Şimdi Ara

Bunlardan hangisi daha iyi ? Pf1500g-Pf100ut-Pf80g

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ev sineması için hangisi daha uygun pf1500g daha yüksek lümene sahip ama pf1000ut yakından 100" gösterebiliyormuş.

Pf1500g 1400 lümen 150 bin kontrast
    Pf100ut 1000 lümen 150 bin kontrast
    Pf80g 1000 lümen 100 bin komtrast

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu modeller çok eskidi artık.

Azıcık daha sabredip HF80JA almak daha mantıklı.

http://www.lg.com/us/home-video/lg-HF80JA-projector

Webos 3.0 var.
    Lümen 2000'e kadar diyor. (1500 lumeni gördükten sonra bu tam idare eder seviye olur diye tahmin ediyorum.)
    150.000 Kontrast. (Kontrast LEDlerde pek iyi değil zaten.)

Ya da acaba bu modelin bir de ultra short throw versiyonu cıkar mı ki? Çıkarsa harika olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kultablasi

Bu modeller çok eskidi artık.

Azıcık daha sabredip HF80JA almak daha mantıklı.

http://www.lg.com/us/home-video/lg-HF80JA-projector

Webos 3.0 var.
    Lümen 2000'e kadar diyor. (1500 lumeni gördükten sonra bu tam idare eder seviye olur diye tahmin ediyorum.)
    150.000 Kontrast. (Kontrast LEDlerde pek iyi değil zaten.)

Ya da acaba bu modelin bir de ultra short throw versiyonu cıkar mı ki? Çıkarsa harika olur.

Yukardakiler trde 3-4 bin zaten verdiğiniz cihazın lümen değeri yüksek başka da büyük bir farkı yok bütçem yetmez 3-4 bin bile iyi para benim için

• sesenyoung kullanıcısına yanıt
    Evet oyle ancak pf1000 1300 dolar iken benim dedigim modelin cikis fiyati 1500 dolar. Arada o kadar da fark yok demek istedigim. Yani ulkemizde de satisa cikmasini beklerseniz pek fark olmaz. Odayi iyi karartabiliyorsaniz tabii dediginiz gibi gereksiz. Bir odayi karartmak da sonucta cok ekstra maliyetli bir sey degil. Bu durumda pf1000 kullanim kolaylihi acisindan en makul secenek olur.

Ben onu secerdim sahsen ki gercekte de onu alacak gibiyim bu gidisle ben de. Amazondan pf1000uw modelini almayi planliyorum ama. Webos 3.0 icin.

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    Hocam birsey merak ettim kontrast 150.000 demissin ancak normal projeksiyonlarda 35.000 25.000 hatta 15.000 olan bile var bunlarda degeri daha dusuk olanmi daha yuksek daha iyi deger oluyor anlamadim ?

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    Bu modeli takip ediyorum bende hocam.

EBay da ilan çıkmış 1750$

http://m.ebay.com/itm/322424159209?_mwBanner=1

Bu üründe lamba değişimi gerekiyor mu?

Kendimiz değiştirebiliyor muyuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlclk22 A kullanıcısına yanıt
    Kontrast degerleri markadan markaya ya da teknolojiden teknolojiye degisiyor bazi firmalar aldatmacali rakamlar kullaniyor. O yuzden kiyaslama yaparken markanin ayni klastaki urunlerini degerlendirmek lazim.

Bazen dusuk kontrast degerli urunler daha iyi olabiliyor. Bazen ise yuksek kontrastta renkler vs. hep mahvoluyor, isik patliyor. Tek basina yuksek kontrast bir anlam ifade etmez dolayisiyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: kultablasi

Kontrast degerleri markadan markaya ya da teknolojiden teknolojiye degisiyor bazi firmalar aldatmacali rakamlar kullaniyor. O yuzden kiyaslama yaparken markanin ayni klastaki urunlerini degerlendirmek lazim.

Bazen dusuk kontrast degerli urunler daha iyi olabiliyor. Bazen ise yuksek kontrastta renkler vs. hep mahvoluyor, isik patliyor. Tek basina yuksek kontrast bir anlam ifade etmez dolayisiyla.

Yurtdışında olsa alınır belkide Türkiyede 6300-6400'e denk geliyor ebayden felan söylesek bir de vergi felan eklerler.Ben bunu anca 2020'de alırım :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.