Şimdi Ara

Bulgaristandan araba getirmek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
3
Favori
55.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tassa

Pek inandırıcı gelmedi bana devamlı kalması

kaçak sanırım bizim ki :D
  • muhittinc kullanıcısına yanıt
    Aklı sıra bilmeyenlere hava atıyordur çakal devamlı burda tutuyom arabayı diye
  • çifte vatandaş neden araba alamasın tabi ki alabilir bende çifte vatandaşım ama bulgardan araba almak isterseniz 6 ay türkiye de 6 ay bulgarda kalması gerekiyor arabanınn böyle bir şart var.
  • aslında arabanın 6 ay bulgarda kalmasına gerek yok. arabanın sahibiyle alakalı dışarda kalma zorunluluğu var.

Mesela iki akrabanız sürekli bulgaristanda oturuyor aynı arabayı bir altı ay biri diğer altı ay diğerinin üstüne yaparsanız kimse size bu araba ahmet beyin üstünde 6 ay boyunca TRdeymiş demez. Ayrıca trafik sigortanız kaskonuz vs zor işler... Kaza vs yapmamanız sizin hayrınıza :(

Benim aklıma şu geliyor, arabayı alsak sonra pert olan aynı renk model araba ile değiştirip diğerini bulgaristana göndersek ne olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: merm

aslında arabanın 6 ay bulgarda kalmasına gerek yok. arabanın sahibiyle alakalı dışarda kalma zorunluluğu var.

Mesela iki akrabanız sürekli bulgaristanda oturuyor aynı arabayı bir altı ay biri diğer altı ay diğerinin üstüne yaparsanız kimse size bu araba ahmet beyin üstünde 6 ay boyunca TRdeymiş demez. Ayrıca trafik sigortanız kaskonuz vs zor işler... Kaza vs yapmamanız sizin hayrınıza :(

Benim aklıma şu geliyor, arabayı alsak sonra pert olan aynı renk model araba ile değiştirip diğerini bulgaristana göndersek ne olur ?

işte bu çok iyi bi soru şasi numarasınada bakamıyolar yeni araçlarda ucra köşesinde gizli şasi no
    bu şekilde aynı renk aynı model araç alıp kullanmak mantıklı hurdayı geri götürmeyede gerek yok araçla kaza yaptım diyip hurdaya satarsınız :)

veya ordan araç getirip parça parça satılabilir

• Küçükçekmece'de son 1 yıldır BG plakalı araçlar arttı. Hem de bu 6 ay olayı çıkar çıkmaz arttı. Eskiden bu kadar yoktu. Aksine daha da azalması gerekmez mi? Bir de hiçbiri eski de olsa lüks araçlar değil.
  • 2 araba alırlar 2 kişi üzerine 2 farklı kişi aracı Türkiye'ye sokar olay çözülür. Problem?
  • konuyu hortlatacam ama diyelim ki 2 tane araba aldın iki araçta 6 ay orada kaldı sonra (ben türkiyede araç bulgaristanda) ben bi arabayı alıp geri döndüm 6 ay türkiyede kaldım diyelim 6 ay bitince bulgaristana gidip diğer aracı alsam geri gelsem olur mu ..?
  • giriş çıkış yaparken pasaportuna yazıyorlar plakaların farklı olması bir şey değiştirmiyor neticede araçla çıkıyorsun yine araçla giriyorsun...
  • anlatmak istediğim o değil yani öyle bir hile yapsam olur mu ..?
  • SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

Yanık ucuz lüks araçda dönen çarkı şöyle anlattı;

"Bulgaristan'dan, Gürcistan'dan, Romanya'dan modelli, lüks araçlar, oranın vatandaşları üzerine satış yapılıyor ve Türkiye fiyatına baktığınız zaman 100 bin liralık bir aracı yüzde 50-60 düşük fiyatla oradan satın alabiliyorsunuz. O ülkelerin vatandaşlarına bu araçlar satılıyor, aracı alan Gürcistan, Bulgaristan ya da Romanya vatandaşı, Türkiye'de talepte bulunan şahısa Türkiye'de kullanılmak üzere 3 isime kadar vekalet veriyor. Gümrükte bu arabayla vekalet size teslim ediliyor ve siz Türkiye'de bunu çok rahat kullanabiliyorsunuz. Müşteriden sadece arabanın sigortasının yapılması isteniyor."
  • Merhaba arkadaşlar,

Şöyle bir sorum olucak. Diyelim Bulgaristan'dan arabayı aldık Türkiye'ye geldik diyelim. Bize tekrar dışarı çıkmak için belli bir süre veriliyor ve o süre sonunda dışarı çıkmamız isteniyor. Benim sorun şu arabayla beraber dışarı çıkmazsak ne olur ? Bir cezası var mıdır ? Arabaya arama çıkartabilirler mi ? Çevirmeye takılır mı ? Bunu sorucaktım. Bulgaristandan araba almak istiyorum fakat çıkarmak istemiyorum diyelim.

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

2 araba alırlar 2 kişi üzerine 2 farklı kişi aracı Türkiye'ye sokar olay çözülür. Problem?

bunu uygulayan biri var

şimdilik sorunsuz kullanıyor

ama pasaport işini nasıl hallediyor bilmiyorum.
  • ogameci kullanıcısına yanıt
    Pasaportla arabayı üzerine alamzsın oturma iznin olması gerek.
  • emrezgnn E kullanıcısına yanıt
    Benim bir arkadaşın babası italyadan kesin dönüş yaptı arabasıyla geldi. arabayı 6 ay sonra izmir gümrüğe bırakmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
  • Guzel konu bu gidisle ya bg ya gurcu plaka alacaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @şahin261 Gümrüğe bırakmazsak ne olur peki ?
  • Benim aklıma takılan bişey var peki bunu bilen var mı ?

Yös ( yabancı uyruklu öğrenci sınavı) ile okul kazanan öğrenciler araba getirip öğrenci plakası alıp öğrenim süresi boyunca kesintisiz kullanabilir die biliyorum ama emin değillim bunu bilen var mı ?

Eğer böyle bişey var ise. Bu kural yös ile yerleşen çifte vatandaş öğrencileri yararlanabilir mi ?

Bilen birisi var ise beni aydınlatabilirmi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeViQ

Benim aklıma takılan bişey var peki bunu bilen var mı ?

Yös ( yabancı uyruklu öğrenci sınavı) ile okul kazanan öğrenciler araba getirip öğrenci plakası alıp öğrenim süresi boyunca kesintisiz kullanabilir die biliyorum ama emin değillim bunu bilen var mı ?

Eğer böyle bişey var ise. Bu kural yös ile yerleşen çifte vatandaş öğrencileri yararlanabilir mi ?

Bilen birisi var ise beni aydınlatabilirmi.

öğrencinin türk vatandaşlığı yok ise yararlanabiliyor geçici plaka veriliyor.
  • YolunuŞaşıranPusula Y kullanıcısına yanıt
    bnimde merak ettiğim konulardan biri ancak neden türk vatandaşlıgından çıkması gerekiyor ki ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.