Şimdi Ara

Bulgaristandan araba getirmek (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
3
Favori
55.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Babanneniz (6 veya daha fazla süredir orada kaldıysa) arabayı üstüne alsın vizeden geçirin evrakları alın. Notere girin arabayı vekaleten bu kişiler kullanabilir diye belge alın. Yeşil sigorta yaptırın (uluslararası sigorta 2 yıllık) sonra arabayla gelin buraya. Size pasaporta bakarak mühür vuracaklar gün verecekler büyük ihtimal o günden itibaren 2 yıldır. Sonra burada 2 yıl kullanabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HugooBoss

Babanneniz (6 veya daha fazla süredir orada kaldıysa) arabayı üstüne alsın vizeden geçirin evrakları alın. Notere girin arabayı vekaleten bu kişiler kullanabilir diye belge alın. Yeşil sigorta yaptırın (uluslararası sigorta 2 yıllık) sonra arabayla gelin buraya. Size pasaporta bakarak mühür vuracaklar gün verecekler büyük ihtimal o günden itibaren 2 yıldır. Sonra burada 2 yıl kullanabilirsiniz

Teşekkürler cevaplar için hocam.Sonra soru olarak gümrükten her geçişte araç sahibininde bulunması mı gerek yoksa vekalet verilen kişi olsa yeter mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HugooBoss

Araç sahibi araç olmadan kara yolu ile ülke dışında çıkamaz diye biliyorum.
  • HEISENBERG kullanıcısına yanıt
    Eklemeyi unutmuşum babanneniz veya ruhsat sahibi olan kişi ile ülkeden çıkış yapıcaksınız.

Rica ederim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HugooBoss -- 10 Ağustos 2016; 23:52:45 >
  • Eklemeyi unutmuşum düzelttim teşekkürler :)

• eşim göçmen ve bulgaristan vatandaşı.

bulgaristandan araç almaya kalktığımızda ve o aracı burada kullandığımızda sıkıntı olur mu ?

süreç nasıl işliyor bilgi verebilir misiniz ?
  • rus vatandaşıyım acaba ben bulgaristandan araç alablirmiyim
  • Peki 180 gün ve daha fazladır orada yaşayan kişi aracı alıp Tr ye getirse ve burda 3. bir şahsa araç kullanma konusunda vekalet verse sıkıntı olur mu ? 2 yıl boyunca araç problem çıkartır mı çevirmede vs ? 2 yıl sonunda kişi aracı alıp Bulgaristana gir çık yapıp sonra yine vekalet sahibine aracı teslim edebilir mi ?
  • geçen hafta kapıkuleden yayan girdim.Bizzat sordum Kapıda D3 teki gümrük görevlilerine.Bir t.c. vatandaşı vekaletlede gelse dışarıda 1 yıl içerisinde 185 gün kalmışlığı yoksa aracı içeri sokamaz.Vekalette yalan oldu anlıyacağınız.
    Ben buradan bir uyarı yapayım BG nin Haskovasında bu işleri yapanların içinde "Osman Orhan Osman" diye bg vatandaşı bir şahıs var bu adamla kesinlikle bir ticaret yapmayın.Adam sabıkalı dolandırıcı vede hırsız.Ben yandım Türkiye den başka kimseyi yakmasın.Gerekli yerlere başvuruda yaptım Bg de malesef bg bu konuda görmezden geliyor.Ülkeye euro girsin de nasıl girerse girsin yaklaşımında gibi geldi bana.

Siz siz olun paranız yurdumuzda kalsın mantığının dışında hareket etmeyin.

Hayırlı ramazanlar. Bulgaristandan araba getirmek Bulgaristandan araba getirmek Bulgaristandan araba getirmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulysse -- 21 Mayıs 2017; 20:35:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ulysse

geçen hafta kapıkuleden yayan girdim.Bizzat sordum Kapıda D3 teki gümrük görevlilerine.Bir t.c. vatandaşı vekaletlede gelse dışarıda 1 yıl içerisinde 185 gün kalmışlığı yoksa aracı içeri sokamaz.Vekalette yalan oldu anlıyacağınız.
    Ben buradan bir uyarı yapayım BG nin Haskovasında bu işleri yapanların içinde "Osman Orhan Osman" diye bg vatandaşı bir şahıs var bu adamla kesinlikle bir ticaret yapmayın.Adam sabıkalı dolandırıcı vede hırsız.Ben yandım Türkiye den başka kimseyi yakmasın.Gerekli yerlere başvuruda yaptım Bg de malesef bg bu konuda görmezden geliyor.Ülkeye euro girsin de nasıl girerse girsin yaklaşımında gibi geldi bana.

Siz siz olun paranız yurdumuzda kalsın mantığının dışında hareket etmeyin.

Hayırlı ramazanlar. Bulgaristandan araba getirmek Bulgaristandan araba getirmek Bulgaristandan araba getirmek

Merhabalar son zamanlarda arac sahibi ile birlikte giriş yapıp arac sahibini ucak ile gonderdıklerini soyluyorlar sizce aslı varmıdır?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.