Şimdi Ara

Bülent Arınç'ın sözleri gündem oldu: 'Soros o zaman baştacımızdı' (Kerocan Gel)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu eski üyesi AKP'li Bülent Arınç'ın geçtiğimiz yıl TV5'de katıldığı bir programda George Soros hakkında söylediği sözler yeniden gündem oldu.

"SOROS BAŞTACIMIZDI"

Arınç, Soros'un kurucusu olduğu Açık Toplum Vakfı’nın 2002’deki Türkiye Danışma Kurulu Başkanı olan Nafiz Can Paker ile birçok görüşmeler yapıldığını söyledi. 

O dönemde ‘Paker’in araştırmalarını done olarak kullandıklarını’ belirten Arınç,  “Can Paker bana 5 defa gelmiştir, Soros o zaman baştacı ettiğimiz, şu an da baştacı olan yerlerde” dedi. Erdoğan’ın bu yöndeki eleştirilerine de değinen Arınç, “İnsanların ‘vay Sorosçu’ diye suçlanması yanlış. Kendimize saygımız olmalı. Mesela ben hükümetteyken yaptığımız her şeyi savunurum, bugün de savunurum. Neden? Çünkü bunu beraber yaptık; inanarak yaptık” dedi.

Bülent Arınç'ın sözleri gündem oldu: "Soros o zaman baştacımızdı" (Kerocan Gel)
    Bülent Arınç'ın sözleri gündem oldu: "Soros o zaman baştacımızdı" (Kerocan Gel)Aykırıtwitter
    “Bülent Arınç'ın 1 yıl önceki sözleri gündemde: "Soros'un kurduğu vakfın donelerini kullandık, o zamanlar baştacımızdı!" https://t.co/ppeAOJfOSC”
    https://twitter.com/aykiricomtr/status/1452937540294610953

https://www.aykiri.com.tr/bulent-arinc-in-sozleri-gundem-oldu-soros-o-zaman-bastacimizdi/15462

• Bu konudan ben de açtım hocam, tahmin ettiğimiz gibi hiç biri uğrayamadı. Çıtları çıkmıyor, sus pus oldular, kuruyup kaldılar Bülent Arınç'ın sözleri gündem oldu: "Soros o zaman baştacımızdı" (Kerocan Gel) Bülent Arınç'ın sözleri gündem oldu: "Soros o zaman baştacımızdı" (Kerocan Gel) 

• Kero ve diğer aktroller gelin hükümetinizi savunun, yalayın bir şey yapın. Hayır ben çağırırım da alayınız bloklusunuz, blokladı sonra çağırdı olmasın. Siz teşrif edin.

• Troller bugünlerde iyi kazanıyor.Gündem çok hareketli sürekli mesai yapıyorlar.Çok çalışırlarsa arabada pudra şekeri bile yiyebilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimleer kimlerle beraber! Yada kimlerle beraber yurumedilerki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 26 Ekim 2021; 17:41:31 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bülent Arınç'ın sözleri gündem oldu: "Soros o zaman baştacımızdı" (Kerocan Gel)
    Bülent Arınç'ın sözleri gündem oldu: "Soros o zaman baştacımızdı" (Kerocan Gel)yeni çağ gazetesi
    Bülent Arınç'tan Soros itirafına ilişkin Erdoğan'ı kızdıracak bir açıklama daha geldi
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bulent-arinc-ortaya-cikan-soros-itirafina-iliskin-erdogan-ve-bahceliyi-kizdiracak-bir-aciklama-daha-geldi-482963h.htm

""BU KONUNUN TEK MUHATABI BEN DEĞİLİM"

Bu sözler Türkiye'nin gündeme otururken; Bülent Arınç, 'itiraflarına' açıklık getirdi. 

Sosyal medya hesabında açıklama yapan Arınç, ''Bu konunun tek muhatabı ben değilim. O dönem ortaya koyduğumuz politikaların karar vericileri ve uygulayıcıları olarak tüm çalışma arkadaşlarım da bu durumun şahididir'' dedi. 

Arınç şu ifadeleri kullandı: 

"Sosyal medya ve bazı basın yayın kuruluşlarında Soros’un kurucusu olduğu Açık Toplum Enstitüsü ve TESEV ile ilgili kullandığım ifadelerin gündeme getirildiğini görüyorum.

Söz konusu ifadeler yaklaşık bir yıl önce TV5 ekranlarında katıldığım bir programa aittir ve hiç kimseye cevap mahiyeti taşımamaktadır.

Programın yayınlandığı dönemde gündem olmayan bu ifadelerin bugün kasıtlı olarak kamuoyuna yeniden servis edilmesi manidardır. Ne kimseyi suçlama, ne de kimseyi aklama çabası içerisindeyim. Sadece bir yaşanmışlığı aktardım.

O programda da ifade ettiğim gibi iktidarımızın ilk döneminde TESEV’in yaptığı araştırmaları göz önünde bulundurur; temsilcileri ile görüşür, fikirlerini de muteber olarak değerlendirirdik.

Nitekim Açık Toplum Enstitüsü’nün o dönemki Danışma Kurulu Başkanı Can Paker de programın ardından bana gönderdiği bir mesaj ile kendisi ve kurumu hakkında sarf ettiğim cümleleri onaylamış ve bana teşekkür etmiştir.

Tüm bunlar bir kenara, bu konunun tek muhatabı ben değilim. O dönem ortaya koyduğumuz politikaların karar vericileri ve uygulayıcıları olarak tüm çalışma arkadaşlarım da bu durumun şahididir.""

• Bu adamın elinde koz var ki şutlayamayadılar, ses de çıkaramıyorlar.

• hala gelememişler Bülent Arınç'ın sözleri gündem oldu: "Soros o zaman baştacımızdı" (Kerocan Gel) 

• Konu tertemiz pür i pak

• Redeemertr kullanıcısına yanıt

Abileri gitme demiştir.

• adamlar yine kandırılmış ,ne var bunda

• Maaşına yine zam istiyorlar galiba, bi 10k daha ekleyin de sussun nasıl olsa halk eşek gibi çalışıp vergiyi basıyor.

• "“HALA AK PARTİLİYİM, BİR YERE GİTMİŞ DEĞİLİM”

“Hâlâ AK Partiliyim, bir yere gitmiş değilim” diyen Arınç, “Yaptıklarımla iftihar ediyorum. 2015 sonrasında olmadığım için hiçbir mesuliyet kabul etmiyorum” diye konuştu.

“İnşallah özümüze döneriz. Fabrika ayarları deniyor ya, ondan bahsediyorum” diyen Arınç, “Millet İttifakı seçim kazanırsa Türkiye’de kaos olmaz mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

"MİLLET-ZİLLET LAFINI DOĞRU BULMUYORUM"

“Ben konuya Millet İttifakı, Cumhur İttifakı diye bakmayayım. 1974’te CHP ile biz, yani MSP ile ittifak kurdu. Ecevit, güzel bir söz söyledi. “Tarihi bir yanılgı içindeymişiz” dedi. Dindar insanlar Atatürk düşmanıdır sanılıyordu. O dönem bu koalisyona olmaz deniyordu. Bal gibi de oldu. İttifakları temeli 1991’de atıldı. Kendi ittifakını kuran bir parti, karşısındakine kötü sözler söylememeli. Millet – zillet lafını doğru bulmuyorum. Oradan da biri çıkar size çamur der. Ortada belirlenmiş bir erken seçim yok, dolayısıyla Millet İttifakı’nın adayını açıklamamış olmasını doğru buluyorum.”

"İŞİ DİNDARA DEĞİL EHLİNE VER"

Arınç’ın sorulara yanıtları şöyle:

-Hazreti Ömerler arıyorum deniyor ama Ömer’in yolunda gidenler siyasette yükselmiyor. Öneriniz nedir?

Ehliyet ve liyakat çok önemli. Bir elbiseyi, iyi bir dindar olmasına rağmen işinde başarısız olan bir terziye değil, eksiklikleri olsa bile maharet sahibi olan terziye diktirmemiz gerekir. Eksiklikleri, onun özel hayatıdır. Bizi ilgilendirmez."

Bülent Arınç'ın sözleri gündem oldu: "Soros o zaman baştacımızdı" (Kerocan Gel)yeni çağ gazetesi
    Bülent Arınç'tan Bahçeli ve Erdoğan'ı çok kızdıracak çıkış: Oradan biri çıkar size der ki...
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bulent-arinctan-bahceli-ve-erdogani-cok-kizdiracak-cikis-oradan-biri-cikar-size-der-ki-483984h.htm

• Bülent Arınç'ın sözleri gündem oldu: "Soros o zaman baştacımızdı" (Kerocan Gel)
    Bülent Arınç'ın sözleri gündem oldu: "Soros o zaman baştacımızdı" (Kerocan Gel)www.gercekgundem.com
    Davutoğlu: Beştepe’de Soros’la doğrudan irtibatlı danışmanlar var!
    https://www.gercekgundem.com/siyaset/310516/davutoglu-bestepede-sorosla-dogrudan-irtibatli-danismanlar-var
  • yahu soroscu olmak suç değil, darbecilere finans sağlamak suçtur daldan dala uçmuşlar yine.

• Oooo gözünüz aydın kero gelmiş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.