Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
14.545
Cevap
155
Favori
2.248.524
Tıklama
Giriş
    680 Mesaj

program süresi 3 saat oldu 4 saat oldu diye bardaklar çizilmez hocam, bardakları çizen deterjan, tuz, parlatıcı eksikliği ve su sertliği gibi durumlar / kimyasallar olur. Cam ısıya gayet dayanıklıdır, 100 saat de sıcak su versen. programın uzun sürmesinin nedeni büyük ölçekle fanlı (havalandırmalı) kurutma yapılıyor olması, düşük su sıcaklığında uzun süren yıkama yapılması felan da diğer programı uzatan etkenler tabi.
    |
    |
    meeb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

öyle hocam da o kimyasalın içinde bu kadar uzun süre durunca inanın sıkıntı oluyor.

bu arada evet makina a+++ fanlı kurutmalı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    iyigun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    680 Mesaj

direk telefon ile görüş al hocam, hiç kaçırma bu fiyata.
    bildiğiniz bir sorunu yok değil mi diye sor, mümkünse yerinde 15 dk. çalıştırıp öyle al diyeceğim ama sökülü depo gibi bir yerde duruyor makine, eğer beyaz eşya servisi kendi sorunlu satın alıp yaptırmış da satıyor ise zaten garanti iste, verecektir. Kendi servis olup garanti vermiyorsa zaten hemen uzaklaş alma.
    bozulsa ucuz yollu tamir eder / ettirirsin hocam. Arçelik beko Vestel için bu böyle.. ondan direk al dedim başta.
    |
    |
    Tornedo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: batu25

BSH grubunun bulaşık makinelerine iyi demek için iyi yıkayan makine görmemiş olmak gerek hocam. Ben yerli üretimini bizzat kullandım yerli olmayanını da alanları gördük forumda. Bsh maalesef bulaşık makinesinde berbat durumda. Sadece yıkama performansı konusunda da değil malzeme kalitesi olarak da berbat. Bir kaç yıl içinde bozulan rezistansını ve mezatlarda telleri paslanmış hatta tamamen çürümüş makineleri göz önüne alarak bunu rahatça söyleyebiliyorum. Üstelik bu telleri çürümüş makine almanya üretimi ve daha 5-6 yıllık olan modellerdendi.

Alıntıları Göster
    Hocam, siz BSH makinelerini öyle bir gömmüş, öyle bir genelleme yapmışsınız ki, gören de "Bu BSH makineleri hayatta alınmaz" diyecek. Öyle olmadığını, bilakis, bulaşık ve çamaşır makinesi için ilk sıralarda düşünülecek markalar (Bosch-Siemens-Profilo) olduğunu düşünerek gerekçeli ve naçizane şekilde yorumlamak istedim.
    Not: Baştan belirteyim ki BSH grubunun fanatiği değil sempatizanıyım. Yani BSH'yi körü körüne savunacak ve avukatlığını yapacak değilim. Sadece kendi gözlemlerimi ve yorumlarımı paylaşacağım.

Son 6-7 sene içinde evimdeki beyaz eşyaları (TV hariç) yenilerken hep BSH grubunu tercih ettim. Bu tercihi nişanlımın evindeki beyaz eşyalar için de yaptım. Ayrıca çevremde benden fikir isteyen, hatta "Bütçem şu kadar, bana model seç" diyen birçok kişi için de BSH grubu aldım, aldırdım. Bunlar da fiyat/performans oranı yüksekliğiyle çoğunluk Profilo oldu (arada iki tane Bosch var). Buzdolabı aldım, aldırdım; bulaşık ve çamaşır makinesi aldım, aldırdım. Kimseden ciddi bir memnuniyetsizlik duymadım (sadece "Bu biraz sesli çalışıyor" gibisinden birkaç küçük göreceli şikayet duydum). Nişanlımdaki bulaşık makinesinin küçük bir arızası dışında hiçbirinde servis çağırma durumu olmadı.

Konumuz olan bulaşık makinesine dönersek çevremde en uzun süre kullanılan (7 senedir) nişanlımdaki Profilo 5 programlı bulaşık makinesinden bahsedeyim. Kendisi makineyi tıka basa doldurur. Ucuz sayılabilecek birkaç marka tablet kullanımı dışında yıkama performansından hiç şikayeti olmadı. Keza bizdeki Bosch bulaşık makinesi de 5-6 senedir sorun çıkarmadı ve yıkama performansı gayet iyi (yeni nesil makinelerdeki kurutma performansının nispi zayıflığı hariç). Ben dahil çevremdeki kimse ilk defa bulaşık makinesi kullanan insanlar değil. Tabii elimizden onlarca bulaşık makinesi geçmedi fakat bulaşığın iyi yıkanıp yıkanmadığını anlayacak derecede birikmiş gözlemimiz var.

İşte bu gerekçelerle BSH grubu makinelerinin gömülmesini haksızlık olarak görüyorum. Tabii sizin gibi olumsuzluklara denk gelmiş olmak bu firmanın markalarını beğenmemek için haklı bir sebep sayılırken, benim açımdan da ciddi bir olumsuzluk yaşamamak, bilakis genelde memnun olmak benim bu firmaya ait markaları sevmem ve önermem için haklı gerekçelerim sayılır.

Sözün özü, konuyu kişisel bir çekişmeden uzak tutmaya çalıştığımın altını çizerek, karşılaştırmayı sizin ile benim gözlemlerim ve yorumlarım sınırlamasında tuttuğumuzda; sizin hiç beğenmeyen, benim ise oldukça beğenen tarafta oluşumuz temelinde bu mesajımın, okuyan kişilerin tek taraftan bakmasını önleme faydasını sağlayacağını umuyorum.

Sürç-i lisan etiysem, affola...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 3 Aralık 2018; 19:3:10 >

• Yarbay
    2980 Mesaj

Hocam ben bu bsh grubu bulaşık makineleri hakkındaki yorumlarımı eski bosch bulaşık makinesiyle ve kendi ailemin evinde kullandığımız beko makineyle hatta teyzemlerimdeki vestel makinelerle kıyaslayarak yazıyorum. Yani eski bosch a ne kirlilikte buluşık koyduysak yeniye de aynısını koyduk eskide hangi deterjanı kullandıysak yeni makinede de aynısını kullandık. Eski makineyi nasıl dizdiysek yeniyi de öyle dizdik ve herkesin her ailenin bir kullanım alışkanlığı vardır makineyi buna göre kullanır biz de bu alışkanlıklarımıza göre kullandık makineyi ama bir türlü memnun etmedi bizi. Bundan dolayı da yaşadığım sorunları anlattım aslında bunun körü körüne gömmek gibi anlaşılmasını istemezdim.

Ailemin evindeki beko eski bosch makineden de iyi yıkıyordu zaten neyse dedik yeni modellerde geliştirmişlerdir yine bosch alalım sağlam kaliteli marka dedik ama bir arpa boyu bile mesafe gidememiş olduğunu büyük bir hayal kırıklığıyla görmüş olduk. Sorunun da pervane tasarımında olduğunu düşünüyorum çünkü alt pervanede 10 delik vardı bunlardan sadece iki üç tanesi açılı ayarlanmış diğerleri dik bir açıdaydı bu da doğal olarak yerleştirirken çok dikkatli davranmayı gerektiriyordu hatta tencereleri eski bosch ve beko makineye yerleştirdiğimiz açıda yerleştirince tencerelerin iç kenarları tam yıkanmıyordu. Ayrıca üst sepet pervanesindeki kıt delik sayısı sayesinde de yine makineyi tam düzgün yerleştirmezseniz yıkanmayan bardaklarla ve tabaklarla karşılaşmak mümkündü. Bir de bu üst pervanede alt sepetteki bulaşıkların üzerine su püskürtecek açılı delikler de bulunmuyordu bu yüzden tencelerin dışında da lekeler varsa bu lekeler olduğu gibi kalıyordu üste bakan taraflarda.

Kirli yıkama sorunlarını arçeliğin 3 programlı makinesinde de yaşadım. Yine evimizdeki bekoya güvenerek arçelik marka 3 programlı makine aldırdım onun da yıkaması berbat ötesi çıktı ve bunu da mesajıma yazmıştım. Ama arçelikteki sorun pervanelerde değil kullanılan motorun gücündeydi dönüşümlü yıkama özelliği yoktu kullanılan motor da dönüşümlü yıkama özelliği olan makinelerdeki motordandı. Dönüşümlü yıkamada 90watt gücündeki motor tek pervaneye su gönderirken bu alt model arçelikte alt ve üst pervaneye aynı anda su gönderiyordu doğal olarak güç yarıya düşüyor ve yıkama performansı gerçekten bulaşıklar kirli konduğunda özellikle tencerelerde berbat ötesi bir haldeydi. Arçelik bekonun orta ve üst segmentteki ürünlerinde dönüşümlü yıkama olduğu için böyle sorunlar da bulunmuyor ama bosch ta kullandığımız makinede dönüşümlü yıkama ve basıncın da çıkardığı sesten fazlasıyla yeterli olduğunu düşünürsek tüm makineleri hakkında rahatça genelleme yapabiliyorum. İşte bu sebeplerden dolayı bsh ı bulaşık makinesinde çok yetersiz buluyorum. Ve niyetim gömmek olmasa da şuan bu makineleri sattığı fiyatları gördükçe de içim acıyor. Hangi bulaşık makinesi olursa olsun bulaşıkları sudan geçirip ya da mümkün olduğunca temiz bir şekilde yerleştirdikten sonra emin olun temiz yıkayacaktır. Ama önemli olan kirli ve sudan geçirilmemiş bulaşıkları temiz yıkaması. Bu konuda da maalesef bsh çok başarısız kalıyor. Acı bir deneyimle bunu çok rahat söyleyebiliyorum. Ha bir de bosch ile yaşadığımız en berbat olay da aqua sensörün azizliği oldu. Eski bosch u kullanırken balık kızartıldığında kullanılan tava ve tabakları 70 derecelik programda yıkardık ki koku falan kalmasın temiz yıkansılar diye. Aynı şeyi yeni bosch’da yaptığımızda makine aqua sensör sayesinde pis balık yağlı suyu temiz olarak görüp ön yıkama adımındaki suyu tahliye etmeden ana yıkamaya geçmiş 70 derecede o pis kokuşmuş suyla bütün bulaşıkları yıkayarak balık kokusunu da makinedeki her şeye bulaştırmıştı. Eski makinede ise balık kokusundan eser kalmazdı. Böyle de kötü bir anıdan sonra bsh grubunun bulaşık makinelerini hiçbir zaman evime sokmayı düşünmüyorum. Ha ben makineye bulaşıkları durular öyle koyarım diyenler hiç düşünmeden alabilir çünkü görüntü ve iç tasarım olarak çok güzel makineler yapıyor bsh ama işte performansları da görüntü ve fiyatlarıyla doğru orantıda olabilseydi keşke de burda da gönül rahatlığıyla tavsiye edebilseydik.

Bu arada üslübunuzdan dolayı teşekkür ederim ben de konuyu kişiselleştirmeden izah etmeye çalıştım umarım doğru anlaşılmışımdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Fenman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    966 Mesaj

Öncelikle rica ederim. Sonuçta medenice tartışıyoruz (münakaşa değil münazara yapmaya çalışıyoruz).

Siz bu kadar detaylı yazınca bana pek fazla söz kalmadı. Çünkü siz, eski makineleri de kullanmış biri olarak sebep-sonuç ilişkisine (pervane tasarımı, aqua sensör vs.) dayandırdığınız detaylı yorumlar eklemişsiniz. Bu söylediklerinize muhalefet edemem; zira bizzat yaşamış ve gözlemlemişsiniz. Ayrıca yeni makinelerin eski makineler kalitesinde olmadığı aşikar ve genelin mutabık olduğu bir durum (beyaz eşya forumlarını mütemadiyen takip edenler, farklı konularda bu durumu vurgulayan mesajlara mutlaka denk gelmiştir). Yine de ilginç olan şu ki, bir önceki mesajımda yazdığım gibi, bizzat kendim ve yakın çevrem BSH makinelerinde (özellikle konumuz olan bulaşık makinelerinden) gayet memnun. Hatta bu sene içinde, nişanlımın yakın bir arkadaşına Profilo bulaşık makinesi aldırmıştım (ki kendisinde 18-20 senelik BSH üretimi olan Arçelik Leydi makine vardı). Yeni makinede sadece kullanılabilir hacmin darlığından biraz rahatsız olmuştu ama onu da çevresinde gördüğü yakın dönemde alınmış birçok makinede benzer olduğununu fark ettiği için kabullenmişti. Sonrasında yıkamasına dair bir serzenişi olmadı. Keza önceki mesajımda yazdığım gibi, nişanlımın da tıka basa doldurarak yıkamasına rağmen makineden bir memnuniyetsizliği yok. Yine keza, bizdeki Bosch'tan da bir şikayetimiz olmadı şimdiye kadar.

Velhasıl, sizin kötü BSH deneyiminize rağmen benim gayet memnuniyet veren BSH deneyimim garip bir tezat oluşturuyor. Görünen o ki; saptamalar ve gözlemler -bir şekilde- değişmedikçe, siz BSH ürünü almamaya, ben ise almaya devam edeceğiz. Bu yorumları okuyanların da kafasının karışacağı bir gerçek .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 3 Aralık 2018; 23:6:37 >
    |
    |
    batu25 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2456 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Öncelikle rica ederim. Sonuçta medenice tartışıyoruz (münakaşa değil münazara yapmaya çalışıyoruz).

Siz bu kadar detaylı yazınca bana pek fazla söz kalmadı. Çünkü siz, eski makineleri de kullanmış biri olarak sebep-sonuç ilişkisine (pervane tasarımı, aqua sensör vs.) dayandırdığınız detaylı yorumlar eklemişsiniz. Bu söylediklerinize muhalefet edemem; zira bizzat yaşamış ve gözlemlemişsiniz. Ayrıca yeni makinelerin eski makineler kalitesinde olmadığı aşikar ve genelin mutabık olduğu bir durum (beyaz eşya forumlarını mütemadiyen takip edenler, farklı konularda bu durumu vurgulayan mesajlara mutlaka denk gelmiştir). Yine de ilginç olan şu ki, bir önceki mesajımda yazdığım gibi, bizzat kendim ve yakın çevrem BSH makinelerinde (özellikle konumuz olan bulaşık makinelerinden) gayet memnun. Hatta bu sene içinde, nişanlımın yakın bir arkadaşına Profilo bulaşık makinesi aldırmıştım (ki kendisinde 18-20 senelik BSH üretimi olan Arçelik Leydi makine vardı). Yeni makinede sadece kullanılabilir hacmin darlığından biraz rahatsız olmuştu ama onu da çevresinde gördüğü yakın dönemde alınmış birçok makinede benzer olduğununu fark ettiği için kabullenmişti. Sonrasında yıkamasına dair bir serzenişi olmadı. Keza önceki mesajımda yazdığım gibi, nişanlımın da tıka basa doldurarak yıkamasına rağmen makineden bir memnuniyetsizliği yok. Yine keza, bizdeki Bosch'tan da bir şikayetimiz olmadı şimdiye kadar.

Velhasıl, sizin kötü BSH deneyiminize rağmen benim gayet memnuniyet veren BSH deneyimim garip bir tezat oluşturuyor. Görünen o ki; saptamalar ve gözlemler -bir şekilde- değişmedikçe, siz BSH ürünü almamaya, ben ise almaya devam edeceğiz. Bu yorumları okuyanların da kafasının karışacağı bir gerçek .
    E üstadlar o zaman 2000 TL seviyesine ne alınır ne tavsiye edersiniz sözün özüne gelirsek :)
    |
    |
    Bahsedilenler: batu25
    İşlemci: Intel i7 4790K | Anakart: Gigabyte Z97X Gaming 5 | İşlemci Soğutucu: Corsair H100i v2 Extreme Performance | Ekran Kartı: Asus Rog Strix Gtx1070 O8G Gaming 8 Gb GDDR5 256 Bit Dx 12 | SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb | Ram: Corsair 2x8 Gb Vengeance Pro 1866 Mhz C9 1.5V | Monitör: Asus VG248QE 24" 144 Hz 1 ms Full HD | Kasa: Corsair Carbide 400C + Evga Supernova 850W G2 Full Modular PSU | Klavye: Logitech Gaming G710 | Mouse: Logitech G502 | Ses Sistemi: Logitech S220 2.1 | Kulaklık: Corsair H1500 7.1/Platronics Gamecom 780 7.1 | İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit |

• Yüzbaşı
    966 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Emre9110

E üstadlar o zaman 2000 TL seviyesine ne alınır ne tavsiye edersiniz sözün özüne gelirsek :)

Alıntıları Göster
    Ahan da! Kafalar karışmaya başladı bile

Valla ben pek bir yorum yapmayayım; zira hangi markayı önereceğim -sıcağı sıcağına- belli
    |
    |

• Çavuş
    84 Mesaj
    Selamlar
    Bende makinayı değiştireceğim, Arçelik 6343 I(inox) ve 6344 A (antrasit)
    bu model ve renkler hakkında görüş var mı..

Teşekkürler

|
    |

• Yarbay
    2980 Mesaj
    quote:

Alıntıları Göster
    Evet kafalar karışmış ama forumda son zamanlarda hangi marka modellerdeki memnuniyet yüksek ise onlara yönelmenizi öneririm

|

• Yüzbaşı
    849 Mesaj
    Bulaşıkta Arçelik veya BSH derim.

Bende Arçelik EDI serisi var ankastre 12. Yıla girdi daha servis görmedi.

|
    |
    Ankara Cepa arçelikten;

Arç >>6343 >>1450tl

Arç>>6355>>>1800tl

fiyat aldım bu makinalarla ilgilenenler için güncel rakamlar,

eskiyi veriyorsunuz, 9 aralığa kadar geçerli...

• Yarbay
    2456 Mesaj

1800'e alternatif bi makina var mı farklı markalarda :) kimse öneri yapmıyor. en sonunda gidicem bosch alcam :)
    |
    |
    kocaballi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İşlemci: Intel i7 4790K | Anakart: Gigabyte Z97X Gaming 5 | İşlemci Soğutucu: Corsair H100i v2 Extreme Performance | Ekran Kartı: Asus Rog Strix Gtx1070 O8G Gaming 8 Gb GDDR5 256 Bit Dx 12 | SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb | Ram: Corsair 2x8 Gb Vengeance Pro 1866 Mhz C9 1.5V | Monitör: Asus VG248QE 24" 144 Hz 1 ms Full HD | Kasa: Corsair Carbide 400C + Evga Supernova 850W G2 Full Modular PSU | Klavye: Logitech Gaming G710 | Mouse: Logitech G502 | Ses Sistemi: Logitech S220 2.1 | Kulaklık: Corsair H1500 7.1/Platronics Gamecom 780 7.1 | İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit |
  • DH Yönetici
    7578 Mesaj
    quote:

1800'e alternatif bi makina var mı farklı markalarda :) kimse öneri yapmıyor. en sonunda gidicem bosch alcam :)
    benim listemdeki makinalar ve internet fiyatları aşağıdaki gibi....

Altus 435x>>>1295 tl . HB

Beko bm 5015 A++>>1869tl .n11

Arç >>6343 >>1429tl

Arç>>6355 A++>>>1885tl

Pro 4225eg >>1346tl .HB

Pro 5320ma>>>1599tl . n11
    |
    |

• Binbaşı
    1363 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Ankara Cepa arçelikten;

Arç >>6343 >>1450tl

Arç>>6355>>>1800tl

fiyat aldım bu makinalarla ilgilenenler için güncel rakamlar,

eskiyi veriyorsunuz, 9 aralığa kadar geçerli...
    Ancak bu kadar olur bugün Cepa'ya gidip Arçelik Bosch vs gezip fiyat alacaktık. Dün ilkerde 6355 lik modeli 2000TL ye vermeye çalıştılar o yüzden fiyat çok iyi. Evde 2007 Model 2 Programlı Bosch bulaşık makinesi var, evdeki bütün ürünlerimiz Bosch şimdiye kadar tek bir sorun dahi çıkartmadı. Geçen günlerde elektrik makineyi çalışır bıraktık elektrik kesintisi olmuş arızalandı, servis henüz net bir açıklama yapmadı ama muhtemelen makinayı değiştireceğiz artık. Elimdeki makinayı göz önüne alınca gözüm kapalı Bosch alacaktım ama buradaki yorumlar kafamı karıştırdı. Bosch alıp 4 yıl ek garanti yapsam mı Arçeliğe mi karar versem bilemedim bir türlü
    |
    |

• Binbaşı
    1363 Mesaj
    quote:

Evet kafalar karışmış ama forumda son zamanlarda hangi marka modellerdeki memnuniyet yüksek ise onlara yönelmenizi öneririm

Alıntıları Göster
    Üstadım memnuniyeti yüksek hiç bir makine yok maalesef kim neyi övse ardından biri onu kötülemiş. Sizden ricam cevabı yuvarlamadan Mesela Arçeliğin şu modelin şu motor kulandığından dolayı tercih edilebilir vs gibi bir öneri alabilir miyiz. İnanın duacınız oluruz

• Yarbay
    2980 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: orislevin

Üstadım memnuniyeti yüksek hiç bir makine yok maalesef kim neyi övse ardından biri onu kötülemiş. Sizden ricam cevabı yuvarlamadan Mesela Arçeliğin şu modelin şu motor kulandığından dolayı tercih edilebilir vs gibi bir öneri alabilir miyiz. İnanın duacınız oluruz

Alıntıları Göster
    Temel özellikleri iyi program sayısı yeterli sadece ekranı olmayan 6355 modelini veya dijital ekranlı 6366 modeline bakabilirsiniz her ikisi de prosmart motorlu ve fanlı kurutmaya sahip. Prosmart motorlu 6488 aldık dedemlere bosch tan sonra, yıkama performansı olarak çağ atladık diyebilirim. Ama makinenin tuz ve parlatıcı ayarlarının düzgün ayarlanması gerekiyor. Kullanım kitapçığında verilen bilgiler bana olması gereken ayarı göstermiyor gibi geldi. Çünkü test şeridindeki değere göre 2. Kademeye ayarlamıştı servis. Makinenin içi kireç bağlamaya başlayınca tuzu bir kademe arttırıp otomatik deterjan tanıma özelliğini de kapattım makine normale döndü.

• Binbaşı
    1363 Mesaj
    quote:

Temel özellikleri iyi program sayısı yeterli sadece ekranı olmayan 6355 modelini veya dijital ekranlı 6366 modeline bakabilirsiniz her ikisi de prosmart motorlu ve fanlı kurutmaya sahip. Prosmart motorlu 6488 aldık dedemlere bosch tan sonra, yıkama performansı olarak çağ atladık diyebilirim. Ama makinenin tuz ve parlatıcı ayarlarının düzgün ayarlanması gerekiyor. Kullanım kitapçığında verilen bilgiler bana olması gereken ayarı göstermiyor gibi geldi. Çünkü test şeridindeki değere göre 2. Kademeye ayarlamıştı servis. Makinenin içi kireç bağlamaya başlayınca tuzu bir kademe arttırıp otomatik deterjan tanıma özelliğini de kapattım makine normale döndü.

Alıntıları Göster
    Allah razı olsun hocam çok teşekkür ederim
    |
    |

• Yarbay
    2456 Mesaj

6355 de ekran görünüyor üstad ?

Edit: Anladım demek istediğinizi sanırım programın bitmesine ne kadar kaldığını gösteren rakamlardan bahsediyorsunuz.

Sizce 6366 I çocuk kilidi vs daha alınabilir geldi. Sizce Arçelik 6366 I Bosch 6SMS45JI00T den üstün özelliklere sahip mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre9110 -- 6 Aralık 2018; 21:0:59 >
    |
    |
Reklamlar
Sohbet
kolayoto.com
Canlı Tv izle
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,121
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.