması normal geldi. Diğer Akdeniz ülkeleri ile rekabet içerisindeyiz. Fiyatla avantaj sağlayıp turist çekmeye çalışıyoruz. Devlet gözüyle senin ödedi@in tatil parasının önemi sıfır. Ülke içince sağ cepten sol cebe giriyor. Ama turistin parası ülkeye giriyor. Ülkeye giren yabancı paradan daha değerli hiç bir şey olamaz. Seni ilerletecek, refahını artıracak bu yabancı paradır. Sattığın hizmettir ve katma değerli üretim yapamadığını için bu hizmet yani turizm hayati derecede önemli.

Şunu da ekleyeyim, son yıllarda yabancı turist sayısı artsa da gelirler aynı oranda artmıyor. Zaten bu yüzden turizm işi yapan iş adamını turizm bakanı yaptılar. Kendisi de bu durumun farkında ve turist sayısından ziyade turist başına geliri artırmayı hedefliyor.
  • Vatan hayini
    Kürtaj yapiyeh
    Melmeket eyiye gidiyeh
  • Sende tatile Yunanistana git diyemem çünkü vicdanım el vermez.
    Başka otele git sende.
  • Oralara da gittik hocam biliyorsun oralarda herşey dahil sistemi yok en fazla kahvaltı veriyorlar. Eh euronun hali de ortada. Bakma sen internette 2 kilo et yedik 5 kasa uzo içtik 20 euro verdik diyenlere yok öyle bir dünya. Geçen Amsterdamda bir öğün 200 liraya geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akkdag -- 10 Temmuz 2019; 15:20:22 >
  • Yutdışına bu kadar rahat çıkıp gezebiliyorsan paran var demekki.Bi zahmet ödeyiver 3.000 TL'yi.
  • Hocam otelin mutfagina gizlice gir ve yemeklre mushil kat hem otelin fiyakasini bozarsin hemde alman turistlerin

• akkdag A kullanıcısına yanıt
    Edit: Ulan ne yerdiler beni be, birşey de bilmiyormuşum. Babadan kalma otel sahibi olan benim ama bi tarafımdan yazıyormuşum. Siz var ya siz... :D

Iste yabanciya daha ucuz olmasinin sebebi bu. Bizim millet tatile, otele gittigi zaman o otelin her seyini sonuna kadar kullaniyor. Oda fiyatindan baska bir harcama yapmiyor. Her sey dahil oda 1000 lira mi 1000 lirayi veriyor ve somurmeye basliyor ki hakki. Peki yabanci ne yapiyor. Otele gitti mi minibari, bari vs ek cogu seyi kullanabiliyor. Ee isleten bakiyor yabanci toplam 1.5k 2k harcadi bizimkiler 1k. Diyor onlara biraz indirim yapayim bizimkiler gelmese de olur. 800 onlara yapayim harcadiklariyla bizimkilerden cok kar elde ederim. Eee isleten de hakli. Kimse size sokakta ummetim, vay turk gardasim diye para vermiyor. Herkes ekmeginin derdinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky-inn -- 12 Temmuz 2019; 20:56:30 >
  • Yav adam parasi var diye sokaga mi atmalı,neden fazla ödesin ki,ayrica kendi ulkemizde bir tek otel konusunda multeci gibi degiliz sadece,her konuda boyleyiz
  • Yuh adamı konu açtığına pişman etmişsiniz yazık
  • Konu sahibi arkadaş haklı.

Tatil için otel bakındım, iki günlük, üç günlük otellere 3000-4000₺ isteniyor. Daha bugün bir arkadaşımla konuştum. 5 gecelik otel hizmeti satın almış, 3850₺. Vallahi yazıktır, günahtır. Ben yapamam öyle. Kırk kere düşünürüm, yine yapmam.
  • Ya arkadaş ne kadar yüzeysel yorum yapmışsın tamam ben 3000 lira vereyim biraz zorlanayım. Benden bir tık az kazanan adam ne yapsın?

Ya da aynı paraya Türk denize 1 km uzakta sadece kahvaltı veren butik otelde tatil yaparken neden elin alman'ı/almancısı açık büfeden 8. tabağı doldursun?
  • sky-inn S kullanıcısına yanıt
    valla ne diyim haklı olabilirsin ama benim gördüğüm özellikle kuzey avrupa insanı hiç öyle gözünü karartıp fazladan para harcayacak tipler değil bizim almancılar falan bir ihtimal
  • tek çare idam bro
  • yazık ya alman antalyadaki 5 yıldızlı hotelinde fly board yaparken aynı parayı veren türk, köhne hotelinin metro marketten 100'lü pakette satın aldığı glikoz şuruplu reçelle zehirleniyor. dedelerimiz bunun için mi savaştı?
  • Sonuna kadar hak veriyorum. Oteller yerli turist istemiyor zaten. Çünkü odaları tur şirketlerine daha sene başından kiralıyorlar. Tur şirketi de kafasına göre fiyatlar veriyor. Yerli turist problem yaşadığında şikayet ediyor. Yabancı turist şikayet etmek istediğinde git turizm şirketinle konuş diyorlar.

Zaten her şey dahil mevzuna tamamen karşıyım. Eşimle bayram haftası son anda karar verdik ve doğru düzgün yer bulamadığımızdan Antalya'da bir otele gittik. Hayatımda ikinci defa her şey dahile gittim. 1'i balayı idi ve Mayıs ayı idi çok bir mevzu anlamamıştım. Normalde ailemin Bodrum'da evi var ve yazın oraya giderim 8-9 yaşımdan beri. Neyse bayramda Bodrum kalabalık olur dedik düştük Antalya'ya. Adını yazmak istemediğim bir otelde 4 gün konakladık. Otel 4 yıldız ama baya güzel. Odalar küçük küçük evlere dağılmış durumda her binada 10 oda var falan. 2 tane havuz ve kocaman ince kum plaj. Otel bu arada tamamen yabancı turist dolu toplasan 10-15 aile Türk vardır. Onlar da genelde Ankara'dan gelmiş(otopark 06 plaka idi sadece)

Bu yabancı turistler tam bir leş. Plajda boş şezlong bulma şansınız yok. Sabah 5'de havlu bırakıyorlar. Akşamda bırakma şansınız yok temizlik yapılıyor her akşam. Tüm şezlonglar yıkanıyor. Otel bu arada çok temizdi ki en önemli şeylerden biri. Havuz başı keza yine öyle her sabah 6'da kalkıp havuza havlu bırakmak zorunda kaldık. Sözde tatile gittik ama işe gider gibi uyandık. Otelde kahvaltı 7'de başladığı için yabancı turistler sabah 6:45 - 7 gibi ses yapmaya başlıyorlar. Uyuma şansınız sıfır yani. Hadi havluyu bıraktın uyumak istesen 9'a kadar falan yok. Zaten 7'de patırtılar başlıyor.

Yemek mevzu ayrı komedi. Millet kıtlıktan çıkmış gibi saldırıp sonra yarısını bile yemiyorlar ve o yemekler çöpe gidiyor tamamen israf. Nutella türevi kahvaltılık çikolatayı çorba kasesine koyup kaşıklayan çocuk gördü bu gözler :D

Alkol mevzusu da bi ayrı komedi. Tamam her şey dahil yerli içki yazıyor da Tayfa Rakı ne arkadaş yaa. İnsan utanır servis etmeye :D

Kısaca bu her şey dahil olayı bence kalkmalı. O zaman fiyatlar biraz düzelir. Çünkü zaten yarısından fazlası israf olan ürünler için fazla fazla maliyet çıkıyor ve buda fiyatların yüksek olmasına sebep oluyor.

• Umarım söyleyeceklerimi yanlış anlamazsınız ama nerede yaşadığınızı unutmayın.
    Belli bir hukuka dayalı sistemi olmayan, ne idüğü belirsiz, parası veya statüsü-mevkisi yüksek olanın işinin görüldüğü, bir adamın ağzından çıkacak söze bakılan ve bu sözlerin uygulandığı bir ülkede yaşıyoruz. Bu tarz durumlara şaşırmayın artık.
  • Üçün beşin hesabını yapan adam tatile gitmesin zaten. Geliyorlar açık büfeye, ömründe yemek yememiş gibi reyonun bir ucundan girip diğer ucundan çıkıyorlar. Neden 3 lira fazla verdi çünkü.
  • Yok şöyle yok böyle demişsiniz de, odanın fiyatı 1000 tl ise 1000 tl dışında bir şey harcamak zorunda değil kimse. Açık büfe ise o açık büfede istediğin kadar yiyebileceğin anlamına gelir. Yapmasınlar madem öyle. Ben bundan daha fazla kazanırım şundan kazanamam diye birine iyi birine kötü davranmak da ne biliyim. İş ahlakına pek uygun değil gibi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.