Şimdi Ara

Bulgaristanda Üniversite Sorularınız,Bilgi Paylaşımları ( ANA KONU ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
151
Cevap
4
Favori
18.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • D vize için başvurdum gün verdiler 25 eylüle gittim çıkmamış boşyere gittik güvenlikçiye de bir alem kafasına göre iş yapıyor.. bu vize işi uğraştırıyor kapıda beklemekten başka bişey yapmyrz.. 1 2 hafta sonra tekrar gdicez bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: LORDxVIRUS

D vize için başvurdum gün verdiler 25 eylüle gittim çıkmamış boşyere gittik güvenlikçiye de bir alem kafasına göre iş yapıyor.. bu vize işi uğraştırıyor kapıda beklemekten başka bişey yapmyrz.. 1 2 hafta sonra tekrar gdicez bakalım

Hangi ilden başvurdun dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

D vize için başvurdum gün verdiler 25 eylüle gittim çıkmamış boşyere gittik güvenlikçiye de bir alem kafasına göre iş yapıyor.. bu vize işi uğraştırıyor kapıda beklemekten başka bişey yapmyrz.. 1 2 hafta sonra tekrar gdicez bakalım

şahsiii olarak vize almak çok zor
    aracı şirketlere başvurmalısın

red geldigindede başvuru esnasında bankaya yatırmış oldugun harc maglesef devlete kalıyor yada konsolos kasasından dahada geri çıkmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meaning Of Life

quote:

Hangi ilden başvurdun dostum

Alıntıları Göster
    edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LORDxVIRUS -- 17 Haziran 2014; 22:44:49 >
  • LORDxVIRUS kullanıcısına yanıt
    Ne durumdasınız hocam bir gelişme varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manuel Neuer

Ne durumdasınız hocam bir gelişme varmı ?
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LORDxVIRUS -- 18 Ekim 2015; 22:48:35 >
  • Merhabalar
    Ben bulgaristan da üniversite eğitimi almak itiyorum. büyük ihtimalle sofya teknik akla yaktın geliyor.
    istediğim bölüm ingilizce. bende ise ingilizce yok. daha yeni döneme yaklaşık 1 sene var. 1 senede burda ing öğrenip ordada 6 aylık hazırlıkla ing bir bölüm okuyacak seviyeye gelebilirmiyim. bunu sormamın nedeni meslek lisesi ve 2yıllık myo mezunu olmam.
    Özellikle Bulgaristanda okuyan arkadaşlardan bu konuda fikir bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • Merhabalar Lise son sınıf ögrenciyim bu yıl ara vermek zorunda kaldım ve büyük ihtimal sınıfta kalmışım gibi görünücek. bu bulgaristanda üniversite okumamı kötü etkilermi? sonucta orda sadece diplomaya bakılıyor
  • Denklik hala sikinti mi orada anlamadim kafam karisti orda okuyan arkadasim bir sorun yok falan deyip gitti.

Yasam konusunda 10 numara yer ve ucuz 400 leva kiralar.

Sofya teknigi kalitesi nasil acaba bide onu bilmiyorum su denklik ve sofya hakkinda bilgi verirseniz sevinirim.

• Konu ile bir sure ilgilenemedim arkadaslar kusura bakmayın,hemen sorularınızı cevaplıyayım.

@brhn1

Merhaba hocam , cok rahat bir şekilde ingilizce konusabilirsiniz. Sadece hazırlık egitimi alıp ingilizceyi sular seller gibi konusanlar var.

@kanov

Hiç bir sorun olmaz hocam.

@Mactavish-

Denkliklerde hic bir sorun yok hocam. Sofya cok iyi şehirdir,fakat biraz sessiz sayılır genelde yaşlı kesim yaşıyor orda. Gece hayatı vs. sorun degilse sizin icin sofyayı tercih edebilirsiniz. Sofya Teknikin tek sıkıntısı yurtlarıdır yurtlar acayip pis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manuel Neuer -- 27 Aralık 2013; 16:17:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonnieD4rko

Konu ile bir sure ilgilenemedim arkadaslar kusura bakmayın,hemen sorularınızı cevaplıyayım.

@brhn1

Merhaba hocam , cok rahat bir şekilde ingilizce konusabilirsiniz. Sadece hazırlık egitimi alıp ingilizceyi sular seller gibi konusanlar var.

@kanov

Hiç bir sorun olmaz hocam.

@Mactavish-

Denkliklerde hic bir sorun yok hocam. Sofya cok iyi şehirdir,fakat biraz sessiz sayılır genelde yaşlı kesim yaşıyor orda. Gece hayatı vs. sorun degilse sizin icin sofyayı tercih edebilirsiniz. Sofya Teknikin tek sıkıntısı yurtlarıdır yurtlar acayip pis.

Ilgin icin tesekkur ederim denklikte sorun yoksa cok iyi ama sanirim sinava giricez mezun olunca fakat sinav herhalde okadar zor degildir.

Ben Sofya Teknikte Ucak veya Bilgisayar dusunuyorum ilk tercihim Ucak ama yeni acilmis bu anakonuda bulgaristanin egitimine kotu diyende vardi iyide var okunur mu dostum herturlu sence orda bu iki bolumden birisi yani kisacasi Turkiyede hangi uni ile kiyaslanir forumda orda endüstri okuyan biri ITU kalitesi demisti.

Benim arkadasim plovdivde evde yasiyor gece hayati yeme icme faturalara kiraya yetiyor demisti bana 250 euro. Sanirim bundada problem yok..

• Mactavish- M kullanıcısına yanıt
    PM'den cevapladım hocam
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LORDxVIRUS -- 18 Ekim 2015; 22:50:04 >
  • LORDxVIRUS kullanıcısına yanıt
    Bekliyoruz hocam
  • ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LORDxVIRUS -- 18 Ekim 2015; 22:49:33 >
  • Arkadaşlar bende avrupa politeknik üniversitesinde 3.sınıf mimarlık öğrencisiyim sorularınız olursa bende cevaplıyabiilirim.. Yada Avrupa Politeknik Üniversitesi öğrenciler için türkçe fb sayfası ve twitter adresi oluşturdu bu günlerde, isterseniz oradan direk üniversite yetkilileri ile iletişime geçip konuşabilirsiniz . Danışman firmalarına para ödemenize gerek kalmayabilir...
    Mimarlık (İngilizce eğitim ) = 4000 euro
    Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce eğitim) = 3000 euro
    İnşaat Mühendisliği (İngilizce eğitim) = 3000 euro
    Ekonomi (İngilizce eğitim) = 3000 euro
    Psikoloji (İngilizce eğitim) = 3000 euro
  • yüksek lisans hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar
  • Evet beyler Denklik olayi hala ayni mi 2014 e girdik Bulgaristan dusunuyorum bilen birisi anlatsin.

• aezakmi A kullanıcısına yanıt
    "19.03.2013 Bulgaristan'daki Yükseköğretim Kurumlarından Mezun İlgililer Hakkında Duyuru

Yükseköğretim Genel Kurulunun 19.12.2012 tarihli toplantısında alınan "Bulgaristan'daki yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denklik işleminin ve Türkiye ve KKTC'deki üniversitelere yapılacak yatay geçişlerin, Yükseköğretim Genel Kurul karar tarihten itibaren 3 ay süre ile geçici olarak askıya alınması" kararı, Bulgaristan yetkili makamlarıyla yapılan müzakereler ve Dışişleri Bakanlığımız ile yapılan görüşmeler sonucu yeniden değerlendirilmiştir.

19 Mart 2013 tarihi itibari ile denklik işlemlerine kalındığı yerden devam edilecektir."

YÖK bir süre denklikleri askıya almıştı ardından 2013'ün mart ayında bu belge yayınlandı yök tarafından ve en son bu bilgi doğrultusunda denklikler devam ediyor, yani mezun öğrenciler denklik başvurusu yapabilmektedirler.

• Sofya Tıp nasıldır?

Pek bu konu ile ilgili bilgi yok.
    Denklik sağlık alanlarında zor hepsini araştırdım. YÖK her sene en az 1 kere seviye tespit sınavına sokuyor. Buna bağlı olarak geçiyorsunuz.
    TUS, DUS doktor veya diş hekimi olmak isteyenler için zaten gerekli, orada alınan eğitimle nasıl geçilir emin değilim ama çok çalışırsa belki mümkün olabilir.
    Sadece düşüncem şu ki, acaba burada YGS-LYS için 1 sene kasıp, problemlerle uğraşmamak mı, yoksa sene kaybetmeden, hayallerini gerçekleştirmek mi?

Zor kararlar. Herkese ALLAH kolaylık versin..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.