Şimdi Ara

Bulgur pilavı ayrana kadar düştük SS'Lİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
6.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bulgur pilavı ayrana kadar düştük SS'Lİ

• Bacaklara 4 posta attım helal et.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O bacaklar ne lan
  • Tabaga koy len o ne keko gibi .dd

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o gördüğüö bacak mı yoksa?

• bulgura odaklanın bulgura
  • Düştük denmez, ben bu şekilde muhaliflik yapmayı doğru bulmuyorum.
    İnsanların alım gücü düştü diyebiliriz, ama Pilav + Ayrana düştük denmez.

"Türk, atalarının yaşadığı kıtlıktan dolayı şekerin fazlasını garsona geri verendir."
  • Allah'ın verdiği nimet, saygılı olun. Düştük nedir! Bu yemeği bulamayan var şükür et lan.

Adamsınız. Değer bilmezlere, yok sayanlara inat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GaravelUsta -- 12 Nisan 2017; 16:34:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meshhead

Tabaga koy len o ne keko gibi .dd

müthiş yorum..

• insan başlığa +18 yazar. çoluk çocuk giriyor foruma.
  • bulgur pilavının üzerine hiç bir şey saymam o kadar mükkemmelki tadı off canım çekti

Düşmemişsin level atlamışsın

• tüp bitti iki gündür akşamları ekmek arası domates peynirle geçiştiriyorum
  • Domates biber soğansız bulgur pilavı mı olur kardeşim şunları düzgün yapın ne yediğiniz belli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GaravelUsta

Allah'ın verdiği nimet, saygılı olun. Düştük nedir! Bu yemeği bulamayan var şükür et lan.

zenginler yatıp kalksın şu şükürcülere dua etsin. yoksa tüm fakirler benim gibi olsa isyan çıkarır eşit olurduk. adam burada bulgur yerken şuan biri 4 kıza aynı anda vurup diğer eliyle pirzola yiyor. sen şükretmeye devam et
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakir misin nesin defol

quote:

Allah'ın verdiği nimet, saygılı olun. Düştük nedir! Bu yemeği bulamayan var şükür et lan.

zenginler yatıp kalksın şu şükürcülere dua etsin. yoksa tüm fakirler benim gibi olsa isyan çıkarır eşit olurduk. adam burada bulgur yerken şuan biri 4 kıza aynı anda vurup diğer eliyle pirzola yiyor. sen şükretmeye devam et

Senin ataların kuru ekmekle besleniyordu hadsiz! Sen ne kadar kazanıyorsun lan, yapamadığını burada batı özentiliği yaparak toplumsal mesaj vermeye çalışma. İcraat yok bana artistlik yapıyor. Böyle bir felsefen varsa mesaj verme başar gel sonra burada anlat ne anlatıyorsan. Başaramadığın şeyin artistliğini yaparak, başkalarını anlatarak özentilik yapma burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GaravelUsta -- 11 Nisan 2017; 20:6:51 >

• quote:

Katılıyorum yorumuna. Ama burada çoğu insana bir şey anlatamazsın. Yorma kendini aziz dostum. Maalesef şükürden uzak yetişiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 11 Nisan 2017; 19:51:22 >
  • quote:

quote:

quote:

Senin ataların kuru ekmekle besleniyordu hadsiz! Sen ne kadar kazanıyorsun lan, yapamadığını burada batı özentiliği yaparak toplumsal mesaj vermeye çalışma. İcraat yok bana artistlik yapıyor. Böyle bir felsefen varsa mesaj verme başar gel sonra burada anlat ne anlatıyorsan. Başaramadığın şeyin artistliğini başkalarını anlatarak özentilik yapma burada.

akpli,müslüman,evet oyu verecek tahmin oranım 1.10 50 tl attım

• Bulgur pilavı faydaları açısından insan sağlığına oldukça yararlıdır. Yapılan araştırmalarda bağırsak kanserlerinde ve mide ülserlerindeki faydalı etkisi, bulgurdan yapılan pilavları yeniden gündeme getirmiştir. Yüksek posa miktarıyla, vücudun folik asit ihtiyacını karşılayan bir gıdadır.

Pirinç pilavından daha fazla besleyici değere sahip olan bulgur pilavı fiyat olarak ta daha uygun maliyetlidir.

Bulgurda karbonhidrattan fazla protein bulunur.

İçeriğindeki B1 vitamini sinirlere ve sindirim sistemine faydalıdır. Ayrıca düzenli tüketilirse beriberi hastalığına karşı yararlı olacaktır.

Besleyici özelliğinin yanında doyurucudur. İçeriğindeki besin değeri makarna ve ekmekten daha fazladır.

Kolesterol içermez.

Radyasyon emmediğinden güvenli bir gıdadır.

Hububatlarda bulunan fitik asit (antinutrient) bulgurda yoktur.

İçeriğindeki mineral ve selüloz besin emilimini arttırır.

Kabızlığı önleyerek, bağırsak kanserlerinin önüne geçer.

Vejeteryan beslenenlerin protein ihtiyacını karşılar.

• quote:

quote:

sende burada ağlayıp zırlayacağına çalış zengin ol
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Senin ataların kuru ekmekle besleniyordu hadsiz! Sen ne kadar kazanıyorsun lan, yapamadığını burada batı özentiliği yaparak toplumsal mesaj vermeye çalışma. İcraat yok bana artistlik yapıyor. Böyle bir felsefen varsa mesaj verme başar gel sonra burada anlat ne anlatıyorsan. Başaramadığın şeyin artistliğini başkalarını anlatarak özentilik yapma burada.

akpli,müslüman,evet oyu verecek tahmin oranım 1.10 50 tl attım

Evet müslümanım. Daha seninle aynı düşünceyi benimsemiş kimselerin coğrafyasına gidemiyorsun. Açıkta kalmamak için müslümanım diyeceksin hayatın boyunca. Ne yazık ki bu fikri bile özgürce yaşayamayacaksın. Çakma ateistliğinle zekimiş, modernmiş ayakları yapma, bir şey bildiğin yok çünkü. Uza buradan şimdi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.