Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (728. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 726727728729730
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İki model arasında kaldım.Yardımcı olursanız sevinirim.

Arçelik 6588 mi , Grundig GDF 9601 mı benim amacım 3000 tl civarı fiyat performans makinasını almak.Şimdiden teşekkür ederim herkese.
  • Merhaba arkadaşlar
    Bende yeni bir bulaşık makinesi almak istiyorum. Bosch un sms88ti16t modeline bakıyorum fakat araştırmalarım sonucu alışveriş sitelerinden alınan ürünlerle ilgili Bosch problem çıkartıyormuş ve garanti sorunu yaşanıyormuş. Bu yüzden bayiden yada boschun kendi sayfasından almak istiyorum. Boschun kendi sayfasından alınan ile bayi arasında fiyat farkı varmıdır sizce yada bana İstanbul Anadolu yakasında bayi önerirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikret3968

Merhaba arkadaşlar
    Bende yeni bir bulaşık makinesi almak istiyorum. Bosch un sms88ti16t modeline bakıyorum fakat araştırmalarım sonucu alışveriş sitelerinden alınan ürünlerle ilgili Bosch problem çıkartıyormuş ve garanti sorunu yaşanıyormuş. Bu yüzden bayiden yada boschun kendi sayfasından almak istiyorum. Boschun kendi sayfasından alınan ile bayi arasında fiyat farkı varmıdır sizce yada bana İstanbul Anadolu yakasında bayi önerirmisiniz.
    Araştırmalarınıza körü körüne muhalif olmak istemem ama Bosch'un internetten alınan makinelerde sorun çıkarması olayı bana bir hayli irrasyonel geldi. Zira ürün eve geldikten sonra servis çağırıyorsunuz ve servis gelip kurulumu yaptıktan sonra makinenin seri numarasını sisteme girerek garantiyi başlatıyor (bayiden almaktan bir farkı yok). Şöyle örnekleyeyim: geçen hafta nişanlıma yeni aldığımız Profilo bulaşık makinesinin kurulumu için servis çağırdık (ki Profilo da Bosch grubu altında ve aynı servis geliyor). Servis elemanı, makineyle birlikte sadece irsaliye geldiğini görünce bize fatura sordu; biz de makineyi internetten aldığımızı ve fatura gelmediğini söyledik (muhtemelen sonradan e-fatura gönderilecek). O da sorun olmadığını söyleyerek kurulumu yaptı ve seri numarasının fotoğrafını çekerek sisteme girerek garantiyi başlattı. Zaten günümüzde internetten beyaz eşya almak oldukça yaygınken Bosch gibi büyük bir firmanın internetten alınmış makinelerde sorun çıkarması pek akla yatkın değil. Bence internetten beyaz eşya alımında dikkat edilecek iki husus var: firmanın (site veya pazar yeri satıcısı) güvenilir olması ve eşyanın normal kargoyla (Yurtiçi, Sürat, Aras vs.) değil de lojistik firmasıyla (Horoz, Ceva vs.) gönderiliyor olması; çünkü normal kargo firmaları eşyayı üst katlara çıkarmayabiliyor ve kontrol konusunda sıkıntı yaratabiliyor. Oysa lojistik firmaları eve kadar getirmek ve hatta ambalajını açıp kontrol ettirerek sağlam teslim etmekle sorumlular (özellikle Horoz'la gelen beyaz eşyalarımızda şahit oldum). Yine de bu duruma dair kaygılarınızı gidermek için Bosch'un çağrı merkezini arayarak net cevap almanızı öneririm.
    https://www.bosch-home.com.tr/musteri-hizmetleri/bize-ulasin/bize-ulasin/musteri-hizmetleri#tab-navigation

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 16 Temmuz 2020; 4:19:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fikret3968

Merhaba arkadaşlar
    Deneyimli bir kullanıcı olarak Bosch'un kendi sitesini veya resmi mağazalarını (Evkur gibi pazar yeri olmayanlarını) tavsiye ederim. Gerisi ömür törpüsü maceralar olur, her marka için geçerli bu durum...

Herkes buradakiler gibi detaycı değil, çoğu kişi satın alıp ömürlük kullanmak için değil sürekli değiştirip "şekerim"li muhabbetinin tadını çıkarmak istiyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar 2000 TL bandında bulaşık makinesi onere bilirmisiniz ben Grundig 5 programli olanını düşünüyorum şuan Hepsiburada da 1529 TL ama onere bileceginiz f/p ürünü varsa yazarsanız çok sevinirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerrr92

Merhaba arkadaşlar 2000 TL bandında bulaşık makinesi onere bilirmisiniz ben Grundig 5 programli olanını düşünüyorum şuan Hepsiburada da 1529 TL ama onere bileceginiz f/p ürünü varsa yazarsanız çok sevinirim
    Uygun fiyatı sebebiyle Grundig alınabilir fakat 2000 liralık bütçeyle daha kaliteli bir F/P ürünü almak adına Profilo BM4320EG'yi veya BM5220MA'yı düşünebilirsiniz.
    https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-profilo-bm4320eg-a-4-programli-fiyati,480274892.htmlhttps://www.cimri.com/bulasik-makineleri/en-ucuz-profilo-bm5220ma-bulasik-makinesi-fiyatlari,97244408?gclid=EAIaIQobChMI-fCxsrvV6gIVF_lRCh2hsgC8EAAYAiAAEgK-nPD_BwE&gclsrc=aw.ds

• Fenman kullanıcısına yanıt
    Hocam söyledijlerinize baktım candogan beyde Grundig 5302 modelini demişti ikisinin arasında kaldım aşağı yukarı aynı fiyattalar. Hangisini önerirsiniz acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerrr92

Hocam söyledijlerinize baktım candogan beyde Grundig 5302 modelini demişti ikisinin arasında kaldım aşağı yukarı aynı fiyattalar. Hangisini önerirsiniz acaba
    Altı ay önceki bir mesajında @candogan62 üstad, Grundig GDF 5302 ve Profilo BM4320EG'yi aynı anda önermiş:
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/141878475

Sizin de gördüğünüz gibi fiyatları aynı seviyede. İkisinin de artıları-eksileri var. Profilo bulaşık makinesi kullanan ve Grundig makineleri kullanmayan/yakından görmeyen birisi olarak kullanım, malzeme kalitesi, yıkama performansı gibi farklar hakkında yorum yapmam objektif olmaz ama Grundig'te garanti süresi uzatmanın ve yedek parça ücretlerinin daha ucuz olması, performansından bağımsız artılar olarak öne çıkıyor. Profilo ise sepet tasarımının başarımı (modele özel olarak değil marka genelinde) ve Bosch tarafından üretilen bir marka olma (Grundig, Arçelik'in alt markası) artılarına sahip. Bu şartlarda karar vermek zor görünüyor lakin ben bu ikisi arasında kalsaydım öznel bir seçimle BM4320EG'yi alırdım. Yine de forumda ve internette bu modellere dair daha çok yoruma bakıp içinize sineni seçmenizi öneririm.

• Can hocam merhaba,

Güncel olsun arkadaşlara ve bana fiyat performans bulaşık makinesı tavsiye edebilir misiniz ?

3000 tl ve 2000 tl civarı ayrı önerilere açığım.
  • Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar. Senelerdir kullandığımız Electrolux marka bulaşık makinemizin yıkamasından çok memnun olmamıza karşın lastikleri eskimesi bulaşık yıkarken su kaçırması ve sepetlerin tekerlekleri bozulduğundan dolayı yine aynı performansı sergilemesini umarak yeni bir bulaşık makinesi almayı düşünüyoruz. Birkaç model ve marka arasında kaldığımdan dolayı sizlere danışarak fikir alışverişinde bulunmak ve tavsiyelerinizi almak istiyorum. Öncelikle epey üzerinde durduğum modeller şöyle: Profilo BM5321MA daha sonra Profilo BM4320 eg ve Electrolux Esf5533low. Bütçe olarak max. Electrolux modelinin fiyatına kadar düşünüyorum.

Sizlerin başka önerebileceğiniz modelleri ve bu modeller hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler. İyi forumlar.

• Arkadaşlar merhaba. Mevcut bulaşık makinemizi değiştirmek istiyoruz. Tabanı plastik olan 4 programlı bir Bosch makinemiz var. En büyük sıkıntımız koku problemi. Diğer bir problem ise makinenin bir süre sonra cam eşyaları yıpratması. Yeni makineden beklentilerimiz koku problemi olmaması, cam ürünler için program içermesi, bize fazla sorun yaşatmayan ve servisi problemi olmayan bir ürün olması. 3 ürün arasında kaldık, bu ürünler;

Beko 9019

Arçelik 6588

Bosch SMS67NW01T

Bu makinelerden kendimize en yakın hissettiğimiz beko 9019. Forumda bu makine ile ilgili fazla bilgi bulamadım, kullanan ya da bilgisi olan yorumlayabilirse sevinirim. Diğer makineler hakkındaki fikir ve önerilerinizi de bekliyorum.
  • Zeamot Z kullanıcısına yanıt
    Bosch SMS67NW01T modelini alacağım ben de nasipse, diğer markalarla ilgili çok tatsız olaylar yaşadığımdan Bosch'u tercih ettim, bazı özellikleri gerçekten de insanı cezbediyor bunlardan birisi "eko kurutma"; eco 50 programında herhangi bir opsiyon seçilmemesi durumunda son 1 dakika kala kapağı kendisi açıyor ve daha iyi bir kurutma performansı sağlanmış oluyor, bu ayarı açıp kapatabilirsiniz. Bir diğeri ise "yoğun kurutma"; hızlı program olan 45 derecelik 29 dakikalık olan programda kurutma yapmadığından (içindeki nesneleri koruma adına) bulaşıklarda ıslaklık söz konusu idi ama bu ayar sayesinde bulaşıklar ıslaklık olmadan kısa programda bile mükemmel kuruyacak...

Benim Bosch markasını tercih etme sebeplerim bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: L!oN K!nG

Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar. Senelerdir kullandığımız Electrolux marka bulaşık makinemizin yıkamasından çok memnun olmamıza karşın lastikleri eskimesi bulaşık yıkarken su kaçırması ve sepetlerin tekerlekleri bozulduğundan dolayı yine aynı performansı sergilemesini umarak yeni bir bulaşık makinesi almayı düşünüyoruz. Birkaç model ve marka arasında kaldığımdan dolayı sizlere danışarak fikir alışverişinde bulunmak ve tavsiyelerinizi almak istiyorum. Öncelikle epey üzerinde durduğum modeller şöyle: Profilo BM5321MA daha sonra Profilo BM4320 eg ve Electrolux Esf5533low. Bütçe olarak max. Electrolux modelinin fiyatına kadar düşünüyorum.

Sizlerin başka önerebileceğiniz modelleri ve bu modeller hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler. İyi forumlar.
    Sizlerden tavsiye gelene kadar Profilo BM5321MA satıştan kaldırılmış. Profilo BM5220MA modelini opsiyon olarak düşünüyorum. Sizlerin görüşlerinizi bekliyorum. İyi forumlar.

• Herkese merhaba, 3000-6000 lira arasında bulaşık makinesi arıyoruz. Samsung waterwall olan modele baktık ve siemens modellere baktım ama daha detaylı bilen birine danışmak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Yukarıdaki mesajım için yardımcı olabilir misiniz hocam?

• quote:

Sizlerden tavsiye gelene kadar Profilo BM5321MA satıştan kaldırılmış. Profilo BM5220MA modelini opsiyon olarak düşünüyorum. Sizlerin görüşlerinizi bekliyorum. İyi forumlar.

Alıntıları Göster
    Profilo BM5321MA satıştan kaldırılmamış; sadece uygun fiyata bulmak zorlaşmış; zira şu anda bulunabilen en uygun fiyat 2349 TL. Tabii "Ben bilmediğim sitelere güvenemem; Hepsiburada, Gittigidiyor, N11 gibi sipariş onayı güvencesi veren yerlerden alırım" derseniz fiyat 2599 TL'ye çıkıyor. Bu durumda da BM5220MA ile arasındaki fark 500 lirayı buluyor. Bu farka değip değmeyeceği tartışılır. BM5321MA'nın öne çıkan farkları; daha sessiz çalışma, daha az suyla yıkama (tartışmalı bir özellik), ekstra durulama fonksiyonu ve üstte çatal-bıçak çekmecesi bulunması (bu 3. çekmeceyi beğenme durumu da kişiye göre değişken). BM5220MA de fiyat/performans ürünü kaliteli bir makine. Ses yalıtımı BM5321MA kadar yüksek değil ve ekstra durulama fonksiyonu yok ama yıkama konusunda gayet başarılı. Tabii 1999 TL'lik fiyatıyla BM5220MA'ya yakın özelliklerdeki BM4320EG de bakılabilir. Bu ikisi arasında BM4320EG'nin en öne çıkan artısı ekstra durulama fonksiyonu olması. BM5220MA'nın artısı da daha fazla program barındırması ve daha güncel (ve bence daha güzel) bir ön panele sahip olması. Bunlar dışında hemen hemen aynı (su ve elektrik sarfiyatı, iç tasarım, ses seviyesi vs.) makineler.

Özetle, BM5321MA'yı güvenerek almayı tercih ederseniz 500 lira civarında bir fark ödeyeceğinizi hesaba katarak ve diğer farklardan hangilerini önemsediğinize bakarak karar verebilirsiniz.

Not: Profilo'nun resmi sitesindeki https://www.profilo.com/urun-listesi/beyaz-esya/bulasik-makineleri sayfasında bu üç makine için "Karşılaştır" seçeneğini işaretleyerek ortak noktaları ve farkları daha iyi görebilirsiniz.

Bu üç makine için fiyat arama motorlarındaki fiyatlar:
    https://www.cimri.com/bulasik-makineleri/en-ucuz-profilo-bm5321ma-5-program-13-kisilik-a-bulasik-makinesi-fiyatlari,159007696?gclid=EAIaIQobChMIornY-6fi6gIVGqd3Ch1kWw9uEAAYAiAAEgIZBvD_BwE&gclsrc=aw.ds
    https://www.cimri.com/bulasik-makineleri/en-ucuz-profilo-bm5220ma-bulasik-makinesi-fiyatlari,97244408?gclid=EAIaIQobChMI08aymKji6gIVx-d3Ch0yngChEAAYAiAAEgLHHvD_BwE&gclsrc=aw.ds
    https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-profilo-bm4320eg-a-4-programli-fiyati,480274892.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 23 Temmuz 2020; 5:55:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Profilo BM5321MA satıştan kaldırılmamış; sadece uygun fiyata bulmak zorlaşmış; zira şu anda bulunabilen en uygun fiyat 2349 TL. Tabii "Ben bilmediğim sitelere güvenemem; Hepsiburada, Gittigidiyor, N11 gibi sipariş onayı güvencesi veren yerlerden alırım" derseniz fiyat 2599 TL'ye çıkıyor. Bu durumda da BM5220MA ile arasındaki fark 500 lirayı buluyor. Bu farka değip değmeyeceği tartışılır. BM5321MA'nın öne çıkan farkları; daha sessiz çalışma, daha az suyla yıkama (tartışmalı bir özellik), ekstra durulama fonksiyonu ve üstte çatal-bıçak çekmecesi bulunması (bu 3. çekmeceyi beğenme durumu da kişiye göre değişken). BM5220MA de fiyat/performans ürünü kaliteli bir makine. Ses yalıtımı BM5321MA kadar yüksek değil ve ekstra durulama fonksiyonu yok ama yıkama konusunda gayet başarılı. Tabii 1999 TL'lik fiyatıyla BM5220MA'ya yakın özelliklerdeki BM4320EG de bakılabilir. Bu ikisi arasında BM4320EG'nin en öne çıkan artısı ekstra durulama fonksiyonu olması. BM5220MA'nın artısı da daha fazla program barındırması ve daha güncel (ve bence daha güzel) bir ön panele sahip olması. Bunlar dışında hemen hemen aynı (su ve elektrik sarfiyatı, iç tasarım, ses seviyesi vs.) makineler.

Özetle, BM5321MA'yı güvenerek almayı tercih ederseniz 500 lira civarında bir fark ödeyeceğinizi hesaba katarak ve diğer farklardan hangilerini önemsediğinize bakarak karar verebilirsiniz.

Not: Profilo'nun resmi sitesindeki https://www.profilo.com/urun-listesi/beyaz-esya/bulasik-makineleri sayfasında bu üç makine için "Karşılaştır" seçeneğini işaretleyerek ortak noktaları ve farkları daha iyi görebilirsiniz.

Bu üç makine için fiyat arama motorlarındaki fiyatlar:
    https://www.cimri.com/bulasik-makineleri/en-ucuz-profilo-bm5321ma-5-program-13-kisilik-a-bulasik-makinesi-fiyatlari,159007696?gclid=EAIaIQobChMIornY-6fi6gIVGqd3Ch1kWw9uEAAYAiAAEgIZBvD_BwE&gclsrc=aw.ds
    https://www.cimri.com/bulasik-makineleri/en-ucuz-profilo-bm5220ma-bulasik-makinesi-fiyatlari,97244408?gclid=EAIaIQobChMI08aymKji6gIVx-d3Ch0yngChEAAYAiAAEgLHHvD_BwE&gclsrc=aw.ds
    https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-profilo-bm4320eg-a-4-programli-fiyati,480274892.html

Alıntıları Göster
    Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. BM5321MA satıştan kaldırılmış dememin nedeni hepsiburada da haftasonu bulunan indirim fırsatıydı yanlış anlaşılma için özür dilerim. Sesin önemli bir etken olması nedeniyle sanırım daha çok bu model üzerinde yoğunlaşacağım. Tavsiyeleriniz ve verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim. Diğer modellerin kafamdaki net görüntüsünü oluşturdum sayenizde. İyi günler ve iyi forumlar dilerim.

• quote:

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. BM5321MA satıştan kaldırılmış dememin nedeni hepsiburada da haftasonu bulunan indirim fırsatıydı yanlış anlaşılma için özür dilerim. Sesin önemli bir etken olması nedeniyle sanırım daha çok bu model üzerinde yoğunlaşacağım. Tavsiyeleriniz ve verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim. Diğer modellerin kafamdaki net görüntüsünü oluşturdum sayenizde. İyi günler ve iyi forumlar dilerim.

Alıntıları Göster
    Rica ederim

Makineniz şimdiden hayırlı olsun.

• Fenman kullanıcısına yanıt
    ürüne karar verdiysen n11.com a bakmanı öneririm ben benim makineyi ordan almıştım fiyatları pazara göre daha uygun oluyor ayrıca böyle ürünlerde kargo çok önemli sanırım n11 türkiye de kolay gelsin ile çalışan 1-2 şirketten bir tanesi. Ürününü riske atmadan teslimatını kolay gelsin ile yapmanı tavsiye ederim
  • Merhaba üst rafı ayarlarlanabilir ve çatal kaşık sepeti kaydırılabilir olan bulaşık makinesi almayı düşünüyorum. En ekonomik seçenek olması yeterli. Arçelik grubunu servis açısından öncelikli olarak düşünüyorum. Vestel'e kişisel husumetim var :) Profilo'da sanırım bu özellikler yok düşük modellerde.
    Önerilerinizi rica ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 726727728729730
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.