Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (665. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.883
Cevap
181
Favori
2.545.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    LG’nin bulaşık makinelerini fena bulmuyorum, bu alanda çok eski olmamalarına rağmen iyi sayılırlar. Bence tercih edilebilir. Yeni Quad Walsh serisi hakkında daha önce de bu başlıkta yazmıştım, kendilerini geliştirmişler. Ama fiyatları bence bir tık yüksek. Alternatif olarak Hotpoint HFC 3C26 PF modelini de düşünebilirsiniz. Yaklaşık aynı fiyattılar.
  • @CAN@ kullanıcısına yanıt
    Değerli Hocam bizim bulaşık makinesinin bir arızası var bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Beko d2001 model bulaşık makinesinin içine kamera yerleştirip ne olup bittiğine baktım. İlk su püskürtme işlemi başladığında üstteki fıskıye bir tur atıyor ve daha sonra kesik kesik dönmeye başlıyor,bazen durup kalıyor dönmüyor. alttaki su fıskıyesinde herhangi bir sorun yok devamlı dönüyor. Üstteki fıskıyeyi değiştirmeme rağmen sorun aynen devam ediyor. Hocam eğer makine düzelmezse yenisini almak zorunda kalacağımdan şimdiden forum sayfalarını okumaya başladım. Hocam Sizin daha önceleri tavsiye etmiş olduğunuz BM4225EG nin Profilo BM5320MA ya göre artıları ve eksileri nedir acaba onu merak ettim cevaplarsanız sevinirim. Siemensten f/p ürünü önerebilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

1500₺ civarına Profilo BM5320MA modelini incelemenizi tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim hocam. Eşim ısrarla Siemens alalım diye başımın etini yiyor. Önerdiğiniz modelin kalite ve özelliğinde Siemensten bir model varmı acaba.

Birde hocam buda benim merak ettiğim bir konu; daha önce çok önermiş olduğunuz Profilo BM4225EG ile BM5320MA arasında kalite ve özellik açısından negibi farklılıklar var acaba öğrenebilir miyim? saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmc_45

Değerli Hocam bizim bulaşık makinesinin bir arızası var bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Beko d2001 model bulaşık makinesinin içine kamera yerleştirip ne olup bittiğine baktım. İlk su püskürtme işlemi başladığında üstteki fıskıye bir tur atıyor ve daha sonra kesik kesik dönmeye başlıyor,bazen durup kalıyor dönmüyor. alttaki su fıskıyesinde herhangi bir sorun yok devamlı dönüyor. Üstteki fıskıyeyi değiştirmeme rağmen sorun aynen devam ediyor. Hocam eğer makine düzelmezse yenisini almak zorunda kalacağımdan şimdiden forum sayfalarını okumaya başladım. Hocam Sizin daha önceleri tavsiye etmiş olduğunuz BM4225EG nin Profilo BM5320MA ya göre artıları ve eksileri nedir acaba onu merak ettim cevaplarsanız sevinirim. Siemensten f/p ürünü önerebilirmisiniz.
    Üst sepetteki bulaşıklarınız temiz çıkıyor mu? Özellikle ekonomik programda daha iyi yıkama sonuçları için alt ve üst sepet tek tek yıkanabilir modele bağlı olarak. Alt pervanede sorun yoksa, aklıma gelen tek şey üst pervanenin içine su taşıyan boruyu limon çekirdeği vb. bir maddenin tıkamış olabileceği. Değiştirmek isterseniz bütçenizi söylerseniz daha iyi yardımcı olmaya çalışırım. Fiyatlara anlam vermek mümkün değil çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnaltunkeyik

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim hocam. Eşim ısrarla Siemens alalım diye başımın etini yiyor. Önerdiğiniz modelin kalite ve özelliğinde Siemensten bir model varmı acaba.

Birde hocam buda benim merak ettiğim bir konu; daha önce çok önermiş olduğunuz Profilo BM4225EG ile BM5320MA arasında kalite ve özellik açısından negibi farklılıklar var acaba öğrenebilir miyim? saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Aslında tavsiye ettiğim Profilo modeli BSH üretimi. Yani aynı cihazı Bosch ve Siemens markalarında da bulabilirsiniz. Hatta Profilonun tasarımı Siemens'e oldukça benziyor. Aralarında parça kalitesi olarak hiç bir fark bulunmuyor. Hangisi uygun fiyata bulunabiliyorsa onu almak daha mantıklı yani. Sadece Siemens düşünürseniz Almanya üretimi olan cihazlarına yönelmenizi tavsiye ederim. Fiyatlarının daha da pahalı olduğunu söylememe gerek yok sanırım

Profilo BM5320MA modeli genel olarak daha üstün bir cihaz. Fiyatları Profilo BM4225EG modeli ile oldukça yakınken BM5320MA modelini tercih etmek daha mantıklı.

Profilo BM5320MA modelinin artıları:
    +Daha büyük kapasite(13 kişilik)
    +3.sepet
    +Daha sessiz(50db)
    +Daha az su ve elektrik tüketimi

Diğer model de işinizi görecektir. Tercih sizin.
  • Arkadaşlar 2500 tl bandında önerebileceğiniz bulaşık makinası nedir acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Aslında tavsiye ettiğim Profilo modeli BSH üretimi. Yani aynı cihazı Bosch ve Siemens markalarında da bulabilirsiniz. Hatta Profilonun tasarımı Siemens'e oldukça benziyor. Aralarında parça kalitesi olarak hiç bir fark bulunmuyor. Hangisi uygun fiyata bulunabiliyorsa onu almak daha mantıklı yani. Sadece Siemens düşünürseniz Almanya üretimi olan cihazlarına yönelmenizi tavsiye ederim. Fiyatlarının daha da pahalı olduğunu söylememe gerek yok sanırım

Profilo BM5320MA modeli genel olarak daha üstün bir cihaz. Fiyatları Profilo BM4225EG modeli ile oldukça yakınken BM5320MA modelini tercih etmek daha mantıklı.

Profilo BM5320MA modelinin artıları:
    +Daha büyük kapasite(13 kişilik)
    +3.sepet
    +Daha sessiz(50db)
    +Daha az su ve elektrik tüketimi

Diğer model de işinizi görecektir. Tercih sizin.
    Çok teşekkür ederim hocam tavsiyeleriniz için, sizin değerli tavsiyeleriniz doğrultusunda BM5320MA modelini almaya niyetlendik fiyat araştırması yapıyoruz bildiğiniz bir yer varmı acaba direk oradan alsak diye düşünüyorum.
  • mnaltunkeyik M kullanıcısına yanıt
    İnternetten akakçe üzerinden en uygun fiyatı bulabilirsiniz. Ayrıca Media Markt’ta Profilo satışı yapıyordu en son. Çevrenizdeki Profilo bayilerine de mutlaka fiyat sormanızı öneririm.
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bu konuda Arçelik 6343 aldığınızı yazmışsınız. Biz de aynısından almaya niyetlendik. Gerçek kullanıcı yorumu bulmak çok zor. Kimisi yerin dibine sokuyor, kimisi çok iyi diyor.

Acaba tecrübelerinizi yazar mısınız? Makine nasıl yıkıyor, memnun musunuz?

Teşekkürler
    Hocam sağol. Allah razı olsun. Bari bir kişi cevap verdi. Allah razı olsun.

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???H

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???o

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???c

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???a

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???m

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???d

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???ü

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???n Bursa merkezde LG bayisine gittim. Benim istediğim model LG 1450 wf 1 bu model yoktu. Yeni ürün vardı. Fiyatı peşin 2500- TL. dediler. Kredi kartı 12 ay taksit, vade farkı koyuyorlar. Dolar yükselince malesef herşeye zam gelmiş. Geçen 2.250- TL dediği buzdolabı için, bu aynı bayi, aynı buzdolabı için 4250 - TL dedi. 1 senede artan fiyat. Gördüklerimi ve duyduklarımı yazıyorum. İnsanlar fikir sahibi olsun diye. Aşağıya ekleyeceğim yeni model LG bulaşık makinasının, diğer makinalardan farkı, benim gördüğüm kadarıyla: en alt taban pervanesi 2 değil, 4 kollu yapmışlar. Her kol üzerinde, su fışkırtan delik sayısı diğer makinalardan daha fazla. Böylece daha iyi yıkar bulaşıkları diye düşünüyorum. En alt pervane 4 kol x 6 delik = 24 delik. Orta per vane 8 delik x 2 kol. Tavan Pervaneli, mini su fıskiyesi şeklinde. LG DFB512 modelde. Motor 10 yıl, kendileri 3 yıl garanti. Söylenen bu. Aşağıda resmi var. Alt taban pervanenin 4 kollu olması, insana cazip geliyor. Bilmiyorum diğer markalarda, bu böylemi?
  • Kerasuslu K kullanıcısına yanıt
    Annemlere almıştık, aldığımızdan beridir finish quantum ile kullanıyorlar. Bardak çizme, kirli yıkama sorunu yaşamadılar hiç. Duvarı kırıp yer yapmıştık. mutfakta çalışırken hiç sesi yok, yalnız duvarın arka tarafında sesi yüksek, dolap yaptık o yüzden. Resim ekledim

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

Benzer modelin Beko olanının tuşlarına daha kaliteli denilmişti ben aldığımda yorumlarda, modeli tam aklımda değil, Beko'lara da bakabilirsiniz. Bana o zaman maliyeti 7 yıl garantisi ile birlikte 1250 olmuştu, InoX olanı 50tl daha pahalıydı. Biz memnunuz son söz olarak.
  • Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim detaylı cevap için, uğraşıp çizmişsiniz sağolun. Yıkamasından memnunsunuz anladığım kadarıyla, ses benim için çok sorun değil ama ilginç bir durum. Birkaç kişi daha forumdan memnun olduğunu belirtti. İnternette olumsuz yorumlar vardı onlar kafamı karıştırmıştı ama anladığım kadarıyla doğru programı ve deterjanı kullanmakta bitiyor olay.
  • Kerasuslu K kullanıcısına yanıt
    Şimdi baktım da pas sorunu yaşayanlar varmış, bizim başımıza gelmedi hiç böyle bir şey. Belli bir üretim standardı olmayınca ara sıra bu tür şeyler yaşanabiliyor demek ki. Ses olayı ön tarafın yalıtımı daha iyi ondan sanırım.
  • Arkadaşlar maksimum 3 programlı markası farketmez altus falanda olur ( 4 5 programda olabilir ama kullanılmıyor ) a++ gri renk fiyat olarak ucuz performansı iyi cart curt sorun çıkarmayacak bulaşıkları pis bırakmıycak çekmeceleri kullanışlı bi makina almak istiyorum annem için. Evde beko var alttan bi yerden su akıtıyor bulamadık.
  • Birbilenesormalı B kullanıcısına yanıt
    İşte bahsettiğim Quad Wash serisinden bir ürün. Bence gayet iyi bir cihaz. Fiyatı için çok yüksek diyemem ama 2000₺ civarında olsa tam bir f/p ürünü olurdu. Yine de fena değil. Özellikle bu fiyata yıkama teknolojisi ve internet erişimi ile ekstra program indirme, uzaktan kontrol etme gibi özellikleri ile öne çıkan bir ürün. Şahsen tercih edilebilir buluyorum.
  • Artık eskkiden aldığımız ürünlerin kalitesi malesef yok
    Allah razı olsun hocam. Benim aklımda LG 1450 wf1 model vardı. Onun tavandaki pervanesi büyüktü. Ortadaki pervaneye benziyor, kol uzunluğu 20 cm. kadar. Bildiğimiz pervane. Fıskiye değil yani. Tavanda üçüncü büyük bir pervane. Kırmızı veya siyah renk tavan pervanesi görmüştüm.Geçen sene Bursa Bimeks te. Dün LG bayi o modelin bittiğini söyledi. Ben dedim: LG servis ağının iyi olmadığı yazıyor internette, çünkü buzdolabı bulaşık makinası işine yeni girdiği için, diye yazılmış dedim. Adam tabi kabul etmedi böyle birşeyi :) .. Sağol Can hocam. Biraz daha para biriktirirsem, o modeli alırım artık. Şu Bronson denilen rahibin yüzünden dolar arttı. Beyaz eşya % 100 zamlandı. Türk malı Arçelik bile zamlanmış yaaa...
  • beyretm B kullanıcısına yanıt
    Evet güzel bir ürün çıkarmış. Son bulaşık makinası. Düne ait yukardaki yazımda resmini ekledim. Ayrıca ben 86 cm. beyaz renk buzdolabını da geniş olduğu için ve sessiz olduğu için almak istiyorum. Fakat kapı yönü değişmediği için kararsız kaldım. Bir zamanlar Miele nin bir buzdolabı vardı. Derinlik 40 cm. Genişlik neredeyse 1 metre. Yükseklik 190 cm. Yaklaşık ölçüleri bunlar hatırladığım kadarıyla. Ankastreydi fakat güzeldi. Fakat 30.000-TL çok pahalıydı. Kapı yönü değişebiliyor. Bu çok önemli. Buzdolabı çok derin olmayacak. Yanlamasına geniş olacak. Boyu yüksek olacak. Derin olmayacak. Tencerenin arkasında hangi tencere var, ne var diye bakmayacaksın. Yan yana tek sıra tek sıra tencereleri koyacaksın. Dolabın arkasında ne var diye bakmaya gerek yok. Bayanlar için kolaylık. Ve Böylece mutfakta genişliyor. Buzdolabı daha şık duruyor. Derin dondurucu almaya gerek kalmıyor. Öyle bir buzdolabı LG yada diğer firmalar üretse ne kadar iyi olacak. Fikirlerimi paylaşayım dedim. Eğer böyle bir buzdolabı görürseniz, lütfen bana haber verin. İyi günler.
  • Arkadaşlar merhaba,
    Bozulan bir bulaşık makinesi sonrasında yeni bir bulaşık makinesi ihtiyacı ve kafa karıştırıcı detaylar..
    Uzman arkadaşlara sormak istedim. ALTUS AL 435 X Bulaşık makinesi fiyat performans ürünü gibi geldi bana.. 1250-1350 TL bandında ve 5 programlı A+ bir cihaz. Arçelik servisindeki arkadaşım, modelin iyi olduğunu, Arçelik ile arasında izolasyon farkı olabileceğini (yani biraz daha sesli çalışabileceğini) onun haricinde kullanılan parçaların aynı olduğunu söyledi. Bunun haricinde Profilo BM4191EG Bulaşık makinesi de ilgimi çekti. Bu cihazı fiziken göremesek de Bosch marka makinelerin kullandığı parçalarla eşdeğer gibi geldi. Kullanan ya da bu cihazı bilenlerden yorum veya alternatif ürün tavsiyesi alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SecureSpy

Arkadaşlar merhaba,
    Bozulan bir bulaşık makinesi sonrasında yeni bir bulaşık makinesi ihtiyacı ve kafa karıştırıcı detaylar..
    Uzman arkadaşlara sormak istedim. ALTUS AL 435 X Bulaşık makinesi fiyat performans ürünü gibi geldi bana.. 1250-1350 TL bandında ve 5 programlı A+ bir cihaz. Arçelik servisindeki arkadaşım, modelin iyi olduğunu, Arçelik ile arasında izolasyon farkı olabileceğini (yani biraz daha sesli çalışabileceğini) onun haricinde kullanılan parçaların aynı olduğunu söyledi. Bunun haricinde Profilo BM4191EG Bulaşık makinesi de ilgimi çekti. Bu cihazı fiziken göremesek de Bosch marka makinelerin kullandığı parçalarla eşdeğer gibi geldi. Kullanan ya da bu cihazı bilenlerden yorum veya alternatif ürün tavsiyesi alabilir miyim?
    Altus, Arçelik grubunun alt markalarından birisiyken Profilo, Bosch grubunun yerel markasıdır. Aralarındaki en önemli fark şudur; Altus, Arçelik'e göre malzeme kalitesi düşük bir markadır (Arçelik servisindeki arkadaşınızın dediği gibi mekanik parçalar aynı olabilir ama kaporta, sepet, düğme gibi kısımlarda malzeme kalitesi düşüktür). Oysa ki Profilo, hem mekanik, hem diğer parçalar açısından Bosch kalitesindedir. Bu tespiti, yazlıkta Altus, kışlıkta Profilo marka bulaşık ve çamaşır makineleri kullanan birisi olarak yapıyorum (muhtemel "Neden Altus aldın?" sorusuna cevap: hem yazlıkta birkaç ay kullanılacak olması hem de bütçeyi çok zorlamamak için daha düşük özellikli modellere yönelmiştim ve Profilo'nun benzer modellerine göre hatırı sayılır bir fark olduğundan Altus almıştım). Dolayısıyla bahsettiğim malzeme kalitesi farkını yakınen gözlemlemiş durumdayım (siz de bir tekno markete gidip iki markanın ürünlerine yakından bakarak ve dokunarak farkı anlayabilirsiniz). Bu tespitim "Altus alınmaz" demek değildir; zira yazlıkta bulaşık ve çamaşır makinesi olarak Altus aldığımı yazdım. Lakin bu tespitime dayanarak "Profilo ve Altus'un denk özellikte modelleri arasındaki fiyat farkı az ise Profilo'yu almak daha iyi bir tercihtir" diyorum. Bu minvalde, bahsettiğiniz Altus AL 435 X modeline 1300 TL civarı bir ücret vermektense 50 TL'lik farkla Profilo BM4191EG almanın daha iyi bir seçim olacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Not: Profilo BM4191EG, gümüş renk ve Polinox tabanlı bir model. Hem beyaz renk, hem de çelik tabanlı bir model istiyorsanız az bir farkla Profilo BM4225EG seçebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 6 Eylül 2018; 19:27:44 >
  • 
Sayfa: önceki 663664665666667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.