Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (719. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkan1216

bugun electrolux ESF 9500 LOX satın aldım .inşallah bu sefer memnun kalırız .
    Hayırlı olsun, güzel model. İmkan varsa mutlaka garanti uzatma yaptırın.

Servise işiniz düşmez umarım, eğer düşerse bin pişman olmaya hazırlanın (aynen benim electrolux maceram gibi).
  • HEPSIBURADADAN GRUNDIG 6 PROGRAMLI GDF6502 BULASIK MAKINESINI 1750 TLYE ALDIK AMA URUN TESLIM EDILMEDEN SIPARISI TEDARIK SORUNUNDAN DOLAYI IPTAL ETTILER,
    SONRADAN OGRENDIMKI BU SIKCA OLUYORMUS SANIRIM PARAYI KULLANIP SONRADA SIPARISI IPTAL EDIYORLAR.

HEPSIBURADA VE GRUNDIG TURKIYEDEN URUN ALACAKLAR DIKKATLI OLSUNLAR !!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

Hayırlı olsun, güzel model. İmkan varsa mutlaka garanti uzatma yaptırın.

Servise işiniz düşmez umarım, eğer düşerse bin pişman olmaya hazırlanın (aynen benim electrolux maceram gibi).

Alıntıları Göster
    Malesef doğru, AEG/Electrolux makineler çok kaliteli ama servisleri Türkiye'deki en berbat beyaz eşya servisleri olabilir.
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun en kısa zamanda yorumlarınızı bekliyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba
    Tam veya yarım ankastre bulaşık makineleri konusunda bilgisi olan kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi.ankastre bulaşık Makinesi alacağım fakat hiç yorum olmadığı için ne almalıyım bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ysahin2000

merhaba, franke marka bulaşık makinemiz var. içindeki sepetler kısa sürede (2-3sene) paslanmaya başladı, artık tehlikeli boyuta ulaştığından değiştireceğim ama açıkçası fahiş fiyatlı yeni sepete de pek güvenemiyorum. bir diğer sorun da frankenin sepetine çay bardaklarını dizmek mümkün değil devriliyor, artık nasıl bir bardağa uygun yapıldıysa...
    bu sebeplerle madem alacağız farklı ve daha kaliteli bir marka sepet alsam uyar mı sığar mı diye sormak istedim.
    açıkçası eşyalarını çok düzgün kullanan bir aileyiz neden bu kadar çabuk deforme oldu anlamadım, en azından bundan sonrası için önerisi olan varsa şimdiden tşkler...
    (bu vesile ile franke tavsiye etmediğimi de belirtmek isterim, tüm eşyalar franke ama bu paraları etmez, biz mecburiyetten kullanıyoruz müteahhit eve koymuştu. hesapta ithal çoğu çok üst seri falan ama hikaye..)
    Muhtemelen aşırı çamaşır suyu veya yine kullandığınız kimyasal temizlik ürünlerinden ötürü sepetler pas yapıyor yenisini alsanızda belli bir süre sonra o da paslanır .

• Fcnn F kullanıcısına yanıt
    franke servisi geldi geçen gün ve kabahati fairy platinum'a buldu. daha fazla kimyasal içeriyormuş. bana saçma geldi, eski bosch makinamız 10 yılda bir gr paslanmadı ve hep fairy kullandık. aslında eşim (bildiğim kadarı ile) çamaşır suyu veya -fairy tablet harici- başka birşey koymuyor ama bundan sonra daha fazla dikkat edecez artık, finish kullanmaya da eşim pek yanaşmadı.
  • hatunozdemirakkus H kullanıcısına yanıt
    Bende arıyorum pek bilgi yok malesef..onerisi olan varsa makbule geçecek..sahsen ihtiyacım tam ankastre fiyat/performans oranı yuksek beni üzemyecek cihaz.

https://www.epey.com/bulasik-makinesi/karsilastir/1131-3260-3266-134797-136653-140555-165091/siemens-sn66d080tr_bosch-smv68d00tr_bosch-smv40d06tr_siemens-sn616x00mt_siemens-sn636x02mt_bosch-smv25dx00t_profilo-bma5101ev/

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

Bir soru A+++ makine ile A++ makine arasinda ne kadar tuketim farki var . Hem elektrik hemde su tuketimi olarak ayda ne yansir faturaya ayni kullanim seneryosunda
    memnun kaldınızmı makinadan

• 7 sene önce tüm beyaz eşyayı Bosch marka aldık ve hepsi birer birer bozulmaya başladı.
    Yedek parçaları çok çok pahalı arıza verdiğinde yaptıramıyorsun az daha verir sıfır yerli marka alırım diyorsunuz.
    Alman malı alıp acı bir tecrübe ile deneyimlememe göre, sizlere yedek parça fiyatı ucuz Arçelik Beko gibi yerli mallarını alın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AreY

7 sene önce tüm beyaz eşyayı Bosch marka aldık ve hepsi birer birer bozulmaya başladı.
    Yedek parçaları çok çok pahalı arıza verdiğinde yaptıramıyorsun az daha verir sıfır yerli marka alırım diyorsunuz.
    Alman malı alıp acı bir tecrübe ile deneyimlememe göre, sizlere yedek parça fiyatı ucuz Arçelik Beko gibi yerli mallarını alın derim.
    Aynı tecrübeyi Alman üretimi AEG ile yaşadığım için evi Arçelik'e döndürdüm, Arçelik'in de servisi pahalı ama işin güzel kısmı makinelerin tasarımı o kadar basit ki biraz el becerisi ile her şeyi tamir edebiliyorsunuz ve yedek parçalar internette ithal markalara göre çok daha bol ve ucuza bulunabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 15 Mart 2020; 23:3:25 >

• Arkadaşlar selam,

2500 tl civarında bulaşık makinesi arıyorum. Makineden beklentiler inox olsun, bitince kapağı açılsın ama otomatik kapak açılmasıyla ilgili bilgiyi ürün sayfalarında göremiyorum. Ya yazmıyorlar ya da çok nadir bir özellik :)
    Bunların yanında çekmeceler asansörlü olursa ve çatal-bıçak için üstte ayrı bir çekmece olursa tadından yenmez ama bunlar şart da değil. Bunlar olursa 2700-2800'e kadar da çıkabilirim.

Şimdiden teşekkürler
  • Merhaba araştırmalar sonucu Grundig 6502 beyaz bulaşık makinesi aldık.Kurulum yapan servis 3 ü bir arada kullanıyorsanız parlatıcıya gerek yok dedi.İlk yıkama ve sonraki yıkamada bulaşıklar,sepet ve makinenin içi bildiğiniz yağmur yağmış gibiydi kurutma yapmamıştı.Parlatıcı ekleyip 3 e getirip tekrar denedik.Kuruttu fakat biraz nem ve bardak üzerinde su birikmesi vardı.Önceki makinamız Profilo 4220EG sadece tablet deterjanla çok iyi yıkayıp kurutuyordu.Parlatıcı kullanmıyorduk.Değiştirme sebebi ;sepetler paslandı,koku ve alt tabanı plastik olmasıydı.
    Önceki makinamız parlatıcısız kurutabilirken yeni nesil A++ bu cihaz nasıl kurutmadı anlayamadık.
    Not : Tablet ; Fairy platinum
    Parlatıcı; Finish

• trojana T kullanıcısına yanıt
    merhabalar memnun kaldınızmı bulaşık makinasından biz de grundig yada arçelik düşünüyoruz tavsiye edermisiniz
  • eyönetmen E kullanıcısına yanıt
    Merhaba bulaşık makinasından memnun kaldınızmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: derinada

merhabalar memnun kaldınızmı bulaşık makinasından biz de grundig yada arçelik düşünüyoruz tavsiye edermisiniz
    2020 model Arçelik 6588 i aldım, halen makinenin dilini tam çözmeye çalışıyorum ama genel itibariyle memnunum :)

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • derinada D kullanıcısına yanıt
    Çok memnunum, senelerce boş un kahrini boşuna çekmişiz.

• arçelik grubundan olmayan hangi makineleri önerebilirsiniz? eskiden aeg, gorenje hatta frigidaire bile ülkede bulabilirken şimdi electrolux (servisi problemli deniliyor) ve miele den başka kalitesini kanıtlamış makine bulamadım. zaten miele alıp bir bulaşık makinesine 6 - 7 bin lira vermem ki yurtdışında aldığım fiyatları da biliyorum, kendime yediremem yani
  • derinada D kullanıcısına yanıt
    Arçelik 6588 den memnunum. Yıkama kurutma ve ses performansı gayet iyi. Genelde ekonomik mod olan 1 numaralı programda yıkıyoruz. 3 saat 47 dk. sürüyor, gece yatmadan önce çalıştırıyoruz. Sesi az olduğu için gece rahatsız etmiyor.

Geçen hafta yetkili.servis aradı , Garanti uzatma kampanyaları varmış, 207 TL ye 4 sene ek garanti de aldım. 7 sene garantili oldu makine.

• 
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.