Şimdi Ara

Bunları nereye şikayet etmek lazım..!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
6.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a arkadaşlar evimiz cadde üzerinde birçok esnaf yolu babasının malı gibi duba ile kapatıyor. Ayrıca evin altında 2 tane çay ocağı var iftardan sonra masaları yola koyuyor nerdeyse 2 arabalık yeri kapatıyrlar araba için park yeri bulamıyoruz sizce bu adamları nereye şikayet etmek lazım evimizin önüne araba park edemiyoz arkadaş.. ???

• Şikayet etsen de sonuç alamazsın. TR'de orman kanunları işliyor
  • Bu ülkede maalesef hiçbir şey olmaz...

Birincisi onlar birer seçmen ve belediye başkanı da seçimle gelen biri, bir daha ki seçimi düşünerek ilişmez onlara...

İkincisi onlar belediyeye işgaliye ödüyordur (eğer haturlı adamı yoksa öder.) o yüzden de yine dokunmazlar onlara...

*** Başımdan şöyle bir olay geçti:

Evime yakın bir çocuk parkı var ve adamın biri oraya minibüsü ile gelip, şişme zıpzıp kuruyor ve 5 dakikası 2 liradan çocukları oynatıyordu. Parası olanlara zıplıyor, diğerleri bakıyordu, bazen de çocuklar annelerini zorluyor, zıplamak istiyor, annelerinde para olmayınca çocuğu azarlıyor ve zorla parktan götürüyordu. Bu tarz olaylara defalarca şahit olunca; ilgili belediyeninin zabıta müdürlüğünü aradım ve durumu anlattım. Beni ilgiyle dinlediler ve gerçekten de kısa sürede olay yerine geldiler. Adamlar 1 saate yakın bir şeyler konuşup gittiler.
    Bir sonraki gün baktım adam yine geldi ve zıpzıpı kurdu. Tekrar belediyeyi aradım: Zabıta amiri "Tamam sorun yok, biz halledik o işi" dedi. "Nasıl hallettiniz adam hala çalışıyor" dedim. "Geldik işgaliye vergisi kestik, bundan sonra belediyeye ödeme yapacak" dedi.
    Bende Allah sizi bildiği gibi yapsın dedim ve kapattım.

Yani bu ülkede torpilin ve paranın açamayacağı kapı yok... O yüzden boşa kendinizi harap etmeyin...

• Dükkanımın önüne park edenlerle ilgili tek hırlaştığım konu ön cama numara koymaları konusu. Park edene bir şey demiyorum ama indir bindir olacaksa da girenden görülecek şekilde araç içine numara bırakmasını istiyorum. Bazı "hıyar"lar tatava yapıyor. "Valla hamallar suriyeli, arabana bi şey olursa, arar onlardan sorarsın, benim sorumluluğum mal kapıdan girince başlar" deyince adam oluyorlar.

Ammaa geçenlerde dükkanı taa ebesinin cebinde olan hödük kukaları benim tükanın önüne dizince gördüm ki bizim esnaf adam olmaz. Daha da yazardım ama, anladınız siz.

Bu konuda hiç bir şeyin düzeleceği yoktur, işin ucu şehir bölge planlamaya kadar gider

• quote:

Orijinalden alıntı: mat2000

Bu ülkede maalesef hiçbir şey olmaz...

Birincisi onlar birer seçmen ve belediye başkanı da seçimle gelen biri, bir daha ki seçimi düşünerek ilişmez onlara...

İkincisi onlar belediyeye işgaliye ödüyordur (eğer haturlı adamı yoksa öder.) o yüzden de yine dokunmazlar onlara...

*** Başımdan şöyle bir olay geçti:

Evime yakın bir çocuk parkı var ve adamın biri oraya minibüsü ile gelip, şişme zıpzıp kuruyor ve 5 dakikası 2 liradan çocukları oynatıyordu. Parası olanlara zıplıyor, diğerleri bakıyordu, bazen de çocuklar annelerini zorluyor, zıplamak istiyor, annelerinde para olmayınca çocuğu azarlıyor ve zorla parktan götürüyordu. Bu tarz olaylara defalarca şahit olunca; ilgili belediyeninin zabıta müdürlüğünü aradım ve durumu anlattım. Beni ilgiyle dinlediler ve gerçekten de kısa sürede olay yerine geldiler. Adamlar 1 saate yakın bir şeyler konuşup gittiler.
    Bir sonraki gün baktım adam yine geldi ve zıpzıpı kurdu. Tekrar belediyeyi aradım: Zabıta amiri "Tamam sorun yok, biz halledik o işi" dedi. "Nasıl hallettiniz adam hala çalışıyor" dedim. "Geldik işgaliye vergisi kestik, bundan sonra belediyeye ödeme yapacak" dedi.
    Bende Allah sizi bildiği gibi yapsın dedim ve kapattım.

Yani bu ülkede torpilin ve paranın açamayacağı kapı yok... O yüzden boşa kendinizi harap etmeyin...
    Ya sen neden adami sikayet ediyosunki hocam napti sana yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Batı Avrupa bu tür konularda oldukça duyarlıdır ve başkalarının haklarına saygısızlık edeni, imkanlar dahilinde cezalandırırlar. Ancak, onların bile gücünün yetmediği milletler var. 1 km uzunluğunda bir kaldırım olur ve o kaldırımın tam ortasına park edilmiş bir otomobil olur. İşte o otomobil ya bir Türk'ün, ya bir Kürt'ün, ya bir Kuzey Afrikalı'nın ya da benzer bir milletin evladınındır.

Biz göçebeyiz ve bu nedenle de, yerleşiklere saygımız yoktur. Bu durum her konuda bu şekildedir ve değiştirmeye de niyetimiz yok.
  • daha defalarca belediyeye zabıtaya ve emniyete şikayet etmeme rağmen hiçbir şekilde sonuç alamadım allah kahretsin batsın bu dünya.....
  • Park konusu tam işkence bu ülkede. Hele de evinizin yakınlarında kafe, çay ocağı, kahvehane falan olsun asıl o zaman görün sıkıntıyı.

Bursa'da iftar saatinde davul çalan ramazan davulcusunu şikayet edeyim dedim. Belediyeyi aradım zabıtaya attı topu. Zabıtayı aradım gayet lakayıt bir adam topu kaymakamlığa attı. Orada da sağolsun muhatap bulamadım kaldı öyle. Nefret ediyorum ramazan davulcularından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TahaKaradeniz

Park konusu tam işkence bu ülkede. Hele de evinizin yakınlarında kafe, çay ocağı, kahvehane falan olsun asıl o zaman görün sıkıntıyı.

Bursa'da iftar saatinde davul çalan ramazan davulcusunu şikayet edeyim dedim. Belediyeyi aradım zabıtaya attı topu. Zabıtayı aradım gayet lakayıt bir adam topu kaymakamlığa attı. Orada da sağolsun muhatap bulamadım kaldı öyle. Nefret ediyorum ramazan davulcularından.
    katılıyorum yıl olmus 2018 bitmedi gitti şu ramazan davulcusu evde hasta mı var yaşlımı var düşünen yok arkadaş sırf gıcıklığına bunlara bahşiş felan vermeyecen ???
  • İstanbul için konuşuyorum, eğer isparka ödeme yapıp orayı kiraladıysa bir şey diyemezsiniz ama normal sokak ya da cadde ise koymaya hakkı yok. Bilen varsa Üsküdar sahile bakan roberts coffee var geçenlerde arabayı önüne park edicektim, 3 tane duba koymuşlar ben de inip çektim ve park ettim. Dükkana girmeyince kapının önündeki eleman abi burası müşteriler için dedi. Hay hay isparktan mı kıraladınız dedim, yok abi diyince hayırlı işler sıkıntı yok o zaman diyip uzaklaştım. Yani demem o ki önce dubayı vs çekip parkedin bir şey derlerse dediğimi yapın, hala zorluk çıkartırlarsa belediyeyi arayın.

• O şekilde bir çevirme için belediyeye işgaliye parası vermeleri gerekir diye biliyorum vermemiş iseler cezaya girer.
  • Eğer tam cadde önüyse eviniz, evinizin tam önünde böyle bir durum varsa kapatma gibi. Gidip konuşun tatlı dille, anlamiyor mu? Madem öyle siz inadina park edin. Gelip diyecektir noluyor diye çekici ara çektir madem öyle kardeşim deyin..

He evinizin önü doluysa diğer taraflar için birşey diyemicegim. En iyisi ara sokaklara park etmek. Caddenin üzerinde park edince rahat edemiyorum sarhoşu var acemisi var.

Trabzon da hiç sevmediğim konudur bu. Burda yaşayan birisi olarak şuana kadar önüne park edince el kol yapmayan esnaf görmedim. Hatta adamlar belediyenin otopark yaptığı alana bile duba koyuyor. Park yaptirmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 28 Mayıs 2018; 18:22:55 >
  • dubayı fırlat hocam dükkannın camına olsun bitsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Eğer tam cadde önüyse eviniz, evinizin tam önünde böyle bir durum varsa kapatma gibi. Gidip konuşun tatlı dille, anlamiyor mu? Madem öyle siz inadina park edin. Gelip diyecektir noluyor diye çekici ara çektir madem öyle kardeşim deyin..

He evinizin önü doluysa diğer taraflar için birşey diyemicegim. En iyisi ara sokaklara park etmek. Caddenin üzerinde park edince rahat edemiyorum sarhoşu var acemisi var.

Trabzon da hiç sevmediğim konudur bu. Burda yaşayan birisi olarak şuana kadar önüne park edince el kol yapmayan esnaf görmedim. Hatta adamlar belediyenin otopark yaptığı alana bile duba koyuyor. Park yaptirmiyor.
    Adamlarla ters gidersen lastikleri patlatma veya kaportayi cizme ihtimalleri var

Bu ulkede hayat parasi olana guzel , 5-6 yildir kapali veya acik otoparki olan evlerde oturuyorum kafa rahat

Bir yere gezmeye gidersemde ya ucra yerlere koyuyorum yada avm lerin kapali otoparklarina yine kafa rahat

• quote:

Orijinalden alıntı: HardLoveBaby

Adamlarla ters gidersen lastikleri patlatma veya kaportayi cizme ihtimalleri var

Bu ulkede hayat parasi olana guzel , 5-6 yildir kapali veya acik otoparki olan evlerde oturuyorum kafa rahat

Bir yere gezmeye gidersemde ya ucra yerlere koyuyorum yada avm lerin kapali otoparklarina yine kafa rahat

Alıntıları Göster
    Hocam zaten ugrasilmaz, mermi sudan ucuz bu ülkede.. Adalet sistemi de yok, teksas gibi..

• Etrafınızda fahri trafik müfettişi varsa çok kolay çözersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: TahaKaradeniz

Park konusu tam işkence bu ülkede. Hele de evinizin yakınlarında kafe, çay ocağı, kahvehane falan olsun asıl o zaman görün sıkıntıyı.

İşin içinde para varken bitmez bu işkence. Ramazanın ilk haftası davulcular bahşiş diye gezmeye başladılar bizim mahallede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayseybi

İstanbul için konuşuyorum, eğer isparka ödeme yapıp orayı kiraladıysa bir şey diyemezsiniz ama normal sokak ya da cadde ise koymaya hakkı yok. Bilen varsa Üsküdar sahile bakan roberts coffee var geçenlerde arabayı önüne park edicektim, 3 tane duba koymuşlar ben de inip çektim ve park ettim. Dükkana girmeyince kapının önündeki eleman abi burası müşteriler için dedi. Hay hay isparktan mı kıraladınız dedim, yok abi diyince hayırlı işler sıkıntı yok o zaman diyip uzaklaştım. Yani demem o ki önce dubayı vs çekip parkedin bir şey derlerse dediğimi yapın, hala zorluk çıkartırlarsa belediyeyi arayın.
    malesef istanbulda yaşamıyorum...
  • Dubalari koyuyorlar kaçak otopark mi işletiyorlar bunlar doye 155e şikayet edin. Bu şikayetimin sonucunu nasil takip edebilirim diyede ekleyin. Zabita falan bisey yapmaz. Trafik polisi gelir dubayi gorur. Dukkana girer vergi levhasinin fotosunu çeker ve gider. Vergi cezasi kesilir. Manisada defalarca xeza kestirdim. Beni gören esnaf koydugu dubayi kaldiriyor artik. Ceza yedire yedire terbiye ettim. Gelir bir iki hirlaşan oldu. Onlarida savuşturdum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Etrafınızda fahri trafik müfettişi varsa çok kolay çözersiniz
    nasıl öğreniriz olup olmadığını ???
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.