Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (720. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.883
Cevap
181
Favori
2.545.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 718719720721722
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba
    Özellikle düğmelerinin çok çok hassas olduğundan bahsediliyordu. Hatta bazen önünden geçerken bile algıladığı oluyormuş ve aktif hale geçiyormuş ? Siz bu tip bir problem ile karşılaştınız mı? Yada olumsuz dediğiniz bir yorumunuz da varmıdır?
    Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avskrc

Merhaba
    Özellikle düğmelerinin çok çok hassas olduğundan bahsediliyordu. Hatta bazen önünden geçerken bile algıladığı oluyormuş ve aktif hale geçiyormuş ? Siz bu tip bir problem ile karşılaştınız mı? Yada olumsuz dediğiniz bir yorumunuz da varmıdır?
    Teşekkürler
    Ben tuşlar ile ilgili öyle bir problem yaşamadım. Hatta çalıştırmak için parmağınızı tuşun üzerinde belli süre tutmanız gerekiyor. Şimdilik olumsuz yanını görmedim açıkçası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avskrc

Merhaba
    Teşekkürler
    Evet tuşlar hassas, makine biraz önde ise yanlış dokunmalar olabiliyor. Fakat makineyi açmak için açma kapama için tuşa uzun basmanız gerektiğinden bir sorun yaşamıyorsunuz. Sadece makine çalışır durumdayken başlatma/durdurma tuşuna yanlışlıkla bastığınızda makine duruyor, sonra tekrar aynı tuşa basarak devam ettirebiliyorsunuz. Bunun da çözümü programı başlattıktan sonra turbo tuşuna 4 saniye basılı tutarak tuş kilidini açmak, bunu yaptığınızda hiçbir sorun kalmıyor.

Makineye gelirsek ben de memnunum, sadece AEG'nin ProClean teknolojisi sayesinde üst üste koyduğumuz bulaşıklar bile tek leke kalmayacak şekilde kusursuz yıkandığı için bazen bu alışkanlıkla buna da rastgele diziyoruz. Böyle durumlarda hassas mod gibi basınçsız modlar suyun direk vurmadığı bulaşıkları temizlemiyor fakat dediğim gibi, bu bizim hatamız, makinenin değil :) Düzgün dizince her şeyi hassas modda dahi çok iyi temizliyor. Rastgele doldurumlarda bile yoğun 70 derece modunda her şeyi temizliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 19 Mart 2020; 23:52:12 >
  • Electrolux yok galiba oyalayip duruyorlar magazada lg var teshirde temiz onu mu istesem buharli 3 sepetli antresit renk .modeli bu lg DFB325HD . Ulkenin durumu korkutuyor elde bulasik yikamaktan yorulduk . Electrolux u beklemek istiyorum aslinda ama sokaga cikma yasagi cikar diye lg alip gecsemmi biraz daha fark verip ustune karar veremedim . Yoksa electrolux 9500lox u beklmeye devammi etsem .

• serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Ben de LG dfb512fp'yi araştırmıştım Arçelik almadan önce ama bu koreli markaları alıp da memnun kalan ya yok, ya da hiçbir yere yazmıyor, her yerde şikayet, işkillendim ben de almaya cesaret edemedim, zaten 512 modelinde üçüncü çekmece ve buhar özelliği de yoktu ama QuadWash yıkama kolu çok ilgimi çekmişti çünkü bence bir bulaşık makinesinin en önemli özelliği düzgün yıkaması, 6588 de yıkama konusunda çok iyi, bu arada ben sizin yaşadığınız hiçbir problemi yaşamadım, ne çizik geldi ne bozuk, makine süper, sadece plastik kokusu halen tam çıkmadı, ilerde çıkar herhalde, seri numarası 20- şeklinde başlıyor yani 2020 üretimi bendeki cihaz.

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    o plastik kokusu çıkmaz hocam annemlerin aldığı beko bulaşık makinesini aylar sonra iade ettim koku yüzünden. zaten o plastik değil zift kokusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Ben de LG dfb512fp'yi araştırmıştım Arçelik almadan önce ama bu koreli markaları alıp da memnun kalan ya yok, ya da hiçbir yere yazmıyor, her yerde şikayet, işkillendim ben de almaya cesaret edemedim, zaten 512 modelinde üçüncü çekmece ve buhar özelliği de yoktu ama QuadWash yıkama kolu çok ilgimi çekmişti çünkü bence bir bulaşık makinesinin en önemli özelliği düzgün yıkaması, 6588 de yıkama konusunda çok iyi, bu arada ben sizin yaşadığınız hiçbir problemi yaşamadım, ne çizik geldi ne bozuk, makine süper, sadece plastik kokusu halen tam çıkmadı, ilerde çıkar herhalde, seri numarası 20- şeklinde başlıyor yani 2020 üretimi bendeki cihaz.
    hocam açıkçası bende anlamaıdm arçelik te niye böyle oldu 2019 makine dir muhtemel bana gelenler . belki ellerinde makine yoktu o yüzden sıfır gibi ambalaj yapıp fabikada göndrermiş olabilirler belki de bilemiyorum teshir veya iade olan makineleri musteri ya yerse diye . neyse önemli değil artık iş işten geçti .
    yalnız dokunmatik tuşlar hanımlara sıkıntı çıkarır şu konuda makine çalışırken önünde iş yapmak çok sıkıntı işlemi iptal ediyor veya makine kapanıyor insan vücudu elbise ile bile temas edince dokunmatik işlem yapıyor tuş kilidi yapıncada şöyle bir saçmalık var açma kapama tuşu yine işliyor onu kilitlemiyor kaza ile yine temas olursa makine yine kapanabiliyor .
    Koku için çözüm yok galiba ben 1 aya yakın kullandım koku gitmedi buda rahatsız ediyor açıkçası , koku azalıyor ama tamamen gitmiyor . yeni makinede ne yapmışlar bilmiyorum artık . Ayrıca benim makinede üst sepet aşağı sarkıyordu hani rayları dümdüz değil aşağa meğilli çıkıyordu . doluyken daha fazla boşken de vardı . belkide biz 5 program hızlı 58 70 derecede kullandık sürekli sıcak tan sepeti tutan yanlarıdaki plastik kollar biraz esnemişti son bakıtğımda yani kalitesi tatmin etmedi .
    herneyse artık iade oldu zaten ama şuda var makine güzel yıkıyordu o konuda şaşırtıcı bir performansı vardı .
    Açıkçası lg konusunda bende bilemiyorum sanırım electrolüxü bekleyecem öyle görünüyor. lg muama fakat epey önceki sayfalarda lg kullanan bir forum üyesi memnun olduğunu yazmış eski bir model di hatta . yinede electorluxu beklemek ten yanayım ama şu ülkedeki durumda beni korkutuyor malasef makinesiz kalmak ta korkutuyor her akşam sıra ile bulaşık yıkamak yordu baya .:D
  • Yok electrolux yok arkadas simdi ne yapacaz ya ne sans bu arkadas ya .kaldim makinesiz .
    Simdi lg yi alsam pisman olurmuyum acaba?.oda olmazsa miele ye mi yonelsek bilmiyorum miele de fiyatlari yukseltmis 7100 solo da. Ciddi manada lg guzel gelmisti gozume ama nasil yikar cabuk ariza yaparmi bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

Yok electrolux yok arkadas simdi ne yapacaz ya ne sans bu arkadas ya .kaldim makinesiz .
    Simdi lg yi alsam pisman olurmuyum acaba?.oda olmazsa miele ye mi yonelsek bilmiyorum miele de fiyatlari yukseltmis 7100 solo da. Ciddi manada lg guzel gelmisti gozume ama nasil yikar cabuk ariza yaparmi bilmiyorum
    hocam madem electrolux un başka bir modelini al. atıyorum 5533 lox falan var hem daha uygun fiyata. zaten 3 çekmece kullanışsız bana kalırsa. miele ben de düşündüm ama Türkiye'de aşırı şişirmişler fiyatlarını. lg leri de dokunmatik olduğu için eledim
  • Selamlar yarı ankastre bulaşık makinasına ihtiyacım var, 4000 tl bütçe ayırdım belki biraz çıkabilirim, önerileriniz nelerdir. Teşekkürler
    Bosch 6 serisi cihazlara baktım bunların üretim yeri neresi belirtmemişler sitesinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: jazzIII

hocam madem electrolux un başka bir modelini al. atıyorum 5533 lox falan var hem daha uygun fiyata. zaten 3 çekmece kullanışsız bana kalırsa. miele ben de düşündüm ama Türkiye'de aşırı şişirmişler fiyatlarını. lg leri de dokunmatik olduğu için eledim

Alıntıları Göster
    3 cekmece istiyorlar illaki o yuzden 9500 lox aldik
    Maalesef istemiyorlar digerlerini.
    Geriye kalan secenek lg ve miele malesef

Miele cok pahali lg de biraz supriz ne cikacagi . Lg yi denemek sans vermek istiyorum aslinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 23 Mart 2020; 15:20:17 >
  • quote:

Miele cok pahali lg de biraz supriz ne cikacagi . Lg yi denemek sans vermek istiyorum aslinda

Alıntıları Göster
    LG'ye şans verilir, neden mi, 2 sebebi var, birincisi ABD'nin en büyük perakendecilerinden birinin bulaşık makinesi raporuna göre garanti dönemi içerisinde yüzdesel olarak en az sorun veren markalardan biri LG, Miele ve Bosch %13'lerde gezerken LG %7 civarında, bu da çok büyük fark aslında...

İkincisi bulunduğum yerdeki Samsung-LG servisini yakından tanıyorum ve aynen kurduğu cümle şu: "Aman abi, bulaşık makinesinde Samsung'dan uzak dur, kronik hataları var ve bir türlü halledemediler ama LG bulaşık makinesi kurduktan sonra garanti için servise gittiğimiz olmadı daha, kesinlikle Samsung'a göre çok daha sağlam"

Quadwash da düşünüldüğünde alınabilir bence, teknolojik olarak da çok donanımlı bir makine, ben 3. çekmece olanı bulsaydım alırdım ama araştırdığımda sadece 512 modelini bulabildim, o da 3. çekmece olmayan hali ve kesinlikle 3. çekmece şarttı benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 23 Mart 2020; 15:55:29 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    ben de hoover i denemek istiyordum sizin gibi aslında. 16 kişilik makine 2400 lira mı ne hem de bir sürü teknolojik oyuncağı var hatta dokunmatik panelli oluşunu bile göz ardı etmiştim ama şikayet varda yanan makineleri görünce vazgeçtim.
  • hocam merhaba. 3000-3500 lira civarı solo bulaşık makinesi marka ve modeli tavsiye eder misiniz?
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Acikcasi hocam evimdeki tv de lg ve memnunum
    Fakat bulasik makinesi yinede dusunduruyor.
    Neden mi derseniz onuda soyliyim daha dogrusu benim kuskum bu . Hatta bazi arkadaslar guluyordur benim yazilarimi okurken malesef diye tahmin ediyorum .biraz aksilikler buldu bu makine konusunda sansa . Herneyse konuya donelim.
    Acikcasi lg ye 5 bin tl verip 3 4 sene sonra ariza verirse ve parca vs bulnmaz vs gibi duruMlar olursa gercekten cok uzulurum .
    Cunku bu korkutuyor beni kuskum da bu acikcasi uzun omurluluk ve dusmeyen yikama performansi .
    Yurt disi kaynakli da arastirdim kafam karisti iyicenre acikcasi . Alsam kurtulurum muhtemel fakat iste malzeme kalitesi ve performansi da onemli benim icin .
    Yikama performansi da nasil bilmiyorum . Servis var istanbuldayim bu konuda sansim yuksek diger illere oranla.
    Yinede 5 bin verip pisman olmak istemem . Buhar vs var dusunduruyor tikanirmi vs diye utu tabani gibi .

• quote:

Acikcasi hocam evimdeki tv de lg ve memnunum
    Fakat bulasik makinesi yinede dusunduruyor.
    Neden mi derseniz onuda soyliyim daha dogrusu benim kuskum bu . Hatta bazi arkadaslar guluyordur benim yazilarimi okurken malesef diye tahmin ediyorum .biraz aksilikler buldu bu makine konusunda sansa . Herneyse konuya donelim.
    Acikcasi lg ye 5 bin tl verip 3 4 sene sonra ariza verirse ve parca vs bulnmaz vs gibi duruMlar olursa gercekten cok uzulurum .
    Cunku bu korkutuyor beni kuskum da bu acikcasi uzun omurluluk ve dusmeyen yikama performansi .
    Yurt disi kaynakli da arastirdim kafam karisti iyicenre acikcasi . Alsam kurtulurum muhtemel fakat iste malzeme kalitesi ve performansi da onemli benim icin .
    Yikama performansi da nasil bilmiyorum . Servis var istanbuldayim bu konuda sansim yuksek diger illere oranla.
    Yinede 5 bin verip pisman olmak istemem . Buhar vs var dusunduruyor tikanirmi vs diye utu tabani gibi .
    Bu kuşkuda oldukça haklısınız, sonuçta AEG'de benim başıma gelen buyduz sırf bu yüzden Arçelik aldım. Arçelik ve Vestel servis konularında gerçekten çok iyiler, ilginç bir şekilde de Vestel makine kullanan arkadaşlarımdan hepsi çok memnun, Vestel'in üst seviye makinelerinde de çok ilginç ozellikler var, mesela en ilgincime giden biberon ve şişe gibi dar ağızlı bulaşıkları yıkamak için bu bulaşıkların içine giren özel aletleri olması, ya da 5.4 litre ile tam yıkama yapması

• jazzIII kullanıcısına yanıt
    Hoover 12 program li 2500 TL ye gri renk Hepsiburada dan aldım . 3aydir hergun çalışıyor 90 yıkama yapmisimdir. Çok sessiz. 45/50/55/60/75 sıcaklıklar var. Ön yıkama 5dk var. Hızlı 39/29 dk lar var . Ben uzun programları kullanıyorum 60 civarı . Malum steril olsun diye . Herhangi bir sorun yaşamadım. İlkkez aldım bu markayı fiyat performans açısından özellikleri de çok iyi ... Tercihler arasında değerlendirebilir siniz.

• gokhanturkal G kullanıcısına yanıt
    benim de tercihim o yönde olacak gibi hocam, güle güle kullanın
  • Merhaba Arkadaşlar,

Arçelik 6588 alacaktım ama hepsiburadada Grundig marka alanlarla 300₺ hediye çeki veriyor Grundig GDF 9601 le Arçelik 6588 arasında fark var mıdır?

Şu 2 makine bir birine yakın mı?

Grundig GDF 9601 I A+++ 9 Programlı Bulaşık Makinesi
    Arçelik 6588 IONFRESH A+++ 8 Programlı Bulaşık Makinesi
  • jazzIII kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Daha iyisi sizin olsun. Beyaz eşyalar kullanıma göre 7-10 yıl gidiyor. Kendini fazlasıyla ücretini amorti ediyor. Ayrıca a+++olması elektrik faturasında fayda sağlayacaktır. Su tüketimi 10litre olduğunu farz edersek ortalamanın altında bir tasarruf... Ha bu arada alt sepete tencere koyduğumuz da eğer pervaneye değerse üst sepet kademeli yükseltiliyor . Wi-fi ağına baglaniyormus ama ben gerek duymuyorum işi bulaşık yıkamak ben evdeyken yikasin yeter . Benim için en önemli özelliği izalasyonu iyi yapılmış sessiz gürültü yapmıyor. Programlar bitince sesli bip seklinde bittiğini bildiriyor. Kafagini 10cm açıyor doğal kurutma olsun diye bagzi programlarda. Alt sepet üst sepet seçimi de var ama kullanmadım az bulaşık için sanırsam... Neyse 🤗 işin özü bu işte ... Hayırlı günler sağlıcakla ...

• 
Sayfa: önceki 718719720721722
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.