Şimdi Ara

Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
4
Favori
65.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında bu konu bayanları ilgilendiriyor, kadın forumlarında sormam gerekirdi ama sizlerden de bilenler çıkacaktır umarım.
    Bulaşık makinesi son zamanlarda temiz yıkamamaya başladı. Bunun nedeni neler olabilir acaba?
    Eğer marka model gibi şeyler göndermem gerekiyorsa onları da yazayım

• kullanılan deterjandan olabilir finish quantum bir önceki seri daha iyi yıkıyordu sanki
  • bulaşık deterjanlarını bilmiyorum ama sorun makineden gibi gözüküyor. Deterjanları tekrar kontrol edeyim
    Daha öncede kirli kirli çıkıyordu bulaşıklar ama o pervaneden imiş. o düzeltildi. Şimdi ise arada azıcık azıcık nokta nokta kirler görüyorum
  • makinenizi aylık olarak bir kere boş çalıştırmanız ve gerekli temizlicileri kullanmanızı öneririm
  • bak code7 bunu bilmiyordum. . boş çalıştırmak hiç aklıma gelmedi ve bilmiyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ddk

bak code7 bunu bilmiyordum. . boş çalıştırmak hiç aklıma gelmedi ve bilmiyordum

olabilir..forumun amacıda bilmediklerimiz öğrenmemiz..annem öyle yapıyor ama siz yaparmısınız yapmazmısınız bilemem..makine kendini temizlemiş oluyor..hatta arap sabunu koyup calıştıranlar var..aratırma yapabilirsiniz forumdan bir üyeydi..
  • evet arap sobununuda görmüştüm bir yerde. ama iyi açıcımıdır bilmam
  • genelde hep yağlanma olur..o yuzden güzel bi yağ sökücü koyup makineyi boşta çalırtırmanız
  • evet arap sabununu televizyonda doktorumda da söylemişler ve sirke
    bugün bulaşıkları yıkayacaksa deneyecek, olmadı başka bir çare

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otuz3 -- 23 Temmuz 2012; 17:49:59 >
  • quote:

evet arap sabununu televizyonda doktorumda da söylemişler ve sirke
    bugün çamaşırları yıkayacaksa deneyecek, olmadı başka bir çare

bulaşıkmı çamaşırmı ?
  • DÜZELTTİM. aklım bizim ariston tam10kiloluk çamaşır makinasına gitti
  • dediğim yöntemle büyük oranda temizlik farkedilir derece ortaya çıkacaktır
  • arapsabununu denedi fayda etmedi. galiba deterjan kanalları tıkalı diye bir durum varmış. öyle bir şey sözkonusu olur mu? Ayrıca bir arkadaşı deterjanını değiştir dedi (sağolsun forumdan bir arkadaşta o şekilde tavsiye etti), bir de öyle deneyecek bakalım ne olacak?
    Bu arada hazırnet kullanıyorum, o yüzden hergün internet girmiyorum
  • Bulaşık makinesi temizleme deterjanı ile 3 ayda bir 70 derede boş çalıştırıyorum ben, çok faydası oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 25 Temmuz 2012; 9:19:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BİM'de satılan sıvı bulaşık makinesi temizleyiciyi kullanın derim. Diğer marka temizleyicilere göre daha iyi sonuç veriyor. Her Bim'de olmayabiliyor bulursanız 2-3 tane alın 1 yıl idare eder.
  • deterjanı değiştirdik. şimdilik biraz temiz gibi ama hala bulaşıkların üzerlerinde su birikintileri var, olmaması gerekiyormuş.
    Şu bulaşık makinesi temizleme olayı nasıl kullanılıyor biraz anlatırmısınız, onu da yapalım bakalım ne olacak! bur da BIM (ilk defa 1997 de kocamustafapaşa meydanında bir tane bim görmüştüm, o zamanlar ankarada oturuyordum ve hiçbir yerde bayisi yoktu galiba, yani ben rastlamamıştım, daha ilk gördüğümde bu adamlar iş yapar dedim, şimdi neredeyse en çok tercih edilen market olmuş) gider onlardan bi tane alırım
    ama
    anlatmanız lazım, nasıl kullanılıyor bilmiyorum?
  • sularınız fazla kireçli olabilir mi ? kireç söküçü kullanıp deneyin..porçöz diye bi ürün var ama makineye zarırı olurmu bilmiyorum..çaydanlıktaki kireçi zerre kalmayacak derecede yok ediyor..çaydanlık dibi ayna gibi oluyor..
  • quote:

deterjanı değiştirdik. şimdilik biraz temiz gibi ama hala bulaşıkların üzerlerinde su birikintileri var, olmaması gerekiyormuş.
    Şu bulaşık makinesi temizleme olayı nasıl kullanılıyor biraz anlatırmısınız, onu da yapalım bakalım ne olacak! bur da BIM (ilk defa 1997 de kocamustafapaşa meydanında bir tane bim görmüştüm, o zamanlar ankarada oturuyordum ve hiçbir yerde bayisi yoktu galiba, yani ben rastlamamıştım, daha ilk gördüğümde bu adamlar iş yapar dedim, şimdi neredeyse en çok tercih edilen market olmuş) gider onlardan bi tane alırım
    ama
    anlatmanız lazım, nasıl kullanılıyor bilmiyorum?

Makinenizin marka ve modeli nedir bilmiyorum ama su birikintileri için parlatıcı yerine elma sirkesi deneyebilirsiniz veya Pril Perfect tablet. Bİm makine temizleyiciyi boş makineye, kapağındaki etiketi çıkartarak çatal kaşık sepetinin içerisine baş aşağı yerleştirip en yüksek ısılı (65 veya 70 makineye göre değişir) programda çalıştırıyorsunuz. Zaten paketin arkasında nasıl kullanacağınız yazıyor.

• Bunun birkaç nedeni olabilir

1 makinenin tuzu azalmış olabilir
    2 kısa yıkamadan kaynaklı olabilir
    3 bulaşıkları makinede fazla bekletiyor olabilirsiniz böylece kirler sertleşiyordur

benim size tavsiyeim tablet deterjan kullanıyorsanız yani sıvı olmayan deterjanı göze yerleştirdiğinizde içersine biraz çamaşır suyu dökün ve biraz bekletin böylece tablet çözülmesi hızlanacaktır toz deterjanlar çamaşır makineleride dahil çözülme süresi nerden baksanız 1 saattir.
  • annem, forumlarda yazan, neredeyse bütün deterjanları kullanmış.
    açıkçası net bir şey de söylemiyor. o kadar bunalımdaki aldığımdan beri memnun değilim diyor. şimdiye kadar şunları biliyorum; sirke kullanmışi arap sabunu kullanmış, tuz kullanmı, her değişik bulşaşık deterjanı denemiş. bir ara üst pervanesi bozulmuştu onuda yaptırmiş.
    sadece o bimin temizleyicisini denemedi, o da olmazsa makine bozuk demektir, bilemiyorum
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.