Şimdi Ara

Bundan Sonra Her Ay 3 kitap Bitireceğim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ocak-Şubat arası 10 tane kitap bitirdim. Ama Şubattan bu zamana kadar 1 sayfa bile okumadım bazı sorunlarım yüzünden. Şimdi tekrardan okumaya başlayacağım.

Dün ; Sezarların Kadınlari , İnsan Ne İle Yaşar ve Parma Manastırı kitaplarını aldım toplam 10 liraya.

Öncelikle sormak istediğim birkaç soru var. Okuduğum kitapların aklımda kalabilmesi için ne yapmalıyım? Mesela Ocak ayında Descartes'in Aklım Yönetimi Üzerine Kurallar kitabıni okudum. Her maddeden kişisel yorumlarımı çıkarttım ve üzerinde düşündüm. Ama şimdi aklımda yoklar. Sadece genel hatlarıyla birazcık aklımda.

Birde şunu duydum ve düşünüyorum. Mesela robot gibi kitap okumak mı yararlıdır yoksa 1 kitap bitirip üzerinde düşünmek.mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kitapları uyguna almışsınız. İkinci el mi alıyorsunuz?
  • Cesarlrın Kadınları ikinci el. Digerlerini magazadan. 13 lira tuttu ikisi param yoktu sagolsunlar ne kadar varsa onu ver dediler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bence aylık ya da yıllık hedefler koymamak daha iyi. Her zaman aynı türde kitap okuyorsanız olabilir çünkü bu ders çalışma mantığıyla aynı olur, fakat farklı türlerde kitaplar okuyorsanız bazılarında durup düşünmek, bazılarında da olayın akımına katılmak gerekiyor.

Kitaptaki şeyleri hiç unutmak istemiyorsanız önce 1, 3 ve 5. aylarında tekrar okuyabilirsiniz. Önemli bulduğunuz yerlerin altını çizip arada bunlara göz atabilirsiniz.
  • Hergun su kadar okumaliyim diye kitap okuyorsaniz bir sure sonra kitaptan siguyabilirsiniz. Icinizdsn geldigi zaman icinizden geldigi kadar okumalisiniz bence.

• Umarım düşünceni gerçekleştirebilirsin.
    Ama kendini kasma derim.Boş vaktinde canın istediği zaman oku.Eğer zorlarsan sıkarsan kendini okuduğundan zevk alamazsın.
  • Ne yaparsan yap 21 güün boyunca sabredip pes etmeden yaparsan o artık alışkanlık haline gelir ve seni yormaz. Hiç kitap okumayan birisi değilsin o yüzden ara vermeden okuyacağın izlenimine kapıldım çok sıkıntı yaşamazsın bence.
  • Sutlusoda kullanıcısına yanıt
    İnsan ne ile yaşar bunu bitirdim.

Yarında Sezarların kadınlari bitiyor.

Parma manastırı var. Finaller başlayana kadsr o da biter. Ve finallerden sonra haziran başnda gene 3 kitap alır okurum.

• her ay 3 kitap bitirirsen ve insanlarımız senin gibi olursa Japonya yı geçeriz. Bilim teknolojide öncü bir ülke oluruz. Tebrik ederim.
  • Bence yazar bazında okumalısın, her ayı bir yazara ayır. Mesela bir ay Stephen King diğer ayda Tolkien oku. :)
  • öğrenciyim kitaplar pahalı geliyor, netden indirip indirip okuyorum, tavsiye ederim.
  • dubbed kullanıcısına yanıt
    Gozleri pert ediyor hocam. Ben 10 liraya 3 kitap aliyorum her ay.

• 10 liraya bulsam bende inanın bende alırım, ikinci el mi alıyorsunuz?
  • dubbed kullanıcısına yanıt
    Hocam kirtasiyeye gittim ucuz olanlari aldim zaten indirim veriyorlar o sekilde 10 liraya indirdim.

Ustte yazdim zaten

• Ben de bu sene sonbahar ve kışta çok kitap okudum, mesela hayvan çiftliği ve hamleti birer günde birirmiştim.

Bahara yaklaşırken bişeyler oldu nedense ondan sonra okuyamadım bir türlü.En az 3 4 kitaba başladım yarıda bıraktım.

Neyse ki 1 hafta önce Ütopyaya başladım ve o sardı bitmek üzere.O bitsin Deliliğe Övgü ye başlıyacağım ona da göz gezdirdim büyük ihtimal sevicem onu da

• Hocam fikirsel kitaplar belli bir bağlamda okunmalı. Yoksa anlaşılmayabilir ve unutulabilir.

Örnek veriyorum genel felsefe kitaplarında Descartes'in modern felsefedeki yeri ve etkisini bilir iseniz düşüncesini anlamanız çok kolay, unutmanız daha zor olur.

• An itibariyle bitirdim. 1 ayı geçti ama finaller vs. Vardı. Aslında genede bitirirdim ama Parma Manastırı ilk başlarda karışık geldi. Ama şimdi bitirdim ve hoşuma gitti. Sonu çok hızlı bitti.

Şimdi 3 kitap daha alacağım.

İyi Hissetmek
    Homo sapiens
    X

3 kitap aklımda. İlk iki kitabı daha önce PDF olarak okumuştum. Ama bir daha okuyacağım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, bu kitap okuma hırsı neden kaynaklanır ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Yalnizlik :)

• her ay 3 kitap olmasa da 1 sene de 26 kitap okudum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.