Şimdi Ara

Bunu nasıl yaparım ? Basit bir programlama ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kütüphanemize öğrencilerin kitap alıp verme sürelerini kontrol amaçlı ceza puanı programı yapmak istiyorum.
    Mevcut kütüphane otomasyon programımızda bulunmamaktadır. Sadece geciken gün sayısı ve kitap adı vs. var. Ceza puanı bulunmamaktadır.

Ben de aşağıda şablondaki gibi bir şey yapmak istiyorum.
    Biraz başladım virtual basic kullanmaya,yeniyim daha.
    1-2 basit program oluşturdum ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Hangi kodları kullanarak nasıl yapabileceğimi söylerseniz,anlatırsanız çok sevinirim. Acaba var mı yardım edebilecek olan ?

Tasarımını ben yapabilirim renkler vs. ama kodları yani programı nasıl oluştururum hiçbir fikrim yok yazmıyor hiç bir yerde ?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Bunu nasıl yaparım ? Basit bir programlama ?

• Sadece kitap ogrenciye assign edilirken databasede startdate ve enddate gibi 2 alan tutarak bunu yapabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok fazla bir bilgi birikimim yok yazdığınızdan bir şey anlayamadım,biraz daha basite indirgeyerek anlatırmısınız?

Kullandığımız kütüphane programı da bu :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazHilal -- 1 Şubat 2014; 12:20:25 >
  • Su an mobile deyim uygulamayi indirip bakamihorum. Lakin database de studentlerin ve book larin map edildigi bir tablo olmasi lazim o tabloya startdate ve enddate yani kitabi aldigi tarih ve teslim etmesi gereken tarih alanlari girilerek aradaki tarih farkini da 100 e bolerek bir proggress bar yapmak mumkun. Kitabin alindigi tarihi ve teslim edilmesi gereken tarihi bilmeden bunu yapmak cok zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O tarihler kütüphane programı tarafından kayıt altında alındığı gün verilmesi gereken gün vs. vs. *
  • Arkadaşlar beni yanlış anlamışlar kütüphane programımdaki verileri aktarmak istemiyorum. Ben sadece geciktiren öğrencileri kendim elimle kaydetmek istiyorum.
    Atıyorum 1 numaralı Ali Veli isimli öğrenci 17 gün geciktirdi işte ceza puanı 15 günden 20 +2 günden 40 oldu. Mesela Yani kütüphane programındaki veri tabanına ihtiyacım yok bildiğim kadarıyla. Öyle değil mi yoksa ?
    Yani o programla alakası olmayacak kendim gireceğim verileri sadece o programa bakıcam kaç gün gecikmiş diye.
    Bu olayı basit kılıyor galiba ama ne yazık ki o kadar da bilgim yok...
  • Hazır program bulnuuyor olabilir çünkü 1 haftada bir sıfırdan dil öğrenip böyle bir program yapmak zor olur.

İlla ben yapacağım derseniz pythona bakın çabuk öğrenseniz bile yapabileceğinizi sanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

.

?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Professional Geek

Hazır program bulnuuyor olabilir çünkü 1 haftada bir sıfırdan dil öğrenip böyle bir program yapmak zor olur.

İlla ben yapacağım derseniz pythona bakın çabuk öğrenseniz bile yapabileceğinizi sanmam.

Yok benim programlamam şart değil aslında sizde varsa ya da indirebileceğim programı edinebileceğim yer varsa söylerseniz o da olur :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.