Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (713. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 711712713714715
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Miele’nin G4203 modeli de alınabilir. Miele kampanyasından 2. ürüne %40 indirim sağlıyorlar. 2 kişi birleşip alınsa tanesi 4.000 ₺’ye geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antikes

Hocam Miele’nin G4203 modeli de alınabilir. Miele kampanyasından 2. ürüne %40 indirim sağlıyorlar. 2 kişi birleşip alınsa tanesi 4.000 ₺’ye geliyor.
    Onu begenmediler hic tip olarak
    Yine siemens vs arcelik olarak karar vermemiz lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

Onu begenmediler hic tip olarak
    Yine siemens vs arcelik olarak karar vermemiz lazim

Alıntıları Göster
    Miele'yi tip olarak beğenmiyorlarsa Arçelik ve Beko'yu asla beğenmemeliler. Siemens marka bulaşık makinemizin plastiği on yıllarca sararmadı ama Arçelik marka makinemiz sapsarı olmuştu. Belki de dayanıklı tasarım ve nitelikli malzemenin işlenebilirlik sınırları Miele'yi çirkin gösterebilir. İyi fiyata Miele bulsam şu kötü ekonomide beklettiğimiz ne varsa alırdım...

Gerçekten çok farklı bir durum...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

peki elektrolux lerde extra durulama varmi. Ozelliklerinde durula ve beklet yaziyor bu ekstra durulamami oluyor ?
    Electrolux'ün bulaşık makinesinde ayarlara girilerek tüm programların durulama sayısı artırılabiliyor. Ben de öyle yaparak kullanıyorum, tüm programlara 10 dakika ekledi. Hızlı 30 dk da 40 dakika oldu. Bu şekilde durulamasından çok memnunum, Fairy kullandığım halde son durulama suyu berrak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavrich

Electrolux ESF5545low ile Electrolux ESF5533low arasındaki farklar hakkında bilgisi olan var mıdır.
    ESF5533LOW A++ ve 47 dB
    ESF5545LOW A+++ ve 44 dB. Kalan özellikler tamamen aynı.
  • quote:

yahu ben ne alacam açıkçası karar veremedim araştır araştır 3 4 gündür yoruldum . arçelik 6588 alacam en sonunda siteden karşılaştırma yaptım . ekstra durulama yapan makine ile ekstra durulama yazan yerde dinamak yıkama yazıyor acaba ekstra durulamamı demek dinamik yıkama firmalar neden böyle kelime oyunu yapıyorlar zaten anlamıyoruz dahada zorlaştırıyorlar işi

Alıntıları Göster
    Arçelik alacaksanız ekstra durulama sadece 6344 nodelinde var. Arçelik grubunda ben olsam 6344 almaktansa Grundig 5302 modelini alırdım. Grundig'te de ekstra durulama var; ilaveten 5 programlı ve motoru inverter.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ; 5545 web sitesinde yok, o yüzden bilgi bulabilmek zor.
    5545 daha mı eski yada üretimi mi bitti.
    Sepet yapılarında veya program olarak bir değişiklik olabilir mi.
    Son olarak Arçelik 6588 ile bu cihazlar arasında tercihte zorlanıyorum fikrinizi alabilir miyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Arçelik alacaksanız ekstra durulama sadece 6344 nodelinde var. Arçelik grubunda ben olsam 6344 almaktansa Grundig 5302 modelini alırdım. Grundig'te de ekstra durulama var; ilaveten 5 programlı ve motoru inverter.

Alıntıları Göster
    @candoğan62

sizden tek bir ricam var bana şu makineyi alın diyin alıyım artık kafayı yiyecem açıkçası . bugun yarın almam gerekli
    tek istediğim makine güzel yıkasın ve ıslak bırakmasın . makinenin görünüşü tipi göze de hitap etsin ve kronik sorunları olmasın.. ama sağlık açısından detarjan kalıntısı ile kurutma yapmasın sağlık en önemli konu .
    son olarak extra durulama özelliği olmazsa ne kaybım olur ne kaybederiz. ?
    ayrıca sizden bu bsh muhabetine de bir açıklama yapmanızı istiyorum herkes farklı konuşuyor . kafam karıştıkça karışıyor .
    sizin bu alanda tecrübeli olduğunuzu biliyorum ve tecrübenizden bende faydalanmak istiyorum .
    yukarada yazdım 1 simeens SN257W00NT aq500 serisi - 2 arçelik 6588 bu iki makine yi çok beğendiler ama karar veremedim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 16 Ocak 2020; 19:7:35 >

• https://www.bosch-home.com.tr/urun-listesi/bulasik-makineleri/solo-bulasik-makineleri/60cm-genisliginde-bulasik-makineleri/SMS67NI01T?breadcrumb=fsdishwasherswith60cmwidth

bu model de mesela extra rinse var yani üst model ve aradığım özellikler var ne dersiniz ? bsh kornik arızası korkutuyor sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Alıntıları Göster
    Merhaba, 2000 TL butce ile alinabilecek makina oneriniz var midir acaba? Tesekkur ederim
  • Miele den alalim en iyisi . Miele kampanyasindan alalim istanbul dan iki kisi 6 .392 tl ye geliyor 7100 modeli varmi katilan.yoksa simens ti arcelik te kafayi yiyecem acikcasi .varsa birisi danaya girerer gibi girelim gitsin

https://shop.miele.com.tr/miele-g-7100-sc-beyaz-solo-bulasik-makinesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 18 Ocak 2020; 23:39:41 >
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt
    sen bayileri dolaştın mı hocam kaç gündür arıyorsun?

Arçelik Beko Bosch vestel e git .isteklerini söyle makinelere bak istersen internetten al.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Hepsini gezdik hocam en ust makine ye bakiyorum mesela extra durulama.yok sasiriyorum yukarda paylastigim bosch ta var hersey ama bu sefer bsh kronik arizlari korkutyor iki arada bir derede kaldim acikcasi .
    Vestel de daha once sorun yasadik camasir makinesinde istemiyorlar onuda . Suan bozulan da arcelik pek parlak gecmedi kullanim seruveni . Siemens bosch da bsh arzilari urkutuyor
    En son dedim biri denk gelirse aalalim gitsin rahat edelim
    Miele yi kismet olursa fikrimi yazdim sayfaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 19 Ocak 2020; 0:40:1 >
    illa bozulacak diye birşey yok hocam al gitsin bence bocsh u kaç para peki?

miele iyi güzel hocamda aşırı pahalı.Birde bozulmaz bozulmaz bozulacağı tutar Türkiye de parçası yok adam gibi servisi bile yok.Kurulum bile ücretli.Rezil olursunuz verdiğiniz paraya yazıl olursunuz.Yine siz bilirsiniz tabi.

Bizimkiler Almanyada uzunca süre kalmışlar ninem in lafı var Bosch miele nin kardeşidir diye.35 senelik miele çamaşır makinesi vardı pompa arızalandı burada yapabileni geçtim açabileni bulamadık.Adam bile dedi nasıl makine bu ilk defa görüyorum diye.İç mekaniği çok değişikti.

Evet dogru sakinan goze cop te batabilir .
    Bu makineyi begendim ciddi manada extra durulama vs var fakat bsh hakkinda iyi durulmaZ saglik icin iyi degil gibi yazilar da okudum hatta adam pervane tasariyim de gorsunler diye yazmis ti foruma bir yerlere google de arastirinca dh de
    Bosch SMS67NI01T 3000 civari aliniyor pazarlkla
    Veya elektrolux smf 9500lox buda guzel galiba 3000 e alinabilir pazarlikla
    Son Olarak arcelik 6588 var 2500 e alinabilir ama mazi kotu arcelikle pompasini falan eskidn degistirdim hatta

Dediginiz dogru ama miele servisi ozel gibi bisey galiba hersey para

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 19 Ocak 2020; 0:57:6 >
    düşünür müsün bilmem ama bak bu modelde ekstra durulama var.
    https://www.vestel.com.tr/vestel-bm-802-x-bulasik-makinesi

n11 gittigidiyorda indirim çeki falan epey ucuza gelir.
    https://www.hepsiburada.com/vestel-bm-802-x-a-8-programli-bulasik-makinesi-pm-HB00000903KH

bence kaçırma 2036 liraya bedava sayılır.

visa kartın varsa da 50 tl indirim çeki kazanırsın.

gerçi trendylda 1950 ye varmış.
    https://www.trendyol.com/vestel/bm-802-x-bulasik-makinasi--20219721--p-14262859?boutiqueId=377402&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_urun_listeleme&adjust_tracker=1xed9e_u72in2&adjust_campaign=cimri_urun_listeleme

bence makine bu fiyata canavar.vestel servisi , kolay parça servis tedariği , 240 liraya +4 yıl garanti çok iyi.

program tablosu bu şekilde.Başka 3 kere durulama yapan makine bulursan al hocam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 20 Ocak 2020; 11:18:21 >

Electrolux esf 9500 lox (inox) modeli için 3000TL ; arcelik 6588 (beyaz)için 2500 TL çok iddalı fiyatlar.
    Bu fiyatları aldınız mı tahmin mi ediyorsunuz?
    Ben arcelik için internet üzerinde 2750 altında bulamadım.Hafta sonu arçelik bayine gittik.Bulaşık bakıyoruz dedik ; görevli bayan diğer modelleri gösteriyordu, tanıtım yaparken 6588 modelini sordum gösterdi, kendisinde de bu makine varmış , çok memnun olduğunu söyledi. Dinamik yıkama kolunun faydalı olduğundan bahsetti.Ama en üstteki catak kaşık yıkama çekmecesini aldığı gün çıkarmış.
    Kaldı ki eşimde 3 çekmeceli özellikle istemiyor. Bayi makina için 3000tl istedi. Nakit veya tek çekimde birşeyler yapmayı deneriz dediler.

İki hafta önce mediamarkette electrolux modellerini görmeye gittim.
    9500 ve 5533 low/lox modelleri vardı.9500 modelini 3. çekmeceden dolayı eledik, zaten mağazada fiyatı da yüksekti. Benim gördüğüm internette en uygun 3700 TL civarı , oradaki görevli ile de sohpet etmiştik; iki makinede aynı ,sedece 3. cekmece farkı ve 13-14 kişi olayı farklı dedi.14 kişilikte her sıraya bir tabak fazla girdiğini söyledi.Oradaki görevlide aynı şekilde 3 çekmeceli ürünlerin çok zahmetli olduğunu , kişisel fikri olarak 5533 modelinin daha kullanışlı olduğunu söylemişti; bu sebeple ben 5533 modeline yada aynı modelin +++ olanı 5545 e bakıyorum , fakat 5545 artık gelmiyormuş bir çok yerde yok yada teşhir var. 5533 modeli mağazada 2900TL civarıydı, internette 2400 içinde 2600 arası fiyatlar gördüm.

Ne alırız yada almayız bilemiyorum, iki markanın modelleri içinde olumlu olumsuz yorumlar , artı ve eksi yönler vardır.
    Ama şunu söyleyebilirim electrolux malzeme ve işçilik olarak daha kaliteli görünüyor, kapak açıp kapamalarında ki hissiyat bile farklı geldi bana.

Rakamlarda İst. Bilişimi dikkate alamadım.Fiyatlar daha uygun olabilir fakat orada teslimat sıkıntısı yaşayan binlerce insandan bahsediliyor.

• Arkadaşlar selam,
    2500 TL bandında, inoks, A++ enerji sınıfı, minimum 5 programlı, çelik tabanlı ve uzun ömürlü hangi makineleri önerirsiniz?
  • Arkadaşlar,

Grundig GDF 5203 1300 TL (N11 - Grungid Türkiye)
    Altus AL 404 M 1400 TL (Mediamarkt)

tavsiyeniz hangisi olur, yada başka tavsiyeniz var mı?
  • 
Sayfa: önceki 711712713714715
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.