Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir Kullanıcı, 13 Masaüstü Kullanıcı
14.181
Cevap
144
Favori
2.157.793
Tıklama
Giriş
    6967 Mesaj
    |
    |
    bekir3232 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

arkadaşlar tekrar merhaba,
    konuyu inceledikçe birkaç makine gözüme takıldı
    1- arçelik 6588 inox modeli
    2- profilo BM6482ma inox
    3- Grundig Gdf9601 I

bunları kıyaslarsak hepsi yaklaşık 2800-3000 TL bandında. sizce verilen parayı hangisi hakeder? ayrıca bunlara alternatif tavsiyeleriniz varsa sevinirim. bir de LG D1452cf inox modeli ilgimi çekti. o da 2800 TL civarında fakat internette bilindik mağazalarda pek satışı yok.
    |
    |
    Bahsedilenler: candogan62 , Lazpanyol

Grundig 9601 her yönü ile ustun bir makine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    bekir3232 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Gatetrans

Siemens ve Bosch alacaklara duyuru. Sakın olaki bu markalardan satın alarak hayatınızın hatasını benim gibi 2 kez yapmayın. 2012 yılında aldığımız bosch bulaşık makinası da 6 ay önce aldığım İQ500 serisi Siemens bulaşık makinası da güzel yıkıyor fakat leş gibi kokuyorlar. Makinaların koku sorunu asla çözülmemiş. Ben ikinci el satıp artık başka marka alacağım.

Ev sahibimizin franke makinasını kullanmıştık ne koku var ne bir şey.
    Niye her yerde belirli marka gruplarına yönelik bu hırçın saldırı var anlamıyorum, kullanıcı olarak gerekli özeni gösterirseniz sorun yaşamanız mümkün değil...

Bulaşıklar bekleyecekse bir zahmet kabasını alın, çamaşır deterjanı seçerken kumaş ve şebeke suyu, yıkama suyu sıcaklığına özen gösterin. Kimse bahsetmez ama renkli ve beyaz çamaşır yıkayacaksanız önce renklileri sonra beyazları yıkayın, sıvı deterjanlı yıkamaları tozlu deterjanlardan önce yapın. Eğitimli ve belirli bir konuma sahip olup bu markalara erişebiliyorsanız tüm kötü koşullara rağmen hakkını vererek kullanmanız gerekir...

Bu karşıt siyaset çok kötü yerlere gidiyor, gitti bile sanırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1364 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tubytube

Niye her yerde belirli marka gruplarına yönelik bu hırçın saldırı var anlamıyorum, kullanıcı olarak gerekli özeni gösterirseniz sorun yaşamanız mümkün değil...

Bulaşıklar bekleyecekse bir zahmet kabasını alın, çamaşır deterjanı seçerken kumaş ve şebeke suyu, yıkama suyu sıcaklığına özen gösterin. Kimse bahsetmez ama renkli ve beyaz çamaşır yıkayacaksanız önce renklileri sonra beyazları yıkayın, sıvı deterjanlı yıkamaları tozlu deterjanlardan önce yapın. Eğitimli ve belirli bir konuma sahip olup bu markalara erişebiliyorsanız tüm kötü koşullara rağmen hakkını vererek kullanmanız gerekir...

Bu karşıt siyaset çok kötü yerlere gidiyor, gitti bile sanırım

Alıntıları Göster
    Yazmamışım ama ürün bulaşık makinası. Çamaşır mak. sorun yok.

• Yüzbaşı
    280 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gatetrans

Yazmamışım ama ürün bulaşık makinası. Çamaşır mak. sorun yok.

Alıntıları Göster
    Sizin adınıza sevindim, ufak detaylarda gizli tüm sorunların çözümü

|
    |

Siemens Sn236b00nt almanya üretim mi çerkezköy üretimi mi ?
    |
    |
    sellersatissiemens kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    siemensdelisi

Çerkezköy

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1497 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tornedo

Hoover aldım daha gelmedi ama bu fiyata bu özelliklerde makina yok
    https://www.hepsiburada.com/hoover-hfdn-4s600px-17-a-12-programli-bulasik-makinesi-p-HBV00000HE7CY?magaza=Hepsiburada
    Hayırlı olsun hocam, bu makine Türkiye'ye 2018'de açılan yeni bulaşık makinesi fabrikasında üretiliyor. Ben de önümüzdeki ilkbahar bulaşık makinesi alacağım, 5-6 bin TL'yı gözden çıkarmıştım Bosch 8 serisi ya da Electrolux için ama bu ve Samsung Waterwall 9550 çok kafamı karıştırıyor.

Cihazla ilgili bir sorum var, Ağrı'da yaşadığımdan cihazı gidip görebileceğim hiçbir yer yok malesef :( Bu yüzden size soracağım, cevaplarsanız sevinirim :)

Bu cihazın yurtdışına gönderilenlerinde 3. çekmece ve içeride sağ üstte konulan bulaşıkları gören ve size tavsiyede bulunan ışıklı bir optik sensör ile cihazın içini akıllı telefondan izleyebileceğiniz bir kamera sistemi bulunuyor. Bunlar sanki Türkiye'ye satılan modelde yok gibi, gelince teyit edebilir misiniz? Bir de hem gelince ilk izlenimlerinizi, hem de birkaç kullanımdan sonra temizleme ve kurulama performansı ile ilgili izlenimlerinizi yazarsanız sevinirim. Özellikle 16 kişilik olmasına rağmen bulaşık yerleştirmesinin problemli olduğuna dair birçok yazı var yurtdışı inceleme sitelerinde ama benim için sizin yorumlarınız çok daha değerli olacak tabi :)

• Binbaşı
    1497 Mesaj
    Hadi biraz konuyu karıştıralım, hani burada Samsung'a vs... atıp tutanlar var ya, ki Samsung'u da hiç sevmem normalde, evimde bozulsa da değişsem diye baktığım ama inatla sorun çıkarmayan, yine de bir türlü ısınamadığım buzdolaplarından başka hiçbir ürünleri yok çünkü Galaxy Note 4'de yaşadığım sorunları zulme dönüştürdüler sağolsunlar... Yine de aşağıdaki tablolar özellikle bazı marka savunucuları ve bazı markaları kötüleyiciler açısından çok ilginç olacak :)

Alttaki tablo ABD'de yüklü miktarlarda satış yapan beyaz eşya perakende şirketi Yale Appliance'e ait. 2018 yılında sattıkları 8739 bulaşık makinesinden ilk yıl içinde arıza verenlerin sayıları ve
    arıza oranları mevcut :) Tüm markalar için olmasa da 300-400'den fazla satılan markalar için güvenilir sayılacak bir tablo

Bir alttaki tablo da 2017 yılından:

Görüldüğü üzere bazı sevilmeyen, asla alınmaz denilen markaların arıza oranları, taş gibi denilen markalardan daha düşük...

Kaynak:https://blog.yaleappliance.com/most-reliable-dishwashers-2019

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 28 Ekim 2019; 14:59:45 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    797 Mesaj
    Arkadaşlar 1500 - 2000 civarı uzun kullanımda üzmeyecek bir makine tavsiye edebilir misiniz ?

O fiyat aralığında sağlamlık ve üzmeme açısından en iyisinin Profilo BM4320EG olduğunu düşünüyorum:
    https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-profilo-bm4320eg-a-4-programli-fiyati,480274892.html

Arçelik 6344'e de bakılabilir A+ yerine A++ olur makine ama Yahudi malı Profilo daha sağlamdır :D
    |
    |
    brkylmz19990102 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba, ürün geldi servis gelip kurarken alttan darbeli olduğunu tespit ettik tam köşeden almış sağolsun horoz kargo halletmiş :) Değişim için geri gönderdim geldiğinde yorum yaparım.
    Evet yurt dışında 603 serisi var bizde 600. 3. sepet yok ancak bir kaç kişiden 3.sepetin daha zor olduğu, tek tek yerleştirmenin uğraştırdığını duydum tabi tercih meselesi.
    Sensör var tahminen çünkü otomatik yıkama özelliği var, ancak kamera yok ve video da sanki tanıtım için koymuşlar gibi tabi emin değilim ama bizdeki modelde 3.sepet ve kamera yok kesin bilgi. Mediamarkta inceledim ürünü.Alt sepette tüm tabak rafları kapatılıp dümdüz bir alan oluşturulabiliyor buda tencere vs koymak için bence mantıklı. Ben otomatik kapı açılışı ve inox olması için bu fiyata başka markada bulamadığım için tercih ettim. Kullandıktan sonra yorum yapabilirim. Kağıt üstünde db değeri de düşük çok önemli değil ama makinanın artıları fiyatına göre çok fazla. Dinamik yıkama, filtre temizleme, wifi gibi özellikleri bence cezbedici. Fiyatı de diğerlerine göre 3000 3500 bandında olabilir bu fiyat ciddi anlamda sanki tanıtım fiyatı gibi
    |
    |
    Bloodin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    95 Mesaj

3.5 aydır Profilo BM 4320EG kullanıyorum, şu an için memnunum.
    |
    |
    brkylmz19990102 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Bloodin

O fiyat aralığında sağlamlık ve üzmeme açısından en iyisinin Profilo BM4320EG olduğunu düşünüyorum:
    https://www.akakce.com/bulasik-makinesi/en-ucuz-profilo-bm4320eg-a-4-programli-fiyati,480274892.html

Arçelik 6344'e de bakılabilir A+ yerine A++ olur makine ama Yahudi malı Profilo daha sağlamdır :D

Alıntıları Göster
    Profilo yahudi malı değil bu arada, Jak Kamhi'nin elinden çıkalı çok uzun zaman oldu. Gerçi yahudi olsa ne olacak, düzgün ürettikten sonra problem yok bana göre.

Profilo tamamen BSH (Bosch/Siemens) grubuna aittir.

• Binbaşı
    1497 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Profilo yahudi malı değil bu arada, Jak Kamhi'nin elinden çıkalı çok uzun zaman oldu. Gerçi yahudi olsa ne olacak, düzgün ürettikten sonra problem yok bana göre.

Profilo tamamen BSH (Bosch/Siemens) grubuna aittir.

Alıntıları Göster
    Burada Yahudi malından kastım "pis kötü almayın" anlamında değil, "Daha kaliteli olur" anlamında idi zaten. Bu konuda da ciddiyim, bir ürünün Yahudi üretimi varsa onu tercih etmeye özen gösteriyorum, dürüstlüğe ve sağlamlığa daha fazla önem gösteriyorlar.

|
    |

• Onbaşı
    37 Mesaj

Hocam bu ürün 54 db ses ve 12 litre gibi yüksek bir su harcama oranı var. Anneme hediye olarak alıcam program sayısı çok önemli değil ama bu kriter ses, güç ve harcama olarak daha makul durumda olanlardan öneriniz var mı?
    |
    |
    Bloodin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: kobaol10

Hocam bu ürün 54 db ses ve 12 litre gibi yüksek bir su harcama oranı var. Anneme hediye olarak alıcam program sayısı çok önemli değil ama bu kriter ses, güç ve harcama olarak daha makul durumda olanlardan öneriniz var mı?

Alıntıları Göster
    O fiyatlarda makineler ikiye ayrılır;

1-) Dayanıklı, iyi yıkayan fakat sesi ve harcaması yüksek olan makineler

2-) Sesi çıkmayan, suyu az harcayan fakat hem yıkama performansıyla, hem de servis istekleriyle kullananı çıldırtacak makineler

Seçim sizin

@candogan62 gibi bu işin üstadları üst seviye makinelerde bile bol su kullanımı arıyorlar, bol su kullanan makine daha iyi ve temiz yıkar, daha geç tıkanma bozulma yapar.

|
    |
    Bahsedilenler: candogan62

• Teğmen
    171 Mesaj
    Yarı ankastre 2000-3000 arası yıkama ve kurutma performansı iyi olan arcelik ya da bosch marka bulaşık makinesi bakıyorum,bu konuda tavsiyede bulunabilecek kimse var mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    277 Mesaj
    arkadaşlar 11.11 indirimleri varken bir bulaşık makinesi almak istiyorum ama konuyu okudukça kafam karıştı. burada önerilen modellerin bir kısmını bahsedilen fiyatlarda bulamıyorum. max 3.200 TL olacak öneriniz var mıdır?
    |
    |

MSI GeForce GTX 1080 Sea Hawk X & ViewSonic XG2703-GS (27"/2560x1440/165Hz/G-Sync)

Crucial Ballistix Sport LT 32GB (2 x 16GB) DDR4-3200 CL16 - Corsair MP510 960GB

Cooler Master Silencio 650 Pure & SeaSonic M12 II 620W 80+ Bronze
HızlıCevap
Reklamlar
haberler
seo paketleri
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
2,687
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.