Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (706. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba çokça yazılmıştır ama tüm sayfaları okuyamadığım için tekrar sorayım.
    Bosch alman üretimi bulaşık makineleri hangileridir acaba. Beyaz solo makine tercihimiz.
    Bir de ısıtıcı problemi alman üretimlerinde de var mı?

Bunların yerine electrolux ESF9500LOW tercih edilir mi kronik bir problemi var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ay çok masraf yaptım, Bekodan dolap ve camaşır makinesi aldım. Bulaşık makinesi için tek kişiyim, ve bana yetecek uygun fiyatlı bşyler bakıyorum. Var mı tavsiye edecek olan biri?

Altus
    Vestel
    Profilo bu markalar olabilir.
  • navigator_ N kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de giriş seviyesi bulaşık makineleridne özellikle Profilo çok tutuyor ve memnun kalınıyor. BM4320EG eğer bütçeniz elveriyorsa alacağınız makine olabilir. Yok bütçem el vermez, daha ucuz derseniz Vestel BM-301 de en çok tutulan cihazlardan biri. Avrupa'da ise inceleme siteleri ucuz bulaşık makinesi olarak çok ilginç şekilde Beko'yu öneriyorlar :)
  • Çeyiz için bulaşık makinesi alıcam, Arçelik 6344 nasıldır? Ya da max. 2500 liraya kadar hangi makineyi tavsiye edersiniz?
  • tavsiye istediğimden beri çıt yok yok mu arkadaşlar bi önerisi olan?
  • smhhh S kullanıcısına yanıt
    Birileri yazar diye yazmadım ama yazan yok;

O fiyatlarda teknoloji manyağı bir oyuncak istiyorsanız Hoover AXI HFDN 4S600PX-17 var, çok ilginç bir cihaz, 12 program, kendini temizleme özelliğine sahip, filtre temizleme var, güçlü yıkama kolu var, akıllı özelliklere sahip, wifi'dan kontrol edilebiliyor, 16 kişilik, tüm sensörlere sahip, sadece 41 desibel, otomatik kapak açma da var... Diğerlerinin en ucuz 5000 TL'ya sunduğu bu özellikleri (ki bazıları neredeyse hiçbir makinede yok) 2300 TL'ya sunması gerçekten ilginç. Gerçi Hepsiburada hariç en ucuz yer 2800 TL. Hoover yeni fabrikasını geçen yıl Türkiye'ye kurdu ve tüm AXI (Yapay Zekalı) bulaşık makinelerini Türkiye'de üretiyor ama hakkında çok fazla bir yorum yok... Alan birkaç kişiden memnun olan var olmayan var... Kör alım olur ama bu durum çok cezbedici olduğu gerçeğini değiştirmiyor :) Bir de eğer büyükşehirde değilseniz Hoover servisi belki sıkıntı olabilir. Önce servisini bulup "bu makine alınır mı" diye sormakta yarar var.

https://www.hepsiburada.com/hoover-hfdn-4s600px-17-a-12-programli-bulasik-makinesi-p-HBV00000HE7CY

Yok maceraya atılmak istemiyorum derseniz Arçelik 6344 seçeneklerden biri, an itibariyle 2075 TL'ya bulunabiliyor. Cihaz büyük rakipleri kadar sağlam olmasa da daha aynı özellikleri daha uyguna vermesi ve servis kalitesi ile ön plana çıkıyor. İsterseniz 2300 civarına 6366 modelini alıp 6 programlı, otomatik program belirleyip yıkama özelliğine sahip, üst sepetinde de katlanabilir tellere sahip, tepsi tutuculu modeli de alabilirsiniz. Tüketim değerleri de daha düşüktür. Aradaki farka hayli hayli değer gözüküyor. 6588 alırsanız da kendi kendini temizleyen filtre, 3. sepet, sağ altta güçlü yıkama kolu (dinamik yıkama), koku engelleme, 8 program gibi ekstra birçok özellik geliyor. onun da fiyatı beyaz için 2580, inox için 2725 TL

6366 Inox:https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-arcelik-6366-i-a-6-programli-inox-fiyati,80709733.html

6588 Beyaz:https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-arcelik-6588-a-8-programli-fiyati,52827815.html

6588 Inox:https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-arcelik-6588-i-a-8-programli-inox-fiyati,51443702.html

Yok illa BSH grubundan olsun, teknolojik özellik olmasa da olur derseniz Bosch SMS46JI01T alacaksınız 2678 TL, 2300 TL'lık Arçelik 6366 ile aşağı yukarı aynı özelliklere sahiptir.
    https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-bosch-sms46ji01t-a-6-programli-inox-fiyati,429674908.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 19 Kasım 2019; 17:29:4 >

• Merhaba arkadaşlar. 9 yıllık bosch bulaşık makinem arızalandı. E24 hatası. Özel servis tahliye pompası ve iç filtrede sıkıntı var dedi. 400 TL istedi. Yaptırmak mı yoksa yenisini mi almak mantıklı. Ne dersiniz

• Merhabalar

2500tl limit ile inox solo bir bulaşık makinası alacağız. Konuda genelde bsh öneriliyor. Ancak baktığım zaman genelde en çok arıza çıkaranda bsh gibi duruyor. O yüzden kafam karışık. Ailemde eski bir bosch vardı. Şimdi yeni siemens aldılar ve eskisi daha iyi yıkıyordu diyorlar. Ablamda ise alman yeni siemens var o ise çok memnun. Yani diyeceğim o ki özellikle kullandığınız ve memnun olduğunuz marka/model tavsiye ederseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Birileri yazar diye yazmadım ama yazan yok;

O fiyatlarda teknoloji manyağı bir oyuncak istiyorsanız Hoover AXI HFDN 4S600PX-17 var, çok ilginç bir cihaz, 12 program, kendini temizleme özelliğine sahip, filtre temizleme var, güçlü yıkama kolu var, akıllı özelliklere sahip, wifi'dan kontrol edilebiliyor, 16 kişilik, tüm sensörlere sahip, sadece 41 desibel, otomatik kapak açma da var... Diğerlerinin en ucuz 5000 TL'ya sunduğu bu özellikleri (ki bazıları neredeyse hiçbir makinede yok) 2300 TL'ya sunması gerçekten ilginç. Gerçi Hepsiburada hariç en ucuz yer 2800 TL. Hoover yeni fabrikasını geçen yıl Türkiye'ye kurdu ve tüm AXI (Yapay Zekalı) bulaşık makinelerini Türkiye'de üretiyor ama hakkında çok fazla bir yorum yok... Alan birkaç kişiden memnun olan var olmayan var... Kör alım olur ama bu durum çok cezbedici olduğu gerçeğini değiştirmiyor :) Bir de eğer büyükşehirde değilseniz Hoover servisi belki sıkıntı olabilir. Önce servisini bulup "bu makine alınır mı" diye sormakta yarar var.

https://www.hepsiburada.com/hoover-hfdn-4s600px-17-a-12-programli-bulasik-makinesi-p-HBV00000HE7CY

Yok maceraya atılmak istemiyorum derseniz Arçelik 6344 seçeneklerden biri, an itibariyle 2075 TL'ya bulunabiliyor. Cihaz büyük rakipleri kadar sağlam olmasa da daha aynı özellikleri daha uyguna vermesi ve servis kalitesi ile ön plana çıkıyor. İsterseniz 2300 civarına 6366 modelini alıp 6 programlı, otomatik program belirleyip yıkama özelliğine sahip, üst sepetinde de katlanabilir tellere sahip, tepsi tutuculu modeli de alabilirsiniz. Tüketim değerleri de daha düşüktür. Aradaki farka hayli hayli değer gözüküyor. 6588 alırsanız da kendi kendini temizleyen filtre, 3. sepet, sağ altta güçlü yıkama kolu (dinamik yıkama), koku engelleme, 8 program gibi ekstra birçok özellik geliyor. onun da fiyatı beyaz için 2580, inox için 2725 TL

6366 Inox:https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-arcelik-6366-i-a-6-programli-inox-fiyati,80709733.html

6588 Beyaz:https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-arcelik-6588-a-8-programli-fiyati,52827815.html

6588 Inox:https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-arcelik-6588-i-a-8-programli-inox-fiyati,51443702.html

Yok illa BSH grubundan olsun, teknolojik özellik olmasa da olur derseniz Bosch SMS46JI01T alacaksınız 2678 TL, 2300 TL'lık Arçelik 6366 ile aşağı yukarı aynı özelliklere sahiptir.
    https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-bosch-sms46ji01t-a-6-programli-inox-fiyati,429674908.html
    Beyaz alıcaz hocam, Hooverın beyazı hiç bir yerde yok. Ayrıca dediğiniz gibi çok yorum ama mevcut yorumlarda da dokunmatik olmasından dert yanmışlar, yanlışlıkla dokunup durup başlamasından vs. şikayet etmişler.

Arçelik 6366 beyaz modeli arkadaşımın arçelik personel sitesinde 2206 lira, 6344 ise 1725 lira. Vestel bm-401 ve bm-502 ye de baktım kafam iyice karıştı. Çamaşır makinesini alırken hemen seçmiştim ama niyeyse bulaşık makinesinde karar veremedim. Onu da ç.makinesi gibi profilo almak istiyorum ama profilonun ses değerleri biraz yüksek, çok sesli makine istemiyorum.

Sıkıldım artık bulaşık makinesi konusunda karar verememekten Çoğu insan gibi bir bayiye gidip fazla incelemeden birini alsam hayat çok daha kolay olucak ama araştırmadan da yapamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smhhh -- 21 Kasım 2019; 13:28:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: smhhh

Beyaz alıcaz hocam, Hooverın beyazı hiç bir yerde yok. Ayrıca dediğiniz gibi çok yorum ama mevcut yorumlarda da dokunmatik olmasından dert yanmışlar, yanlışlıkla dokunup durup başlamasından vs. şikayet etmişler.

Arçelik 6366 beyaz modeli arkadaşımın arçelik personel sitesinde 2206 lira, 6344 ise 1725 lira. Vestel bm-401 ve bm-502 ye de baktım kafam iyice karıştı. Çamaşır makinesini alırken hemen seçmiştim ama niyeyse bulaşık makinesinde karar veremedim. Onu da ç.makinesi gibi profilo almak istiyorum ama profilonun ses değerleri biraz yüksek, çok sesli makine istemiyorum.

Sıkıldım artık bulaşık makinesi konusunda karar verememekten Çoğu insan gibi bir bayiye gidip fazla incelemeden birini alsam hayat çok daha kolay olucak ama araştırmadan da yapamıyorum

Alıntıları Göster
    Hoover'ın beyazı da vara ama inox'undan pahalı :) Gerçi ekim sonunda 1999 TL'ya düşmüş, tekrar düşmesi beklenebilir...

https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-hoover-hfdn-4s600pw-17-wi-fi-a-12-programli-fiyati,352496024.html

6588 Beyaz da 2500 TL'ya var, ek özellikleri değer gibi duruyor;

https://www.istanbulbilisim.com/arcelik-6588-a-8-programli-bulasik-makinesi-fiyati-252754.html?gclid=Cj0KCQiAiNnuBRD3ARIsAM8KmlsVmAP0U_q2GxqahMMRKV-dQtg_usKGpdz38DHKti9iLfJfIGBCOBMaAjHjEALw_wcB

Bence Vestel işine hiç girmeyin, Vestel güzel televizyon üretiyor ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Hoover'ın beyazı da vara ama inox'undan pahalı :) Gerçi ekim sonunda 1999 TL'ya düşmüş, tekrar düşmesi beklenebilir...

https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-hoover-hfdn-4s600pw-17-wi-fi-a-12-programli-fiyati,352496024.html

6588 Beyaz da 2500 TL'ya var, ek özellikleri değer gibi duruyor;

https://www.istanbulbilisim.com/arcelik-6588-a-8-programli-bulasik-makinesi-fiyati-252754.html?gclid=Cj0KCQiAiNnuBRD3ARIsAM8KmlsVmAP0U_q2GxqahMMRKV-dQtg_usKGpdz38DHKti9iLfJfIGBCOBMaAjHjEALw_wcB

Bence Vestel işine hiç girmeyin, Vestel güzel televizyon üretiyor ;)

Alıntıları Göster
    https://www.hepsiburada.com/electrolux-esf5533low-a-6-programli-bulasik-makinesi-p-HBV00000I7VI7?magaza=Hepsiburada&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=0.88.6

bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz hocam?

• onatba O kullanıcısına yanıt
    6588: 2582 TL | Revizyonlu: 2002 TL
    6588 I: 2728 TL | Revizyonlu: 2116 TL

6366: 2208 TL
    6366 I: 2296 TL

6344: 1725 TL
    6344 I: 2024 TL

6344 yeterli olur gibi geliyor ama aklım da hep 6366 yada revizyonlu 6588e kayıyor. Nasıl bir belaya bulaştım ben böyle bilmiyorum
  • Arkadaşım bulaşık makinası istiyor

illa bsh olacak

sitede baya şikayet var ama dinlemiyor

SMS45JW00T ve SN235W00JT sanırım aynı ürün

alman üretimidri nedir bunlar

bide sms46 serisi ve sn236 var sanırım bunlarda yanı ürün

hangisini tavsiye ederisniz

bana kalsa arçelik 6588 al diyecem ama bakalım

birde SN236W01JT ve SMS46JW01T modeli var

ısı alışveriş bloğu ile kurutma nedir

diğerlerinde kendi sıcaklığı yazıyor

fark nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 22 Kasım 2019; 9:55:9 >
  • onatba O kullanıcısına yanıt
    Valla hicbir yerde bilgi yok bulamadım. Kimiisnde isi alışveriş bloğu diyor kiminde kendi sıcaklığı. Bende arcelik var uari ankastre. Fanli kurutuyor evet cok iyi kurutmuyor. Ama 7 senelik felan. Kardesimdede 6388 vardi galiba. Bnen arcwlikciyim ne olirsa olsun. Cunku servisi rahat kasmiyor. Bsh grubu soyguncu. Arcelik gelipte tamirat yapip para almadan gittigi cok olmistir garantisi olmadigi halde. Ama bsh garantili bile olsa sorun bulamayinca para istiyor. Ama arkadas dinlemiyor.

• arkadaşlar yaklaşık 5-6 ay önce regal bm-621 modelini almıştım 1350 civarına şuan uçmuş 1750 gözüküyor.

çoook memnunum makineden sadece belirteyim istedim.

esktra durulama, kurutma hijyen modları var. beraber de seçiliyor. 6 mod var kafanıza göre yıkıyorsunuz ama ben her zaman en sıcak ve uzununda yıkadım.

çünkü tükettiği verilere baktım, 35 dakika kısa program 12 litre yakıyor, 2 saatlik program 16 litre yakıyor. e 4 litre daha yakarım adam gibi temizlenir, elektrik de öyle kısa program inanılmaz ekonomik değil aslında.

tabanı metal, tablet modunu seçerseniz makinenin parlatıcısını falan kullanmıyor, az bulaşık modu da var.

sadece bilgi olsun diye yazayım dedim. 7 yıla da garantiyi 150-200tl ye mi ne çıkarmıştım.

bm-521 var ona da bakabilirsiniz sanırım sadece sepeti yukarı aşağı olmuyor onun.

bence makinede bakmanız gereken şeyler şunlar;

ekstra durulama ekstra hijyen(bu mod seçtiğiniz programa dilerseniz +5 derece ve +dakika katıyor aslında 4 modunuz varsa bu kombinasyonla 8 modunuz var gibi düşününün)
    metal alt taban bu şart, bir kere koku sorunum olmadı. plastiklerde oluyor sanırım.
    katlanabilir metal raflar( tencere koyunca veya koymayınca yer ayarlamak için)
    7 yıl garanti uzatma maliyeti.

bunun dışında yıkadım kurutmamış, yıkamamış pis çıkarmış vb hepsi koyduğunuz bulaşığın kirine, kullandığınız tabletin kalitesine göre değişir. ben katı yemek olan tek tabak çanak koymuyorum telle bir sıyırıyorum koymadan. tencere koymamaya özen gösteriyorum çünkü teflon, granit ne ise tencerenin kaplaması ona zarar veriyor makineler. aklınızda olsun yazık edersiniz kaliteli tencereleriniz varsa. hem de çok yer kaplıyorlar bir düdüklü koyunca 6 tabaklık yer gidiyor. elde yıkamaya çalışıyorum daha çok bu yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 23 Kasım 2019; 1:51:30 >

• JackDaniels kullanıcısına yanıt
    Isı alış veriş bloku olan makinelerin yan duvarında su cebi vardır. Makine sıcak yıkama yaparken sonraki aşamanın suyunu birkaç dakika önce alır ve bu su cebine doldurur. Su cebindeki su makinenin içinde kullanılan sıcak sudan ısı alır. Su cebindeki su ile makinenin içindeki suyun sıcaklığı aşağı yukarı dengelenir. Sonraki aşamada cepten içeri verilen su bulaşıklarla eşdeğer sıcaklıkta olduğundan bulaşıklar ısıl şoka uğramaz. Aynı zamanda enerjiden de tasarruf edilir.

Kurutma aşamasında da aynı işlem devreye girer. Kurutma yapılırken yan cebe soğuk su alınır. İçerideki buhar soğuk su ile doldurulmuş yan duvara temas ederek daha hızlı yoğuşur. Böylece daha iyi kurutma performansı elde edilir.

Kurutmada yan cebe alınan su bir sonraki programın ön yıkama aşamasında kullanılır.

Arçelik Bosch kıyaslamasına gelirsek zaten fikrimi biliyorsunuzdur. Söylememe gerek yok Ben Arçelik’i zayıf malzeme kalitesi ve performansı sebebiyle tercih etmem şahsen. Arkadaşınıza hak veriyorum. Sadece kronik ısıtıcı arızası sebebiyle ek garanti yaptırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 23 Kasım 2019; 20:4:17 >

• Arkadaşlar gezinirken bu konu yeniden gözüme geldi, yaklaşık 4/5 sene önce burada candogan di galiba bir arkadaşın tavsiye ile Profilo bulaşık Makinesi aldım hiiiic sorun çıkarmadı, tavsiye ederim aynı dönemde aynı program li annemlere boch aldık onlar iki üç defa servis çağırdılar. Ha bana iyisi gelmiştir bilmem onu ama aynı ayar Bosch ile arasında fiyat farkı baya vardı o zaman şimdi nasıl bilmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar . Ben de 1500 TL ye kadar bir makine arıyorum. Grundig, Indesit, Altus ta bu fiyatlara ürünler var açıkçası kararsız kaldım. Ürün tavsiyelerinize açığım

Ayrıca bu Altus un özellikleri aynı , model isimleri farklı ürünleri var. Arasındaki farkları anlayamadım. Örnek olarak Altus 404 , 414 ile 434 arasında ne fark vardır acaba ? Aydınlatırsanız sevinirim

• İlk kez böyle bir şeye şahit oldum ki gerçekten muazzam bir olay @candogan62 Bey'in yıllar önce tavsiye verdiği insanlar yıllar sonra makine değiştirmeye karar verdiklerinde tekrar kendisine sormuşlar.
    Bu birçok kallavi firmanın bile veremediği bir güven duygusudur. Yolu bahtı açık olsun, kendisini naçizane tebrik ediyorum.
    Müsait olup fırsat bulabilirse bende önerisini almak isterim. Güncel olması açısından son birkaç ayı taradığımda 1500-2000 TL bütçe dolaylarında genelde şu ürünleri önermiş:
    -Profilo BM5321MA
    -Grundig GDF 5302
    -Regal Bm-621
    Özellikle ekstra durulama ve ekstra kurutma özellikleri üzerinde durmuş ki bende bunların önemli olduğuna kanaat getirdim. Sorum ise şudur: LG dfb512fw ve Hoover HFDN 4S600PX-17 gibi uç teknolojili ürünlerde bütçemize uygun ve özellikleriyle göz dolduruyorlar. Özellikle LG'nin taban pervanesinin 4 kollu olması başka hiçbirinde yok sanırım... Ama bu ikisinin ortak özelliğide servis sorunları ve genel "çok özellik, çabuk arıza" kuralına takılmaları sanırım.
    Sizce en fazla 3000 TL bütçe ile LG ve Hoover düşünülebilir mi? Bunlar dışında sizin 3000 TL civarına öneriniz ne olur? Yoksa üstteki Profilo, Grundig veya Regal'den birini al geç mi dersiniz? :)
    Çok teşekkürler şimdiden. İnşallah bir ürün almadan önce desteğinizden faydalanmak nasip olur...

• 
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.