Şimdi Ara

Bulaşıklarım makineden Islak çıkıyor neden sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
14.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, Aeg 55000WO bulaşık makinesi kullanıyorum. Her şey iyi hoş ama yıkamadan sonra bulaşıklar epey bir ıslak çıkıyor. Hani sırılsıklam demiyorum elbette ama bardak tabak vs kaldırınca 3-5 damla damlıyor diyebilirim. Bu normal midir? Aşağıda makinenin boşaltılmış halini ekliyorum resimde. İçindeki suyu görebilirsiniz. Makine bittikten sonra boşaltıp çektim. Eğer normalse eyvallah ama bana biraz ıslak bırakıyor gibi geldi. Duruma göre servis çağıracağım, olmadı hukuki yollara müracaat son çare.

Fikriniz nedir dostlarım? Makinenizde durum nasıl sizin?
    Bulaşıklarım makineden Islak çıkıyor neden sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Günaydın, Bahsettiğiniz 3 5 damla ile sınırlı bir durum ise hatta 10 15 damla dahi olsa sorun olarak kabul edilmez zira, SU ve ISI unsuru var ise otomatikman ortada bir de BUHAR unsuru oluşur elbette. Makineniz yıkama programını bitirdiğinde, her ne kadar kurutma aşaması bitmiş dahi olsa içeride mevcut bir buhar, program bitiminde kapağın erken açılmaması veya hiç açılmaması neticesinde de bu buhar kaynaklı oluşan su damlacıkları zaten bilinen bir durumdur.

Buna paralel yine de parlatıcı seviyenizi de kontrol de edebilirsiniz.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Valla, AEG müşteri servisini aradım onlar da makine bitirince kapağı açın ıslaklık kalmaz dediler. Böyle yapınca düzelecekse ne ala.

Bu arada parlatıcı kullanın diyenler oldu, siz de ekleyince merak ettim, kurutmaya nasıl yardımcı olacak bu?

• celutska kullanıcısına yanıt
    Öncelikle parlatıcının bir kimyasal olduğu unutulmamalıdır (Aynı deterjanlarımız gibi)

Parlatıcı, içerdiği kimyasal maddeler sayesinde su zerreciklerini kütleden uzaklaştırma eğilimi sergiler ve kurutma sürecini hızlandırmaya yardımcı olurlar.

Yine de daha tatmin edici bir cevap için (Neticede kimyager değilim) parlatıcının kimya özelliklerine dair araştırma yapabilirsiniz.
  • Parlatıcı kullanmadan böyle çıkması normal görünüyor. Makinenizin kılavuzunda tuz ve parlatıcı kullanımına ilişkin bölümde yazılanları uygulayınız. Hepsibirarada tablet-kapsül deterjanlara göre deterjan+tuz+parlatıcı kombinasyonu daha iyi sonu verir. Tuz ve parlatıcı ayarını şebeke suyunuza göre ayarlayınız. Makinenizde extra kurutma fonksiyonu varsa onu aktifleştiriniz. Uzun programlar kısa programlara göre kurutma konusunda daha başarılıdır.

Tüm bunlardan sonra hala ıslak çıkıyorsa servise danışınız.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Anladım, teşekkürler.

Rica ederim

• ARkadaşlar makinemin hakkını yemişim. Kurutma performansı iyi değil sanıyordum. Parlatıcı ve tuz kullandıktan sonra bulaşıklar kupkuru çıkmaya başladı.

Emrah bey,İzmir suyuna göre su hassaslık ayarı ya da tuz/parlatıcı değerini kaça ayarlamak gerek sizce?
    onu, izmir b.şehir belediyesinin su işleri sitesine girerek hesaplayabiliriz. afaki bir şey söylemek yanlış olur.
    http://www.izsu.gov.tr/Pages/Lab80NoktaAnalizTablo.aspx

bakın burda, izmirin birçok yerine ait değerler var. bölgenize yakın olan yerin sertlik derecesini tespit edip, kullanma kılavuzunda belirtilen değerlere göre ayarlamak en doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 14 Nisan 2017; 21:51:43 >
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Tamam üstad sağolun. Baktım şimdi fabrika değeri bölgeye uygun çıktı.

Rica ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.