Şimdi Ara

Bulunduğum ortamda maaşı ile hava atan arkadaşımın sonu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
2
Favori
6.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fredydexter

bana göre en büyük zenginlik yabancı dil bilmek aga.anahtar kapı orada farkında bile degiliz aslında.
    Yabancı dilin ne getirisi var?
  • sonuç sen lise o üni mezunu saygı duy
  • Ailesinden bir halt kalmayanlar öfkesini konu sahibinden çıkartmış.

https://www.youtube.com/watch?v=XD0zjGGylao

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows95 -- 12 Haziran 2018; 23:49:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan dede parası yiyip bide böyle konu açmaya utanmıyorsun. Adam sıfırdan girip okuyup 4k para alıyor sen bide utanmadan dededen kaldı bilmem ne diyorsun yok arabam şu falan

Seni bizim şirkete operatör olarak bile almazdım kardeşim gerçekler acıdır
  • Arkadasların cocukluk etmis sen daha cok cocukluk etmissin.adam en azından calısıp iyi kötü bir para kazanıyor.sen dedenin mal varlığını saymışsın.

Başlığı okuyunca masaya bmw anahtarı falan bıraktın zannettim 😂

Evinin dükkanının olması bu devirde bi anlam ifade etmiyor.

Kiminin 10 tane evi olur altında fabia ile gezer.

Kimi kirada oturur altında merso bmw ile takılır.

Doğru bir şey olduğu için söylemiyorum ama dürüst ol hangisi bir kızı tavlamana yardımcı olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BrokenDiamond B kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir getirisi var;

eğer iyi derecede bir yabancı dilin varsa ve herhangi bir enstrüman çalabiliyorsan dünyanın her yeri senin evin olabilir.geriye tek ihtiyacın bir sırt cantası 😉

• quote:

Orijinalden alıntı: BerlinKaplanı

Aranızda ki fark şu o kendi niteliğiyle kazanıyor aranan istenen adam

sense dededen kalma bişeyleri olan lise mezunusun
    Nasıl cahilce bir düşünce tarzıdır bu yahu ne kadar boş beleş silik tip varsa üniversite okumayı bir halt sanıyor.
  • endoplazmik bir kulum kullanıcısına yanıt
    Dostum kız tavlama ile işim yok çünkü nişanlıyım. Onu da geçtim aracı 2 yıla aldım hemde kendimi sıkıp harcama yapmadan değil. Rahat rahat haftada 3 4 gün rahat rahat geze geze borcunu bitirdim. Piyasası 50 civarı eğer babamda olanlar bende olsa şuan bende bmw değil Audi ye binerdim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • saveyourself S kullanıcısına yanıt
    Girmeme gerek kalmazsa neden gireyim ki? Zaten herhalde kendi işimi kurarim gene kanka sağol genede

• Heinz Guderian kullanıcısına yanıt
    Artık çoğunu okumuyor veya cevaplamıyorum ben neler yazmışım millet neler yazmış. 24 yaşındayım ve hayatım da ilk kez böyle bir konuyu bir arkadaşın suratına vurdum ki oda beni ezmeye çalıştı diye oda neden lise mezunusun ne iş yapıyor ne kazanıyorsun demek istedi ve bende sıkıntı olmadığını dükkan ve dairelerimiz var oradan kira geliyor diyerek beni ezmesini tersine çevirip ona cevap verdim. Onu da geçtim hayatım da ilk kez diyorum ya dahasi veya öncesi yok ilk kez böyle bir şeyi meydana getirdim oda beni ezmeye küçümsemeye çalıştı diye. Daha söylenecek çok şey var ama herkes farklı şekilde düşünüp anlayıp yorumluyor ne desem maalesef boş.

• Ortamda maaşını söylemek nedir la. Hiç mi utanma yok sizde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hock Hover kullanıcısına yanıt
    Nişanlı olduğum için mecbur gidiyorum ailesi öyle istedi git gel diye dükkanı da devrettim temmuz 10 gidiyorum hocam ve yorumunuz için sağolun. Ben asla kalan malla böbürlenmem çünkü o mal kalıyor ama ben yapmadım derim her zaman ve babam ise bana her zaman buraya güvenme çalış kazan der 15 yaşından beri çalışırım hayatımda ilk kez o kafede öyle bir şey dedim. Yoksa 15 yasimdan sonra babamdan 1 TL para bile istediysem ne olayım ban yemim diye yazamıyorum şimdi 😂

• Üniversite mezunu ve çok para kazanmak veya maaşıyla ezmek.

Bilader bu söylemler gerçek mi ?? Hayır bizim ülkemizde bu kafa bi kere yanlış ve böyle bi ortam yok maaşıyla hava atan mühendis tiplemesi gibi.

Şunu bilir şunu söylerim ailem hariç küçüm büyük tanıdık yabancı hangi ortamda olursan ol kendimi ezdirip aşağılatmam başkası buna zeytinyağı misali diyebilir öyle değil lafı gediğine koyacan ki öyle kalacaklar.

Üni okuyup kendini bi halt sanan insanları hiç sevmiyorum hayatında yağlı anahtar tutmamış gelmiş kızların önünde hava yapıyor söndürcen dayıcım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aberrant Warden

Kendi emeğiyle okuyup başarıp çalışıp kazanmanın hazzını asla anlayamayacağın için bilemezsin.

Adamın hava attığı şey para da değil maddi imkanlar da değil. Bak ben sıfırdan bunları kendi emeğimle kurdum demek istiyor. Senin aileden kalmış her şey
    Ha ağzına sağlık bende aynen bunları yazmak için geldim, sen yazmışsın zaten, arkadaş lise bitirmiş bunun ezikliğini biliyor kalkıp karşısındakide buna öyle demiş diye hemen kim olduğunu anlatmışmış, neyini anlatıyorsun deden zamanında çalışmış hazıra konmuşsun onun havasını mı söylüyorsun sen çalış dükkan al aç para kazan meslek sahibi ol da ondan sonra ben bunları bunları yaptım diyebil, yok fabia varmış o fabia o kiralarla aldığından haberin yok herhalde..

Ha böyle mekanlarda ben böyle yaptım böyle aldım diyenleri bende sevmem çünkü böyle hele kız da varsa arada böyle şeyler söylemek etik değil ama sen öyle dediler diye de bende de bunlar yaptım diyerek kendini bir şey sanma çünkü sende hazıra konanlardansın artı mesleğin yok düz lise mezunu isen açık açık meslek sahibi değilsin baba dede dükkanında bende patron olarak çalışmasını bilirim ama mesele kendi dükkanını açıp meslek sahibi olabilmek ve o dükkanı işletebilmek..

• sana benzeyen bir arkadaşım vardı

lise mezunu olmuş babasının açtığı dükkanda abisiyle çalışıyor şuan da

araba babadan kalma
    iş babanın açtığı dükkanda çalışmak
    evlendi tüm masraflar babadan

bu arkadaş arada gelip bana ya işte biz babadan bir şey görmedik dükkanı bu günlere biz getirdik bilmem ne tatavası bile yapıyordu ki dükkan işlek bir cadde de iş yapan bir yerdi babasının çalıştığı dönemleri bile bilirim. Birde demez mi benim yaşımda (24) çogu kişinin arabası bile yok

Ben ise üniversite mezunuyum bu arkadaş okulu bitirmeme yakın bana işte ortada birsürü üniversite mezunu var nasıl iş bulacaksın senin bölümünde iş bulmak zor bilmem ne deyip benim moralimi bozmaya çalışıyordu tabi ben takmadım mezun oldum 1 ay iş görüşmesi yapıp işe girdim 2 yıldır da kurumsal bir firmada çalışıyorum çok şükür.

Şimdi şahit olduğum şeyler şunlardı arkadaşın yanındayken babası gelirdi bağırırdı çağırırdı kızardı (bakın milletin ortasında yapıyordu bunu) arkadaş sesini çıkartamazdı. Neden? çünkü niteliksiz biri.

En basitinden evlenirken bir eşya alacaktı hala abisini arıyordu abi alayım mı falan ne diyorsun? diye...birgün dedi ki kendi işimi yapsaydım kendi paramı kazansaydım bunları sormazdım gider alırdım senin gibi

demem o ki insanın kendi başına bir yerlere gelmesi oldukça zor ha bu demek değildir ki hava atmak, karşındakini eziklemek...ama baba parasıyla bir yerlere gelmek ile kendi çabalarınla bir yerlere gelmek arasında dünya kadar fark var.

• 4000 TL ile geçinebiliyormusun? Zor olmuyor mu deseydin :)

Bir taneside bir arkadaşımın kafesinde otururken.Beni züğürt görüp Şirket arabası ile evine bırakayım istersen demişti.Sağol arabam var demiştim.Haberi yok garibimin ne iş yaptığımdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 13 Haziran 2018; 11:00:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan burada çoğu kişi bana farklı farklı yorumlar yapmaya başladı ezmeye çalışarak hemde yorum yapıyorlar bakıyorum da.. Arkadaş sen üniversiteni bitir git gir alacağın maaş olsun 5 6 7 bin. Ben çalışmadan daha fazlasını alacağım diye zoruna mı gidiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirius144p

Yaşı küçük arkadaşlar işte neden okumanız gerektiğine dair ibretlik bir öykü.

Dostum keşke eğitimini tamamlayıp dedenden kalan mal varlığını o eğitimden öğrendiklerinle değerlendirseydin.
    Şundan 5 10 sene sonra oturarak değerlendiririm sıkma canını
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerlinKaplanı

1-Babam dedemden daha zengin

2-Dedem vefat edince 1 milyon küsür tl lik tarla kalıyor
    Ban yemişsin afiyet olsun troll
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6C7EF6CED

Bu mesaj silindi.
    Nasıl etmez? Bir mekana gitsek o cebinden 1000 tl çıkarsa bende 1000 tl çıkarsam aynı para olmuyor mu? Onu da geçtim ben yorulmadan uğraşmadan çıkarırım Bu saatten sonra gelen yorumlara göre yorum yapılacak madem böyle boş boş yorum atıyorsunuz. Biz ne anlatıyoruz millet ne yazıyor. Arkadaş dedem veya babam dan bir şey kaldıysa ben ne yapayım zamanında kazanıp bırakmışlar boş boş laf yapmayın.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.