Şimdi Ara

Bulaşık Makinesi Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
10.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bozulan bulaşık makinemin yerine yeni bulaşık makinesi alıcam siz hangi markayı önerirsiniz eşim için öçnemli olan şeyler
    çok fazla ses çıkartmaması zaten normal bulaşık makineleride fazla çıakrtmıyor ama neyse
    güzel yıkaması pırıl pırıl yapması
    en az 6 programlı olması
    kullanışlı olması
    led ekranı olması
    vs.
    Hangi makineyi önerirsiniz ?

• manager79 kullanıcısına yanıt
    hocam profilo istemiyorum daha önce kullandım hiç memnun kalmadım istediğim markalar siemens , vestel olabilir başka markalarda olur
  • OSMANLI TEAM kullanıcısına yanıt
    Siemens SN26M832TR almanyadan ithal. Çelik taban çelik filtre. kaşık çatal çekmecesi yok. Yıkama konusunda bir sorunu yok.
    İyi yıkamaması tabi makineden de kaynaklı olabilir fakat daha çok kullanıcı hatalarından kaynaklanıyor.
    Arkadaşın önerdiği profilo ispanyadan ithaldir ve siemensin bu modelinin muadili 1139 çok uygun bir fiyat. inox ve 3.çekmecesi ile rakipsiz bu fiyata. Ama an itibariyle 100TL beyaz eşya indirimi bitti 1239TL oldu:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **cyborg** -- 5 Şubat 2015; 0:03:24 >
  • **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    hocam sonuçta bu heemn değiştirilecek bir şey değil onun için parasına kıyayım iyi bişey alayım diyorum diyorum ama para yok o kadar işte :) Neysehttp://www.hepsiburada.com/liste/vestel-ekomaks-1017-x-rekortmen-a-10-programli-bulasik-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtves20217381&categoryId=22156#Gorseller bu makineyi önerirmisiniz acaba kullanan varmıdır bunu beğendim fakat n11 den almayı düşünüyorum çünkü 111 tl bonus veriyor ve daha ucuza geliyor aklıma yattı ama kurulumu paralımı bilmediğim için buraya yazdım lütfen yardım !!!

Paraya kıyıp iyi birşey alayım dedikten sonra vestelin bulaşık makinesini sormanız ilginç olmuş hocam. Kağıt üstünde özellikleri çok iyi gözüküyor evet doğru fakat buradaki uzman arkadaşların da yakındığı konu ürünlerin çok kalitesiz oluşu. Vesteli sipariş etmeden önce forumdan biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Şu ana kadar evimize hiçbir ürününü sokmadık çünkü vestel alacak kadar zengin olmadığımızı düşünüyoruz.
  • **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    Hocam benim buzdolabım vestel çok çok güzel çok memnunum soğutması görünüşü kullanışlığı ben memnunum diğer kişileri bilemem ama o laf atanlarda çamur atıyorlar , sana tavsiyem evine vestel sokman yerli sonuçta ama bide şöyle bir düşünce tarzı var Türk malı kalitesiz olurmuşmuşmuş nerden biliyon kullandınmı adam gibi ondan sonra kalitesiz eminim bunlarda geçicektir ama ne zaman işte ! Bu arada vestelin servisi o kadar kaliteli hani şu samsung varya daha önce buzdolabım samsungtu 2 yıl garantili diye aldık soğutmuyordu servisi geldi baktı bişey anlamadı saçmaladı yok elektrik tam gitmiyo felan sonra bir usta çağırdım dedi valla ben bakarım da garantisi gider dedi ha var ha yok bişey farketmiyor dedim ve buzdolabını açtık iyice üst rafında gizli biryerde beyin gibi anakart gibi bir kart dedi abi bunda hata ya işte servisin anlamadığını ustalar anlıyor hani satış sonrası destek sorarım size he bu arada daha önce çamaşır makinem lg idi 8 kg lik aldıktan yaklaşık 3 ay sonra cart curt sesler çıkarmaya başladı açtık içini hanımla baktık bişey yok anahtar hiç birşey yok içindekileri çıkardık çalıştırdık makineyi yine cart curt aradık servisi geldi baktı etti bişeyler yaptı gitti 1 hafta olmadı yine cart curt aradım servisi geldiler biraz bağrındım abi dediler buna yapıcak bişey yok biz yaparız ama yine ses çıakrtır 4-5 gün sonra dediler bende dedim satarken bir sorun çıkmaz çıkarsa hemen değiştiririz diyen kimdi dedim daha sonra bosch makine aldım ve bosch makineyi kurmaya gelen kişilere lg makineyi verdim dedim ne yaparsanız yapın açıkçası Vestel Alın !

Memnunsanız kararınıza saygı duyarım. Vesteli eş dosttan yeterince gördüğümü düşünüyorum. Sağolun, ben almayayım kalsın. Ayrıca ürettiği malların kalitesini artırarak piyasaya hakim olmak yerine, ithallere ek vergi talep ederek bunu sağlamaya çalışmasıyla tamamen bitmiştir benim için. Kar marjını artırmak amacıyla yakında kendileri de fiyatları yukarı çekerler muhakkak.
    Arçelik grubuna daha yakınım. Fakat almış olduğum birkaç eşyanın 3-5 yılda çöpe gitmesiyle onlardan da soğumuş bulunmaktayım(ama vestel kadar değil). Meğer zamanında sattıkları kaliteli ürünleri Siemensten falan alıyorlarmış. Bunları da yeni yeni öğreniyoruz.
    LG-Samsung servislerinin durumu zaten herkesçe biliniyor. Bizi servisle fazla muhattap etmeyecek ürünleri almak, yapılacak en mantıklı hareket bence. Tüm markalar için geçerli bu dediğim.
  • Bulaşık makinası alacaklar için aeg ve elektrolux modellerine bakmalarını tavsiye ederim servis kıt olsada işini iyi yapan ürünler servise de ihtiyac duyurmaz bence bir kullanıcısı olarak çok memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • miele g4210 modeli
     Bulaşık Makinesi Tavsiyesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: OSMANLI TEAM

Arkadaşlar bozulan bulaşık makinemin yerine yeni bulaşık makinesi alıcam siz hangi markayı önerirsiniz eşim için öçnemli olan şeyler
    çok fazla ses çıkartmaması zaten normal bulaşık makineleride fazla çıakrtmıyor ama neyse
    güzel yıkaması pırıl pırıl yapması
    en az 6 programlı olması
    kullanışlı olması
    led ekranı olması
    vs.
    Hangi makineyi önerirsiniz ?

aman kardeşim BOSCH markalardan uzak dur da ne alırsan al

• sabanoz S kullanıcısına yanıt
    Hocam çamaşır makinemiz Bosch ben memnunum
  • quote:

Hocam çamaşır makinemiz Bosch ben memnunum

Servise yolunuz düşerse beni anlarsin hocam cunku ablam ve kayinvalidem bosch servise 180 TL 90 TL 150 TL gibi sadece basit parçalar için ücret ödediler ben arçelik camasir makinesi amortisörlerini eğiştirdi ayakları ddegistirdim deterjan kapaklarini değiştirdin sadece 90 tTL odedim olaya birde bu yönden bakin

hocam evet öyle bişey var boschnin servisi parça için ücret istiyor bende bu konuda kızgınım ama makine güzel çalışıyor arçelik'in yedek parçaları ucuz oluyor ama yinede arçelik almanızı tavsiye etmiyorum arçelikin servisini bilen bilir geçen gün arkadaşın televizyonundaki renkler karışmış servisi aramış gelcez demişler gelmemişler arkadaş arıyor açıyorlar böyle böyle diyorlar telefonu yüzüne kapatıyorlar neyse
  • quote:

hocam evet öyle bişey var boschnin servisi parça için ücret istiyor bende bu konuda kızgınım ama makine güzel çalışıyor arçelik'in yedek parçaları ucuz oluyor ama yinede arçelik almanızı tavsiye etmiyorum arçelikin servisini bilen bilir geçen gün arkadaşın televizyonundaki renkler karışmış servisi aramış gelcez demişler gelmemişler arkadaş arıyor açıyorlar böyle böyle diyorlar telefonu yüzüne kapatıyorlar neyse

Evet doğru söylüyorsun herkes kendi yasadigini bilir ailem bu markaya ggüveniyordu ama basimiza gelenlerden sonra PAPUCUNU DAMA ATTİK işimiz bu markayla bitmiştir taki bu servis olayinda kendini iyileştirmeye gidinceye kadar arcelik firmasinada gelince yabana atilacak bir marka değil camasir makinesini 11 yildir kullanıyorum hem de 6 ev degistirdim halen calisiyor sadece amortisörlerin eskidi degistirdim ama bosch olsa bir parçasini değiştiremem

• quote:

Orijinalden alıntı: sabanoz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sabanoz

quote:

Evet doğru söylüyorsun herkes kendi yasadigini bilir ailem bu markaya ggüveniyordu ama basimiza gelenlerden sonra PAPUCUNU DAMA ATTİK işimiz bu markayla bitmiştir taki bu servis olayinda kendini iyileştirmeye gidinceye kadar arcelik firmasinada gelince yabana atilacak bir marka değil camasir makinesini 11 yildir kullanıyorum hem de 6 ev degistirdim halen calisiyor sadece amortisörlerin eskidi degistirdim ama bosch olsa bir parçasini değiştiremem

Hocam arçelik koç holdingin olduğu için kullanmıyorum koç vatan haini olduğu için vatan hainlerinin mallarını kullanmıyorum açıkçası arçelik daha önce kullanmadım kullanmamda vestel buzdolabı aldığımda bu boschtaki oalyı sormuştum ahni sizde parça parası alıyormusunuz diye adam ayne şunu dedi ; abi garanti bitmemiş ise parça bizden oluyor eğer garantiniz bitmiş ise parayı tabi siz ödüyorsunuz daha sonra bulaşık makinem sorunluydu bir bakarmısın dedim bakarım abi dedi bu arada bulaşık makinesinin markası ( profilo ) baktı abi dedi bu makinenin ömrü bitmiş motoru vs. bişeyler dedi eğer arçelik olsaydı arçelikin yedek parçaları ucuz oluyor dedi ama profilonun nasıldır bilemiyorum dedi ben vestelden önce arçelikte çalıştım dedi arçelik olsaydı bu kadar dayanmazdı bile dedi ama yedek parça ile yine düzeltirdin dedi aynen bunu dedi hatta dediki ; arçelik bekotarzı 1,2 firma daha söyledi satarken pahalı yedek patrçaları ucuz oluyor dedi ama arçelikten alıcaksanız sadece çamaşır makinesi ve mutfak gereçleri alın dedi diğer ürünleri işe yaramaz dedi aynen bunu dedi ben zaten arçelik firmasını beğenmiyordum o günden sonra daha da beğenmedim he alan varmıdır alsın diyecek bir lafım yok ben sadece tavsiye istedim konunerelere gitti neyse hadi herkese iyi günler

Bu yazdiklarimin garantisi bitmemiş makinalar haaa karistirmayin kullanımdan kaynaklandı gibi şeyler söylüyorlar ben yasadigimi bilirim

Beko arçelik ayni firma ürünler ayni ne bir eksik ne bir fazla altus bu firmaların alt gurubu ucuz olur
    Bosch simens ayni firma ürünler ayni ne bir eksik ne bir fazla Profilo bu firmanın alt gurubu ucuz olur

• Parça fiyatlarını o kadar da abartmayın. Ben de 2 yıl kadar evvel Siemens çamaşır makinesi amortisörü değiştirdim. Bir çiftini 50 liraya aldım. Sonuçta ithal parçaların gümrük vb gibi maliyetleri de var. Arçelik'in parçası ucuz, ama servise yaptırınca yine pahalıya geliyor. Hem de servis gıcıklığına parça vermiyor, merkez de servise sahip çıkıyor. Geçen servis rulman ve Keçe setini vermedi diye başka yerlerden araştırıp bulmak zorunda kaldım. Kısacası servis konusu her firmada sıkıntı.

bunları biliyordum hocam zaten :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Parça fiyatlarını o kadar da abartmayın. Ben de 2 yıl kadar evvel Siemens çamaşır makinesi amortisörü değiştirdim. Bir çiftini 50 liraya aldım. Sonuçta ithal parçaların gümrük vb gibi maliyetleri de var. Arçelik'in parçası ucuz, ama servise yaptırınca yine pahalıya geliyor. Hem de servis gıcıklığına parça vermiyor, merkez de servise sahip çıkıyor. Geçen servis rulman ve Keçe setini vermedi diye başka yerlerden araştırıp bulmak zorunda kaldım. Kısacası servis konusu her firmada sıkıntı.

Ne 50 TL si amartisor için mi
    kapak pim için 90 TL istediler diyorum

• Bulaşık makinesi alacaklar ses konusuna fazlaca önem veriyorlarsa

Bosch Bulaşık Makinesi SMS69T48TR 38 dB
    Siemens Bulaşık Makinesi SN26V891 38 dB
    LG Bulaşık Makinesi D1455CF 38 dB
    VESTEL BMA – XXL1007 X Bulaşık Makinesi 39 dB
    gördüğüm kaynakta program özellikleri ve markalar ile ilgili de detaylı bilgiler var bulaşık makinesi tavsiyesi isteyenler için rehber kaynak olduğunu düşündüğüm için paylaşıyorum. Bu yazıda da bazı eksiklikler görmedim değilde konuyu toparlaması iyi olmuş.

Kaynak:Bulaşık Makinesi Tavsiyesi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.